voor STATION "NIEUWLAND" Rabobank G BANKZAKEN voor A L 7e jaargang no. 184 11 juni 1975 Noorder Akkoorden gaat nog meer informatie geven D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. !L Ik Spaland Ruiters houden Fancy-fair Rotterdamse fram krijgt k'eurtjes KOPY voor volgende 'Noorder Akkoorden' DE MAGNEET voor Uw geboorte- kaartjes Grote kollektie met eigen modellen. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 86 66 Geen kinderen op de voorbank Plechtige herdenking van Si. Liduina in de Martinus- kerk van Groenoord Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. orden voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Op 30 mei j.l. was ihet dan zover, burgemeester Lems opende het nieuwe station "Nieuwland" en gaf getooid met een NS-pe.t en spiegelei het seiin tot vertrek. In een vgn onze voriige uitgaven waren we nogal wat pessi- mistisch gestemd over ihet nut van dit nieuwe spoorwegstation. Zo vlakbij het andere Schiedamse station en nogal ver weg van onze wijk betwijfeilden wij of ook voor de bewoners van Schiedam-Noord di(t station effect zou sorteren. We zijn idie m&ning in feiite nog toeigedaan, ail moet worden gezegd, dat ons i(zo bij controle bleek) de belangstellimg niet tegen viel. Steeds zijn er enkele reizigers (in hoofdzaak in riohting Rotterdam) op het perron of in het waoh thudsje te zien. Door het plaatsen van kaar.tenauto- miaten is het de reizigers gemakke- lijk gemaakt. Een automaat die keurig het wisselgeld terug geeft en die eigenlijk geen f outcry kan maken. Want wanneer men per ongeluik de verkeerde routekaart kiest, is nog een herstelmogelijk- heid aanwezig. Naar onze mening zal voorad de verbdnding met Rotterdam voor omwonenden in de belangstelldnig staan. Elk kwartier kan men voor f 1.30 (retour) naar het station Rotter- dam-Centraal. Wanneer men in die omgeving werkt of moet zijn, lijkt het ons een ideate, snelle veribin ding. Men kan door middel van een stempelautomaat ook de normale RET-kaart gebruiken. We zullen afwacbten of ook in de toekomst - wanneer het inieuwtje er een beetje af lis - de belangstel- Mng iblijft. Autoverkeer Iin hetzelfde ar.tikel in ons vorig nummer vroegen we ons al af, waarom men niet gelijk van de ge- legen'heid gebruik had gemaakt om een tunnel aan te laggen i.p.v. de ui:t de tijd zijnde overweg. Dat is nu eenmaal niet gebeurd en we betwijfelen of de automobiildst nu zo blij is met de aanleg van het nieuwe station. Immers de wacht- tijden en de files zijn nu inog grater dan vroeger het geval was. De nu wacbtende trein iin de rich- ting Rotterdam zorgt er voor dat de spoorbomen danger gesteten blijven dan voorheen. Met de nieu we verkeerslichten bij de Sohie- damseweg (op nog geen 100 meter van de overweg) en de verkeers lichten op de kruising van Haaren- laan moet de lautamobiliist op een drukgebruikte weg drie obstakels overwirmen. De situatie voor het autoverkeer is er dus niet beter op geworden, het- geen naar onze mening toch een schaduw werpt op de nieuwe spoorverbindiinig. Wie in de spitsuren de zeer lange files nu ziet, zal het met ons eens zijn dat men de kans op een ibe- lanigrijke verkeersverbetering voor- bij heeft laten gaan. Jammer, duibbel jammer, dat de gemeente Schiedam schijnbaar geen kans heeft gezden een ver- keerstunnel te laten bouwen. Juist omdat er wel een tunnel onder dezelfde ispoorbaan is aan- gelegd om het Beatrixpark te be- reiiken, is de huidige situatie via de enige weg waardoor een wijk van 25.000 ijnwoners is te bereiken op z'n zachtst gezegd "vreemd" te noemen. J. v. S. De laaitste maanden hebben wij de (naar onze imening "goede") ge- woonte onze lezers veel informatie te verstrekken. Niat alleen over onze wijk en Schiedam, maar ook op allertei ander gebied. Met de vakanties in zicht, zullen wij in de komende nummers meer informaties gaan geven over recreatiemogelijkheden in onze omgeving. Ook allerlei tops die U welldcht i<n Uw vakantie van dienst kunnen zijn staan op ons programma. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw Ook in onze wijk mag weer worden gevist. De in onze wijk zeer bekende Rij- vereniging (en Pony club) "De Spa- land Ruiters" houden ©en grote fancy-fair. Voor hot verbeteren en inriohiten van de huidige laccommodatoe is geld nodig. Veal geld zelfs en om daar aan te ikomen wordt er op het terrain aan de Schdedamseweg (bij Station Nieuwland) op 21 en 22 juini a.s. een fancy-fair igebouden. U kunt daar ponyrijden, prijsschde- ten, fouwtrekken en in de grabbel- ton duiken. Naast een ouderwetse "rommelmarkt" zijn er ook laten te koop a I 2,00 per istuk. De hioofd- prijzen van deze loterij zijn o.a. een pony, een dames- en herenfiiets, een draagbare televisie en een wereld-ontvainger" Wte onder .onze lezers voor de rommelmarikt nog lets te missen heeft, kain zioh in verbinding stel- len met tel. 70 51 42 of 70 46 09. Wethouder Mentink van Rotterdam bezocht Hamburg en bewonderde daar de trams die in deze Duitse stad er bijzonder gekileurd op staan. De wethouder idoet -nu moeite in Rotterdam gedaan te krijgen dat de overbekende gele kleur gaat verdwijinen. Wanneer zijn plan in- stemming vindt, zullen we in de toekomst kabel'bonte trams zien rijden met bezige bijtjes, lila lijs- ters, blauwe bloemen of andere hiippe uitmonsteringen. Mdsschiien verdient het aanbeveliing de nummers van de trams te laten vervaRen. Roodgekleurde trams gaan naar de Binnenweg e.o., don- kergetinte naar de Kruiskade. Een afspraakje met drukkerij Roe- lants ite Schied'am zal toch wel tot resultaat kunnen hebben dat de 1 zone-kaart is voorzien van bloe- mengeur, de 2 'zone-kaart met een pepermuntluOhtje. Bestuurders met bloemetjesoverihemden en felge- kleurde petjes zouden ook geen overbodige luxe zijn. In verbaind met afwezigheid van onze redacteur, de heer J. van Schaverbeke, verzoe- ken wij U de kopy bestemd voor onze uitgave van 25 JUNI A.S. uitsluitend In te zenden aan onze Postbus 410 te Schiedam. Bijdrage voor ons blad welke geadresseerd zijn aan ons re- daetieadres JJachplein 189 blij ven in igenoemde periode daar iiggen en kunnen pas in ons julinummer geplaatst worden. Kinderen laten meerijden op ^de voorbank van de auto is al niet zo wijs, dooh in Nederland niet ver- boden. In sommiige landen is dit eohter wettelijk niet toegestaan. In Frankrijk mogen kinderen be- neden de leeftijd van 10 jaar zioh tijdens de riit niet op de voorbank bevimden. In Oostenrijik geldt dit zelfs tot 12 jaar Bij het iherdenken van ihet 700- jarig taeataan van Schiedam, igaan onze gedaohten zeer zeker uit naar de voor iedereen bekende Stads- helilige, St. Liduina. Haar wonder- vol leven en Haar iijden is door vele historische sdhrijvers (we noe men ib.v. Brugman) in boek en tijd- sohrift besohreven, terwijl bijzon- dere episoden uit Haar leven door schilders op het doek zijn uitge- beeld. Het is dan ook van beslist belang, dat een "fiiguur van formaat ails deze Liduina, geboren en getogen Sdhiiedamse, in dit 700-jarig eeuw- feesit Haar die plaats te geven, waarop zij direct recht heeft, te meer daar Zij zelfs ver buiten onze stadsgrenzen ibakendhedd geniet. Om onze stadsbeilige, onder wier beschermiing Schiedam staat, nu, tijdens dit Eeuwfeeat extra te ge- denkefi, wordt op zaterdag 14 juni a.s. om 18.30 uur in de Martonus- kerk iin Groenoord door de Deiken van Schiedam, E. van Diepen, een plechtoge Hoogmds opgedragen. Onder leiding van Hr. Ramcuret zal het kerkkoor, St. Jan Baptist, met medewerkiing van een orkest, de Pastorad-Messe van Anton Diabelli uiitvoeren, terwijl door alle aanwe- ziigen bekende Liduina-liederen zullen worden geizongen. Voor iedere Sdhdedammer nu de gelegenheiid onze Stadsiheiiige te eren. Laait het een grote manifes- tatie zijn om Liduina te bedanken voor reeds genoten beschermiing en Haar tevens te vragen o^nze feest- vierende stad Sdhiedam in de toe komst te blijven vrijwaren van rampen en ongielukken. H.v.d.K.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1