Betalen automobilisten een jaarlijkse bijdrage voor de „wanbetalers"? Rabobank S BANKZAKEN voorAL Nieuwe weg r 7e jaargang no. 186 9 juli 1975 Vuilniszakken Kentekenbewijs geen remedie tegen diefstal D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Komt er een afrii van Rijlcsweg 19 bij Groenoord Bachpleinflais krijgen l)namen" "MEDEWERKING" GEVRAAGD heeft GEEN koopavonddienst in juli Dienstencentrum De Woudhoek Programma Nieuw „Dierentehuis' begin 1976 gereed ^Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's I al gezien |^het is de moeite waard! j Uitbreiding collectie Bibliotheek Groenoord Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. •orden voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia. In onze vonige uitgave kwam op de voorpagina een artikeltje voor, waarin - van gemeentewege - gewaarschuwd werd, dat per 1 juli slechts de vuilniszakken met KOMO-keur door de Reiinigingsdienst zal worden geaccepteerd. Een doodsimpele mededeling, waarop - zo dachten wij - beslist geen enkele reactie zou binnenkomen. Hoewel wij inu al enkele jaren dit Noordelijk Wijkblad verzorgen en dus wel met gepaste trots over enige ervaring mogen spreken, hadden we het toch NIET bij hat rechte eind. Want er kwamen wel degelijk een paar reacties, waarbij er eentje die bijzonder fel voor de dag kwam. Deze huisvrouw uit onze wijk voel- de zi-ch door de gemeentelijke ver- plichtiing alleen een zeker soort vuilniszakken te gebruiken ten zeerste gebalgd. Ze beweerde dat de vuilniszakken (welke zij zich via een Groenoords kruideniersbe- drijf had aangesohaft) zeker niet van mindere kwaliteit waren dan de nu verplichte. En ze dacht er niet over de bij haar in voorraad zijnde zakken nu niet- meer te ge bruiken. Bij zo'n telefoongesprek haalt het- ene woord het a-ndere uit. Onize geaohte lezeres zei zo lang- zamerhand genoeg te hebben van alle opgelegde verplichtingen en ons werd prompt een heel rijtje medegedeeld van bromfietshelm, autoigordels, tot het derde deel van hat kentekenbewijs toe. De boze Mevrouw vroeg oins in ons blad hierover te schrijven; we konden haar dat helaas niet be- loven. Want hoog in ons vaandel staat gesohreven dat we ons noch op godsdienstig noch op politiiek ter rain bpwegen. En op dat laaiste slaat het toch wel een beetje. Toch vinden wij dat we over dat kentekenbewijs best iets kunnen en durven zeggen. Want bij de overhaaste en met veel strubbelingien gepaard gaande invoering van het derde deel van het kentekenbewijs is steeds als motief aangevoerd; het tegengaan van autodiefstallen. Of dit door het op onze ruit ge- plakte depltje ook inderdaad het geval is, wagen we sterk te be- twijfelen. Volgens onze informaties zijn de autodiefstallen niet drastisch terug gelopen. In Den Haag b.v. was in de maand junii het aantal auto- de bank voor iedereen Schiedam /Kothel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 156911 uw diefstallen gelijk aan jund 1974 (zonder derde deel). Deze cijfers - en we hebben geen aanleiding te venonderstellen dat het in andere delen van het land anders zou zijn - zijn dus in tegen- spraak met de door de minister genomen maatregel. Je gaat je daardoor afvragen of het wel juist is daarvoor 2 miljoen automobilis ten jaarlijks (nu nog) 17,50 te laten betalen. De maatregel schiet duidalijk zijn - doal voorbijal heeft de overheid nu wel een betere oonitrolemoge- lijkheid gekregen op de wegen- belasting. De welwiillende automobilist-belas- tingbetaler betaalt nu dus in feite 17,50 per jaar om het de overheid gemakkelijk te rnaken de wanbe- taiers te achterhalen. Daar lijkt het tenmdnste op. Resumerende, kunnen wij het geen wonder vinden dat er mensen zijn, die via onze redaotde hun klachten Jen al ginsg dit in diit geval over een simpele vuiilniszak) w.illen spuien. Dat is dan ook de rede waarom wij het nu gewaagd heb ben eens onze sohijnwerper op het kentekenbewijs te richten. We hebben 'diit gedaain met alle mogelijke reserves tenelnde buiten het spekgladde politieke ijs te blijiven. Als de schaats niet zo goed ge- slepen is, glij je njl. zo gemakke lijk uit. J. v.S. De Heer Lensvelt, gemeenteraads- lid van Vlaardingen, wil dat er bij de "Europaboulevard" een op- en afrit komt vain Rijksweg 19. De Vlaardinigse wethouder van stadsontwikkeling zal hierover gaan praten met de gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Delft. Samenhangend hiermede heeft de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening een brief gesohreven naar de gemeente Schiedam om te vragen hoe ver het staat met de aanleg vain de Schiedamse zijde van vermel-de "Europaboulevard". Dit min of meer naar aainleiding van klachten van bewoners uit de wijk Woudhoek, die klagen over de slechte RET-ibusverbinding. De RET wijst in dat verband op de nog niet gereed zijnde Europa boulevard. Dat lijkt allemaail niet zo erg, doch we moeten met betrekking tot dit probleem toch wijzen op onze pu- blikaties van enkele maanden ge- leden hierover. Juist door het openstellen van de genoemde boulevard, en de op- en afritten van Rijksweg 19, zal de verlengde Mozartlaan hiervan een toenemend verkeer, d.-c. overlast, te verduren krijgen. Het laatste woord hierover is on- zerzijds nog zeker niet gesproken. In verband mot hot gereedkornen van 't nieuwe gezondheidscentrum aan het Bachplein, is de afdeling Gemeen/tewerken druk bezig het aangrenzende terrein te egaliseren. Er wordt tevens een parkeerterrein aangelegd en een nieuwe wegver- binding gemaiakt met de Vlaarding- seweg. Deze nieuwe weg zal een tijdellijke zijn totdat het Winkel- centrum Kethel gereed is. Op inlitdiaitief van de Ver. "Voilkis- huisvesting" zullen 'ter duidelijfcer herkenniing de 5 Bachplein fiats van "namen" worden voorziien. Suggesties iiin die richiting kunnen aan de bewonerscammissie (seore- tiariaat Daan van Bol'Es 11) worden doorgegeven. De Heer C. A. P. Kortrtjk heeft - door omstandigheden - zvjn medewerking aan ons blad moeten stopzetten. Jammer, want de Heer Kort- rijk was sinds enkele jaren een 'vaste' medewerker, die met zyn door de letters CAPK ondertekende artikelen, een groot aantal lezers heeft weten te boeien. Hoewel de Heer Kortrijk de iaatste maanden, voor wat be- treft de Noorder Akkoorden, niet zo aktief meer was, kwam het beeindigen van z'n mede werking voor onze eenmans- redactie toch als een complete verrassing. We kennen de genoemde om standigheden een beetje en hoewel we uiteraard zijn be- sluit betreuren, kunnen wij dit zeker billijken. Langs deze weg zeggen wij de Heer C. A. P. Kortrijk hartelijk dank voor zijn belangloze medewerking, waaraan helaas nu een einde is gekomen. Wellicht is er nu onder onze lezers iemand, die de redactie van dit blad behulpzaam wil zijn. Voelt U hier iets voor, heeft U voldoende vrije tijd en beschikt U over een werkelijk "vlotte pen"; wij wachten Uw reactie gaarne af. J. v. S. In de maand' juli zal de RET geen speciale koopavonddiienst rijden. Dit betekent dat de frequeratie op de tramlijnen 3, 5 en 8 en de bus- lijnen 38, 70, 75 en 76 vrijdagavond niiet zal worden verhoogd. De RET heeft hiertoe besloten om- dat enerzijds de belangstelling voor de koopavond tijdens de va- kantie afneemt en anderzijds om- d-at er nog steeds sprake is van een personeelstekort. IJeijermansplein 38 - Telef. 70 95 55 Spreekuren; leidster dienstencen trum elke maandag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur. Spreekuren: Stichting Gezinsver- zorging 's-maandags van 11-12 uur. Gehoor- en gezichtproblemen: I.v.m. vakantie zal de gehoorser- vicedienst 'Nederland', op donder dag 10 juli geen zitting houden. De volgende zitting is op donder dag 21 juli. Pedicure's: In de maand juli zal de pedicure alleen op woensdagen vanaf 8 uur aanwezig zijn. In de maand augustus alleen op dinsdagen vanaf 9.00 uur. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Herenkapper: Eens per 14 dagen. Aanwezig op dinsdag 22 juli vanaf: 14.30 uur. Op 25 juni j.l. werd de -eerste paal gestagen voor het nieuwe (en brooidinodiige) dierentehuis ten Noorden van het Harga-spont- complex. In de bestaainide en nog op te kinappen sohuur zuEen een- kan- toor- en behandelruiimite worden ondergebr-achit, alsmede een hon- derdtal hoinden- en ikabtenhokiken. Aiis -aill-es goed venloopt zal de bouw (kosten: 600.000 gulden en uiibgevoerd door Slavenburg's Bouwbedrijven te SChiedaim) iin januari a.s. gereed zijn. Op verzoek van de diiireoteiur van de Gemeensehiappelijike Openbaire Biibliiotheek heeft het gemeentebe- stuur van Schiedam een krediet van 24.000,- besohiikbaar gesteld ter uitbreidiiing vain de boetkenool- lecties van de fiiliialen Nieuwliand en Groenoord-Kethel. De ootllegtie van het fiiiliiaal iin onze wijk zal bi-erdoor met 2500 boefcen worden uiltgebreiid.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1