JLE Gezinsverzorging GIFTEN voor oris Kruisgebouw Kop en schoiel aktie 0 I Hef nieuwe Kruisgebouw Gezondheidszorg Kethel - Groenoord P. A. v.d. KRUIT a o o o Wij van de Stichting Gezinsverzorging Schiedam maken graag gebruik van de gelegenheid die de Vereniging voor Gezond heidszorg Kethel en Omstreken ons biedt in deze kolommen iets over ons werk te verteilen. Voor veel lezers betekent dit het intrappen van een open deur; in Groenoord en Kethel woneit ongeveer 150 gezinsverzorgsters en -helpslers die aclief betrokken zijn bij de uitvoering van ons werk. Bovendien honderden gezinnen die onze hulp geregeld of zo nu en dan ervaren. Maar toch blijven er waarschijnlijk genoeg over voor wie een korte uiteenzetting zinvol blijft. Wie zijn wij? ATTEIWTME! adres: BACHPLEIN 588 - (TELEFOON 70 61 77) d 6 zal op 1 augustus a.s. in gebruik worden genomen 4 S voor een aantal diensten, waaronder de School- g {-• geneeskundige Dienst. 4 S Het tijdstip waarop de consultatiebureaus voor S h zuigelingen en kleuters van het nieuwe gebouw go- •-} 5 bruik gaan maken zal nog worden bekend gemaakt. S 6 De officiele opening zal op een nader aan te geven 4 S datum plaatsvinden, waarschijnlijk in de maand S September. 4 Vele mensen hebben de wens te kennen gegeven een geldelijke bijdrage te leveren voor de inrichting van ons nieuwe kruis gebouw. Voor dit doel hebben wij bij de Rabo-bank een rekening geopend. Giften kunt U storten op rekeningnummer 1254 - 05686 bij de Rabo-bank Kethel; postgironummer van de bank is 382623. De al eerder aangekondigde verkoop van kop en schotels ten bate van het nieuwe kruisgebouw is inmiddels in voile gang. De kinderkopjes op deze kop en schotels zijn het bekende symbool voor vanouds een van de belangrijkste aktiviteiten van een kruisvereniging: de zorg voor zuigelingen, peuters, kleuters. De prijs per kop en schotel is slechts f 5,50. Ze worden huis aan huis aangeboden. U kunt ze echter ook afhalen bij de onderstaande adressen: Mevr. Bijl-Bos, Kandelaarweg 139, Kethel-Noord; Mevr. Van Wijk, Kerklaan 1, Kethel - Dorp; Mevr. De Vette-Keijzer, Lindelaan 12, Kethel-Tuindorp; Mevr. Jongste-Quartel, Schiedamseweg 7, Kethel - Dorp; Mevr. Ruigrok-van Mil, Lisztplein 192, Kethel-Groenoord. Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.in.; zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. <u T3 n O l-l <u 13 >- Redaktie; Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. Een particuliere stichting die in de hele gemeente Sohiiacbam de doel- stelling van gezinsverzorging pro- beert waar te maken. Dit is ons doiel: in functionele rela- tie met andere werkvormen leef- eenheden zo goed mogelijk sociaal te laten functioneren, wanneer deze op het terrein van de noodzakelijke verzorging in moeilykheden zijn geraakt of dreigen te geraken. Dit klinkt ingewikkeild. Daarorn gaan wij iets nader op de doel- steMing in. Allereerst stuiten we op die andere werkvormen. Wat zijn dat Om in Groenoord en Kethel te blijven b.v. de Vereniging voor Gezondheidszorg. Hoewel onze taaik duidelijk niet medisch is, is een goed contact met de wijk- verpieging noodzakelijk. Een ander voorbeeld is het open bejaardenwerk: het dienstencen- trum De Woudboek. De functionele relatie krijgit o.a. vorm in de spreekuren die wij houden in de Heijermansflat en gaan houden in het niieuwe Kruisgebouw aan het Badhplein. Een van de werkvormen waarmee wij nauwe relaties hebben is het algemeen maatsohappelijk werk, dat aidh naar verwachting tainnen- kort in een stichting zal mamifes- teren. "Leefeenheden" is niet zo'n fijne term, toegegeven. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is he! voordeligsl en mees) verfrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM-Tel. 264432 Door onze felefoonbeanlwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. ponj£ Maar daarmee willen wij tot uit- drukking brengen dat onze hulp niet alleen bastemd is voor gezin nen in de traiditionele zin van het woord, maar oak voor aileensitaan- den, diverse vorrnen van samen- leven, een-oudergezinnen enz. Het sociaal functioneren slaat op de plaats en de rol die de leef- eenJhedd vervult, naar binnen en naar buiten. In sporttermen: het gaat om de conditie van de leef- eenheid. De noodzakelijke verzorigiing komt in de praktijk voor een groot deel neer op de huisihoudedijke verzor ging, maar oak de zorg voor de kinderen is belangrijk en de aan- dacht voor de client. Naast het medisdh terrain dat niet het onze is, blijft er nog voldoende over. De moeilijikheden op dait terrein kunnen er vele zijin: medische, sociiaile, geestelijike, ouderdom, enz. Wij zijn er niet alleen om te hel- pen als de situatie vastgelopen is, ook prevenitief hebben wij een taak. Liever dan een overspannen huisvrouw verva;ngen, verlenen wij hulp wanneer een huisvrouw tijdelijk overbelast is en daardoor overspannen dreigt te wordenr Die taak proberen wij te ver- vullen door in onze instelling met ruim 550 medewerkers een zoda- nige desikundigheid in te bouwen dat wij op de beste manier aan de hulpvraag kunnen voldoen. En dat betekent ook openstaan voor nieuwe signalen en bereid zijn nieuwe wegen in te slaan. Ons experiment Alpha-hulpver- lening, waardoor m'omenteel een kleine 300 leefeenheden worden igaholpen en ca. 150 helpsters een dankbare werkkring vtnden, is daar een voorbeeld van. Wanneer u ons noddg denkt te hebben: ons bureau is gevestigd in de Korenbeurs, Lange Haven 145, waar wij dagelijiks bereikbaar zijn. Telefoinisch onder nummer 26 92 40. Stichting Gezinsverzorging Schiedam. Zr. van Dalen tel. 71 03 59 afwezig 5/5 - 12/5. Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. van Dalen-Kroesbergen telefoon 70 15 49 Zr. Wissing telefoon 26 74 22 12/13 juli Zr. Wiissiinig 19/20 juli Zr. van Dalen Dietiste (op medisoh advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 uur tot half 11, voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, Elke 3e donderdag van de maand van 2.00-2.30 uur in "De Ark", Hargplein 101. Elke 2e en 4e woensdag van de maand van 2.00 - 2.30 uur, in het Wijtogebouw, Westerkatde t/o 24, Schiedam. Elke woensdag van 2.00 - 3.00 uur te Vlaardiingen, Schiedamseweg 99. Voor inliiohtinigen telefoon 34 28 67, 's-mor@ens van 9.00 - 12.00 uur. Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavoad van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KutSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 24,00. Naam: Voorletters: Adres: teL:

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3