a Eeuwfeest EXCURSIE Hertenkamp in Ede Bustocht Gehandicapten Miraiin BOEKENNIEUWS S -2 Foot* al Fit) Vcrzeleerinyen Hypothelzen Finn it cieringen A. Itaalewijn geen onverdeeld succes Prefplein Cuijkse zesde klassers een week op bezoek bij de Mgr. Bekkersschool Peuierspeelzaal 2 en 3 Het bestuur van peuter- speelzaal 2 en 3 deelt mee dat zij per 1 juni 1975 een stichting geworden is, waardoor zij als zelfstan- dig rechtspersoon kan op- treden. De akte is gepasserd d.m. v. notariskantoor Van der Valk te Schiedam. Nieuwe "Hartfolder ANWB Autorijschool Groenoord I Vanaf 3 juni organiseert de VVV e'en excursiie inaar Hindekamp in Bde. Verdek't opgesteld kiunnen herten op een voerakker worden bespied. Wanneer er soms inlets te zien lis, wordt een destoimdige uit- eenzettbing geigeven over de ieef- wijze van het wild. Kaarten a 2,50 (kinderen 1,50) kunnen worden aangevraagd bij de VVV, .Adhterdoelen te Ede (telefoon 08380-14444). Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.:' 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. 1 V saw vitfjapowco. i-KO> Deze keer wijk ik eens af met het vermelden van het binnengekomen kopergeld. Het houdt wel verband met onze centen-aktie, want als U niet zoveel had bijeen gespaard zouden wij de gehandicapten op 21 mei geen bustooht hebben kunnen aanibiaden. Ook voor ons (Mevr. v. d. Luchf en ondengetekende) is deze dag oinvergetelijk geworden dank zij -het gezellige team waar wij deze dag mee samen hebben gewerkt. Voor hetieerst zijn de ge handicapten door bemiddeldng van de Wijkvereniging "Groenoord" in staat gesteld een daagje uit te gaan Graaig hadden wij alle invaliden daarbij widen betrekken, maar zij diie niet in een bus mogen en kun nen zitten, konden wij helaas niet meenemen. Dat zij hebben genoten getuige wel ihun dankbaanheid. Mies hadden wij wel mee, zonnig weer een mooie bus, een zeer sym- pathieke chauffeur die graag be- reid was te belpen, een leuik mu- ziekje tijdens de rit wat de stem ming zeer v.erhoogde en niet te ver- geten een staf van me rase n o.a. een Rode Kruiszuster, een verpleegster die allemaal hebben getoond wat naasteraliefde is, kortom wij waren die dag een grote gezelliige familie. Onze eerste pauze was na koffde gedromken te hebben het Mastbos, waar de invaliden en wij ailemaal de heerlijike boslucht konden ki- ademen, wat wij iin Schiedam zo moeten missen. Prinsheerlijk war den zij in bun invalide-wagentjes gereden wat voor hen ail een feest was. De tocht girag verder naar de Beekse bergen met Safari, ook dat was voor velen een belevenis. In Oisterwijk bij "Groot Speyk" wachtte ons een heerlijk Diner waar alle zorg aan was besteed vooral met het oog op dieetpatien- ten. Verder wil iik over deze topht, die wij voor bet eerst in zeven jaar met de gehandicapten gemaakt hebben, niet uitwijden, maar wel dit even, dat zij, dank zij U die onze centen-aktie daladwerkelijk steunen, heel dankbaar waren. Nu voelt U misschien ook wel waar ik naar toe wil. Gaarne zag ik dat nog meerderen deze aktie zouden willen steunen. U weet Ieder be- zoekje bij ziekenA ivaliden en be- jaarden gaat gepaard met een bloemetje, fruit of iets landers waar ■natuurlijk veel geld aan gespan- deerd wordt en dit uitstiapje heeft wel een gevoelige klap aan de kas gegeven. Daarom, nogmaials, een cent opzij leggen voelt men iheus niet, maar met zijn alien vormt het loch wel een mooi bedrag, mis schien kunnen wij dit uitstapje dan nog wel eens herbalen. Begin er vandaag eens mee! Bij voorbaat hieel, heel hartelijk dank. Mevr. de Jager. u T3 v- O o "7 ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Kishon werd tweemaal geboren en voeli zich beroofd door de belasting Ephraim Kishoin is Israels bekend- ste, vruchtbaarste en meest ver- taalde schrijver van satire. Bij ge- legenheid van zijn recente bezoek aan Nederland bood hij de Israeli- sche ambassadeur hat eerste exem- plaar aan vain zijn niieuwe boek Geen applaus voor Podmanitzki. De grote satiricus Kishon heeft - sinds 1952 een dagelijksecolumin in het Israelisehe blad 'Ma'ariv'. Zijn ruim dertig boeken en toneel- stuk'ken werden in twintig talen uitgageven. Hij kreeg verschillende literaire prijzen en verwierf de So- lokov-prijs voor uitmuntende jour- nalistieke prestaties. Zijn door hem zelf igeschreven en geregisseerde films ikregen een groot aantal on- derscheidingen. Kishon wooat in een buitenwijk van Tel Aviv en is een vurig patriot. Hij werd, zoals hij zelf zegt, tweemaal geboren: an Boedapest in 1924 als Frainz IToi'f- "mann en opnieuw bij zijn aankomgt in Israel waar hij de naam Ephra im Kishon kreeg. Hoeweil hij :n Israel 82% aan inkomstenbelasting moat betalen en dit als roof be- schouwt, kan en wil hij als jood niet in een ander land leven, maar 'mijn liiefde voor Israel kost me miljoenen'. Na de oktober-oorlog verlangden velen in Israel zijn be- noeming tot minister van vjsrlich- tirug en zelf s tot minister-president Over Sadat schreef Kishon: 'Hij is een wijs man en angstwekkend ef ficient. Sadat heeft het gr>:e ge- heim ontdekt: het is niet nodig om tegen de Israeli's t? vecnten; de tijd en de linkomstenbelastin'g krij- gen ze wel klein.' Over Israel, Upper Slapdashia, zoals hij het wel noemt: 'Een la<nd dat aan de Mid- dellandse Zee is gesitueerd dat je vanuit ieder punt in het land bin- nen een half uur in zee ligt of iji handen valt van de Arabieren.' Kishon projeoteerde in zijn nieuw- ste boek de kleine en grote dwaas- heden van de mens op karikaturele en soms bizarre wijze tegen dc achtergrond van de theaterwereld en zet de lezer de sohlemied Pod- man, itzjkd. voor, ter lermg en ver- maak. Geen applaus voor Podmanitzki werd uitgegeven door De Fontein, De Bilt. De prijs is 17.59. Schrijven in een wijkblad is een moailijke zaak. Hoe het komt weten we niet, maar wanneer de mensen het erigens niet mee eens zijn, moeten ze onze redacteur bel- len om hem op de vermeende on- juistihaid attent tie maken. (Of ze ook de redactie vain hun ochtend- of avondblad bellen, betwijfelen we). Voor een goed begrip; we beklagen ons hier niet over, want eike re- actie is ons welkom. 't Is tenslotte een bewijs, dat ons blad gelezen wordt en dat is de bedoeliing. Op het gevaar af, dat. sommige lazers vinden dat we een trap na geven of ons negatief vinden (die zijn er ook!), willen we het nog even hebben overde feestviering vain Wet 700-jarig bestaian van onze stad. Met waardening voor het oingetwij- feld vele werk dat de gemeente en het uitvoerend comite hebben moe ten verrichten, -constateren we toch dat het feest over de Wele liwie niet als bijzoinder geslaagd te noe- men is. Er zijn mensen die mompelen, dat Schiedammers geen feest kunnen vieren, maar we geloven niet dat dat waar is. We wijten het in hoofdzaak aan verkeerd gekozen program,ma-onderdelen. Andere oniderdelen slaagden n.l. wel. De feestmarkt, oude ambachten- en beeistenmarkt zijn loch als zeer geslaagd te bestempelen, terwijl de revue en de manifestatiie "Schie dam maakt 't" zich in een grote belangstelling mochten verheugen. Naar onze smaak was vooral het Proosje's Pretplein een fiasco. Buiten een aantal drink- en eet- geleigeniheden en een handjevol speeltentjes was er in feite niets te doen. De oorspronikelijk te heffen 1.00 entree was het enige l-aoher- tje op dit Proosje's Petplein. E engrote kermis vergt geen toe- gangsgeld en er is bovendien veel meer te beleven. Het met bombarie aangekondigde "bruiloftsfeest" ontaardde in eeh zudver oommercieele beweging, waar grof geld voor een mirai-pils- je, een stukje worst of een slaatje moest worden neergeteld (buiten de .5.00 entree). Waar dat alles aan lag? We kun nen U de eorzaak van het fialen op sommige punten niet verteilen. Naar onze mening kan dit gelegen hebben aan het te weiinig in de publicdteit brengen van de feeste- lijikheden. Op een enkele anelle uitzending na, gaf radio en televisie weinig acte de presence, terwijl de pers bij,na volledig werd voorbijgelopen. Bij een van de schaarse bijeen- komsten waarbij de pers was uit- genodigd, werden er van gemeente- zijde enkele minder vleiende op- merkingen aan het adres van de plaatselijke pers gegeven. Of dat kwaad bleed heeft gezet, we zouden het niet willen beweren. Bij ons in elk geval niet, al viiinden wij het wel onprettig dat we enke le malen volledig zijn gepasseerd. We zijn dan wel niet zo groot, maar we zjjn 'in ieder geval een huis-iaan- huis verspreid wijkblad, dat - zo is ons herhaaldelij'k gebleken - graag gelezen wordt. Jammer voor de inwonesrs van Schiedam-Noord dat wij hun som mige mededelingen moesten ont- houden. 't Heeft misschien ook wel wat belangstelling gescheeld. Zoals een recensent een toneelvoor- stelling of een televisieuitzendimg achiteriaf bespreekt, zo wilden wij in ons blad de viering van het 700- jarig bestaan eens de revue laten passeren. Tenslotte beschouwen wij objec- tieve berichtgeving naast het sig- naleren van bepaalde dingen tot onze taak. We waohten nu verder maar af wat het 750-j,arig besitaan gaat worden. We komen er dan zeker op terug J. v. S. De heer G. Poels, vroeger hoofd van de Mgr. Bekkersschool thans hoofd van een school in Cuij,k, zag naast de voordelen voor een Cuijk se zesde klasser ten opzichte van een Schiedamse schoMer, zeker een nadeel: ze hebben daar niet d,e be- sohikking over een sohoaltauiten- huiis. Daar moest eens iets aan ,ged,aan worden. Kontakten met Schiedam waren er al. De zesde klas zorgde voor 23 gast- adressen in Groenoord en Woud- hoek. Afspraken werden igemaakt voor een programma met o.,a. een bezoek aan Wilton-Fijenoord, Molen de Vrijiheid, het stedelijk Museum en een speurtocht door Diergaarde Blijdorp. Misschien is het een primeur, iin ieder geval komen 'in de eerste week van juni kinderen uiit een landelijke omgeving met de rand- stad kennis maken. Samen mert "stadse" kinderen gaan ze op stap, bezoeken evenementen en wisselen van igedachten. Dat alleen al is zinvol. Mat een gezellige avond in boer- derij Danidvreugd, waarbij ook de gastouiders aanwezig zijn, wordt het bezoek afgesloten. ii Als bageleid'ing van de op de tele visie vertoonde hartspots is er een folder versohenen die informatie geeft over wat een mens kan doen om zijn hart (en bloedvaten) ge- zond te houden. Wie interesse heeft in deze fo der (wie ei'genlijk niet?) kan de folder gratis in bezii-t krijgen. Een brief- kaartje aan 't Voorliobtingsbureau voor de Voeding, postbus 1772 te Den Haag met vermelding "Hartfolder" is voldoende. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R: HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3