Hemelvaart - Pinksteren en Toonbeeld van Toon Gemeentelijke Woningdienst presenteert" zich ANWB c -a Z Autorijschool Groenoord Zie je wel hef staaf in de .NOORDER AKKOORDEN Vijf bewoners Koekoekslaan Icrijgen geen gelijk Prijzen (lLentefeest" Muntenbeurs in «DE DOELEN» P. A. v.d. KRUIT Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN li T3 u O O 01 u O O R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: j" 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tm.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Op iteerste geizieht een wonderlijke kamfodnatie. Maar wie zich op een VoOrlicllf iflC|S3VOnCI breed vtak eens beziininen wiii op de betakenis van de a.s. feesitdiagen 3 in ans jaar-riiitme, omtdekit allerlei dwars-verbiindingen in ogensohijmlijk uiteenlopende ervaringen. Deze dwars-verbindingen vormen juist de basis voor een mee-ilevend samenleven (dat is eehte demokratiie), dad bat gamen-bouwen kain warden. Een samen-ibauwen, waaraan Noorder Akkoorden oak steeds z'n bij- dr.age levert. Dus waag ik het etrop, in een sbukje namens de aekumaniiscbe werk- groep van de kerken iin Schiadam-Noord, <een sprang te maken naar de iiohte muzie: maar de vreugde-mens Toon Hermans. 1 Is iail weer een paar ja<ar gelieden, dat er een raddo-iintervdeuw met hem werd uiilbgezonden "Toonbeeld van Toon". Tussen alle grappen en Medjes door kwam er lineens een sbukje "Toon-vain-bimnen" tevoorsdhijin. 't Was of we even onder de motor - kap mochten kijiken, waar ai die energie vamdaian fcwam. Jammer dab zoin uibspraak zo vlug verklonken is. Daaram volgt bier een verkonte weergave, om nog eens rusbig be iezen en herlezen: "Ik doe tegenwoordig iets, dat kan ik iedereen aanbevelen. Je moet 's-morgens eens met je voeten in het gras gaan staan, je benen goed neerzetten. Dan moet je proberen uit de grond een bepaalde kracht te halen. Daar zit een grote dynamische kracht in, daar komen de bomen, de bloemen, het gras, alles uit. Dan moet je je handen omhoog steken en proberen, het uit de hemel te halen het licht, de zon en de toestanden We leven tenslotte tussen de hemel en de aarde in, en die kracht moet daartussen zitten. Dan moet je er een soort gebed van maken. een soort inner- l«k zeggen. Als je gelovig bent (nou ja, ik ben een religieus mens) ik doe dat met God. Hier mag je om lachen als je wilt, gerust, maar voor mij is 't een bron, een geweldige bron!" Heeft u oak de dwars-verbiinding al omitdekit? Ails u 'top een aifstanid mag eens averleest, antdek.t u er nog v-eel meer. We zauden met Toon kiun- nen rneezingen: "O, er is zo veel!" Het rditsdlt om anis been van het zoeken naar zo'm kraebtbrion. Enikele voorbeeLden als weg- wijzers Het groeiend begrip, dat de mens primaiir een geestelijik wezen is Mediiitatie-neiigiinigen, niaar Oosterse denkpaitronen Zalf.s de waintrauwemd-matende webenschap komt rbort de ontdek- kang "dat er meer is bussen hemel en aarde, dan waarvan uw wijs- heid droomt" (E-I - formuie: Enerigie komb voorb uit Infonmabie, er rnoet een "Pragramimeur" zijn). Om wait diohter bij hubs ite blijven: de Groenoord-akbie "planf een boom" koestert zich ook goed in 't zoonetje-vain-Toon. Vult u zelf maar verder .in. Maar de meesfi imarkamite verbin- dingglijm loopt booh wel naar dait- gene, wait de kerken in deze dagen doen en beleven. Die gaan ook (zij it dam figuuillijk) in 't gras naar -de 'hemel staan kijken, naast een groepje disci- pelen. En nu we wat om ans heen gekeken hebben, is dat ihelemaail niet zo "wereldvreernd" alls 't vroeger wel eens leak. Je zou ibuinnen zeiggen, dat alle bovengenoemde begrippen zich hier oonoenitreren in een atobieve ver- wacibbiog. En 'tantwoord blijft niet uiit. Pinksteren brenigt die geweldige kirachitbron het krachtveld van de Geest. Daar straaiit iots van uit. Dat zie jie aan Tooin Hermans, als hij tussen -zijn grollen en grappen door iets van die eehte levens- blijheid en positieve levehiSbouding wal overbrengen. Dat merk je ook aan de kerken, die meer en meer naar elkaar en anderen wiililen luisteren. Ze wiidlen oak samen en met de anderen bezig zijn. aan de opbouw van een eohte samen-leving, een samen delen in veraintwaordelijkheid vaor eikaar. Niet wereldvreernd dus, imtagen- deel. Maar 't is wel "polyfoon". Dat batekent dat allerlei stemmen een aigen melodie-paitroom hebben en booh goed samenlklinikien. Ze verrijken en vormen saimen goede akkoorden. In oins geval zijn dat Noorder akkoorden. Gevormd door 'mensen, die Huub Oosterhuis aanduidt als "mensen, geladen met kracht als de op- gaainde zon". Namens de oekumenisdhe werk- groep Scfhdiedam-Noord, L. van Wiingerden. De vijf bewoners van de Koekoeks laan die bezwaren bij de gemeente imdienden over de - zo vlak voor hum neus - neergezette woningen ka-ijgen van de gemeente geen gelijk. Zij zullen nu nog een schadeclaim indiienen bij de gemeente orndat de bewoners van mendng zijn dat de door het Bouwfonds gebouwde wo- ningen afbreuk doet aan ihun woongenot en een eventuele ver- koopprijs van bun woning ernstig doet dalen. Van de verloting van het "Lente- feest" zijn nog een aanibal prijzen met afgdiaald. Bezitbers vain de lo- ten 82, 147, 149, 316, 323 (Poppen), 3442, 3445, 3467, 3682, 3814, 3842, 3968, 4198 (allerhiainde), 3849 (kist levensmiddelen) en 10063, 10128, 10248, 10304, 10480 en 10507 kuinnen een briefkaartje zenden aian Mevr. R. Konings, Rossiniisibraat 25 te Schiedam. Tegen iinlevering vain het wininende lot zult U dan de prijs ontvangen. Op maandag 19 mei (2e Pdnkster- dag) ihioudt de afde'ling Rotterdam van "de Verzamelaar" e eninterina- tionale Muntenbeurs in de Doelen te Rotterdam (Expositiiezaal) De beurs is geopend van 11.00-17.00 u., entree f 2,— p.p. Het Nederlan.ds Oomiite "Redt het ongeboren kind", aifd. Schiedam, houdt iter bewustmatoiing van de problematiek rond bet abortus- vraagstuk en in verband met de dreigende onitwikbeliing in tde be- treffende wetgeviing <een informa- tie-met-film-avond op maandag 2 juni a.s. in gebouw "De Rank", Sohiedams&weg 122, aan- vang 20.00 uur, met -als gasten W. Wasterhouen van Meeteren, arts te Den Haag; Mevr. Drs. W. J. van Essen-van Duin, pedagoge te Haar lem, de Heetr J. Koopman direikteiur Stdcbting voor recbt zonider ander- scheiid, en Mr. H. B. Symens, keel- neus- en oorarts te Schiedam. In het Comite van Aanbeveling voor Schiedam hebben de navol- gende peirsonen aitting: Mr. M. J. Blok, Ds. L. W. G. Blok- huis, Zr. J. C. Commijs, verlos- kunidige, E. van Diepen, deken, A. Dirkzwager-van Zoelen, C. M. van Dorp-Kleinekoort, H. H. Groe- neveld, pastor, R. E. Hampel, reu- matioloog, A. van Heerde-van de Wetering, Kap. C. Helderop, Leger das Heils, Mr. H. C. M. M. Janssen, M. A. Jongepier, Ds. A. D. Klaas- sen, S. S. Klein, gynaecoloog, L. H. Knipseheer, J. J. Knook-de Jong, F. Kruys Voorberge, apoth., VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is he) voordeiigs) en meest verirouwde adres toch altijd Voornsestraat 2 b SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONj£ J. A. L. Laurent, pastor, A. J. A. van Liwgen, Mr. W. J. Noteboom, A. C. Nijs, arts, H. M. T. Raab, chiirurg, R. van Rutten-van Dijk, J. Salentijin, tandarts, A. C. J. Schaars kinderartis, Mr C. P. Sneep Ir. J. IJ. Sonneveld, Ds, W. van Sorge, P. Sprey, arts, Ds. A. Stedn- bart, Mr. N. B. Symens, keel-, neus- en oorarts, P. J. in 't Veld, J. Vleck, gynaecoloog, M. Wuyster, pastor; Ter bestrijdiing van de onkositen aan deze bewustwordingsatotde heeft ihet Ned. Gomiite "Redt het ongeboren kind" -een rekendng ge opend bijRabo-banJk, Sohiedam- Ketbel, Rek. nr. 12.54.88.386. •tjn.v. "Redt het ongeboren kiind". Giro bank 38 26 23. ff Bij de Gemeentelijke Woningdienst streeft men naar een verbetening van de "presen'tatie". Om een beter, maar vooral ook meer persoonlijik contact met het publiek te verkrijgen, zullen aide ambtenaren iin de buitenddenst, die dus in eerste instantie de klaohten vanuit het publiek te behandelien krijgen, bij de ontmoeting een visitekaartje presenteren. Dit maakt dat de client weet met wie hij te maken heeft en tat wie hij zich eventueel in een later stadium kan wenden. Vage aianduiddngen als "ja, het was zo'n lange man" of "een heer met 'n green hoedje" ikunnen zo vermeden worden. Dit geldt voor alle afdelingen van de Woningdienst; dus zowel voor de ambtenaren van de afideling Onderhoud gemeentewoningen, als voor de afdelingen Bouw- en Wondnigrtoezicht (meestal populair maar onjuist aangeduid als "ibouwpolitie"), Hinderwet en Sanering. 1. Bewoners van gemeentewonin gen die klachten hebben, ikunnen zich altijd wenden tot de afideling Onderhoud gemeentewoningen, ge- vestigd aan de Overschiesestraat 2 hoek Broersvest (de etage boden de secretarie-afdeling Burg-erzaken'), telefoon 26 94 08, van 8.30-12.15 uur en van 13.45-16.30 uur. Men krijgt dan zo spoedig mogelijk na het binnenkomen van de klacht bezoek van een opzichter, die zich dus met een kaartje ibekend zal maken. Is de bewoner van de gemeente- woning, het niet eens met de uit- spraak van de opzichter, dan kan hij zich altijd wenden tot de chef van de afdeling, de heer P. Kiulik. Het verzoek ds dan wed, am dit bij voorikeur te doen tussen 8.30-9.30 u. aangezien hij vaak afwezig is. In elk geval zal de heer Kulik aan- wezig zijn op zijn wekelijkse spreekuur op woenadagmiddag van 14.00 - 15.00 uur, maar dan in het Stadskantoor op de 7e etage tele foon 26 05 00, itoestel 291. Bij de afdeling Onderhoud gemeen tewoningen bestaat er bovendden nog een wachtddenist fouiten de kantooruren, doch dan uiitsluiitend voor ernstige woningklachten, die snelle behandeling vergen. Zoals storingen met liften, gaslek- kages, breuk in de waterleiding waardoor overstroming dreigt, enz. Men moet dan het telefoonnummer 26 85 78 draaien, waar de klacht wordt genoteerd en direct wordt doorgegeven aan de dienstdoende opzichter. De meeste klaohten komen per te lefoon binnen. Bij de Woningdienst afd. Onderhoud zou men graag wil- len dat gebruik werd gemaakt van de klaohtenkaarten, die bij de Wo ningdienst te verkrijgen zijn. Dit om meer volleddige en juiste gege- vens omitrent de aard van de klacht te krijigen. 2. Bewoners van particuiliere wo- ningen die klachten over bun wo- ndngen hebben, kunnen, wanneer gebleken is dat de eigenaar van de (particuiiere) woning de klacht niet of niiet zelf kan verbeipen, zich wenden tot de afdeling Bouw- en Waningtoezicht van de Gemeen telijke Woningdienst op de 8e etage van het Stadskantoor. Dat moet dan wel moodeling of sohrifteiijk gebeuren, wiant telefonische klach ten worden niet iin behandeling ge- niomen. De ambtenaren van deze afdeling hebben spreekuur van 3.30 tot 10.00 uur, van maandag *>t en met vrijdag. Voor dinliiohtingen kan men zich ook telefoniisch wenden tot genoemde afdeling op mummer 26 05 00 toes- tellen 388 of 391. Vooir spoedgevallen van er istige aard kan men, evenals dat het ge val is bij de afdeling Onderhoud gemeentewoningen, buiten de kan tooruren balden naar nr. 26 85 73. 3. Inliohitingen van allerlei aard aanigaande de Gemeentelijke Wo ningdienst kan men ook verkrijgen bij de loketambtenaren van de afd. Adminiistratie, op de 7e etage van het S'tadskanitoor, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 16.30 uur, of telefanisch onder nr. 26 05 00, toestel 272.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3