AUTOVAKANTIE? Caravan - verwarming Rabobank CI UW BANKZAKEN ~Oakani'u! voorAL Maar dan wel op goede baitden... 7e jaargang no, 185 25 jurd 1975 Radiaalbanden Onderhoud Waar moeten ze nou weer heen? Plastic vuilniszakken met KOMO-keur per 1 juli a.s. verplicht Geboortekaartjes N U bestellen Kans op GRATIS kaarfjes DE MAGNEET drukkers Yoord<i'.\l;koftrdfn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e,o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956 vooiheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Straks begint weer de grote uittocht van automobilisten naar ihun vakantiebestemmdng. Er worden dikwijls lange afstanden afgetegd waar- bij de laatste jaren in toenemende mate een caravan, kampeerwagen, bagagewagen of boottraiiler wordt meegevoerd. Zo'n asm-hanger plus vakantiebagage stelt uiteraard zwaardere eisen aan de wagen dan de dagelijkse rijpraktijik. Laat daarom naast een extra tech- niische inspectiebeurt ook uw ban den controleren of vemieuwen. Veel vakantieplezier wordt bedor- ven en oponthoud veroorzaakt door lekke banden en het opzetten van het reservewiel op de zwaar be- laden auto. Goed, een spijkerinrijding is met te voorkomen, maar door een gratis bandencontrole vooraf bij een van de vele bandenspeaialdsten dm ons land, kunt u er zeker van zijn dat u, wat de banden betreft, veel risico's kunt vermijden. Bij zo'n bandencontrole kunt u in veel ge- vallen ook nog gebruik maken van de controletest op sporing en wiel- stainden - dit om onrege'lmatige slijtage te voorkomen - alsmede op remmen, schokdemper-s, acou en verlichting. Bovendien beschikken een aantai bandenspecialisten over service- en controlemogelijkheden speciaal voor bet nakijken van de koppelimg het remsysteem en de veriing van uw aanhainger. Alle bandenfaibrikanten maken ra diaalbanden en bun gebruik neemt steeds toe. De nieuwste radiaalbaind van Goodyear bijvoorbeeld heeft een polyester karkas en stalen gordel. Polyester weerstaat grote hiitte, rekt of krimpt niet en bevordert daarmee de stabiliteit van het kar kas. De stalen gordel vervormt met tijdens het inveren van de band en zorgt voor een optimaal contact met het wegdek. Dit is- vooral be- langrijk in bochten. Een ander groot voordeel van de staalgordel is de grote weerstand tegen scheuren en linrijdingen waardoor de lange levensduur wordt verklaard. Bij mormaal, rus- tig en weloverwQgen rijden is een gemiddelde levensduur van 60.000 km geen uitzondering. Tensiotte ibezit staal een hoog warmtegeleidingsvermogen waar door de hitte in de band tot een minimum beperkt wordt. En min der hitte betekent tevens minder slijtage Hoe goed die radiaallbanden dan ook mogen zijn, onderhoud en aan- daeh't hebben ze natuurlijk nodig om er zoveei mogelijk profijt van te trekken. De technici van Good- year's Europese bandentest- en ontwikkelkigseentrum in Luxem burg hebben becijferd dat een per- sonenwagenbamd bij een snelheid van 100 km/u ongeveer 75.000 maal per uur in contact komt met het wegdek. Dat is 1250 maal per mi- nuut of ruim 20 maal per seconde Een autoband lijkt aan de buiten- kant de eenvoud zelf maar biminen- in is het een ware folterkamer. Daarom is de radiaalband geen pro- dukt waar men geen omkijken naar 'heeft, Goodyear acbt het dan ook van het grootste belang dat de banden goed worden gebalanceerd en de voortrein van uw wagen wordt uitgelijnd. Verder moet de bandenspanndng minstens elke twee weken worden gecontroleerd. De bainden moeten dan wel koud zijn. Dus nooit ooderweg de span ning laten controleren, maar voor het wegrijden. Het is normaail dat in warme landen en tijdens lange ritten de spaning in de banden oploopt. Ze zijn hier echter op be- rekend. Als u deze adviezen opvolgt kun- inen wij u met reoht een prettige en veiddge vakantie toewensen Elk jaar opnieuw een vraag: Waar moeten we met vakantie been Een vraag voor ouders, die op vakantie wilien zander ihun kinde- ren of die dit jaar zelf een kieertje overslaan, maar wel een vakantie- magelijkh'eid voor ihun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge mensen, die geen zin ihehben naar Itaiie, Spanje of Griekenland te gaan. De Stichiting voor Zon en Vrijheid kan op deze vragen een antwoord geven. A1 jiarenlang verzorgt het vakantie-service-buro van de Stiohting voor Zon en Vrijheid zgn. kinderdorpen voor kinderen van 9 tot 13 jaar in Vierhouten. Voor de 13 - 15-jarigen zijn er avonturenkampen in de Biesbos. Ook zijn er vele mogalijkheden op het gebied van de watersport; zeil- kursussen in het Molenhuis te Woudsend en in Sandfirden en zeilzwerftochten door Friesland. Bovenidaen is er een aparte zeil- week voor gezinnen. Voor creche- en pr og r amma - mogel ij kh ed e n voor beneden 13-jarigen woirdit gezorgd. De Stiohting voor Zon en Vrijheid is niet uit op wiinist; de prijzen kunnen daardoor laag worden ge- houden. Is uw belangstellinig gewekt? Een folder met uitgebreide gege- vens over deze vakantie-akitivitei- ten kan sbhriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij: Stichting voor Zon en Vrijheid Va'kantie-Service, Plein '40 - '45 nr. 5" Postbus 8112 Amsterdam - Slotermeer Telefoon 020 - 13 85 88. Primus Si evert introduceert een nieuwe centrale verwarming voor caravans gesohiikt voor flessegas die vele voordelen biedt aan de ge- bruiiker maar ook aan de fabrikan- ten van caravans. De ketei kan op drie verschillende capaciteiten in- gesteld warden ail maar gelang het seizoen en buitentemperatuur, mimschoots voldoende voor grote caravans en extreem lage tempera- turen. De ketel wordt thermosta- tisch geregeld en heeft een elektri- sche ontsteking. Dit betekent dat een waakvlam overbodig is. Een waakvilam die onnodig warmte produceert en vooral op sommige morgens hinderlijk kan zijn. De ketel is buiten de caravan in de disselbak geplaatst. Daardoor ge- makkelijk voor onderhoud toegan- kelijk. Het sysiteem heeft dus ver der geen schoorsteen nodig voor afvoer van verbrandingsgassen en neemt verder geen kostbare ruknte in de caravan in beslag. In de oaravan bevinden zich slechts de convectoren die bij voor- keur onder de Slaapbanken ge plaatst worden en zorgen voor een gelijkmatige warmteverdeling door de hele caravan. Importeur: R. S. Stokvis Zn, Rotterdam. Per lingang van 1 juli a.s. zai de huisvrouw voor het aanbieden van het huisvuil uitsluitend gebruik mogen maken van plastic vuilnis zakken, die voorzien zijn van de KOMO-keur. Het is zaak dat zij daar nu al rekening mee houdt en geen vuilniiszakken meer koopt, die niet voorzien zijin van die KOMO- keur. Indien zij nog een voorraadje ongekeurde zakken heeft, dient zij dat op te maken voor 1 juli of de zakken voor amdere doeleinden te gebruiken. Het voorsohrift in de Alg. Politie- verordening, dat voor het aanbie den van huisvuil uitsluitend plastic vuilniszakken met KOMO-keur ge- bruikt mogen worden, wordt zo per 1 juli a.s. van kraoht. Zoals dat ook in 1973 al het geval was. In verband met de olie-cri'sd'S is begin 1974 tijdelijk ontheffing ver- leend van dit voorschrtift en begin 1975 is die ontheffing weer ver- lengd tot 1 jiuli a.s. Maar dan za'l er toch de hand worden igehouden aan de bestaande bepaling. De gemeente en lin het ibijzonder de Reinigdngsdienst hecht veel waarde aan het gebruik van de juiste zakken, dus voorzien van de KOMO-keur. Eenvoudig omdat dit de beste zak ken zijn, die geheel voldoen aan de eisen die gesteld moeten warden. Om miisverstanden te voorkomen. KOMO-keur is geen merknaam van de leveranoier, doch een waar- merk dat pas verleend wordt na talloze beproevingen door T.N.O., in inauw overleg met de Ned. Ver. van Reinigingsdirecteuren. De van dit waarmerk voorziene zak vol- doet geheel aan de normen voor wat betreft de dikte en de sterkte van de plastic-folie, de afmetingen (voor een makkelijke behandeling) en de kleur (doorschijnende zakken bieden een onsmakelijke aanbldk). De praktijk is dat zakken zander KOMO-keur bijna altijd afwijken U geefit de verwaohte geboorte- idatum op bij bestellinig, klopt die, dan krijgt U de kaartjes en het drukken geheel GRATIS Rotterdamsedijk 279 - 281 SCHIEDAM - TELEF. 26 86 66 Voor tedefomische afspraken buiten kantooruren telefoon 26 75 65. <3^31 a-J^STG>^9f van de gestelde (hoge) normen. In het praotische gebruik moeten de vuilniszakken voldoen aan twee voorwaarden. De zak moet zo sterk zijin, dat hij niet makkelijk scheurt. Niet in de keuken (anders zit de huisvrouw met de rommel) en ook niet wanneer de dichtgebonden zak op de stoep is geplaatst en door de ophalers wordt opgepikt en in de vuilniswagen geworpen. Anders zou het afval op straat terecht komen, wat een onaanvaardbare verontreiniging van die straat zou geven. Aan de amdere kaint mag de zak ook weer niet te dak of te sterk zijn. Want in de vuilniswagen moet de zak mechanisah gesoheurd kunnen worden en de inhoud verspreid. Dit laatste is nodig omdat het Schiedamse huisvuil door de VAM per speciale train wordt vervoerd om lin het oomposteringsbedrijf in Wijster in Drenthe tot compost verwerkt te worden. Gesloten zak ken geven de V.A.M. problemen, vamdaar het opembreken. Dit maakt dat voortdurend gezocht wordt naar de beste tussenvorm: een zak van zo dun mogelijk plas tic-folie, die tooh sterk genoeg is om niiet te scheuren bij de behan deling, doch wel meohanisch open- gereten kan worden. De KOMO- keurzakken nu voldoen aan die eisen, vandaar het verplicht stellen van het gebruik door de gemeente. Tijdens een bezoek begin maart aan het VAM-oomposteringsbedrijf in Wijster heeft de raadscammissie voor de VROM-dienst gezien hoe het allemaal in z'n weak ga-at, wat er met het schiedamse huisvuil ge- beurt en welke rol de plastic vuil- niszak daarbij speelt. Dat heeft ook uitvoerig in de krant gestaan. De raadscammissie is er mee ak- koord gegaan dat per 1 juli a.s. het gebruik van de plastic vuilniszak met KOMO-keur weer verplicht wordt gesteld. de bankvoor iedereen Schiedam /Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1