Kandidaten Rijexamen Rabobank Q BANKZAKEN voorAL worden tijdens hun vakantie itiet meer opgeroepen r Dit jaar Paspoort voor bejaarden DE MAGNEET Reeds ruim 40 jaar drukkers vakman- schap, maak daar gebruik van. Bel 26 86 66 of 26 66 70 Rotterdamsedijk 279 Oversfeekplaats bij Winkelcentrum „De Ketel"? 7e jaargang no. 183 28 mei 1975 KETHEL Avondgebed Boekje over de Brandersmo'ens in Schiedam Dierentehuis in Schiedam hard nodig Fonteinen in Schiedamse havens Informatie-avond reconstrucfie Johann Sfraussplein Gratis folder Staafsbosbeheer Hoorder Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72, Citgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Een voortdurende bron van moeilijkheden en .vaak ook ergernis in venband met de examendatum van een kandidaat vormen elk jaar weer de vakanties. Het is verre van prettig na afloop van een al dan met geslaagde vakantie een kaartje in de bus te vinden met een oproep voor het rijexamen op ©en dag die reeds voonbij is. Het Centraal bureau Rijivaardigheidsibewijzen gaat er nu iets aan doen. Voor de goede orde - en wellicht doen we er a.s. kandidaten een plezier mee - plaatsen we hieronder een korte samenvatting van de totale nieuwe vakantieregeling. VAKANTIES RIJSCHOLEN (punt 1) Indien de rij school, beginnend 15 weken voor zijn vakantie en dit steeds op elk geleidebiljet heiha- lend de vakantie van de rijschool- houder, resp. de instructeur(s) vermeldt, worden geen leerlingen van hem tijdens deze vakantie op geroepen. Dit geldt echter niet voor theoretische herexamens; immers, daarbij is de auto van de rijschool nlet nodig. In een aantal examenkringen gaan vele rijschoolhouders tegelijk met vakantie. Omdat daardoor een ge- ring aantal examens voor indeling overblijft, kan de looptijd van de aanvragen in die kringen zonder nadere aanwijzing teruglopen van circa 12 weken tot circa 6 weken. Dit geldt dan voor die vakantie- periode. In de maanden augustus en Sep tember zal de looptijd echter be- duidend langer dan normaal zijn. Dit wordt dan veroorzaakt door het grote aantal aanvragen, dat i.v.m. de vakanties door het CBR is vastgehouden. Ook de sluiting van enikele oproepplaatsen kan de looptijd aldaar verlengen. VAKANTIES KANDIDATEN Volledige examens (punt 2) Indien de rijschool begin- en eind- datum van deze vakantie (maxi- maal 4 weken) op het geleidebiljet (in het vakje t:b.v. de rijschoolhou- der) vermeldt, wordt deze kandi daat niet tijdens zijn vakantie opgeroepen. Deze aanvragen moeten als regel op een afzonderlijk geleidebiljet worden ingediend. Indien de va kanties van meer kandidaten ge- heel of gedeeltelij.k samenvallen, kunn endeze aanvragen op een geleidebiljet worden ingediend, maar de vakantie-periode mag dan niet meer dan 4 weken in totaal bedragen. Gaan bijv. drie leerlingen resp. van 5 juli tot 2 augustus, van 19 juli tot 2 augustus en van 12 juli tot 26 juli met vakantie, dan mo- gen de aanvragen voor deze drie op een geleidebiljet worden ge- daan. Men vermelde dan slechts in het vakje t-ta.v. de rijschoolhouder op het geleidebiljet: "kandidaten met vakantie 5 juli t/m 2 augustus" Geen dezer drie leerlingen wordt dan in de periode 5 juli t/m 2 augustus opgeroepen. De kandi daat niet, die al op 26 juli terug is, maar ook de leerling niet, die pas op 19 juli vertrekt. Is dit in het belang van de kandi daat ongewenst, dan dient men deze aanvragen niet gezamenlijk op een geleidebiljet te plaatsen, maar een tweede of zelfs een derde geleidebiljet te gebruiken. Herexamens (punt 3) Deze regeling blijft ongewijzigd en is dus volkomen gelijk aan de re geling voor de volledige examens. Op het geleidebiljet. Men lette er goed op, dat alle ver- zoeken betreffende een vakantie op het geleidebiljet worden gedaan en dus beslist niet op losse al dan niet bijgesloten briefjes. Het CBR meent, dat thans een waterdichte vakantieregeling tot stand is gekomen, rnits alle foe- trokikenen - dus vooral de rij- scholen - zich aan de hiervoor geldende spelregels houden. Meer udtgebreide inlichtingen dan wij in dit bestek kunnen geven, hebben de rijscholen kortgeleden ontvangen in een brief, die deze gehele vakantie-materie behandel- de. Inmiddels is ook de inhoud van het Vademecum aangepast. Het landelijk bejaardenpaspoort "Pas-65" zal per 1 december a.s. irtgevoerd worden. De prijs van een dergelijk paspoort zal vermoe- delijk f 6,50 zijn. Het bejaardenpaspoort dat b'.j de gemeente moet worden range- vraagd is te verkrijigen door iedere 65-plusser. Ook eohtgenotm van de aanvrager (mannelijk of vrouwe- lijk) komen in aanmerking als zij tenminste 60 jaar zijn. "Pas-65" zal reoht geven op kor- tingen op de tarieven van het open- baar vervoer, sdhouwburgen en theaters. Een woordvoerder van de Neder- landse Spoorwegen heeft vertolaard dat de NS bereid is het landelijk paspoort in te voeren voor trein- reizigers. Dit dan als ver'/anging van de 65 plus reizen. Ornwonenden maken zich nog al ongerust - zo wordt ons gem eld - over de gevaarlijke situatie bij Winkelcentrum "De Ketel". De ter plaatse vrij smalle weg wordt door het verkeer (en RET- bus) vrij intensief gebruikt, terwijl door geparkeerde auto's het uitzieht wordt bemoeilijkt. Wanneer er daar geen oversteek plaats komt (en gezien de belang- stelling voor het winkelcentrum geen overbodige luxe), voorzien be woners ongelukken. Hoewel een oversteekplaats nog geen daadwerkelijke veildighedd biedt, geloven wij wel dat het - vooral voor kinderen - een hele verbeterimg zou kunnen geven. •orden voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. De Oecumenische werkgroep Kethel - Groenoord wil graag de aandacht vestigen op het AVONDGEBED, dat eenmaal in de maand wordt gehouden in de Dorpskerk en U opwek- ken dit gebed, dat slechts een half uur duurt, bij te wonen. Het eerstvolgende Avondge bed zal worden gehouden op WOENSDAG 28 MEI 1975, des n.m. half 8 uur. Namens de Oec. werkgroep C. Brunt, seer. De stichting Molen "De Vrijheid" gaf ter gelegenheid van 'Molendag' (10 mei j.l.) een interessant boekje uit. Het boekje dat zeer veel dinfor- maitie vers.trekt over de Schiedam- se molens is voor de prijs van 2.50 bij de VVV verkrijgbaar. de bankvooriedereen Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 156911 uw In het Jaarverslag van de Nederl. Ver. tot Besohermiing van Dieren, afd. Schiedam lazen we o.m. dait men in 1974 niet heeft stilgezeten. Ooik in dat jaar zijn de dieren weer verzorgd iin hat oude Dierentehuis aan de St. Annazusterstraat, waar het langzamerhand een onhoudbare toestand wordt. De navoLgende cijfers tonen zonne- kiaar aan, dat een dierentehuis in Schiedam een harde noodzaak is. In het jaar 1974 werden 324 honden opgenomen, waarvan 142 zwerf- honden. (Er werden er 80 door hun eigenaar opgehaald). Het aantal op genomen katten bedroeg 629, waar van 381 zwerf katten. Er werden o.m. in het tehuis nog verzorgd: 23 meeuwen, 4 zwanen, 18 mussen, 27 eenden, 9 cavia's, 1 aap, 4 konijnen, 6 merels, 8 spreeu- wen, 2 zwailuwen, 3 reigers, 1 valk, 31 duiven, 1 lijster, 2 snippen, 2 vinken, 1 kanarie, 3 par.kieten, 14 jonge eendjes en 3 muizen. Ter gelegenheid van het 700-jiarig besitaan zijn vanaf vorige week een aantal fonteinen in werking in de Nieuwe Haven en Lange Haven. I;n ilaatstgenoemde - welke wel een van de imposanitste grachten ge- noemd kan worden - zelfs 5 sfuks Tot 2 juni kunt U deze fonteinen (welke het water enkele meters op- spuiten) bekijken. 's-Avonds zijn de fonteinen door schijnwerpers verlieht. De werkgroep van bewoners van het Joh. Straussplein met mede- werking van de Wijkver. Groen oord e.o. en Stiahting Samenle- vingsopbouw houdt ddnsdag 3 juni a.s. van 20.00 - 22.00 uur een infor matie-avond betreffende het plein, dat binnenkort gereconstrueerd gaat worden. De avoind W'Ordt ge houden in samenwerking met de Dienst Gemeentewerken en de Ge- meenitelijke Woningdienst en vindt plaats in de rekreatiezaad van het Heyermansflat. Tijdens deze avond worden foto's en schetsen getoond van het plein, Daarnaast zullen de twee mede- werkers van Gemeentewerken, de heren Van der Vlist en Wierda, in- lichtingen geven over het toekom- stige plein. Tijdens de tentoonstel- linig bestaat de gelegenheid nog andere suggesties te doen. Pas daarna zullen de plannen defi- niitief uitgewerkt worden. Veel bewoners van het plein heb ben geklaagd over het onderhoud van de wondngen. In verband hier- mee zullen er ook enkele heren van de Gemeentelijke Woningdienst aanwezig zijn om de bewoners te informeren over eventuele rnoge- lijkheden tot verbetening van het onderhoud. Voorafgaand aan deze avond heeft de werkgroep een enqueite gehou den, In deze enquete konden de be woners hun wensen met betrek- king tot het verfraaien van het plein kenbaar maken. Iedere bewoner van het plein is op deze avond welkom om daardoor een bijdrage te .leveren tot het rea- Liseren van de plannen. Enkele dagen voor de informatie- avond ontvangen de bewoners een informatiepakket in de bus samen- geateld door gemeentewerken, wo ningdienst en de werkgroep. W.ie het dit jaar van "dagjes-uit" moet hebben of er voor of na de vakantie eens eventjes uit wil, kan de folder van Staatsbosbeheer nut- tige ideetjes geven. Deze .instelling 'heeft een folder "Thuis in eigen land" laten maken, welke aan de hand van heel over- zichtelij'ke tabellen laat zien welk soort aktiviteiten er te zijn onder- nemen. Aktiviteiten in de terre:- nen van Staatsbosbeheer, hoe die terreinen er uit zien en waar ze te vinden zijn. De folder die.zo'n 3000 mogelijkheden biedt, is gratis te verkrijigen bij Staatsbosbeheer, Museumlaan 2 te Utrecht.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1