Nog steeds geen KABELTELEVISIE in Schiedam-Noord Babobank Q UW voorAL BANKZAKEN r 7e jaargang no. 180 '9 aprii 1975 Fancy-Fair voor oud en jong Zaalvoetbalvereniging GROENOORD" maakf furore Vereenvoudigde procedure voor akten van onvermogen Tentoonstelling in llZakkendragershuisje" Mondharmonicaclub i.o. Voorlichtingsavond Werkgroep „W0UDH0EK" Weer 28 E.H.B.O. diploma's loonier Akkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam'. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72, Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. V. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Voriig jaar - en met name in mei 1974 - meende ons blad er goed aan te doen eens een peiling te houden onder de inwoiners van onze wijk. Een peiling, of naar de mode van deze tijd een enquete, naar de behoefte aan ,,kabeltelevisie". We waren toen over de iinzending van de speoiaal im ons blad ge- plaatste formulieren niet enthou- siast, al viel bet aantal liinzendingen tech weer niet tegen. We ontvinigen n.l. 277 ingevulde enqueteformuMeren terug. Interessanit .is misschien wel om de resultaten van de enquete hier- onder nog eens te noemen; VOOR ikabeltelevisie 250 inzendiingen. TEGEN kabeltelevisie 25 inzendingen. Door foutieve dnvulling ongeldig 2 inzendingen. Uit Groenoordkwamen 236 inzen dingen, udt Kethel 27 en uit Woud- boek 14. Uit Bijdorp kwam geen enkele reactie. Wat gebeurde er verder? Dat was dan even om Uw geheu- gen wat op te frissen. In onze uitgave van 17 juli 1974 gaven wij An een w.at lijvig artikel nadere bijzoinderheden over deze enquete, waarbij opmerkelijk was dat 110 inzenders over sledht beeld klaagden. Dat 40% van de inzen ders over geen goed beeld beschik- ten vonden wij een kwalijke zaak. Met de resultaten van de enquete deelden wij dat per brief aan het gemeentefoestuur van Schiedam mede. En wat gebeurde er nu verder? We kunnen er een gemakkelijk, maar zeer pesaimistisch antwoord op geven. Er gebeurde ml. niets Schiet eens op, Schiedam. We zetten de feiten nog eens op een rijtje: De Gemeentelijke Wo- niingdienst schrijft op 23 juli 1973 „De beslissing van het college kan nu biinnen afzienbare tijd tegemoet worden gezien". Naar aanleiding van de brief van de Wijkvereniging Groenoord e.o. antwoordde ihet Gemeentebesrtuur van Schiedam op 9 augustus 1974: ..Deze problema- tiek iheeft reeds geruime tijd onze aandacht. Wij hopen biinnen af zienbare tijd met een afgerond voorstel te komen". De gemeente Schiedam beeft naar onze mening een geheel afwijkend idee van het woord „afzienbaar". In beide gemeente-brieven, van 23 juli 1973 en 9 augustus 1974 worden deze woorden gabruiikt, dodh al met al is er nu twee jaar later in feSte niets gebeurd. Het is voor ons dnwoners van Schiedam en in dit geval ispeciaal de bewoners van Schiedam-Noord een beetje zuur te moeten ervaren dat er geen vaart aohter plannen wordt gezet. Nieuwe wijken van Rotterdam, b.v. Pendrecht en Ommoord veriheugen zich reeds lang in kabeltelevisie. Met daardoor betere ontvangstmo- gelijkheden en meer zeniders, hoe men dan oak over dat laatste kan denken. We vinden het langzamerhand geen wonder, dat veel inwoners de ge meente een kat vinden die pro- beert te iblaffen of een hand die probeert te miauwen. J. v. S. Het kerkgebouw "De Ark" aan de Zwaluwlaan - Hargplein bestaat binnenkort vijf jaar. Daar dit feestelijk gevierd wordt, zal er (ten bate van een nieuw orgel in deze kerk) een grote Fancy-Fair worden gehouden. Er komt een rad van avontuur met prachtige prijzen. U kunt er grabbelen, sjoelen, schieten, blikken gooien, speerwer- pen enz., en niet te vergeten is er een vrolijke keuken waarmee U zich naar hartelust kan uitleven. Ook kunt U er gezellig wat nutti- gen zoals bier, sherry, limonade, enz. Ook zijn er natuurlijk olie- bollen, slaatjes, kroketten enz. De openingstijden zijn woensdag- middag van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdagavond 23 aprii van 19.00 tot 22.30 uur. Donderdagavond 24 aprii van 19.00 tot 23.00 uur. Voor de woensdagmiddag zpn de prijzen speciaal op de kinderen af- gestemd. 23 en 24 aprii a.s. - toegang gratis. De enige specifieke zaalvoetbal vereniging in Schiedam, ZVV Groenoord draait nog steeds bij- zonder goed. De veremging kan zich verheugen in een grote toeloop van leden, welke iumiddels tot 75 man is uiit- gegroeid. Over bet wel en wee van deze energieke vereniging kon U in de Schiediamse Courant van woensdag 2 aprii j.l. een uitgebreid arttiikel lezen. Opmerkelijk in dit artikel was, dat voorzitter T. van Ziji zich daarin beklaagde idat het bestuur van de wijkvereniging Groenoord niet in- ziet dat verlicbtfag van de trai- ningsvelden aan de Valeriusstraat broodnodig is. Een wat vreemde uitspraak, wan- neer men weet dat de Wijkvereni ging Groenoord met turn schrijven van 23 november 1974 het gemeen- tebestuur van Schiedam verzocht spoed te maken met de aanleg van een verlichtingsinstallatie. Dat de Wijkver. itot op baden op deze brief van gemeentezijde geen enkele reactie ontvinig, is een andere zaak. Tot dusver is het gebmikelijk dat "Verklariingen linzake vergunning om kosteloos of tegen verminiderd tarief te procederen", in de volks- mond geheten: akten van onver^ mogen, werden aanigevraagd bij het bureau bevolking van de lafdeling Burgerzaken. Nadat de persoonsgegevens worden ingevuld worden deze formulieren doorgezonden naar de GSD ter verdere completering. Is ook dit gesahied, dan worden de formu lieren weer igeretourneerd naar "Burgerzaken" waarna de belang- hebbeniden de nu compleet inige- vulde formulieren kunnen afhalen op een van tevoren lafgesproken tijdsfip. In de praktijik betekenit dit echter met zo'n beste dienistverlening. Immers, de formuiieren moeten mondeling worden aangevraagd bij "Burgerzaken", daarna worden de belainighebbenden weer opgeroepen om op de GSD nadere informatie te verstrekken, waarna men zidh voor het afhalen weer moet ver- voegen bij "Burgerzaken". Op grond van een en ander is de gemeente op 1 aprii 1975 gestart mat een andere en hopenlijk ook een betere procedure. Belangheibbenden weniden zich tot de GSD waar de noodzakelijike ge- gevens worden verzameld. De for mulieren worden ter verificatie naar "Burgerzaken" gezonden of gebracht en daarna weer aan de GSD ter hand gasteld. Deze dienst raikt dan de compleet ingevulde formulieren uit. Deze nieuwe procedure betekent dat het publiiek slechts met een gemeente-installing te maken heeft en daardoor minstens een keer minder behoeft te komen. (Dat hiervoor de GSD is aange- wezen komt omdat deze dienst de belangrijkste gegevens verschaft). Vanaf 1 aprii 1975 dient men zich voor vorenstaande zaken uitslui- tend te wenden tot de Gemeente lijke Sociale Dienst. In het bekende "Zakkendragers- huisje" (Oude Sluis 19) wordt vanaf 19 aprii t/m zaterdag 31 juni a.s. een tenitoonstelliing gehouden. Dankzij de medewerking van het Rotterdams Gemeervte Archief wor den hier aquarellen en tekeningen van Paradies tentoongesteld. De openingstijden zijn voorlopig op vrijdag-, zaterdag- en zondags- 's-avonds vanaf 20.00 uur. De toegang is gratis. Weer een nieuwe onderafde- ling van de wijkvereniging. Onder leiding van de heer J. J. Balk, C. v. Zantenpiein 72 telefoon 010 - 71 09 34 mond- harmonica spelen of leren be- spelen. U hoeft geen notenschrift te kunnen lezen. Wel vraagt hij een dosis enthousiasme. En de leeftyd vanaf 10 t.m. 80 jaar en ouder! de bankvooriedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 Op 20 maart j.l. werd in het Dientencentrum op initiatief van de Werkgroep "Woudhoek" een voorlichtingsavond gehouden. De voorzitster Gera Bot, opbouw- werkster voor Schiedam-Noord heette de aaniwezigen, w.o. de Heren Ketel en Griffioen van de gemeente welkom. Helaas had sleohts een klein groepje belang- stellenden gehoor aan de oproep gegeven. De Heer Ketel gaf aan de hand van tekeningen uitleg over de plannen van de plantsoenendienst. Duiidelijk bleeik' hieruit dat de wijk Woudhoek-Zuid een totaal andere aanpak ikrijgt dan tot dus ver. Bij de rondvraag kwamen veel verschillende vragen naar voren, zoals aanleg hondentoilet, verande- rfag van de "drempels", plaatsing van fietsenrekken of tegels, plaat- singen van een telefooncel en brie- venbus met postzegelautomaat. Veel vragen konden uiteraard door de twee vertegenwoordigers van de gemeente niet worden beant- woord. Dit omdat vele ervan door andere instanties moeten worden behandeld. De geopperde wensen en ideeen zul'len t-z.t. naar d>e des- betreffende instanties worden doorgespeeld. Onidanks het geringe aantal aan- wezigen bleek de avond zeer nut- tig te zijn geweest. 21 Maart j.l. was het weer zover! In Ihet Schephuis aan de Dorpsstrat werd voor de cursisten van boven- genoemde vereniging het examen afgenomen voor het behalen van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. Het examen werd afgenomen door J. v. d. Merwe, arts uit Maassluis en Mej. M. v. Dorp uit Voorburg. Alle 28 candidaten slaagden. Het waren de dames: S. Bouwman-Schot, J. Crone, Y. v. Engelen, T. Fortuin, J. Ger- brandy, N. Granneman, S. Groene- whg, C. Groot, H. Heijdra, E. Hoo- zemans, C. Kruys, J. Meulendijk, A. Moerer, J. Moerer, A. Mosterd, A. Pons, M. Steenbergen, M. v. d. Veer en N. Vos, alsmede de Heren: N. Bijl, W. Hoogerboord, C. Ko- nings, G. Konings, A. v. d. Kuik, J. v. Mil, A. Peters. Voor alle geslaagden een welge- meend proficiatl!

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1