Vasteii is gezoiid Gezondheidszorg Kethel - Groenoord P. A. v.d. KRUIT Opleiding tot Bejaardenverzorgende Een vereniging voor gezondheidszorg is er niet alleen om zieken gezond te maken, maar ook en vooral om ge- zonden gezond te houden of nog gezonder te maken. Wie heeft er nu eigenlijk nog reden om geen lid te zijn? Zie de bon elders op deze bladzijde. Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. STICHTING GEZINSVERZORGING SCHIEDAM Kedaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36, We leven in een land van schrokkebrokken. Wat we op een dag niet allemaal naar binnenslaan: een snel ontbijt, kopjes koffie met een koekje, boterhammen met veel meer dan tevredenheid, een luxe zakenhap, 's avonds lekker warm eten en televisiekluif jes bij de buis. En onderweg wordt zo hier en daar wat uit de muur getrokken: zakjes patat, een nassibal, een broodje eenzaamheid. We schrokken oak met onze ogen en oren. T.V.-programma's vol agressie, ontroering en ellende gaan er en masse in en heel wat uren worden opgevuld met achter- grondmuziek. Eigenlijk schrokken we van alles: eten, drinken, woor- den, beelden, kilometers, centen en procenten. We worden ook vaak volgestopt, of we het wdllen of niet. Een gebakje uit beleefdheid, een straaljager die overvliegt, een spitsuur stampvol auto's, een pick-up die hard aan- staat bij de iburen. Schrokken betekent niet alleen dat het allemaal wat veel is, maar ook dat we de tijd niet nemen om te kauwen, laat staan te herkauwen. En als je niet kauwt dan blijf je met de brokken zitten. Geen won der dat slapen op die manier soms moeilij'k wordt. Klaas Vaak is niet de enige die in moeilijkheden raakt. Onze maag zakt uit, onze darmen wringen zich in de meest onmogelijke boohten, onze bloedvaten slibben dicht en ons hart krijgt het benauwd. En daar worden we ziek van op den duur. Waarom wordt er dan zoveel ge- schrokt? Kennelijk zitten we met een gat dat gevuld moet worden. Een gat misschien van eenzaam heid: omdat we zo weinig waarde- ring krijgen van een ander, omdat we geen houvast hebben en niet weten waar het allemaal naar toe moet. Of misschien wel omdat we denken dat God dood is. De Kerken van Nederland hebben ons onlangs opgeroepen om de ge- woonte van het vasten weer in ere te herstellen. Het idee strijkt tegen onze haren in, maar misschien slaat het toch wel aan. Er zijn redenen genoeg om de buikriem •wat aan te halen. Verder weg de club van Rome en heel dichtbij de angst om ziek te worden. Zo zit er best een nationale actie in: "Vast uzelf gezond". Het is alleen niet 'de bedoeling van de Kerken geweest om de mensen een goedkoop middeltje aan de hand te doen om gezond te blijven - of te worden -. Bij "echt" vasten laat je iets niet voor jezelf maar voor een ander. Dan gaat het er om onze rijkdom beter te verdelen, om wat je te oonsumeren hebt te delen met een ander, die er minder goed aan toe is. Misschien is dat wel de manier om "ons gat" te vullen. En gezond is het ook. (Uit maandiblad "Maatschappelijke Gezondheidszorg". Nr. 2/1975). LESSEN: De niieuwe tweejarige dagopleiding voor bejaardenverzorgende is ver- bonden aan 'scholen voor Middel- baar Sociaal Pedagogisch Onder- wijs (M.S.P.O.). Tot deze opleiding kunnen zowel meisjes als jongens toegelaten worden. OPLEIDING: Er zijn scholen waar alle leerlin- gen intern zijn, scholen met interne en externe leerlingen en scholen met uitsluitend exterine leerlingen. De opleiding duurt twee jaar. Er zijn perioden van theorie en praktijk, die el'kaar regelmatig afwiisselen. In totaal komt dit per sohooljaar op ong. 20 weken theorie en 20 weken praktijk. Daarnaast zijn er de schoolvakan- ties. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hot voordeligst en meesl vertrouwde adres toch altijd Voornsestraat 2 b SCHIEDAM - Tel. 26 4432 Door onze felefoonbeentwoorder zijn wij steeds bereikbear. v'/h G. J. J. PONJ6 - agogie (k) - psychologie - maatschappijleer - geestelijke stromingen - (godsdienstige vorming) - bejaarde- en welzijnszorg - gezondheidsleer en zieken- verzorging - medische informatie - expressie vakken - lichamelijke oefeniing - 'huishoudkunde - .nederlandse taal - moderne taal - inleiding tot het beroep. TOELATINGSEISEN zijn o.m.: - het diploma drie- of vierjarige MAVO - drie klassen V.W.O. of HAVO - diploma m.h.n.o. (INAS, O.V.B., K.V.J.V.) - diploma drie- of vierjarige Lh.n.o. (T-richting of P-richting aanvullend T.) - diploma drie- of vierjarige l.t.o. (T-richting of P- richting aanvullend T.) - diploma l.e.a.o. - diploma Bejaardenhelpster. Ook met sommige andere diploma's is toelating mogelijk. Informeer dit bij de school. O— ENIGE ADRESSEN VAN SCHOLEN: Amsterdam: Katholieke School voor M.S.P.O., van Eeghenstoraat 96, telefoon 020 - 73 18 12 72 37 94. intern en extern. Dordrecht; Hervormde Opleiding voor Gezins- verzorgenden en Bejaarden- verzorgenden, Vorrinklaan 7, telefoon 078-70233. intern, evt. extern. Rotterdam: Alg. School voor Opleiding van Gezinsverz. en Bejaardenverzor- genden, Straatweg 203, Rotterdam-3013, tel. 010 - 18 39 58. Oak zijn er scholen in Helmond en Leeuwaxden. tel. 710359 afw. 7/11-27/4 telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 tel. 26 74 22 afw. 1/4 - 4/4 tel. 71 05 27 afw. 28/3-4/4 Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: 29/30/31 maart telefoon 26 74 22 5/6 april telefoon 70 57 74 In dringende gevallen betreffende de wijkverpleging (bij voorkeur tussen 8.00-8.30 uur v.m.) Mevr. Kletter-van Leeuwen; telefoon 7105 27. Dietiste (op medisoh advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 uur tot half 11, voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KuTSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 24,00. Naam: Voorletters: Adres: tel.: Spreekuur voor Groenoord - Kethel - Woudhoek; elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in het Dienstencentrum "De Woudhoek", Herman Heijermansplein 38. Bovendien dagelijks van half 9 tot half 10 in de v.m. Korenbeurs, Lange Haven 145, telefoon 26 92 40.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3