<g%OOt Hoofdzaken enquefe Johann Straussplein Platennieuws KEUKENH0F weer open EUR0PAFLAT c o o EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Stichfing voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichfing Schiedam" Automobielbedrijf Walraven Dekker ioont kompleie Mitsubishi-programma D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Nachf van het Hart 8000 bezoekers Voor ul Uw Verzekeringen Hypotheken Financieringen A. Waalewijn heeft eigen maandblad Inwonersaantal blijft dalen PAASHAAS maakte foutje 4> 13 )H H <u 13 )- o o Z Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 II De macrame cursus is weer begon- nen, Het is een fijne cursus ,ge- weeat en de idames hebben allerlei leuke en mooie dinigen gemaakt. Bent u op de Korte flam 5 igeweest op 21 maart? Dan hebt u zeker nog wel meer ideeen opgedaan. En vast zin gekregen om weer iets te gaan doen. Er is uit uw midden een vraag gekomen voor handenarbeid. Dat kan op maan- dagavond in het Trefcentrum. U gaat dan werken met touw (reuze leuke poppen maken) met papier (maskers e.d.) en nog veel meer. Niet alleen leu'k voor u zelf maar ook geschikt am er met kinderen eens samen mee aan te werken. Dit laatste moet u maar goed in uw oren knopen, we hebben zo weer grote vakantie, en als het dan eens regent (wat we ma/tuurlijk al- lemaal hopen van niiet) kunt u de kinderen igezellig in de tent, ca ravan, huisje of gewooin thuis, ook plezierig bezig houden. Het is eoht fijn, am als volwassenen, zo het een en ander, samen met de kinde ren te kunnen doen. 'it Is igezellig en ihet schept altijd een heel spe- ciale band, wanneer de kinderen 80 zijn dan weten ze zulke dingen nog. Zoiets vergeten ze nooit en als het goed is doen zij het later weer met hun kinderen. Op dinsdagavond komt weer ma- came, we kunnen maar 10 dames op een' cursus hebben. Dames; waar blijft u Leuk voor allerlei gezellige dingen voor in uw huis te maken; knoopwerk in een rne- talen raampje; gordijnen; oeintuur; planitenhanger; enz. enz. Wanneer u bezig bent, krijgt u hoe larager hoe meer fantasie. Beslist komen, hoor! Ons kantoor is open d-insdag t.m. vrijdag vain 9.30 tot 12.00 uur, op Korte Dam 5, telefoon 26 47 81; giro 716115. Eventueel bellen tussen 5.30 uur en 6.30 uur op no. 26 36 33. Tot ziens Het jonge en vooruitstrevende automobielbadijf Walraven Dek ker aan de Grote Markt naast het oude stadhuis in Schiedam, houdt pemanent een grootscheepse Mitsubishi-Show. Van 's-morgens 9.00 uur tot 's-tmiddags 18.00 uur, alsmede op de 'koopavond, warden bijna alle in Nederland geiimpor- teerde personenwagenprogramma van de oudste Japanse automoibiel- fabriek tentoongesteld. Reeds in 1917 bouwde Mitsubishi als eerste Jiapanse automabielfabriek perso- nenwagens. Na goede exportnesul- taten o.m. in Amerika, kwarnen de Mitsubishi's in januari vain dit jaar ook in Europa op de markt. De Nederlandse importeur, Hart Nibbrig Greeve B.V., met meer dan een halve eeuw ervaring op het gebied van automobielimport, 'heeft de zaken direkt krachtig aangepakt. Een goede dealenorga- nisatie werd opgebouwd, waarvoor reeds het vorig jaar met produkt- scholingen in het importbedrijf in Sassenheim werd begonnen. Daarnaast staat een volledige on- derdelenvoorraad imede voor een perfekte service borg. Aan deze service liigt het pensoon- lijk element, zoals ook Walraven Dekker dat weet te ibieden, ten grondslag. De Miitsubishi-iklant zal nooit een nummer worden, doch altijd de volledige persoonlijke aanidacht krijgen. Dit is een van de belang- rijke pluspunten aohter de Mitsu- bishi-automobielen, die gebouwd worden door een fabriek waarach- ter de know-how van eein der grootste groepen van ondermemin- gen iter wereld staat. We waren verrast over de goede deelname aan de enquete: to'taal hebben 234 bewoners het formulier ingevuld; d.i. 69%. Hiierbij bleek dat het merendeel van de reakties ging over de speedge- legenheid voor de kinderen. Er woridt gevraagd naar een centraal gelegen, veilige speelgelegenheid waariin opgenomen een zandbak en klimrekken, met ban'ken voor de ouders er omheen. Vele bewoners reageerden op de gnoerwiporziening: meer bomen en bloembakken, dat geeft een levendiger karaktter. Over de verkeerssituatie zijn de meningen nogal verdeeld. Eennichtingsverkieer werd genoemd en zo ook het gedeeltelijk afsluiten met verkeersdrempels. Dit alles heeft weer konsekwenties voor het parkeren van de auto's. De enquete wordt nog nader uiitgewerkt en de konklusies hiervan kunt u tegemoet zien in de plaatselijke pers. De werkgroep heeft binnenkort een orienterend gesprek -met de afdaling gemeentewerken naar aanleiding waarvan schetsplannen zullen worden gemaakt. Hierover wordt u nog nader geinformeerd en ook over het tijidsahema. Voor dank voor uw medewerking Konitaktadressen P. Kreft, Jdhann Straussplein 70, telefoon 70 37 80 G. Hogenbirk, Johann Straussplein 192, telefoon 70 78 13. In een vol Ahoy kregen de bezoe kers een uitstekend programma voorgeschofeld, gepresenteerd door Willy Dobben, Theo Koomen en Pierre van Ostade.- Na een wervelende opening door de wielrenners op de baan werd de spits afgebeten door onze eigen Schiedamse Rijnmandband en de majorettenclub Roma'ko. Een keur van artiiesten zorgden voor een vlot lopenide ontspannen- de naoht. Met o.a. Los rancheros, de Amsterdamse lieverdjes, De bouwmeesters, Andr6 Moss, Frans Vrolijg, Rob de Nijs, Anneke Gron- lph, Marty en met de klap op de vuurpijl Liesbetih List en Ramses Shaffy was deze naoht ondanks zijn lange du-ur en de tijd (vijf uur) toch nog te snel afigalopen. Voor hen die dit evenement heb ben moeten missen .het ad vies, let volgend jaar op de ipublikaties in de Noorder Akkoorden en zorg dat U er bij bent. Het is wel een zeer aangename ma- nier om een goed doel te steunen. De Keukenhof is vanaf 26 maart tot eind mei weer geopend. Er is aan het zeer grate complex wederom een aantal bezienswaar- digheden toegevoegd. Er zijn nieu- we wandelpaden, een nieuw zelf- bedienimgsrestaurant en veel bank- jes bijgakomen. De 'Iheidetuin" is tot een uniek stukje schobnhaid uitgegroeidy de 5000 m2 kasruimte is omgetoverd tot een overdakte voorjaarstuin. De toegangsprijs is voor volwasse nen 5,00 pjp. voor kinderen van 4 tot 9 jaar 3,00 p.p. ASSURANTIEKANTOOR Bachpleiin 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 De recreatievereniging van 'het Europaflat (Griegplein) geeft sinds kort een eigen maandblad uit. Hoeiwel dit een wijdse naam is voor het uit 1 kwarto vel bestaande blad, beoagt het todh de bewoners i.e. de ieden van de recreatiever eniging, de nodige mededelingen te doen. Het eerste nummer vraagt am een origdnele naam voor het mede- delirugenblad. Een fles Schiedams vocht is de beloniiing voor de winnaar. Eind januari telde Schiedam 78.736 inwoners, dat getal ver- meldde eind februari 78.662 Hoewiel er zich 248 mensen in Sohiedam vestigden, was het aantal vertrekkenden groter. De daling van het aantal inwoners zet zidh oak nu weer gestaag voort. In ons vorig nummer werd abusie- velijk vermeld, dat de e.v. Noorder Akkoorden op 16 april zou ver- sohijnen. Zoals U nu bemerkt is dit niet juist, dit moest dus 9 april zijn. We verschijnen verder, zoals ge- bruikelijk, om de 14 dagen, dus 23 april, 7 mei enz. Op de mooie eerste lentedag bracht Grammiofoonpl. Mij. Negram een unieke langspeelplaat uit met de tiitel "ROMANTISCH TAFELEN" (NY 22); ideate adhtergrondmuziek voor romanitisolie etentjes opge- diend door o.a. Billy Vaughn, Die Zagreber Soildsten, Ernesto Bitetti, St, Preux en Anton Karas. Naast de charmiante hoestekst van 'eet-ideskundige' Wina Born, wordt de sfeervolle klaphoes gesierd door foto's van en enige informaitie over de 21 Nederlandse restaurants die zijn aangesloten bij de Vereniging Romanitisch Tafelen. Romantisch Tafelen met Romanti- sche Muziek van zeer grote klasse. Wina Bora zegt er dit van: Een goede maaltijd is een feest voor vele zintuigen. Het oog wordt bekoord door de fionkering van glas en zilver, fraal opgemaakte schotels en de gloed van wijn in kaarslidht. De neus gaat te gast bij geraffi- neerde geuren en het nobele bou quet va.n de wijn. De tastzin van de tong wordt geprikkeld door liohte krokian-tbeid en zaehte flu- weligheid en de smaakzin gaat van de ene verrukking naar de andere, van kruidig naar rins, van fris naar pikant, van rond naar bitter en van zilt naar zoet. Om nog maar niet te spreken over de subtiele nuances van de wijn, van rank naar voluptueus. Maar het gehoor? Zeker, er is het aangename geluid waarmee het mes door een knapperig korstje breekt, of het zaehte klokken waar mee de wijn in het glas vloeit, of bet zaehte fluisteren van de belle- tjes in Champagne. Maar verder speelt het oor niet mee. Daarom hebben wij vanaf het begin der eetcrultuur onze maal- tijden met muziek begeleid. Op de wanden der Egyptische py- ramiden ziet men sierlijke meisjes met harp en luit om de maaltijden der farao's in het hiernamaals op te luisteren. David speelde de harp aan tafei bij joining Saul. In Griekenland klonken de fluiten en tamboerijnen van de dansmeis- jes als men ziah u/itstrekte aan een feestmaaJ. Bour.gonidische hertogen in de vijftiende eeuw riepen de beste muzikanten van Europa naar hun hof in Dijon en als hoogtepunt van hun banketten werden er pas- teien binnengedragen waarin een hele kapel zat te spelen. Telemann achtte zich niet te goed om tafel- muziek te schrijven. Divertimenti van Mozart en strijkkwartetten vain Haydn werden tijdens diners gespeeld. In Ruslanid fiedelden zd- geuners in de eetzalen van tsaren en grootvorsten en in Wenen zong de viool van de Stahgeiger achter het kamerscherm van de ohambre separee waar aartshertogen di- neerden met gravinnetjes. Aoh, dat waren tijiden. Wie kan nu nog een orkest in een pastai zetten en met een vinger- knip dansmeisjies, zigeuners en Steihgeigers aan tafel roepen? Maar gelukkig - de teChniek komt ons te ihulp. Want wij hebben de LP, die altijd voor ons klaar staat en speelt naar onze wens, en via de LP kunnen ook wij muzikanten bij ons aan tafel roepen. Wie een avond gaat tafelen bij een van de restaurants van de Vereni ging Romantisch Tafelen zal mer- ken, dat daar niet lalleen tong en neus worden gestreeld, maar ook het oor, door romantisChe achter- grondmuziek. Want Romantisch Tafelen stelt zich tot taak van Uw eten buiitenshuis meer te maken dain alleen maar eten, maar U vol- komen uit Uw alledaagse sleur te halen. En de LP, deze LP stelt U in staat ook bij U thuis zoetgevooisde klan- ken, liefelijk en romantisch, het rinkelen van bestek en het klinken van glazen en aangename tafelge- sprekken sfeervol te begeleiden. Het oor wil wat en het oor krijgt wat. Omdat aangenaam eten meer is dan eten: een smaakvolle ontspan- ning in romantische sfeer.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9