VAKANTIE oot INGEZONDEN V Voor al f/tr Verzekeringen Hypothefcen Finan cieringen A. fVaalewijn Een buifenlands jongere bij U te gast... Vakantiesluiting Bibliotheek Schaak- vereniging GROENOORD Nieuwe folder V.V.V. Gelderland ANWB Autorijschool Groenoord EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Familiebericht Of je nu kan wegtrekken naar verne streken, of daf je het moet stellen met je balkonnetje of je twin; het belangrijkste is of we wat zuilen rnaken vain lonze vakantie. Veel mensen kunnen e.r niets van maken omdat ze niet vrij zijin van aiohzelf, viain him gevoelens vain onbehagen en omvCcde. Mlsschien kan de volgende over waging hen wat ihelpen. Vakant zijn is vrij zijn. Een vakanto plaats waoht op iemand die hem gaat bezetten. Vakant betekent dus - nog precieser - vrij zijn voor Vakantie hebben is vrij zijin van het werk en de dagelijkse en weke- lijkse sleur waariin we naast elkaar hyen lopen zonder aan elkaar toe te komen, nliet aan jezelf en niet aan God. Vakantie hebben is dus voorai vrij zijn voor elkaar, voor jezelf en voor God, Het een iniet zonder het ander. Het voor elkaar vrij zijn is onaf- hankelijk van de mogelijkiheld am wag te tirekken, maar bet is wel het meest belangrijke. Afstand nemen van je werk en je afvragen wat je nu eigenlijk aan het doen bent en of je je niet z6 druk maakt dat je niet meer aan de anderen - leden van het gezin, vrienden, kennlssen - toekomt, zo- dat je van ze vervreemdt, dat is vakantie. Samen Ons samen leven, met de nadruk op samen, is toch beus ibelangrijker dan grote finaneieele mogelijkhe- den. Arme wij, als we straks op sitraat zouden staan zonder werk, of gepensdoeneerd warden, en we weten niet hoe we het samen goed kunnen hebben! Hoe foeter we met elkaar leren pra- ten - niet kletsen, maar praten - en zinnige dingen zeggen over wat ans ten diepste bezighoudt, waar we bang voor zijn of bezorgd, hoe meer er ontspanniing en vradigheid in onze verihoudingen tonnen ko- men. Want zo alleen ikuninen we leren elkaar werkelijk te respek- teren en te aksepteren zoals we zijn met onze nare en goede karak- tertrekiken. Inspiratie De chiristenen vinden bun inspira tie voor dit streven in hun vter- trouwen dat de mens, met al zijn (on-) hebbelijkheden, door God wordt geaksepteerd. Hij maig zich van Gods vriendsohap verzekerd weten en hij mag dat leren be leven als een diepe blijd- schap door zicih te laten aanspre- ken door God, via de bijbel, via andere dhristenen. Zelfs als je helemaail alleen zou staan in bet leven, kan dit vertrou- wen op Gods goede naibijbeid een enorme troost en stimutans betake- nen om je ook voor andere mensen open te stellen. Want als wij voor God mogen bestaan, boe zouden we dan niet voor elkaar kunnen be staan ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 C 01 *T3 O O AA AA <13 n OJ T3 s-l O O "Bustocht gehandicapten". Namens, zeer zeker, al de deelne- mers/isters van de bustocht voor- noemd op 21 mei danken wij alien en in 'tbijzonder de heeir en mevr. de Jager, mevr. v. Luc hit, verpleeg- sters en hulpen "Roode Kruis", chauffeurs, enz., voor de onverge- itelijke dag ons aangeboden. Aan alien die deze ceniten-aktie "Breng eens een zonnetje" steunen. Waardoor deze tooht, voor vele ge handicapten mogelijk was, er eens een daaigje uit te zijn. Nogmaals hartedijk dank: Het was in een woord af; en een "Stralend Zonnetje". M. Rietkerk-Hagoort. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributes Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Dit leren baleven geeft een gevoal van vrij-zijn van jezelf en daarmee van vrij-zijn voor een ander, Dit 'is ;het belanigrijkste doe'l van vakantie". P. Magre, namens de oecum. werkgroep in Schiiedam-Noord, De Stiobting Internationale Jeugd Uitwisseling biedt jonge mensen uit alle bij deze organiisatie iaange- sloiten landen de mogelijkheid om een jaar (van augustus - augustus) in het buitenland door te brengen. Gedurende dit jaar kan men naar sehooi gaan, sooiaai of politiek werk doen en soms kan men een baantje vinden b.v. in een faibriek. Meestal worden de jongeren in een gastgezin geplaatst; soms worden ze op een andere mamier onder- gebraoht. De IJU-Nederland is aangesdoten bij de International Christian Youth Exchange; zij is een van de 30 landen die aaragesloten is bij de ICYE. De IJU zoekt voor het komende uitwisselingsjaar nog enkele gast- geza/nnen voor die jongeren die Nederland hebben gekozen om er een jaar van hun leven door te brengen en een andere oultuur dan hun eigen te leren kennen. Zowel voor de uitwisselaars als voor de gastgezinnen kan dit een plezierige en waardevolle ervaring zijn, mits beide bereid zijn om er- voor te werken. Wat voor iemand kunt u in huis verwachten? Het programma staat open voor jonge mensen (plus minus 17-25 jaar). Ze komen uit vele boeken van de wereld, uiit alle bevolkings- groepen en ze behoren tot allerlei rassen. Indien u gei'nteresseerd bent om een gastgezin te zijn, kunt u ver- dere informatie krijgen bij de IJU. Eventuele geldelijike problemen mogen geen bezwaar zijn en daar kan misschden een oplossing voor gevonden worden Als u dit nu leest en denkt "He, ik wi'l ook eens wat meer van de IJU weten", sohrijf dan naar: Internationale Jeugd Uitwisseling Antoniusstraat 3, Tilburg; of bel naar (013) - 42 56 27 (tussen 10.00 en 2.00 uur). Voor de vakantiesluiting bij de Ge- meenschappelijke Openbaire Biblio theek in Schiedam is de volgende regeliing getroffen. In de periode van 23 junii tot en met 5 jiu,li zijin ga^krten de oentrale aan de Lainge Haven 131; de Jeugd- bibliot'heek aan de Korte Haven 29 en het fliUaal West aan de Delie- straait 129. In de periode van 7 juli tot en met 19 juli zijn igesloten het filiaal Parkweg aan de Parkweg 218 en het filiaal Zuid aan de Lelie- straat 10. In de periode van 21 juli toit en met 2 augustus zijn igesloten het filiaal Oost aan de Loremtzlaan 6, het filiaal Rosa aan de Archime- desstraat en bet filiaal Kethel aan de Willem Andriessenlaan 75. Huishoudelijke competifie Het sdhaakseizoen 1974/1975 zit er voor de S.V. Groenoord weer op. De vorige rnaal bent u op de hoog- te gesteld van de resulitaiten van onze teams in de R.S.B., ditmaal graag uw aandacbt voor de eind- standen in de huisboudelijke com- petittie. Kampioensgroep, 1. H. Keatbaas 6%- 9 2. C. de Zwart, 5y2-10 3. H. Reismann 5- 9 4. J. Ruseih 5-10 5. G. Viermaul 4y2-10 6. J. van Troost 2y2-10 Groep 1. 1. J. Schaeben 7y2-ll 2. M. Fick 6-10 3. E. v. d. Steeg 6-10 4. P. Eroor 5y2-9 2 5. J. v. d. Doal jr. 5y2-10 6. G. Rademaker 5-9 1 7. W. van Mullam 4y2-8 2 8. A. Scbilten 4-10 9. D. v. d. Veen 4-10 10. J. Zwart 3%-9 1 11. P. Bouts 2- 6 12. C. Slagmoolen jr. iy2- 8 Groep 2. 1. G. Groen 9i/2-10 2. F. Heusdens 7-10 3. C. Slagmoolen sr. 6-10 4. M. Buchers 6-10 5. A. Langewis 5y2-10 6. A.Eenhuiiizen 5-10 7. M. vain Soest 4-10 8. G. Onverwacbt 4-10 9. A. v. d. Ster 3-10 10. P. Steenbergen 2y2-10 11. A. van Mastrigt 2% -10 Groep 3. 1. J. Bennar 10-11 2. J. M. v. d. Dool sr. 8-10 3. J. Renskers 5-10 4. C. van Zeijl 4-10 5. P. Slagmoolen 3- 7 6. D. Bakker 2-10 7. J. de Ridder 1- 6 Zoals u ziet zijn de aindistanden (helaas) nog niet hielemaail oom- pleeit. Na een bijzonder spannende strijd presenteerde H. Keetbaas zich als de nieuwie clubkampdoen. Helaas kon hij zijn werk niet be- kronen door de nog resterenre par- tij tagen de onttroonide kampdoen H. Reismann te spelen. Vender valt in de kampioensgroep het geringe verschil op tussen de nummers 2 tot en mat 5. Een grote zorg voor de wedstrijid- leiider is de „voorliopige" eindstand in groep 1. Doordat hat voor 2 spe- lers niet mogelijk was alle partijen uit te spelen en er bovenidien een paar afgebroken partijen overMe- ven is de za'ak rond de zo belang rijke zesde plaats erg onoverzdch- telijk. Na ui'tvoerige studie van alle mogelijikheden lijkt het dat in ieder geval de nummers 1, 2 en 3 „pro- mw-eren" en de nummers 8 t/m 12 ,,degraderen". Voor de start van ihet nieuwe sei- zoen zal bet bestuur een ibeslissdng neirnen omtrent de inrs. 4 t/m 7. Verrtassend in deze groep was het sterke optreden van jeugdspeler J. v. d. Dool jr. en de terugval van eerste tientaispeler D. v. d. Veen. In groep 2 maafcte niieuwkomer G. Groen d-uidelijk dat hij in ©en h'Ogere groep thuishoort. Zijn score liegt er in dedier geval ruiat om. Bij de promovendi (de nummers 1 t/m 6) zitten verder o.a. C. Slag moolen sr. en A. Langewis, die voor het eerst in een sterikere groep zuilen uiitkomen. De exaote eindstand is bepaald m. b.v. het Sonineborai-Berger stelsel. In groep 3 tenslotte eindiigde J. Benner (ook al een mieuw lid) op de eerste iplaiaits, hetgeen hem een speciale prijs zal opleveren. Ook J. M. v. d. Dool sr. bebaalde bier een verdienisteilijk resultaat, Start nieuwe seizoen Het nieuwe seizoen start op dins- dag 19 augustus met een simultaan van oluhkampioen H. Keatbaas tegen alle overige leden. Dus tot dan en een prettiige vakantie. Van onderstaande adressen kregen wij het nodlge kopergeld wat zij in de afgelopen waken opgiespaard hadden en wel van: N.N., Bachplein 500 ct N.N., Sem Dresdenplein 1000 ct Dr. Sauerschool klas 1, 2, 5 en 6 918 ct N.N., Molensingel 250 ct Faim. K., B. Verhallenplein 163 ct Fam. de V., Alb. v. Raaltepl. 310 ct N.N., Henir. Bosmansplein 228 ot Mevr. H., Vdvaldiilaan 1500 ct Erikv. d. L., D. Schaefferpl. 282 ct Fam. de B., Fucoi'niiistraait 445 ct Fam. V., Dilleburgsdnigel Vlaardingen 200 ct 5796 ot Allen heel hartelijk dank. Persoon- lijk heeft U Uw ibedankje reeds in Uw bezit. Mevr. de Jager. "Fietsend op de Veluwe en in Twente" is de titel van de door de V.V.V. Gelderland - Overijssel uit- gegeven folder, waarin aille bijzon- derheden omtrent de nieuwe fiets- aktie zijn vermeld. De folder is gratis verkrijgbaar bij alle V.V.V. kanitoren en bij de ANWB-Kantoren. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HA AN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Dr. Wibautplein 15 - Tslefoon 70 69 05 Ons foereifete bat bericfot dat op 7 junii j.l. na ©en larng ziekbed is ovarleden de theer A. J. Velthuizen in de ouderdom vain 63 jaar. Wij wensen zijn vrouw, die baar man ial die tijd terzijde heeft ge- staan, veel kracht toe dit verliies moediig te dragen. Het Bestuur.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3