SporthuiH mtnuin s INGEZONDEN .NaAoaaiSHaaNO, *5 o o a T3 o Z Gevonden voorwerpen Werkgroep Schiedam „Redt het ongeboren kind" hield inlormatieavond JUNI- MAAND spectalcelmaand voor Duindigt Toe te juichen proef voor bejaarden Voetbal Zaalsporten voor al uw sportarfikelen Roltrap Zuidplein buiten dienst KOPY voor volgende 'Noorder Akkoorden' Bejaardensoos „St. Martinus" Pastoralmesse In F-dur op. 14/ van Anton Diabelli Waar is nog plaats voor de caravan? 13 jiraq q N3QHOOMW H3QHOON Internationaal Koorfestival 1975 H li O Te bevragen by de vinders: Viistuiig, Vette, Mgr Nolenslaan 358; groen-blauwe parikiet, Smits Tuiri- laan 56; herenhorloge, Wander, Laseurpad ,28; zilveren ketting, Wiegel, Westvest 78a; zilverkleunig horloge, van SwindensingeJ 42; plastic zak met een mantelpakje, De Lede, Nieuwe Maasstraat 99; oranje ta,s met kinderbroekjes, Pijnakker, Kievitslaain 10; patat- zakje met enige foankfoiljetten, Bar Triana; tas met portemoinnee, De Vette Poiderweg 214; sopr-aan blok- fluit in etui, Leenfnam, Jozef Ore- iiosingel 203; blauw-groen kinder- zwembroekje, Gouka, Vlaardinger- dijk 267 b;riing met 7 sleutels, Gon- lag, Bart Verhallenplein 63; ring met 9 sleutels, Van Burg, P. J. Troelstralaan 54; ring met 3 Sleu tels, Rcxmijn, Baohplein 502; plastic tas met tab., Van Dorp, Meeuwen- singel 110; 2 grijze fietstassen, Jaegen, Jan van Avennesstraat 11; bruine portemonnee met inhoud, Uitenbroek, Galalei'str. 74a; bruine portemonnee m. inh., Van Akkeren, Joh. van Oldsnibarneveltstraat 105; oranje portemonnee met inh., Sijde Bungem, Stulemeijerlaan 155; liieht bruine portemonnee met inhoud, Fenema, Eikenlaan 23; rode porte monnee met inhoud, Grotendorst, Mozartlaan 73; speelpop, De Veld, Sch'ubertplein 15; verzekeringspl., GWX-852, Tromer, Alb. v. Raalte- plein 17; verzekeringspl., SLN-963, Hoogendijik, Toon Vierheystraat 161; zwarte hond, v. d. Lingen, Boyer- straat 6b; zwarte poedel met gele halsband, asiel; duitse herder, reu, asiel; bastaard dalmatier, asiel; bruine bastaard reu, asiel; zilveren armband, Keuzenkamp, Burg, van Haarenlaan 360; goudkleurige arm band, Brdkling, Niassaulaan 45; donkerkieurig mapje met inhoud, Van der Arend, Bilderdijkstr. 17a; mapje met 'n bejaiardenpas, Zand- bergen, Westvest 90a; verzekenings bewijs, PRR-440, Hoofdbureau van Politie; zwart-beige sjaail, Bok, Rotterdamsedij'k 281 b. Op 2 juni had in "De Rank" een informatieavond plaats in het ka- der van de bewustmakingsaktie door de Schiiedamse werkgroep van het Ned. Gomi'te "Redt het onge boren kind". In Ihet Nederlands Comite zijn een 9-tal anti-abortus-organisaties ver- enigd ojm. het Nad. Artsenverbond, de Verg. tot foescherming van het ongeboren kind, de Stachting voor Reoht zander Ondersaheid, de Sbichting Levenszaak-Levenstaak en de Ned. Jeugd Aktiegroep voor het leven. Doelstelling van het Comite is opi- nievorming, imentaliteitsvorming en bewustmaking. Als forumleden traden op W. Wes- terhoven van Meeteren, lid van de Raad van Advies van het Nederl. ArtsenVerbond, confessioneel Mevr. Dra W. J. van Essen-v. Dudn pedagoge te Haarlem, humaniste en dhr. J. Koopmam, confessioneel! Vertoond werd de film "Lev&ns- zaak levenstaak", die dat aspect van de abortus provooatus belicht- te dat via de gebruikelijke media te weiinig aan bod komt. Het treft zelf s dat op de "Eman- cipade" in Utreoht die o.m. opiniie- vorming van de vrouw tot doel heef.t, om onbegrijpelijke redenen aan het Comite standsruimte is ontzegd, waar wel zijn toegelaten "Wij vrouwen eisen", de Rutgers- stichting en de N.V.S.H., drie orga- nisaties die abortus willen libera- liseren. Naar aanleidkig van de film ont- spon zich na de koffiapauze een levendige diskussie over pro's en centra's t.a.v. het al of niet legali- seren van abortus. In de maand juni zijn er door de stlohtinjg N.D.R, itien meetings iaan de KominMijke Nederlandse Hard- draverij- en Renvereniging toege- wezen. Tenminste zeven course- programma's onderscheiden zich in deze rnaand van de normale mee tings. Oordeelt U zalf. Zondag 8 juni, de draverij om het Zilveren Renpaard, een kostbare trofee ge- schonken door de eigenaarsvereni- giing "de Rensport". Dezelfde mid- dag komen amateurs in het zadel om uit te maken wile de Fregentri- ren, meetellend voor het officdeuse Europese Karnpioenschap gaat wunnen. Een week later de generate repe- bitde voor de Derby-Volbloeds in de vorm van de Trial Stakes. Woens- dagmididag 18 juni zie "Dumdiigt ze wear vliegen", hetgeen wil zeggen dat de Koninkiijke Luchtmacht en de N.D.R. hun jaarlijkse happening voor jong en oud ook ,diit jaar voortzetten, Een indrukwekkend gebeuren waarwoor in 1974 rulm 10.000 bezoekers op de Duindigt tribunes een plaiatje vonden. Zaterdagmiddag 21 junii de gene- raile voor de Dravers-Der.by, vorm gegeven in de draverij om de Prijs der 3-jarigen. Absolute topper van de miaand is de laatste zondag in juni. De Volbloeds krijgen deze dag de ren om de Haagse Ooiievaar de supercraoks onder de Neder landse Dravers .treden aan irt de Gro-te Prijs der Lage Danden. Een draverij die dit jiaar is gedoteerd met het hoogste prijzengeld van het Nederlandse draf- en renseizoen; f 150.000,-, waarvan f 80.000,- voor de winnaar. De belaingstelling voor dit internationale evenement is overweldigend. Verwacht mag dan ook worden, dat de Europese top zich op deze dag in Wassenaar zai melden. Zowel op woensdag 18 juni als op de Lage Landen-dag zijn in samenwerking met de gemeente- lijke politie van Den Haag en Was senaar maatregelen getroffen voor een zo snel mogelijke aan- en af- voer van de vele duizenden be zoekers. De Nederlandse Spoorwegen en an- dere openbare Vervoersbedrijven zullen op beide dagen extra mate- riiaal inzetten. Via pers, radio en televisie wordt de laatste jaren regelmabig aan- dacht besteed iaan het "bejaiarden- probleem". Een wat duister woord in feite. Want zo op het oog zou het betekenen, dat de bejaarde zelf een probleem vormt. Niets is minder waar. De mens wordt nu eenmaal ouder dan vroe- ger het geval was. En uitzon'derin- gen daar gelaten, gaat de mens op leeftijd toch wiat gebreken verto- nen. In heel veel gevallen is het beter om in een zgn. verzorgings- tehuis te gaan wonen. Niet iedere bejaarde en zeker zij die zich nog enorm zelfstandig voeien, zijn daar geliukkig mee. In veel gevallen moet het echter wel omdat genoemde tehuizen ver- houdingsgewijs maar schaars ge- zaaid zijn en men al folij is "toege laten" te worden. Het is daarom dat wij de proef van de Nederl. Ver. voor Bejaarden in Langweer (F.riesland) zo toe jui chen. Daar kuninen in de nabije toekomst bejaarden tw^ee maanden op proef gaan women in een bejaar- dentehuis. Hun huis kunnen zij ge- woon aanhouden (dit wordt dan door het tehuis betaald) en wan- neer het de bejaarden in hun nieu we tehuis niet ibevalt, kainnen zij in de twee proefmaanden weer teruigkeren naar hun eiigen woninig. Juist omdat de ibejaarden zo wei- nig ,keus hebben, vinden wij dit een schitterende oplossing. Oranjestraat 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Een van de twee lange roltrappen, die vanaf het Metrostaition Zuid plein naar de begane grond leapt, was aan een drinigende revisdie- beurt toe. Daarom is deze m.d.v, 2 juni voor ongeveer diiie weken buiten dienst. De passagiers kuninen an die peri- ode gebruik maken vaai de roltrap aan de kant van de Maasibaven, welke normaal blijft fuinctioneren. In verband met afwezigheid van onze redaoteur, de beer J. van Scha verb eke, verzoe- ken wij U de kopy besitemd voor onze uitgave van 25 JUNI A.S. uitsliuitend in te zenden aan onze Postbus 410 te Scihiiedam. Bijdrage voor ons blad welke geadresseerd zijn aan ons re- dactisadres Baohplein 189 folij- ven in genoemde periode daar liggen en kuninen pas in ons julinummer geplaatst worden. Bovenigenoemde Soos maakte op donderdag 22 mei haar jaarlijkse voorjaarstirip. Wij vertrokken om 8.30 uur vanaf het Trefcentrum en volgens de gebruikelijke route waren wij om 10.00 uur via de Moerdijkbrug-Breda te Dorst om met koffie onze eerste dorst te les sen. Hoewel wij een trap op moes- ten om de zaal te bereiken waar de koffie klaar stond, werd het vervoer der twee invadidenwagens undek opgelost, gewo'om met man- kracht. De wagens met dirifoaud werden gewoon door het bedie- nende personeel naar boven ge- dragen dus is Sureu te Dorst voor invaliden geen probleem. Na de koffie naar Restaurant het Wandelpark te Valkenswaard voor de koffietafel, ook ihier niets dan good over bediening en personeel. Na de koffietafel was het wande- len gablazen, dius jassen aan en on- danks de koude wind scheen de zon dus het was wel om te doen. Allen weer in de bussen en toen Belgie in naar Restaurant Heide- I'igt te Po'stel voor de thee-pauze, hier stond een electriseh orgel (pi- rement) dus hossen en dansen voor jong en oud zodat het moeilijk was om te vertrekken maar aan aides komt een eind. Om 16.30 uur weder ingestapt op weg naar Restaurant De Ster te Nieuwkuijk voor het gebruik van het diner. Dit was werkelijks iets aparts zo snel en zo goed waren wij nog inooit bediend, in een woord af. Tijdens het diner was er in de grote showzaal eefi band gearri- veerd en werd het moeilijk om de mensen de bus in te krijgen. Om 20.45 uur werd de terugreis weder aanvaard te ongeveer 22 uur kwamen wij vermoeid maar dank- baar to Schiedam aan. Het bestuur en de dames verzorg- sters konden op een zeer goed ge- slaagde dag terugzien. Dit smaakt naar meer. J. L., een deelnemer. I)iabel 1 i werd in 1781 geboren in Mattsee. Hij werd koorkmaap in Salzburg, waar hij muziekles kreeg van M. Haydn. Hij trad in bij de Benedictijmen, maar moest zijin voornemen om monnik te worden laten varen toen in 1803 op bevel van de koning van Beieren de kloosters werden gesloten, Diabelli bleef een diep religieus misicus en vestigde zich in Wenen. Vooral kerkmuaiek trok hem aan. Tooh componeerde hij slechts 15 missen, tegenover duizenden sonatinen en arrangement en. De Pastoralmesse (hei-dersmis) is wel de mooiste. Diabelli was .op het hoogtepuinit van zijn muziikaail kunnen, toen hij in 1830 in een ma.and de Pastoral messe in F-dur op. 147 voor vier zangstemmen, strijkers, bout- en koperblazers, pauken en orgel schreef. De mis is sipeciaal voor Kerst geschreven en is gebaseerd op volkseigen melodieen, welke meesterlijk, zonder overdrijving, gevoelig en oorspronkielijk zijn uit- gewerkt. Sdhds de eerste uitvoering .in 1830 in de Sankt Peter-Kirche te Wenen wordt de Pastoralmesse elk jaar in ta.l van ikerken te Wenen, Salzburg en Munchen tot veler stichting gezoingen. Sinds 1972 heeft het koor "St. Jan Baptist" zich bij deze 140-jarige tradiitde laangesioten. Dit jaar ech ter wordt hij ter ere van de H. Li- duina in het kader van "Schiedam 700 Jaar" gezongen buiten het Kesrstseiizoen. In ons overvolle landje is het nogal lastig om direct een plaats voor de caravan te vinden. Het komt ook voor dat van plaats veranderd wil worden (seizoen- of jaarpfliaats). Aan die moeilijkheden is nu .een eind gekomen, want er is een gids verschenen, waarin vrijwel alile be- drijven op dit gebied vermeld st.aain. Het betreft zowel campings met caravanaccommodatie ails be- drijven waar uitsluitend caravans zijn geplaatst. De igids "Holland-Caimping" bevat adressen, alle bijzonderheden en 50 kaartjes. De gi-ds .is tegen betaling van 8.50 verkrijgibaar bij de meeste VVV-kantoren en bij de boekhandel. Hat is ook mogelijk rechtstreeks to bestellen bij de uit- gever, Hodilaind Post, Postbus 335 te Amhem. Van 23 juni tot 28 junii organiseert de Federatie van Nederlandse Zan- gersbonden voor de zesde maal een Internationaal Koorfestival in Den Haag. Buiten een 20-ta'l Neder landse koren (ca. 1000 personen), doen ook 2000 buitenlanders mee uit 18 verschdllende landen. Het festival wordt gehouden in het Congresgebouw te Den Haag. Kaartverkoop aan de kassa van het gebouw elke dag van 10.00-18.30 u. 's-Zondags van 12.00 tot 18.30 uur.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9