De salmonel werkt snel ANWB z »NOORDER AKK00RDEN« Autorijschool Groenoord o o o SET bouwt Pax Christi kerk in Vlaardingen aan de Reigerlaan Waarschuwingsapparaatje Zie je wel het staat in de Geef ongewenst bezoek geen kans tijdens uw vakantie! Geboortelcaartjes N U besfellen Kans op GRATIS kaartjes DE MAGNEET drukkers 'Groene kaart' steeds meenemen Kollekte - Kampagne 1975 I 20.800,-. Monumentenwandelingen in Den Haag VVie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN En als de duiven zijn gelost! Snel, liauwkeurig en zeker van zijn zaak, zo werkt de salmonellabacterie. Iedere zoiner rnaakt deze serieuze werker weer duizenden slachtoffers. Zes lot veertig uur na het eten van door deze bacterie besmet voedsel, kunt u uw buikgriepje of zomerdlarree te pakken hebben. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Vooral op warme dagen slaat de salmonellabacterie toe. Hij ver- schuilt zich in vlees, kip, vis, melk, ijs, rauwe groente en water. De salmonellabacterie vermeerdert zich niet meer bij 0° C en gaat bij 80° C dood, U kunt zichzelf af- doende beschermen door de vol- gende maatregelen: Ook eten dat er goed uitziet, lekker ruikt en uiitatekend smaakt kan be smet zijn met salmonellabacterien. Houd daarom het besmettingsge- vaar zo klein mogelijk door goede hygiene. Was uw handen goed na gebruiik van het toilet, voor u gaat koken en voor u gaat eten. Water. Met alle water is drinkwater! In Frankrijk bijvoorbeeld, staat nogal eens "eau non potable" op waterpompen of bij kranen, ook in hotels. Dat water is geen drink- water, dus ook niet gesohikt voor het wassen van groente en fruit. Twijfelt u in het buitenland aan de kwaliteit van het drinkwater, drink dan, net als uw gastheren, mine- raa'lwater (met of zonder prik). Uw eten is betrouwbaar als u het snel aan de kook brengt (100° C) en een kwartier laat doorkoken. De salmonellabacterie verdraagt n.l. geen temperatuur van 100° C of hoger. Eet daarom bij warm weer of in een warm klimaat geen rauwe groente en geen rauw of halfrauw v.lees, dus geen tartaar of biefstuk. Onze Zuid-Europese buren doen dit van huis uit al niet! Proef ook igeen rauw gehakt en zorg voor heed schone handen als u gehakt aan- maiakt. Koel bewaren. Bewaar etensresten koel, want baoterien vermieerderen zich bij lage temperaturen niet of nauwe- lijks. Kampeert u en heeft u geen koelkast, bewaar dan geen reetjes. Een koeltas is geen koelkast en kan er beslist niet voor worden geb ruikt. Neem geen vacuum verpakt vlees of Vleeswaren mee op reis. Deze verpakking verlengt de houdbaar- heid niet of weindg. Ongekoeld en in een warme omgeving zijn va- ouiim verpakte vleeswaren zelfs minder ilang ihoudbaar dan de datum op de verpakking aangeeft. Juiist wanneer zij zich in een va cuum toevinden, hebben de giftige salmonellabacterien bij hogere temperatuur kans om zich te ver- menigvuldigen omdat daarbij de "ooncurrentie" van andere bacte- rien ontbreekt. Levensmiddelen in blik zijn wel houdbaar. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. i-» Q- HI O Ht O- n 3 Op woensdag 4 jund began de bouw vain een niieuwe katlholieke kerk in de paroohie Vlaardingen, die een gedurende laohit jaren ge- bruiikte noodkerk gaat vervanigen. Na een voorberaidinigstijd vain on- geveer fen maanden wordt de kerk in de karte tijd van zes tot zeven maaden gebouwd. Het is de bedoelinig dat de Pax Chnistii kerk nog voor Kerstmis van dit jiaar aan het kerkbestuur zal kurinen worden overgedragen. Het onitwerp is van ir. J. Kiroon van het SET-Omtwerpbureau iin Leidscshendam, idat de gahele bouw heeft voorbereid en zal bageleiiden, terwijil de uitvoering is opgedraigen aan hat Bouwbedrijf N. Teitteroo Zn., B.V. eveneens te Ledidscthen- dam. Bijzondenheden bij deze bouw zijn, behalve de opmerkelijkie' snelle bouwitijd, te danken aiain het fait dat het SET-principe is gebaseerd op hat igebruik van eenlheden mat vaste maten en een saimenwerkimg in teamverband, dat de staalcon- stiruotiie in aigen beheer wordt ge- maafct door nagen leden van de paroohiie. De totale ruiimte geeft pdiaaits aan ongeveer 400 kerkg.anigers, waarbij oveniigen het kerkgebouw inlet uit- Sluiitend gesohikt -is voor de ere- dienst, maar dat het ook zal fiun- garen als onitmoetiiingiscenitrium. Door middal van schiuifwanden zijn zeifs drie ruimten te creeeren, die ondenling in groatte verscbiillen Zaals overwegend itoegepast in an dere bouwwerlken heafit SET ge- kozen voor gemebselde gavels met hairdhout, iterwij'l de dakplaten uit beiraklith bestaian. De totale bouwkosten, die lager liiggen dain bij tradiitionele bouw bedragen 420.000 gulden dmolusief de gebruiikalijke B.T.W. Niieuw vain de ITT Components Group Europe is een snelheids- waarsehuwiingsapparaaitje onder de naarn „Tempo Control" - een elektrisdhe bijrijider. Tempo Con trol is gesohikt voor alle soorten voertuiigen, die voorzien zijn van een op het wervelstroomprinoipe wierkende snelheidsmeter en een 12V-voediing. Tempo Control is voorzien van een luidsprekertje. Als de voorgeprogranimearde snel- hed/d wordt oversahreden, klinkt een duiidelijke pieptoon uit de luiid- spreker. Het waarschuwitngssignaal heeft een zodanig doordringende toonlhoogite dat zelfs een luidspe- lende radio de pieptoon niet kan overstemmen. Het apparaatje kan met een dubbalzijdiige kleefstiriip op of onder het dastobord worden be- vestigd. De sonor bestaat uit een spoeil, die het ronddraaiende mag- nebisdhe veld in de snelheidsmeter in wisselspanning en de frequentie hiervan vengellijkt met de elek- tronisoh voorgeprogrammeeirde snelheid. Met ibehulp van draaitonopjes kun- nen drde isnelheidsbereiken vooraf worden ingesteJld, bij voorbeeld de drie gangbare maximumsneiiheden 50 ikm/h voor istadsvenkeer, 70 km/ h voor buitenwegen en 100 >km/h voor autowegen; door (het indruk- ken vian de overeenkomende toets wordt de Tempo Control op de ge- wenste snelheid afgesteld. Tempo Control wordt iin Nederiland op de markit igebracht door ITT Standard Neder.land (Rijsiwijk) en zal rand de handerd gulden gaian kosten. Velen trakken voor kortere of lan- gere tijd weg om elders bij te komen van de beslommeringen van de afgelopen periode. Veelal blijft uw woning gedurende deze tijd "onbeheerd" 'achiter. Teneinde zoveel mogelijk de kans op "ongewenst" bezoek in uw wo ning tijdens uw afwezigheid te be- perken, geven wij u hierbij een aantal praktisdhe "vakanitie-veiMg- heidsmaat regelen' - Sluif ramen en deuren goed af; denik daarbij ook aan w.c.- raampjes, boveriliehiten e.d. - Doe de ibuitendeur op .hiet nacht- slot: laat aan de binnenzijde van de deuren igeen sleuitels in het sll'Ot zitten. - Laat igeen geld of kostbaarheden in uw woniog achter. Deponeer ze in een kluis of geef ze in be waring bij familie of kennissen. - Sluit kasten, ejd. niet af; braak- schade aan meubilair etc. kan aainzienlijik zijn. - Laat niet door bniefjes op raam iof deur blijken, dait u voor kor tere of langere tijd afwezig bent. - Sluit de overgordijinen niet; haal de planten niet uit de venster- bank en zorg ervoor, dat de brie- venbus niet vol met post komt tie zitten. Dit alles zijn namelijk aanwijzingen voor uw afwezig heid. - Deel faimiliie of kennissen mode, dat u op vakantie bent; geef hun uw vakantieadres en zorg ervoor dat izij in geval van nood in uw woning kunnen. - Sluit de hoofdlaidingen van wafer, gas en eleotrioiteit af. - Wend u voor nadere inlibhtingen tot de afdeling voorliohiting van de gemeentepolitie. - Laat degene die uw planten en dergelijke verzorgt de post niet voor iedereen zichtbaar op tafel leggen *(2>^^T(L^StQh3-k9TQ^9TQ>^9T U geeft de verwaohte geboorte- datum op bij bestellinig, klopt die, dan krijgt U de kaartjes en het drukken geheel GRATIS Rotterdamsedijk 279 - 281 SCHIEDAM - TELEF. 26 86 66 Voor teilefanische afspraken buiten kantooruren telefoon 26 75 65. Hoewel enkele landen aan de grensovergangen geen controle meer uitoefenen op de aanwezig- heid van de zjg.n. "groene kaart" is het noodzakelijk dit verzeke- ringsbewijs made te nemen. Wanneer men in het buitenland bij een ongeluk betrokken raakt, kan men bij de verkeerspolitie moeilijfcheden ondervinden indien men niet de besdhiikking over de groene kaart heeft. Men kan door deze kaart aan- tonen verzekerd te zijn en de groene kaart bevordert ook een snelle schadeafwikkeliing. Meenemen dus wanneer U per auto naar het buitenland gaat. Het Bestuur der Afdeling Schie dam van het Ned. Rode Kruis dainkt alle guile gevers, aan onze Kollekte-Kampagne 1975, voor het prachtage resultaat i;s binnen ge- braoht door onze medewerkers (stars) van hois aan hois aktiie en de atraatkollekite met een totaal- ibedrag van: In het kader van het Monumenten- jaair 1975 heeft een groep (VW, Haags Gemeentearobief en de afd. Voorlichting van Den Haag) een folder uitgegeven met monumen tenwandelingen in Den Haag. In de folder, welke gratis bij de VVV kantoren in Den Haag ver- krijgibaar zijn, vindt U twee wan- delingen, die U afzonderlijk kunt lopen. Wellidbt een idee voor Schiedam, want onze stad heeft todh wel nog veel bezieniswaardigheden. Als je, als ouders zijnde, jaar in jaar uiit met je hele gezin op va kantie gaat, dan krijg je toch min of meer een scbok als blijkt dat diit ploitiseling is afgelopen. De grotere kinderen willen niet meer mee naar Purmerend, Kat- wijk of de Costa Brava. Ze willen alleen op vakantie en niet meer aan de hand van Pa en Ma. In de meeste gezinnen wordt hier dan over gesproken en meestal zal het allemaal geruisloos verlopen. Goed, in je hart viinid je het spijtig. Het was altijd zo gezellig met el- kaar. Maar het is natuurlijk lo- gisch dat de kinderen andere idee- en hebben en er zelfstandig op uit willen trekken met hun vriiendin- nen hun vriend of hun vriendiin- netje. Er zullen ook gezinnen zijn waar eerat de onderste steen bowen moet komen voor het zover is. De meest damme argumenten en verwijten worden gebruikt, zo van denk je soms dat het zonder ons gezelliger is - zijn wij niet goed genoag meer voor je - mogen wij er niet bij zijn? En daar heb je nu je hele leven voor igewerkt, dait is nou je dank. Als een van de beide ouders het eigenlijk helemaal niiet zo ver- sohrikkelijik vind, omdat het er nu eenmaal toch eens van mioeit ko men, dan wordt die gelijk verant" woordelijk gesteld voor alle even- tuele gevolgen. Het resultaat - wefcenlange spanniing en het is toch niet tegen te houden, eens zal men ze toch los moeten laiten. Bovendien zal men ze eerst je vertrouwen moeten schenken om hen ite laten bewijzen dat ze dat vertrouwen waard zijn. Daarom zoek igeen spijikers op laag water. En mocht je dat igedaan hiebben, zat er een punit adhter, maakt het weer goed en blijif niet zitten mok- ken. Uiteindelijik moet je ook met kinderen die volwassen worden, leren leven. En tails de duiven gelost zijn, dan kunnen we alleen maar hopen dat ze gezond en wel op het hok terugkeren. Dick

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3