Martienerkoor maakt LANGSPEELPLAAT tiporthuis Hitman MANDBALWEDSTRIJDEN 700-jarig bestaan Schiedam ANWB Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen BOEKENNIEUWS KISSINGER: boeiende biografie van een lenomeen ALLE ACHT" Bouw van een nieuwe sfad Almere-haven „Ze efen er niet minder om" niet altijd waar Dijkzigt-Ziekenhuis wijzigt bezoekuren Autorijschool Groenoord Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Fostbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tja.v. Penningmeester Wijkveremging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey In ihet kader van de festiviteiten random die viering van het 700-jarig bestaan heeft de afdeling Rotterdam van het Ned er lands Handbal- Verbond in samenwerking met de Schiedamse Handbalverenigiinigen: H.V.K. - Scylla - U.V.G. - Wilton - D.W.S. en de „Commissie 700 jaar Schiedam in Schiedam-Noord" een attraotoief handbal prograrnma, geplaind voor alle vrijdagen vanaf 11 april itjm. 30 mei 1975, op de verharde veldjes aan de Valeriusstraat in Groenoord en wel volgens onderstaande schema: Vrijdag 11 april 1975 18.30-19.15 uur Jongens-Pupillen 19.20-20.15 uur Dames-Junioren Vrijdag 18 april 1975 18.30-19.15 uur Meisjes-Pupillen 19.20-20.15 uur Heren-Junioren Vrijdag 25 april 1975 18.30-19.15 u. Jongens-Adspiranten 19.20-20.15 uur Dames-Senioren Vrijdag 2 mei 1975 18.30-19.15 u. Meisjes-Adspiranten 19.20-20.25 uur Heren-Senioren. Dit zijn Schiedamse teams onder- ling (selectiie-wedstrijden). Vrijdag 9 mei 1976 18.30-19.15 u. Jongens-Adspiranten 19.30-20.15 uur Dames-Junioren Vrijdag 16 mei 1975 18.30-19.15 uur Jongens-Pupillen 18.30-19.15 u. Meisjes-Adspiranten 19.30-20.25 uur Heren-Juniioren Vrijdag 23 mei 1975 18.30-19.15 uur Meisjes-Pupillen Het Martienerkoor van de St. Mar- tinuskerk in Groenoord o.l.v. Rob Poels is een kerkkoor moderne stijl met ritmische, redigieuze muziek. Opgericht in augustus 1969 bestaat het op het ogenblik uit ongeveer 70 leden. Hoofdzakelijk meisjes. De bas- en tenorpartijen worden dor heren gezongen, waarvan de oudste 67 jaar is. Ook bezit het koor een eigen be- geleidingsgroep van 5 man. Het Martienerkoor heeft in de loop van de 5y2 jaar dat het nu bestaat al e'en behoorlijke bekendheid ge- kregen. Het wordt veel gevraagd in ver- schillende kerken, ziekenhuizen en bejaardenitehuizen in Schiedam, maar ook daarbuiten. Vaak trekt het koor met zijn zaing voile kerken. Met het onlangs jubi- lerende Bel Canto uit Groenoord werd in december '73 een gezamen- lijik kerstconcert gegeven. Een uitvoerinig die een groot sucees werd. In diezelfde maand trok het hele Martienerkoor naar Hilversum voor radio-opnamen in de K.R.O.- studio. De plannen am ter ere van het eerste lustrum van het ikoor een plaat te maken, vinden hun oor- sprong al in 1974. Sinrisdien is er heel wat gebeurd. Er werd een intekenaktie giehou- den om ite peilen ihoe groot de be- langstelling zou zijn voor een L.P. van het koor. Deze aktie werd een groot succes. Naar aanleiding hier- van werd besloten de plaat te gaan maken. 18.30-19.25 uur Dames-Senioren 19.35-20.40 uur Heren-Senioren. Dit zijn Schiedamse Selectieteams tegen Bredase Selectieteams. Een uitzondering hierop vormt 30 mei. Dan zullen ml. in de „Mar- griethal" als „Uitsmijters" twee hoofdkliasse-wedstrijden worden gespeeld en wel als volgt: 20.00-20.55 uur Dames-Senioren P.S.V. - S.W./H.M.S. (le klasse) (hoofdklasse) 21.00-22.05 uur Heren-Senioren P.S.V. - Hermes Den Haag (hoofdklasse) (hoofdklasse) De Directie van de Huishoud- en Industrieschool „Hargahof" was spontaan bereid de kleedgelegen- heid van het gymnastiieklokaal be- sahikbaar ite stellen. Graag nodigen wij u uit om „Het puikje van handballend Schiedam" te komen aanmoedigen. Op 23 december 1974 ging de bege- leidingsgroep (bestaande uit: blok- fluiit, dwarsfluit, gitaren, drums en piano) naar de Eurosound Studio's te Nijmagen om daar de muziek van de liederen op de band te zet- ten. Bovendien werd een beroep- foassist aangetrokken. De opnamen vergden 12 uur intensief werken. Made door de grote inzet van op- nameleider Jan de Groot was het resultaat erg bevredigend. Zondag 2 februari '75 werd An de Martiinuskerk de zang opgenomen. Ondanks de enorme inzet en de vele voorafgaande repetities duur- den de opnamen tot 's-avonds laat. Op de plaat staan liederen Welke door de leden van het koor ge- kozen werden zoals: Over de hori zon, Lied van de sti'lte, Houden van mensen, Hoelang zal het duren Lied van de eenzaamheid e.d. Bekenide nummers voor hen die het koor regekmatig horen. Voor hen die nog niet intekenden, bestaat de mogelijkheid om deze L.P. vanaf maandag 7 april te kopen bij de Firma Hakkert, Hoog- straat, Schiedam, die zijn mede- werking zal verlenen bij de ver- koop van de plaat. Prijs 14,--. De L.P. is ook verkrijigbaar bij: mej. E. Ham, Noordeinde 13, Schiedam-Kethel, letefoon 70 81 86, en mej. O. v.d. Wal, D. Schafer- plein 21,Sc hiedam-Groenoord, telefoon 71 10 80. Henry Alfred Kissinger, die uit de betrekkelijke teruggetrokkenheid van een hoogleraarsahap in Har vard tevoorschijn trad om naar WiaShington te gaan, is in ikorte tijd de meest gevierde en meest cointroversiele diplomaat van onze tijd geworden en tijdens zijn leven reeds legendarisoh. De gebroeders Kalb, .schrijvers van de enige biografie waarvoor Kis singer zelf gegevens iter besohik- king stelide, zijn als poliitieke top- correspondenten van CBS-News jarenlang met de 'minister van buitenlandse zaken van de wereld', ook wel 'cycloon van het Midden- Oosten' genoemd, opgetrokken. Zij hebben Kissinger en publique en prive meegemaakt zoals maar weiinig anderen ihem kennen. In hun boek besclhrijven zij niet alleen de politieke gesdhiedenis, die door Kissinger werd 'gemaakt', maar analyseren zij ook de ver- bluffende charme en openhartiig- heid, waarmee Kissinger zijn oppo- nenten tot andere gedachten weet te brengen. Behalve dat zij talrijke gesprekken met Kissinger zelf voerden, interviewden Marvin en Bernard Kalb honiderden Ameri- kaanse en buitenlandse diplomaten. Zo ontstond een compleet .beeld van deze unieke Internationale figuur en daarbij, in een heel spe- ciaal relief, een gedetaillerd irelaas van de recente politieke gesahie- denis van de wereld van de V.S. Vooral Nixons rol in de loopbaan van Kissinger en Kissingers in- vloed op de voortdurend explosieve toestand in het Midden-Oosten, verlenen aan dit boek bijzondere actualitait. Deze omvangrijke, zeer verhelde- rende uitgave van In den Toren te Baarn telt 608 bladzijden, waar van 16 pagina's foto's. De prijs bedraagt f 32,50. Instituut de Jong (Griegplein 144) heeft weer een suceesje te melden. Aoht kandiidaten voor het diploma machineschrijven slaagden ^allen. Het waren: Beitty v.d. Noordt, Liesbeth Noteboom, Lammy Boer- tink, Anneke Habermehl, Sary Bravenboer, Annemarie Kok, Birgitta Doom en Mieke Lens. Voor instituut de Jongh alle acht(ing). Direct over de brug bij Muiderberg (de "Hollandse brug"), die toegang geeft tot Zuidelijk-Flevoland, ligt rechts een houten gebouw. Hier start in de loop van dit jaar de voorlicihting over mogelijkheden, die Almere gaat bieden op het ge- bied van wonen, werken en recre ate. lets verder aan de weg - over de dijk naar Nijkerk en Dronten - ligt nu nog de kolossaile zandplaat, waarop Almere in het bijzonder Almere-haven, de eerste kern van de toekomstige stad, zal verrijzen. Een plaat, zoals eens in Oostelijk- Flevoland lag, toen werd begonnen met Lelystad; nu al een stad met bijna vijftienduizend inwoners! In hoog tempo zullen de kernen van Almere worden opgetrokken. De eerste paal is er al geslagen; voor een telefooncentrale. De aan- leg van wegen en het bouwrijp maken van de grond is .in voile gang. Dit jaar zal een begin worden ge maakt met de bouw van de eerste 500 woningen. Hiervoor zijn al duizenden liefhebbers. R-uim zes- duizend belangstellenden meldden zich reeds bij de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders in Lelystad. Inschrijving voor woningen is nog niet mogelijk. De constructie van een buiten- haven in hat Gooimeer (Almere- haven) is aanbesteed. Het eerste groen is ingeplant. Almere-haven ligt aan het Gooi meer - ongeveer tegenover Naar- den - en is in de toekomst goed bereikbaar. Dit jaar begint de bouw van een brug over het Gooimeer bij Huizen. In de eerste kern komen 20.000 tot 25.000 inwoners. Deze kern is vooral belangrijk voor de (bevol- king) overloop vanuit de randstad (Amsterdam en het Gooi). O— In het maartnummer van consu- mentenblad "Koopkracht" stond een alleszins 'interessant artikel over de z.g.n. "candy-bars". "Ze eten er niet minder om" folijkt een slagzin te zijn die niet beiwaar- heid wordt. "Onzin" noemt het blad het en liet een groot aantal merken (w.o. Milky Way, Mars, Bounty) door T.N.O. onderzoeken. De uitslag wees uit, dat 1 "Mars" gelijk staat met een halve lunch. De enorme hoeveelheid suiker doet ook het gebit niet goed. De candybars blijken maar liefst tussen de 13 en 27% vet en tussen de 28°/o en 42% suiker te bevaitten. Ze eten er dus wel minder om! In verband met de wettelijke voor- schriften i.z. werktijdverkorting zijn met 'ingang van 1 april j.l. de bezoekuren van het Dijkzigtzieken- huis te Rotterdam gewijzigd. De bezoekuren op maandag tot en met zaterdags komen 's-middags te vervallen. Het avondbezoekuur is udtgebreid en wel van half zes tot acht uur. De L.P. „Over Licht" van bet Martienerkoor uit Groenoord, de bekroning na ruim 5 jaar intensief werkr is dezer dagen uitgekomen. Een bijzondere plaat, waar de velen die het Martienerkoor een warm hart toedragen reeds enige maanden op hebben gewacht. E enplaat waar het koor zelf bijzonder blij mee is na het niet geimak- kelijke werk dat het maken van zo'n plaat met zich meebrengt. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 9115 gediplomeerd instructeur of 70 78 94.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3