Rabobank Q in "GROENOORD BANKZAKEN Zeer veei verhuizingen voorAL r 7e jaargang no. 187 23 juli 1975 Ook Nieuwland Trekking loterij "Euphonia" uitgesteld Nieuwe GIDS voor Duitsland Dienstencentrum »De Woudhoek Programma Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dij.k 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. -J •rden voorlieen Groenoord Akkoorden Versehijnt elke 14 dagen huis aan huis. ft In de Sahiedamise Courant van 10 juli j.l. kwamen wij een artikel tegen onder de kop "Verhuiswagen rijdt af en aan in nieuwbouwwijken". Een omiderzoek van de afd. sooiografie van de gemeente (aldus de Schied. Courant) heeft aangetoond dat in 1974 de meeste personen die de staid hebben vefliaten uit de wijik Groenoord komen. Van de 4680 per sonen die elders gingen wonen, kwaimen er 1329 (28,4 °/o) van de ver- troklkenen uit deze wijk. Uit bet rapport dait de gemeente Schiedam in miaart 1975 vbltooiide, bleak dat de wijik Nieuwland de meeste vertrekkers heeft. Het rapport geeft geen volledig beeld en over de beweegredenen wordt er belaas geen woord gerept, maar bet is wel bekend dat nieuw bouwwijken doorgaanswijiken blij- ken te zijn. De gemeente stelt na afronding van bet onderzoek iin rnaart j.l. vast dat Groenoord in het vertrek van de hevolking sterk ovarvertegen- woordigt is en blijft. Tot zover bet artikel in de Schie- damise Courant. Reeds lang bekend Wij hebben nooh als wijkblad, noch als wijkvereniging inzage ge- had in bovenvermeld rapport en wij zijn de Sohiedamse Courant diankbaar voor de openbaarmakiing daarvan. Voor ons was het in feite geen nieuw.s, want wij hebben in bet verleden reeds herhaaide ma- len in ons blad op de grote ver- buistrek in onze wijk gewezen. I,n een speoiaal artikel in ons nummer van 18 juli 1973 somden wij enkele mogelijkheden op, die tat de soms overhaastie verhuizin gen bijdroegen. Door raiddel van dat artikel traohtten wij - voor de zovealste maal - de gemeente Sdh-iedam er op attent te rnaiken dat ze mogelijk wel eens op de verkeerde wag waren met de plan ning van onze wijk. Want we kun- nen nog steeds mat de beste wil van de wereld niiet, onze wijk een plezierige noemen. In onze uitgave van 22 juli 1971 memoreerden we dit reeds. Geisoleerd door de spoorlijn, door- sneden door rijksweg 20 en ver van het centrum gelegen heeft Groen oord toeh iets satelietaohitigs. Groenoord met nu niat bepaald van moderne visie gatuigemde bouwsels heeft minder te bioden dan onze "moederstad", waardoor (vooral 's-avonds) een ietwat spookaChtige "slaapsfeer" ontstaat. Naair onze mening is het wel een grate fout deze grote wijk alleen maar te voorzien van wondngen, scholen, kerken en een bandjevol wtinlkels. Wat wij missen is niet alleen een cafe of een wijikoentrum met diverse zalen en verpozings- ruimten, maar zeker - het wonen niet hinderenidie-iindustrie. Bier en daar gebouwde ruimten voor kleine zelfstandigen (zoals ©lazenmaker, sohoenmaker,—gara- gebedrijf voor kleine reparaties, hautbewerker, loodgieter e.d.) zijn hiier niet te vinden. Niet alleen maar wonen In de loop der jairen hebben wij mat veel inwaners van anze wijk gesproken en we weten maar al te good, dat een groo,t gadeelte van hen het hiier maar maikiig naar de zin hebben. In materieel opzicht zijn (op en kele uitzonderinigen na) de wonin- gen hier goed tot bijna perfect te noemen. Maar het wonen is nu een- maal niet alleen hat voorinaamste. Buiten de vier muren moet er oak nag wat zijn. Helaias hebben onze stedebauw- kundiigen in de afgelopen jaren niets anders voor ogen gehad dan te trachten de bijna eindeloos lij- kenide waraingnood wait te lenigen. Ze hebben dat niet beter weten te doen dain het ontwerpen en bau- wen van efficiente opbergsystemen voor mensen. Hoge flats rijen zioh aaneen in istrak geplande eenheden. waanbij aan het aangeziciht van zo'n wijk of het welzijn van de mensen niet verder is gedacht. Dat elk menselijk kontakt in beton wordt gestmoard is daar wel het gevdlg van. De nieuwe wijik Woudhoek mag dan iets beter zijin, dooh weer is ook hier bijzonder reohtlijnig te w,erk gegaan. Weer heeft hier de gemeente het principe gehuldigd zoveel mogelijk rijtjes woningen op zo min mogelijke gix>nd te zatten. Ook in deze wijk is vain een speels karakter geen sprake. ZClfde huisjes, zelfde afmetingen, zelfde daken. En wear, zoals in heel Groenoord; moeilijk te vinden straten. Wie b.v. het Faassenplein gaat zoeken, kamt tat de ontdek- king nag nergens zo'n vreemdsoor- tig gevormd plein te zijn tegen- gekamen. Zijn dat de redenen De hierboven geaignaleerde hokke- rig aandoende bebouwing maiakt de toestand niet goed, de sohijn- baar "eeuwiige" noad-oplossingen van wegen en siecht anderhauden wegranden en perkjes zeker niet beter. We hebben - lang geleden - van een inwaner eens een geididhtje toegezanden gekregen (in de tijd dat de drie Z-fiats werden ge- bouwd). We hebben dit nooit ge- plaatst, dooh in het kader van dit artikel, hebiben we het vensje uit ons archief opgedoken: D'r was eens een man, die was wel erg wijs Maar ging als architect toch over 1 nacht ijs Hij nam wat jjzer, mortel, beton en steen En strooide de huizen kris, kras dooreen. 't Was allemaal hokkerig, recht toe, recht an, massief. Misschien vreselijk degelijk, maar zeker niet lief Toen 't haast klaar was, deze steenmassawoestijn Dacht 'ie, nu moet er toch een afscheiding nog zijn Hij koos toen 3 konijnenhokken, heel erg hoog en erg duur. De and're huizen verdronken achter die kolossale muur. Elk beestje heeft 'n naampje; 'Groenoord' moest het wijk maar heten Dat er 'mensen' moeten 'leven', ja dat was 'ie vergeten. Toagegeven, een amiateuriatisoh gedichtje, maar naar onze mening toch een duiidelijk taken aan de waind. En is het nu zo anmagalijk dat in de opsomming die wij in boven- staand artikel gaven, de bewieag- redenen verbargen zijn die tot een snel, te snel vertrek laiden? We hopen dat de gemeente eens terdege rekening zal houden met de wensen van bewoners van nu nog te bauwen waniingen. Bouw, bauw desnaads minider maar wel beter J. v. S. O— de bank voor iedereen Schiedam Kethef Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw Door afwezdgheid van verschillen- de Bestuursleden zijn wij genood- zaakt om de trekking van onze loterij die gehouden zou worden op donderdag 24 juli 1975 in Cen trum Dukdalf uit te stellen tot donderdag 28 augustus 1975. De tijd van trekking blijft het- zelfde evenals de plaats. Wij hopen dat U hiervan goede notitie zuilt nemen. Naimens het Best uur Zangvereniging "Euphoniia" A. J. J. Oomen, seer. Wellicht (heeft U de laatste weken op de televisie de goede raaidgevin- gen gezien ihoe te haodelen op de Dudtse taiutowegen. Enkele daigen geleden is een uiter- mate hiandig boekje versohenen "Links und Bechts der Autobahn". Het baekwerkje geeft U alle infor- matie over het pauzeren buiten de djrukke Autobahn. Wiiilt U 'onder- weg ergens een hapje eten of een toeristische attracrbie bezoeken, alles wat in de omgeving van de antow'egen i(oa 10 KM) ite vinden is, kunt U in het gidsje viinden. Ook aiardige dagtochten zijn er 'in ver- meld. Het boekje is gratis te verkrijgen bij het Duitse Reis- en Informatie- bureau, Spui 24 in Amsterdam, (telefoon 020 - 24 12 93). .J Heijermansplein 38 - Telef. 7095 55 Spreekuren: leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00 - 12.00 uur. Spreekuren: Stichtdng Gezinsverzorging 's-m'aandags van 11-12 uur. Gehoor- en gezichtproblemen: De Gehoorservicedienst "Nederland" zal weer zitting houden op 24 juli -14 aug. en 28 augustus, 's-middags om 14.30 uur. Pedicure's: In de maand juli zal de pedi cure alleen op woensdagen vanaf 8 uur aanwiezig zijn. In de maand augustus alleen op dinsdagen vanaf: 9.00 uur. Herenkapper: Eens per 14 dagen. Aanwezig op 5 augustus en 19 augustus vanaf: 14.30 uur. Damerkapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Donderdag 7 aug.: BINGO. Aanviang 19.30 uur. Dit is dan de le avond van het nieuwe seizoen. Op deze avond zal de leidster van het dienstencentrum, mej. L. G. Groeneweg, u enige on- derdelen van de komenide pro- gramm's vertellen.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1