Tuintips Als het warm weer is: INGEZONDEN z ANWB Redaktietafel uba .NHAoaaisHaaNO. 13 iiraq q NaaHoosw aaanooN Autorijschool Groenoord I our al I t*' Ferzekeringen Hypotheken Finn*cieri tiyen A. IB ualeivijn VOGELVRIJ Van de Vier super-trio draverijen op Duindigf Bejaarden Soos ST. MARTINUS Parlceren op Schiphol kostbare zaak o o II Q- CB i-t 7? 7T O O i-t o- fD 3 Spuit uw gras niet te vaak. "Wie denkt dat er in de zomer iedere warme dag flink moet worden ge- aproeid om het gazon gezond te houden heeft het mis". Aldus M. Pranger, direkteur van het in Ede gevestigide verkoopkantoor van Wolf Gerate. fabrikant van tuingereedschappen. "Beter is", zo zegt de heer Pranger, "om een keer per week het gras en eventuele planten een flinke hoeveelheid water te geven. Alleen een nieuwe jonge grasmat moet geregeld besproeid worden. Maar als het gras eenmaal goed in de bodam is verankerd dan is gevaar voor uit- drogen niet meer zo groot en kan de frequentie van besproeien aan- zienlijk worden teruggebracht". Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tji.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Welk tijdstip van de dag is het beste? "Dat maakt niets uit. Vroeger be- weerde men wel dat de avonduren de beste zouden zijn. Maar onder- zoekingen hebben uitgewezen dat het uur van de dag niet van in- vloed is op groei en gezond blijven van het gras. Het meest praktisehe is echter bijvoorbeeld in de loop van de och'tend of middag te spui- ten. Dan is namelijk de druk het grootst en 'hoeft er minder lang gesproeid te worden. 's-Avonds of in de lunchpauze laat de druk te wensen over omdat dan iedereen spuit". Kan men zien wanneer het gras water nodig heeft? "Inderdaad. Wie op het gazon loopt en merkt dat het gras zioh niet meteen veerkrachtig oprieht zodat de voetstappen eventjes te zien blijven, moet gaan sproeien. Dat is precies de juiste tijd. Men moet niet wachten tot de bodem is uit- gedroogd zodat de verbinding tus- R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. ASSURANT1 EKAN TOOK Bachplem 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Toen ik vanmorgen, tijdens het koffiedrinken naar buiten zat te kijken, zag ik plotse- ling een duif en een mus zitten, op de dakrand van de flat die schuin achter de onze staat. Wat een merkwaardige gedachten kunnen er dan toch ineens in je opkomen. Kjjk die twee nou toch eens, dacht ik. Vrij en onbekommerd lo- pen ze daar, geen last van prijsverhogingen, geen zorgen over het werklozen vraagstuk. En de toestand in de wereld zal hun ook een zorg zijn. Last van hoogtevrees hadden ze trouwens ook niet zag ik aan de manier waarop ze over het uiterste randje balanceer- den. Typisch eigenlijk, die vo- gels, ze komen op de wereld, leven hun leven en Ja dan gaan ze dood. Geen mens mist ze, want er zijn er zoveel, dat een paar van die beestjes niet opvallen. Ineens dan zijn ze er en even plotse- ling als ze gekomen zijn, zijn ze ook weer verdwenen. Er komt geen ziekenfonds aan te pas, geen begrafenisonder nemer Triest eigenlijk he, of niet Dick Zoals wij hadden beloofd, hebben we in onze laatste vier uitgaven ruiimschooits plaats ingeruimd voor ailerlei tips die voor vakantiegan- gers van nutte kunnen zijn. We hopen hiermede onze lezers van die'nst te zijn geweest, want naast goede raadgevingen hebben we ook aandacht besteed aan trip- jes/bezienswaardigheden in Schie dam en omgeving. Zodat er voor iedereen wel iets interessants bij zat. (hopen we Daar de vakanties er nu wel gro- tendeels opzitten, stoppen we daar- mee en vindt U in dit nummer de laatste artikel(tjes) op dit gebied. In ons nummer van 9 juii j.l. vroe- gen we - in verband met het af- scheid van de Heer Kortrijk - een medewerker. We kregen enkele reacties die begrijpelijk - maar voor ons "vreemd" - waren. Een paar mensen wilden wel mee- werken (i.c. "schrijven") maar ver- loren prompt hun enthousiasme toen ze bemerkten dat er niets "te verdienen" viel. Want zo is het inderdaad, de mede- werking aan dit blad is een onbe- zoldigde (ook van de redakiteur). Daarom vinden wij het bij zonder prettig de heer Th. J. Stam welkom te heten als nieuwe medewerker, die - zelf een aktief verenigings- man zijnde - er begrip voor heeft dat een wijkvereniging er geen be- taalde krachten op na houdt. Met de ondertekening "Dick" vond U in ons vorig nummer (en in deze) zijn eerste bijdragen. Red. sen wortels en het grondvocht is verbraken. Drage grond neemt wa ter moeilijk op. Daardoor bestaat er het gevaar dat als er niet inten- sief genoeg wordt gesproeid het water niet diep genoeg in de bodem dringt en weer snel verdampt". Hoe dienf men hef gazon te drenken? "Het beste is om een sproeier te nemen die het water als een kunstmatige motregen over het gazon verdeeld. Hoe kleiner de druppels hoe beter. Het koude lei- dingwater krijgt dan de kans een beetje op temperatuur te komen en ook nog zuurstof op te nemen. Wolf brenigt speciale sproeiers in de handel die zorgen voor een ge- lijkmatige besproeiing van steeds een rechthoek zodat er geen ge vaar is dat bepaalde delen worden overigeslagen zoals met cirkel- sproeiers het geval is. Die gebrui- ken eigenlijk teveel water omdat bepaalde stukken gazon dubbel ge- d'aan'moeten worden als tenminste alles goed besproeid wil worden". Enige tijd geleden is publiciteit ge- geven aan een "Gesproken Dag- blad". Dit "Gesproken Dagblad" wordt weergegeven op een cassette en bevat het dagelijks nieuws over het binnen- en buitenland, of an- dere interessante onderwerpen. Indien er vOldoende interesse hier- voor is, heeft het Bestuur vain Stichting "Lentefeest" besloten, hierop een abonnement te nemen. Dit 'Dagblad' is bedioeld voor men- sen, die niet in staat zijn te lezen of een bladzijde om te slaan. Door miiddel van een cassette kun nen zij toch op de ihoogte blijven van bet dagelijks gebeuren. Alvorens echter verdere stappen tot realisering in Schiedam en Om- streken over te gaan, verzoeken wij u uw medewerking te verlenen bij het peilen van de interesse, die hiervoor mogelijk bestaat. Wij denken aan de mensen in uw naaste omgeving of zelfs daar- buiten. Het "Gesproken Dagblad" wordt dagelijks uitgegeven en thuisbe- zorgd. Omtrent de financiele zijde kun nen wij u tot onze spijt niets ver- tellen, doch wij zijn graag bereid u eventueel nader te dnformeren. Bij voldoende belangstelling is het mogelijk gezamenlijk hierover te praten. Wij vertrouwen op uw medewer king en hopen spoedig iets van u te mogen vememen. Met vriendelijke groeten, hoogachtend, Bestuur Stichting "Lentefeest", R. Konfhgs. Op dinsdag 12 augustus gaan de deuren van het' TREF- CENTRUM weer open en ont- vangen wij U graag op onze wekelijkse soosmiddag. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Het bestuur zal al het moge- lijke doen om U op deze mid- dagen aangenaam bezig te houden. Wij verwachten U om 2 uur. Namens het bestuur, J. A. L.. seer. Hoewel het nog vakantietijd is, hebben toch nag heel veel mensen de centenpot niet vergeten; V>ain Mevr. S., Geersdijk N.-Beveland ontvingen wij 282 ct Mevr. W., Vlissingen 402 ct Fam. L., Bart Verhallenpl. 101 ct Mevr. H., Dirk Schaferplein 132 ct Fam. S., Henr. Bosmanspl. 190 ct Mevr. K., v. Beethovenplein 214 ct Fam. K., De la Marplein 576 ct N.N., Baohplein 245 ct N.N., Molensingel 250 ct 2392 ct Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager. Het gaat de langzamerband stok- oude "Kioninklijke" dit jaar op Duindigt niet sleoht. Al viel de negende eddtie van de Dag van het Paard afgelopen maand dan ook in een te overvloediige hoeveelheid hemelwater, juli '75 bood aan het steedis groter wordende aantal Duindigt-bezoekers veel sportief genaegen. Afgaande op de augus tus-agenda zal deze tendens zich voartzetten. Op zondag 24 augustus na, gaan op Duiindiigt alle zondagen super-trio draverijen van start waarvoor het publiek op alle daar- aan voorafgaande zaterdagen dat er geen courses zijn op Duindigt tussen 10.00 uiur en 12.00 uur en tussen 16.00 uur en 18.00 uur nog wedformuTieren kan iiileveren. De super-trio draverijen worden deze maatnid echter overschaduwd door nog belangrijker zaken in ren en draf. Op de laatste zondag van augustus wordt in Wassenaar door trainers, pikeurs en dravers ge- streden om het Kamipioenscbap van Nederland. En dan zijin er de Vol- bloeds die nog lanig niet aan rust toe zijn. Zaterdag 9 augustus ko men super-flyers in de baan om uit te maken wie het Sprintkam- pioenschap van Nederland gaat winnen, het "klassieke" gedeelte van de Rensport speelt zich af op zaterdag 23 augustus. De jongste liohting Volbloeds vertrek-t dan in de Clingendaal-ren, terwijl een jaar oudere merries naam proberen be maken in de ren om de Diana- prijis. Het zijn gebeurbeniissen waar alle betrokkenen maanden naar uibkijken. Dat laatste doen oak de amatrices en amateurs die met hun aandeel in de Rensf>ort regelmatig voor spectaoulaire sport zorgen. Zij worden met hum paarden even- eens zaterdag 23 augustus in de startboxen verwaoht. Hun ren heeft als inzet het Zilveren Sahild. In finaneieel opzidbt wellicht de minst kostbare trofee die er deze maand te wiininen is, maar wie hem wiint mag zich "cum laude" als amateur of amatrice geslaagd we- ten. Alleen al dat aspect vormt een garanbie voor sport - spanning en sensatie. Hoogtepunten om niet te vergeten: zaterdag 9 augustus SprintkEimpioenschap van Neder land (ren) zondag 10 augustus Bailly II - prijs (draverij) zondag 17 augustus Gold Cup (ren), Grote Fokkers-prijs (draverij) zaterdag 23 augustus Glingendaal-ren, Diana-prijs (ren) Het Zilveren Soh'ild (ren) zondag 31 augustus Kampioenscbap van Nederland (draverij). Wassenaarse Pauw (ren). In de Gonsumenten Reisgids lazen we dat parkeren op een van de terreinen van Schipihol een fiikse aanslag op de geldbuidel is. Wie zijn auto gedurende de vakan- tiereis op een parkeerterrein wil stallen, betaait voor 14 dagen het lieve bedragje van f 47,—. Verder geeft de gids een overzicht, van de busverbiindingen met Schip hol. Hieruit blijkt dat de KL.M- busdienst niet de goedkoopste is. Een enkele reis Utrecht - Schiphol kost bij de KLM zeven gulden, het zelfde ritje bij de ondernemiing Centraal-Nederlland 3,20. Wel hebben de KLM bussen het voordeel dat ze speoiaal voor baga- gevervoer zijn lingerichit en vlak voor de vertrekhal stoppen.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 7