Er is best nog veel te zien in Schiedam Safeobank G8 voorAL BANKZAKEN Praethuys I 7e jaargang no. 188 6 augustus 1975 Cursus Vollcsdansen in Groenoord Fietsen op de Veluwe Het Zeekadetkorps „Jacob van Heemskerck" Schiedam, weer DE BESTEI! Internationale Antiekbeurs in Rotterdam Goedkeuring G.S. renovatie Job. Straussplein Geboortekaartjes N U bestellen DE MAGNEET drukkers Schiedamse Distilleerderij op de vingers getikt Bejaardensoos 1 McrAkMm Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. V- voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Meniigeen zal tijdens het vrije weekend de wijk Groenoord wel eens eventjes de rug toe willen keren. Voor velen is de moeilijkheid dan altijd de brandende vraag "Waarlheen"? Bij zeer fraaii weer (en we zijn de ■laatate tijd tooh wel een beetjie v-erwend), denk je aan de bossen of aan de zee. Tooh nodiigen het opgepropte strand van Hoek van Holland en overvolle wegen nu niet bepaald uit voor plezierritjes. Maar moeten we het nu echt ver van huts zoeken, wanneer zo vlak bij Uw deur zoveel te zien lis, waar U het bestaan niet van wist of wailiicht al twintig keer razendsnel voorbij gereden bent. Want er zijn mensen die in TorremOlinos elke Spaanse ezel bij de voornaam kennen, maar die niet weten waar de "Korenbeurs" te vinden is. Voor die mensen en voor alle nieuwe inwoners van onze wijk die van buiten Schiedam komen, moge dit artikeltje een kleine wegwijzer zijn. Laat de benzinevrefer staan Laiat U zaterdag of zondag Uw benzinevreter eens voor de deur staan en pakt U gewoon Uw ver- srnade fiets weer eens of maak gebruik van het oudste vervoer- middel van de wereld; Uw beide benen. U ziet dan echt zo veel meer en 'tis nog gezond ook! Bekijk U dan (zo pal naast Uw woning) het onvolprezen 60 HA grote Beatrixpark eens goed. Let eens op de grate verscheidenheid aan bomen, plianten en bloemen. U vindt er prachtige grasgazons, visvijvers, heemtuin, hertenkamp en kbiderboerderij. Let op de vaak fraaie eenden, zwanen, ganzen, waterboentjes en de vele vogals. Ga dan ook eens door het aan- grenzende Volkstuinderpark 'Thur- lede', waar U werkelijk prachtige tuinen en tot halve villa's omge- toverde tuinhuisjes ontdekken zal Wanneer U het park aan de 'Fark- wegzijde' verlaat, bent U binnen enkele minuten in het oude ge- deelte van Schiedam. Veel te zien Daar zult U zonder al te veel ge- zoek een sohat aan oude, beziens- waardigi'e gebouwen aantreffen. U loopt of fietst laings maar liefst 4 stenen korenmolens: 'De drie Koornbloemen' (uit 1770); 'De Wal- visch' (uit 1794) met zijn 33 rntr de hoogste molen ter wereld, 'De Vrtfheid' (1785 en op zaterdag van 10.30 tot 17.00 uur te bezich- tigen) en 'De Noord) (1803). In de laatstgenoemde, enkele jaren geleden gerestaureerde molen is een Horecabedrijf gevestigd. Bekijkt U eens de Grote of St. Janskerk (gebouwd tussen 1335/ 1425), het Stadhuis op de Markt (16e eeuws), het Zakkendragers- huisje (1725), Korenbeurs (1792). In de onmiddellijke omgeving daarvan vindt U nog naast de weiinig imposante rui'ne, het Pro- veniershuis (1591) en vele fraaie de bankvooriedereen Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplain 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 yw huizen aan de nog altijd fraaie Lange Haven. Vergeet U ook niet tegalijfcertijd een bezoek te bren- gen aan het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Ga door de kleiine, maar nog steeds fraaie 'Plantage' maar de miagni- fieke 'Maasboulevard'.. waar U Uw door ongewoonte misschden stram geworden botten kunt laten rusten op een van de talloze bankjes. Tijdens Uw 'blaasje' heeft U dan een praohtig gezicht op de altijd druk bevaren Nieuwe Maais. Via de groene en tooh nog uiitge- strekte restainten van het aloude 'Sterrenbos' komt U vanzeif weer iin de omgeving vain Uw waning terug. Wanneer U een lieflhabber van fotografie bent, vergeet U dan vooral Uw foitotoestel niet, er zijn heel watt leuke en imposante plaatjes te schieten. Natuurlijk zijin we met onze trips niet vollediig, maar we hopen U toch een kleine wegwijzer voor 'even wegwezen' te hebben ge- geven. J. v. S. O— In samenwerking met de wijkver eniging "Groenoord e.o." gaat de Schiedamse Gemeenschap nog dit iseizoen een cursus "Volksdansen" houden in Boerderij Landvreugd. De afd. Vormings- en Ontwiikke- lingswerk van de Schiedamse Ge meenschap gaat - evenals dat voorgaande jaren het geval was - nog versohillende andere cursus- sen houden. Wij noemen daarvan o.a. Engels voor beginners, Spaans, Duits, Frans en Italiaans voor beginners en gevorderden, moderne letter- kunde, Yoga, div. handenarbeid, bridge voor beginners en gevor derden. Het volledige cursussenpakket is in een boekje samengevat dat aan te vragen is bij de Schiedamse Ge meenschap, telefoon 26 80 43. De fiets is weer "in", al dan niet in kombinatie met de auto. De VVV de Veluwe heeft een imponerend fietsenplan voor de Veluwe en Twente nu helemaal rand. Fietsen kutnnen in de ene plaats worden gehuurd en in een andere plaats worden teruggebracht. Er doen 31 rijwielverihuurders op de Veluwe en 15 in Twente met dit plan rnee. Er zijn 2250 huurrijwielen beschik- baar voor de prijs van f 4,50 per dag per fiets. Op alle WV-kantoren ligt een in- formatiefolder klaar. Voor het eerst in de historie van het Zeekadetkorps "Nederland" heeft men het traditiionele Zomer- kamp gehouden in een tentenkamp op het eiland Texel van 30 juni tot 8 ju'li 1975. De Marine had daar- voor het Amphibisoh Oefen Kamp voor de Zeekadetten besohikbaar gesteld. De eerste zeilwedstrijd werd al meteen een gunstige voor de Schie- dammers, want zij haalden een eerste en een megende plaats. De volgende zeilwedstrijden leverden een tweeds en een vierde op, daar- na een eerste en een derde en in de laatste wedstrijd nog een eerste en een vierde plaats. Deze resultaten leverde de Schiiadammers het fel- begeerde zeilvaaintje op. Met de roeiwedstrijden ging het de Schiedammers ook voor de wind. Met een roeitijid van 1 min. 6 sec. drukten zij de beste tijd af en be- haalden het roeivaantje. Op de sportdag, 4 juli, werden geen prijzen weggehaald. Een der de plaats met zwemmen en volley- ballen en een vijfde plaats bij de atletiekwedstrijden. De Ouderdag, 5 juli, was een vrij winderige koude dag. Er werd daarom besloten niet te zeilen. De ouders kregen of een vaartocht op de rede aangeboden of een excursie op het eiland Texel. Voor de ka- detten was deze getegenheid iedere dag aanweziig terwijl nog 6 dagen lang meegezeild kon worden aan boord van de "Urania" van de Koninklijke Marine. Op de autoriiteitendag vond de uit- reiking van de prijzen plaats. Het Korps Schiedam kreeg, zoals eer- der vermeld het roei- en het zeil- vaantje. Deze twee vaantjes lever- demeteen de grote zilveren wissel- beker op, een prijs voor het beste nautische korps. Als beste korps qua kameraadsdhap, netheid sloe- pen, algemene indruk en sportivi- teitszin, kwam het korps Schiedam uit de bus. Dit leverde hen de Blauwe Wimpel op. De tweede plaats werd inganomen door het korps Arnhem (Groene Wimpel) en ret derde korps werd de oomibina- tie IJmuiden - Amsterdam (Kleine W'impel). Het leeuwenaandeel van de prijzen ging dus weer naar Schiedam. Het korps gaat weer draaien op zaterdag 9 augustus a.s. Het korps- schip de "Jan van Gelder" is vrij te bereiken via de poort van de scheepswerf I.H.C.-Gusto, Maas- dijlk te Schiedam. Inliohtingen tel. 26 30 01 of 71 03 49. Voor de tweede maal zal in de grote zaal van "De Doelen" te Rot terdam een grote antiekbeurs wor den gehouden. De Stichting Gilde Nederiandse antiquars, de initiatiefnemers van deze beurs, keuren de ingebrachte wapens, glas en aardewerk, meu- belen, porselein. klokken e.d. alien op echtheid. Deze vrij undeke beurs wordt ge houden van 22 t/m 31 augustus a.s. Openingstijden van 12 tot 22 uur, op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. De Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de gemeentelijke plannen tot verbeterdng van het Joh. Straussplein goedgekeurd. Binnen afzienbare tijd zal de ge- meentewerken een aanvang maken met de renovatie van het plein, waarin de bewoners (in samenwer king met de wijkvereniging Groen oord) de nodige inspraak hadden. Het plein zal op hoogte worden ge- bracht, nieuwe parkeerinhammen, speelvoorzieningen en voetpaden zullen worden aangelegd. Ook zul- len, om het verkeer wat af te rem- men, drempels in de straat worden aangebracht. De kosten van de verbeterdng zul len 154.000 gulden bedragen. Kans op GRATIS kaartjes U geeft de verwaohte geboorte- datum op bij bestel'ling, klopt die, dan krijgt U de kaartjes en het drukken geheel GRATIS Rotterdamsedyk 279 - 281 SCHIEDAM - TELEF. 26 86 66 Voor telefonische afspraken buiten kantooruren telefoon 26 75 65. AG>Tl^3i6>^Tc)iC5>C^Eii6>^e)iS>^*Di In de "Oonsumentengids" van augustus, maandblad van de Con- sumentenbond, lazen we dat een Schiedams distdlleerbedrijf zijn ad- vertenbies over "Hollandse Cognac" diiient te wijzigen. De fa. de Kuyper uit Schiedam schreef "Voor enkele centen meer geniet U van de allerbeste Hol landse Cognac". In andere adver- tenties werd het certificaat van het Franse Direction Generale des Im- pots nagebootst met daarbij "De Kuyper Vieux met de Franse Brandy". De commissie van onderzoek vond dat hier sprake was van misleiding en eist dat de Schiedamse firrna de naam "cognac" in het vervolg ach- terwege moet laten en geen certi- ficaten meer zou afbeelden die niet op zijn produkt van toepassing zijn. Wij beginnen weer op v 3 September a.s. j b om 10.00 uur 3 in het Dienstencentrum Komt U oolc? Ij

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1