voor een Menu's 'dubbeltje' geboren zijn... Ge»onden Sporlhuis Ritman <J-eestMatkt EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Grote sorteriiig badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Dierenhotel in Lelystad voorwerpen op 30 MEI 5e AVRO rally op zaterdag 14 juni a.s, P. A. v.J. KRUIT Schiedam gaaf slechte straten ie lijf Orgelconcerfen in St. Laurens Dr, Wlboutplein 15 - Taielcon 70 69 05 Oranjeifraaf 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 'Wie voor een dubbeltje geboren is, wordt nooit een kwartje', heet het, Maar van eenvoudige niet dure in- gredienten zijn heerlijke menu's te maken, Niemand zal zelfs maar vermoeden, dat ze wat minder kosten dan de doorsnee warme maaltijd, 2,- per persoon. In een goedkoop menu kan soms wel een beetje van een duurder ingredient worden gebruifct. Een voorbeeld hiervan is de gember in het menu van woensdag. Na zo'n goedkope week mogen er op zon- dag wel een paar kwartjes meer worden besteed aan een feestelijke maaltijd. Ook wat betreft de eiwitten, vita- mines en mineralen kunnen de onderstaande menu's de vergelij- king glansrijk doorstaan. Een ge- zonde, goed samengestelde warme maaltijd bestaat namelijk uit: vlees vis, ei of peulvruchten - groente of een groentesla - aardappelen, brood, rijst of macaroni - met even- tueel fruit of een melkgereeht toe. maandag gekookt ei kropsla met appel aardappelcurry yoghurt (met bruine suiker) dinsdag tomatensoep met gehaktballetjes prei met kaassaus, met een bruine korst van geraspte kaas en paneermeel aardappelpuree woensdag Mee pao bin jin (gehaktbroodjes) witlofsla met sinaasappel magere kwark met kleingesneden gember donderdag bruine bonensoep met reepjes ham roggebrood met smeerkaas sinaasappel vrijdag sohotel van zuurkool met ananas, plakjes cervelaatworst en aardappelpuree vanillevla met kaneel en gemalen kruidnagel zaterdag ohampignonsoep tonijnsalade met (stok),brood zondag cocktail Monika halskarbonade spruit jes gebakken aardappelen banaan De vetgedrukte gerechten zyn nader uitgewerkt. recepten voor 4 personen aardappelcurry iy2 kg aardappelen, i/2 dl slaolie, 2 uien, 1 teentje knoflook, 1 eetlepel kerrie, 1 kleine Spaanse peper, 1 bouillon, '/t kuipje santen, zout. Snijd de geschilde aardappelen in plakken. Bak ze bruin in hete olie. Schep de bovenste laag vet van de santen. Fruit hierin de kleinge sneden uien, de knoflook en kerrie liehfcbruin. Snijd de Spaanse peper overlangs door, haal de pitjes eruit en snijd hem klein. Voeg hem met de santen, de bouillon en de ge bakken aardappelen bij het kerrie- mengsel. Breng het gerecht aan de kook en kook het 20 min. door. Maak de curry op smaak af met zout. mee pao hin jin (gehaktbroodjes) 1 gesneden oud casinobrood, 400 g gehakt, 50 g geheel klein gesneden prei, peper, zout, 3 eetlepels ketjap, 1 ei, 25 g ontvliesde amandelen, slaolie. Halveer de amandelen. Maak het gehakt aan met ketjap, peper, zout, ei en venmeng het met de prei. Besmeer hiermee de sneetjes brood en garneer met twee halve aman delen. Snijd ze scheef door. Bak de brood jes in 5 minuten bruin en gaar in hete frituurolie 180 C). Laat de boterhammen uitlekken op keukenpapier en doe ze warm op of bak ze 20 minuten in het mid den van een hete oven. tonjjnsalade 1 blikje tonijn in gelei, 1 blikje sardines, 1 ei, 4 gekookte aardap pelen, 1 krop sla, 1 winterwortel, 1 kleine prei, 1 gekookte rode biet, 1 bouillontablet, sap van 1 citroen, peper, zout. Los de bouillontablet op in i/2 dl heet water, vermeng dit met het citroensap, voeg peper en zout naar smaak toe en laat de saus afkoelen. Snijd de prei in reepjes en was ze good. Kook ze 5 minuten in water met zout. Kook het ei hard. Bedek een platte sdhotel met ge- wassen blaadjes sla. Schep de to nijn erop. Leg daarnaast de in blokjes gesneden rode biet, de sar dines, de uitgelekte prei, de in plakken gesneden aardappelen, het in plakjes gesneden hardgekookte ei en de geraspte winterwortel. Schenk de saus over de sdhotel. cocktail Monika 100 g kipfilet, 100 g champignons, 150 g knolselderij, 4 eetlepels sla- saus, 1 eetlepel tomatenketchup, peper, zout, enkele blaadjes sla, peterselie, 1 citroen, 4 cocktail- of grote wijnglazen. Maak de champignons schoon. Kook ze met het kippevlees gaar in 10 minuten en snijd het vlees daarna in blokjes. Vermeng die met de, zonodig kleingesneden) champignons. Maak de knolselderij sdhoon en rasp hem klein. Roer dit door het kippevlees. Maak een saus van de slasaus, tomatenketchup, peper en zout. Leg een slablad in de glazen en verdeel daarover het kipmengsel. Schep de saus erover. Garneer met wat peterselie en een schijfje citroen. De heer M. Gaus uit Diemen zal een dierenhotel in Lelystad vestii- gen. Het is een ambitieus plan, waarin alle moderne aspecten van dierzorg aan bod komen. Er komt een afdeling voor zieke dieren, voor zwerfhonden en - katten en voor de gasten, die hier door hun vakantievierende bazen en bazin- nen kunnen worden gebracibt. Het gebouw, dat 6400 vierkahte meter grondoppervlakte zal be- slaan, zal plaats bieden aan onge- veer 70 tot 80 honden en 60 katten. Het Lelystadsblad, dat de komst van het dierenhotel annonceert, voegt er aan toe, dat er zelfs wordt gedacht aan een afdeling voor bij- zondere diieren, zoails voor apen en schildpadden; dieren die men eveneens moeilijk mee kan nemen op reis. De heer Gaus zal bovendien een terrein inriohten met modder. Voor vogels, zoals reigers, die hulp behoeven. Een dierenarts zal het toezicht uitoefenen. Te bevrageri by de vinders: Zwarte poedel (reu) met gele hais- banid, Dierenbesdhermiinig; Zwart- bruiine teef, Asiel; Wiitte boxer met groene halsband, Asiel; Herders- hoind reu, Jansen, Kerkweg 59; Gavia, K. van Os, Boerhavel. 110a; Bruin-zwarte hond, Asiel; Duiitse herder, Paitsman, Warande 29; Biruiin-zwarte herder, Brove, Gor- donstraat 15ib; Verzekeringsplaatje N.N.B. 209, Broekhuizen, Vlaardin- gerdijk 43b; Verzekeringsplaatje H.G.J. 464, Drukkerij 'de Magneet', Roittardamsedijik 279; Nederlandse vlaig, Van der Horst, Bachpledn 384; 65+ kaairt (NS), Van de Kruin, Rembrandtlaan 576; 1 centrifuge, H. van Duyl, van Oldenbairnevelt- straat 211; Kluwe rode wol met een breinaald, Timmermans, Meeu- wensingel 90; Studenfenkaart (NS) t.n.v. P. M. Weitizel U.S.A., Station Schiedam; Gebreide poes, F. H. de Raay, Lange Nieuwsbraait 151; Speelgoedpaard, L. A. Alebregtse, Cih. Th. Storkstraat 24; 1 paar rol- schaatsen, Weda, Jan Oudegeest- straat 52; 1 paar rolscbaatsen, Leusveld, Laan vain Spaland 9; 1 rode autostep, Kilstra, Fr. Hals- plein 31b; Grijze igereedschapstas, Verberk, Pr. Fred. Hen.dri.kstr. 6a; Bruine spaniel, Dorsman, Rotter- damsedijk 184b; wiitte dwergpoedel reu, Sonneveld, Zwartewaalsestr. 54a; Auto wiel, Koenen, M. C. M. de Grootstraat 70; B-eitaalpas Radf- feissenbank, Harold, Broersvest, tel. 26 39 56; blauwe kinderporte- monnee met imhoud, Van Haafiten, Dorpsstraat 23; rood kinderbeursje Kuipers, Wattstraat 30a; zwarte portemonnee, R.E.T.; rood met wit kinderjurkje, Van Biiezen, Rozen- laan 5; spijikerbroek, Van Tilborg, Alb. van Raalteplein 76; 1 zwarte dameshandsdhoen, links, Groene- weg, Vondeilaan 58b; Legergroen kinderjack, Vermeer, Vomdell. 49b; beige suede sohoenen, maat 40, Van der Aa, Franselaan 283a, R'dam; badgoed in plastic zak, Boutersen, Veenlantstraat 18; 4 sleutels in een oranje etui, Van Buytenen, Liszt- plein 84; 2 sleutels aan een sleutel- hanger, Keuzenkamp, Burg, van Haarenlaan 1111; 2 sleutels aan een Letting, Verhey, v. Ruijsdael- laan 44b; 6 sleuteils aan een ring, Schonenberg, Dr. Wibautpleiin 139; 2 sleutels aain een ring, Elderkamp, Loeffstraat 6; Bankbdljet, Van der Bruggen, Molensingel 131; Dames- horloge, Post, Hargsingel 29; Dameshorloge, Van Ham, Madoera- straat 91, Vlaardingen; Heirenhor- loge, Mineur, Bosboomlaan 11; 2 autosleutels, Polak, Laurens Cos- terstraat 23b. Op 30 mei a.s. zuHen er vanaf 10.00 uur 's-morgens een aantal festivi- teiten zijn op de weekmarkt aan de Broersveld en op de Lange Kerk- straat. Er zijn o.m. 9 "ouderwetse standwerkers aanwezig en in de Lange Kerkstraat is een oude Am- badhtenmairkt met maar liiefst 23 deelniemers (w.o. een touwslager, pottenbakker, beeldhouwster, sier- glasblazer en edelsmid). Aan de bezoekers worden regel- matig waardebonnen (te besteden op de markt) f 2,50 tot f 10,00 uit- gereikt. Twee vliegbuigen met pas- sende reclame zullen boven de stad cirkelen. De AVRO organiseert in samen- werking met de Kaniinklijike Neder landse Automobiel Club (KNAC) de 5e AVRO-Ralily, welke zal wor den verreden op zaterdag 14 juni aanstaande. Deze rally heeft een louter toerastisch-recreatief karak- ter, uiteraard zonder enig snal- heidselement, en is bedoe.ld voor het gehele gezin. De deelnemers kunnen in of nabij hun woonplaats starten, want de organisatoren hebben ons land in dertig regio's verdeeld, waardoor de in totaal te rijiden afstand de 200 km. niet te boven zal gaan. Per reigdo worden tien controle- posten ingericht, wblke zijn gt- opend van 07.00 tot 15.00 uur Door oradernemingen en instelMngen zijn voor deze jubileumrally vele fraaie prijzen beschflikbaar gesteld. Het insdhrijfgeUd bedraagt f 12,50 per auto, ongeacfht het aantal in- zittenden. De prijswinnaars van deze 5e AVRO-Rally zullen op zondag 15 juni in het radioprogramma 'Muzi- kaail Onithaal' tussen 12.00 en 13.00 uur worden bekend gemaak VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meesl verlrouwde adres loch alfijd Lelieslraal 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbear. v/h G. J. J. PONJ6 De gemeente Schiiedam gaat meer straten opknappen dan aanvanke- lijk de bedoelinig was. In de oudere wijken komen dot jaar o.m. de Havendijk, de Oude Maas- straat, Prtns Maurdtsstraat en de St. Liduinastraat aan de beurt. De gemeenteraad vroeg krediieten aan van 520.000 gulden voior Schie- dam-Zuid, 450.000 gulden voor Oost en 885.000 gulden voor West. In onze wijk staan de Laan van Bol'Es, van Beinumiaan en Jabann Straussplein op het programma. De concerten op het orgel van de Grote of St. Laurenskerk te Rotter dam vinden volgende maand plaats op Maandag 9 juni Dirk Jainsz. Zwart (organist 'te Rotterdam). Maandag 23 juni Johann Lemdkert (organist St. Laurenskerk). Aanvang 's-avonds 8.15 uur. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9