Een nieuw stijl| van leven OOt s Gezondheidszorg Kethel - Groenoord P. A. v.d. KRUIT Morgen is te laat r*r o o o o Z ^Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j Diensfencenfrum DelWoudhoek Programma Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. Komt by u ook wei eens het "betere ik" boven om te zeggen: stap eens alt de sleur, begin eens opnieuw, kies een nieuwe stijl van leven Een werkgroep doet enige suggesties waarmee u uw leven nieuw kan maken. By voorbeeld: Tempo. Kies een dag in de week een wat ander nitme dan normaal. Wie altijd actief is, steeds druk in de weer, zou een dag rustig de tijd kuinnen inemen om zijn eigen doe- nerigheid krirtisah te bekijken. Eten, drinken, roken. Zet je zelf eens op rantsoen. Geniet bewuster van het weinige dat je gebruikt. Let eens op of er ook prettige ge- waarwordingen tegenover istaan. Aandacht voor elkaar. Wat een openbarinig kan het zijn om een avond de TV uit te laten en samen een spelletje te doen en wat te praten, bij voorbeeld over een nieuwe stijl van leven. Ga eens op bezoek ibij een eenzame zieke, een bejaarde, of nodig hem eens uit. Als je ileiding geeft, ga een keer na hoe je met mensen omgaat. Als je met bepaalde mensen gebroken .hebt, denik eens na of het zin heeft de draad weer op te nemen. Natuur proeven. Stel je minstens eens per week open voor wat de natuur te bieden heeft. Weer eens bewust voelen wat wind is, hoe grond aanvoelt; kijken naar een enkele boom, een bloem; kijken naar het spel dat de wind speelt met de wolken. Energie besparen. Laat een dag de auto staan en pak de fiets of de bus. Zet de vdtwarming wat lager, 20 dat -het nog "net kan!" Bezuinig op water. Kijk of een electrisch apparaat minder kan worden gebruikt. Grondstoffen besparen. Gooi uw spullen wat minder <gauw weg. Koop zo min mogelijk wegwerp- artikelen. Milieubeheer. Maak minder rotzooi. Ruim eens wat op, ook al hebt u het er ndet eens zelf neer gegooid. Bezinning. Trek eens wat tijd uit om na te denken over je aelf, over de kring waarin je .leeft, over de idealen die je hebt voor de toe- komst voor je kiinderen; om te lezen over allerlei problemen van de kleinere en grotere isamenleving. Wei of geen vaste dag? Iedere oefe- ning vereist een bepaalde regel- maat. Sommigen zullen de voor- V "T3 VOOR WITTEN, SCHDL.DEREN en BEHANGEN Is hef voordeligsf en meest verirouwde adres toch allijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeentwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjfe keur geven aan een bepaalde (vaste) dag; anderen zullen liever per week juist die dag kiezen die de beste perspectieven biedt: een dag waarop je wat tijd hebt. De een zal op een dag allerlei vor- men van nieuwe stijl-leven toe- passen; de ainder zal ze willen spreiden over versdhillende dagen en zo de nieuwe stijl door zijn leven verweven. Zoek bondgenoten. Bij voorkeur ook mensen met wie je het nauwst samenleeft. Maak samen een keus uit de mogelijkheden. Praat met elkaar de ervaringen door en vooral de vraag, welke kanten wan ons leven en samenile- ven vernieuwing nodig hebben, met name om anderen meer tot hun recht te laten komen. Waarom deze beschouwing op deze pagina? Wei, omdat een "nieuwe stijl van leven" wis en waarachtig kan bijdragen tot de gefzondheid of als u wilt: de geestelijke volksge- zondheid. Missohden bieden we u hiermee een paar gedachten om uit te werken tijdens uw vakantie, aan het strand van De Hoek of de Cote d'-Azur of in het riet van de vis- rijke Poldervaart. In deder water kun;t u zich spiegelen en goede voornemens maken. Meer mlichtingen kunt u krijgen bij: Diocesane Werkgroep Kerk en Samenleving, Veemarktstraat 48, Breda, telefoon 01600 - 49852. Het gebeurt nog te vaak dat men- sen bij gebruikmaking van onze diensten geen lid blijken te zijn. Ook komt het voor dat artsen de onmiddellijke diensten van de wijikverpleegster voorschrijven ter- wijl de patient geen lid blijkt te zijn en halsoverkop lid gemaakt moet worden. Het spreekt vanzelf dat ook in zo'in situatie deze dien sten niet gewei'gerd worden. Toch blijven het ronduit vervelen- de zaken. Waarom pas lid worden als het noodzakelijk is Wij schreven reeds over de nood- za'ak om gezameniyk de verant- woording woor de gezondheid en het welzijn in de wijk te dragen. Wordt daarom ndet alleen dan pas lid als Uw eigen gezondheid in het geding is. Telef. 70 95 55 Ileijermansplein 38 17 juni: MUSICAL. Deze musical wordt verzorgd door de St. Martinussehool. Aanvang 19.30 uur. 24 juni: BINGO-AVOND. Aanvang 19.30 uur. Tijdens de pauze danst Camparo Sevo met begeleiding van Juan. (Gitaar). Spreekuren leidster dienstenoentr. maandag en donderdag van 9-10 u. Gehoor- en gezichtsproblemen. Op donderdag 12 juni, om 14.30 uur zal de gbboorservicedienst "Neder- land" zitting houden in het dienstencentrum. U kunt dan geheel gratis worden geadviseerd m.b.tr gehoor- en ge zichtsproblemen. Pedicure. Elke dinsdag vanaf 9.00 uur. Elke woensdag vanaf 8.00 uur. U weet toch dat na gebleken nood- zaak de pedicure's bereid zijn U thuis te behandelen. Indien U van deze mogelijfcheid gebruik wenst te maken kunt U zich ook telefonisoh opgeven. Telefoon 70 95 55. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. Herenkapper: Eens per 14 dagen. Aanwezig op 10 en 24 juni. Zr. van Dalen tel. 71 03 59 afwezig 5/5 - 12/5. Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. van Dalen-Kroesbergen telefoon 70 15 49 Zr. Wissing telefoon 26 74 22 14/15 juni Zr. van Dalen-Kroesbergen 21/22 juni Zr. van Dalen Dietiste (op medisch advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van io.OO uur tot half 11, voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KurSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 24,00. Naam; Voorletters: Adres: teL: Dr. Wlbaufplein 15 Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 5