Gezondheidszorg Kethel - Groenoord P. A. v.d. KRUIT Wie^'en wat staat er achter de Wijkverpleegkundige? Van de bestuurstafel Afscheid Mevr. Kletter Ons nieuwe Kruisgebouw neemt steeds meer vorm aan. Dat kunt U zien. Sinds kort beschikt het ook over een eigen adres: BACHPLEIN 588 Dienstencentrum De Woudhoek Programma Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. STICHTING GEZINSVERZORGING SCHIEDAM Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. m Voor U als inwoner van Uw elgen plaats is do wykverpleegkundige een belangrijke beelddraagstei- van de plaatstelijke gezondheidszorg. Zij is immers degene, die ons by gezondheid en ziekle met raad en daad ter- zijde wil staan, bij wie we terecht kunnen voor advies, deskundige ver- pleging, steun en begeleiding. Hebt U zieh weleens afgevraagd hoe zij op de lioogte biijft van vragen en behoeften van de plaatselijke bevoiking rond gezondheid en ziekte Dit kan zij alleen door de contacten met U. Het is dus UW ZAAK en UW BELANG om met haar hierover van gedachtcn te wisselen, haar als Uw raadsvrouwe en klankbord te beschouwen en de contacten niet alleen te beperken tot directe verpleegkundige hulp, een aanvrage voor verpleegartikelen ot een voedingsadvies voor de baby. Weet U overigens (hoe zy op de hoogte biijft van inieuwe ontwik- kelingen iim de verplegiing, de in- vloed van de omgewing op ziegte- beelden, de voorlichting genieht op gezond gedrag, ide medisch- soaiale voorzieningen? Weet U over welike imogelijkheden zij beschikt en hoe zij de juiste antwoorden kan blijven geven op vragen, behoeften en problemen van jongeren en ouderen, van ge- zonden en zieken, van stervenden en herstellenden. Weet U hoe zij over dit forede veld, dat de gezondheidszorg bestrijkt, als w ij kverpleegkuinjdige in Uw samenleviing kan funotioneren? En antwoord kan geven op concre te vragen uit het dagelijks leven, die kunnen vainieren van "welk bedje zal ik kopen voor mijn kleuter" tot "wat moat ik aan niiet mijn moeder, die niet meer voor zichzelf kan zorgen", "hoe vang ik mijn man op, die van een hart- infarct iherstellende is" en "hoe word ik mager", tat problemen van patien'ten die moeilijkheden heb- ben met been-, arm- of borstpro- tihesen. Wei, dit kan zij dankzij bet feit, dat de wijkverplieegkun- De belangrijkste punten 'in de ver- gadering van 7 april waren: de financiering van het nieuwe wijk- gebouw, het toakomstiige beheer van het gebouw en het afscheid van onze ooordinerend ziuster, mevrouw Kletter. (zie elders op deze pagina.) Vain de gemeente Schiedam is een anitwoord ontvangen op het ver- zoek van de Kruisraad om aan- vullende financiering voor het kruiisgebouw. Dit vereist nog nader overleg met de Kruisraad. Enkele leden van het dagelijks be stuur zullen zidh beraden over het- geen ons te doen staat, wanneer het meuwe gebouw gereed zal zijn. En 'die datum nadert met rasse sohreden. De bouwoommissie ver- rnarn op een werkbespreking op het bouwwerk, dat de oplevering zal kunnen plaats vinden eind juni 1975. Er zal in de komende weken intensdef moeten worden gewerkt aan de linriahting, de verhuur, korbom de gehele exploitable van het gebouw. De geplande akbies onder de bevol- ddge een rijik geschakeerde des kundige aebterban heeft waarmede zij geregeld conrbacten onderhoudt en naar wie zij oak kan verwijzen. Deze "hulptroepen" kunnen haar naast de huisarbs, specialist en consiultatiiebureau-arts hulp, advies en informatiie geven en zijn te be- reiken deels via districtsbureaux deals via de prov. organisatie. In de districtsbureaux hebben col- legaverpleegkunidigen zititing, die gespeoialiseerd zijn in een bepaald onderdeel van de verpleegkunde, zoals b.v. in de verplegiing en be- geleii'ding van reumapatienten, kankerpatieniten en revalddatiepa- tienten. In de wandeliing heten zij diistrictsverpieegkundigen. De naam zegt het al: deze collega's werken niiet in een plaats, maar hebben een heel district, wiaarin zij de wijikverpleegkundigen bij- sbaan in vragen en problemen rond bepaalde patieniten. Ook zijn er diiistriotsverpleegkundi- gen en distriotskinidierartsen, die gespecialiseerd zijn in de verzor- ging en begeleiding van moeder en kind. (bran: Stichting Interkruis). king gaan binnenkort van start en zullen uiitvoerig iim Noorder Ak- koorden worden gepubliceerd. Hot bestuur heeft goede hoop, dat de vacature binnenkort, dank zij een tip van een onzer .medisoh-ad- •viseurs, zal kunnen worden ver- vuld. Het werk van de wijkver- pleging en de consultatiebureaus zal alleen opbimaial kunnen worden voortgezet door een volledtge en goed functionerende bezetting. De secretaris. Onze ooordinerend zoster mevrouw Kletter-van Leeuwen, heeft op de laatste bestuursvergadering af scheid genomen. Het bestuur is haar veel dank verschiuldigd omdat zij de afgelopen jaren veel voor onze vereniging heeft ibetekend. Zij heeft zich met name bijzonideir iingezet hat oniderliinge kontakt tussen ide wijkverpleegsters te ion- derh'ouden en te stimuleren. Dat was ©en moeiilijke taak, die zij ech'ter op voortDeff'elijke wijze heefit verriciht. Namens de heie vereniging dankte de voorzitter haar. Als blijk va,n waardering bood hij haar, naast een bloemstuk, het fraaie boek over 700 jaar Schiedam ter herinnering aan. Heijermansplein 38 - Telef. 70 95 55 23 april: Optreden Rottei'damse "PhilhaiTnonica". Aanvang 20.00 uur. Entree 0,50 iper persoon. Attenlie: Aanvanikelijk was op deze da tum een modeshow gepland. deze komt te vervallen. 1 miei: Bingo-avond. Aanvang 19.30 uur. 15 mei: Film-middag. Aanvang 14.30 uur. Toegamg 0,50 per persoon. Vertoond wordt de film "Rijjijofrijik". 21 mai: Dia-avond. Dia-projeebie samengesteid rond 700 jaar Schiedam. Deze "Schie dam 700 jaar" presentable zal in het bijizonder bij hen, die in Schiedam geboren en getogen zijn, en thans genieten van hun verblijf alhier, waardering vinden. Aanvang 19.30 uur. Toegang f 0,50 per persoon. Spreekurenleads ter dienstencen trum mej. L. G. Groaneweg maandag en donderdiag van 9-10 u. Openstelling dienstencentrum op zon- en feestdagen: Op de volgende zon- en feestdagen is het dienstencentrum geopend van 2- 5 uur. 27 april (zondag). 30 april (Koninginnedag). 5 mei (Nat. feestdag). 8 mei (Hemelvaartsdag). 11 mei (zondag). VOOR WITTEN, SCHELDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres foch altijd Voornsestraat 2 b SCHIEDAM-Tel. 2644 32 Door onze felefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. »/h G. J. J. PONJE Zr. van Dalen tel. 71 03 59 afwezig 5/5 - 12/5. Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. van Dalen-Kroesbergen telefoon 70 15 49 Zr. Wissing telefoon 26 74 22 Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 05 27 26/27 april telefoon 71 03 59 30 april telefoon 70 57 74 3/4/5 mei teiefocm 26 74 22 In dringende gevallen betreffende de wijkverpleging (bij voorkeur tussen 8.00-8.30 uur v.m.) Mevr. Kletter-van Leeuwen, telefoon 71 05 27. Dietiste (op medisch advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 uur tot half 11, voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 9411. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 24,00. Naam: Voorletters: Adres: teL: Spreekuur voor Groenoord - Kethel - Woudhoek; elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in het Dienstencentrum "De Woudhoek", Herman Heijermansplein 38. Bovendien dagelijks van half 9 tot half 10 in de v.m. Korenbeurs, Lange Haven 145, telefoon 26 92 40.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 5