TOTOI LOTTO Noodgevallen! ANWB Autorijschool Groenoord o o o- EXCELSIOR '20' SCHIEDAM Toto/Lotto Code Nr. 56-115 Damestrimctub kan nog leden gebruiken ZOMAAR voor de aardigheid 'Beestenspul' mag weer in Schiedam Aufobezifters Onvoldoende aandacht aan hygiene zandbakken? Infecties. Ook hier? CIRCUS KRONE in RoHerdam Schiedamse Gemeenschap' geeft avond in Passage ^Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waardlj Vuilnisman dienf alles mee te nemen EXCELSIOR SCHIEDAM CODE XR. 56-115 Ruim 30 bekende Schiedamse winkeliers staan wekelijks klaar om onder bovenstaand CODE NR. Uw formulieren te ontvangen. Uitbreiding inleveradressen. Sigarenhandel BAARS, Westfrankelandsestraat 74; Sigarenhandel BOUMAN, Boerhaavelaan 118; Sigarenhandel "ZUID", Nieuwe Maasstraat 91. Inlichtingen telefoon 26 66 18. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaai, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 7010 65. cL n i-t l-t 3 Iedere dag staan de kranten vol over a lie mogelijke ongevallen. En al is. het dan geen voorpagina- nieuws meer, dan doet dat aan het feit adlf niiets af. U leest over doden, zwaar- en licbtgewanden. Soms verneemt U ook iets over de oorzaken. En die zij.n er vele; ver- branding, verririnking, bedrijfs- ongevallen, verkeers-ongevallen, huis-ongevallen enz. Een ongeluk is zo maar gebeurd, het komt altijd onverwaahits, niemand rekent erop. En tocsh blij'ft de stroom ongevals- meldingen geataag groeien. Nie mand verwadht dat oak hern of haar een ongeluk kan oVerkomen. Weet U wat men wel verwacht? HULP En graag zo spoediiig en zo goed mogelijik. Maair wie is in staat te helpen 'n Dokter Maar om deze man te bereiken, gaat dikwijis veel ko&t- bare tijd verloren. En veel onge vallen vragen om diirecte hulp. Hulp vain iemand, die de Kunde beziit om directe hulp te verlenen. HULP VAN EEN E.H B.O.-er Dit is de persoon, die, door zijn opleiding, in staat is zowel directe als verantwoorde hulp te bieden. Degene die ook mensenlevens weet te redden, b.v. door mond-op- mondbeademiing, door het dictht- drukken van slagaders, kortom het Slachtoffer weet te helpen en te vens weet te behoeden voor amdere gevaren en lets els. Tocsh wel een verantiwoorde taak, vindt U niiet? Inderdaad, maar dat leger helpers en helpsters vraagt om uitbreidinig Steeds meer ongevallen, steeds meer slachtoffers dus dan ook meer E.H.B.O.-ers. Voor U ook todh wel een taak. U rekent in NOODGEVALLEN op hulp, mag dan Uw medemens ook op Uw hu'lp rekenen, als hij in nood verkeert Leert helpen Volg een E.H.B.O. oursus De E.H.B.O. Veraniging St Liduina Kethel, begint in September weer een nieuwe cur.Sus. U kunt U voor alle inilidhtingen en aanmeidingen wenden tot Hr. P. Lansbergen, Burg. Verveen- sitraat 8, telefoon 70 62 44; Hr. H. P. v. d. Koppel, Molensiegel 27, telefoon 70 24 18; Hr. Th. de Veth, Eaassenplein 75, telefoon 70 63 03; Mej. R. Kestar, Woudweg 26, telefoon 70 55 84. De D.H.S.-DameStrimalub startte maandag 11 augustus wieer in de karrtine op het DHS-terrein aan de S ehiied amseweg Door verhuizinigen naair elders zijn er nu nog enkele plaatsen vrij in deze bijzonder gezelMige club. Elke miaanidagavond van 7.30 - 8.30 uur wordt in de kantine (en soms ook op het veld) op een deskundiige en leuke wijze aan "trainmen" gedaan. Het is beslist geen rnoeilijke of zware toestand, geen oefeniingen aan ingewiikkalde toestailen, geen gymnastische toeren. Er wordt ail- teen aandacht besteed aan de li- ohaamsooinditie van de leden en wie moe is, kan nustig onder het genot van een kopje koffie (nog gratis ook!) toeikijken. Dames, van jong tot oud, die in- teresse hebben, krijgen grasag alle inlichtingen van Mievrouw Asmus, (tel. 70 23 62)_ of Mevr. Onderdelin- den (telefoon 70 16 90). Weet u wat het meest opvalt als men in het buitenland op vakantie is? Dat de mensen er zo vriendelijk zijn! In de wlnkels, op straat, overal trouwens. Niet dat koude on- persoonl\jke zoals men hier ten iaride zo vaak tegen komt. Nee die echte warme, spontane hartelijkhcid. Je gaat er jezelf gevvoon een ander mens voelen. Het werkt bovendien aaustekelijk want onwillekeurig word je er door aangestoken, De sfeer verbe- tert met het moment. Als je dan zo'n veertien dagen ge- noten hebt van die gernoede- lijke, menselijke sfeer dan is het net of' je een koude dou che krijgt zodra je weer in Nederland terug bent. Het begint al op straat en in de lift, Als je iets te uitbun- dig of te vriendelijk groet (althans naar Hollandse be- grippen) dan kijken de men- sen je aan of ze willen zeggen; vent sloof je niet zo uit. WAAROM MOET DAT NOU? In hemclsnaam mensen laten we toch trachten weer een beetje hartelijker te worden tegen elkaar. Waarom dat stugge onpersoonlijke gedoe? We zijn toch geen houten kla- zen? Het kan Want waar om zouden we het in het buitenland wel kunnen en in eigen land niet? Straal eens een beetje levensblijheid uit. Het kan het'leven in dit koude zakelijke, dit vaak met onge- zellig weer gezegende land een heel stuk opfleuren. Toe wees eens vriendelijk tegen een landgenoot, zomaar voor de aardigheid! dick Het door de burgemeester begin van dit jaar afgekondigde 'oircus- verbod' is niet longer van kracht. Deze - door velen niet begrepen - maatregel vond over het a'lgemeen in Schiedam weinig waardering, al haalde dit wel de kolomrnen in do vaderlanidse pers. Een forum (w.i. twee dierenartsen en een inspecteur van de dieren- beschermiing) was van mening dat in Nederland weiniig of geen mis- standen in circussen worden ge- eonstateerd en dat gaf do doorslag om in het vervolg weer een circus in Schiedam toe te laten. Fijn nieuws voor de oircusliefheb- bers, fijn nieuws voor de ezels die weer in Sohiedam worden toege- laien. Hier een vrienidelijk verzoek aan auto bezitters, als U maar even in de geleigenlhedd bent om een din de 14 dagen bejaarde mensen op woensdaigmorgen van en naar de soos te brengen DOET U het dan, U bezorgt deze mensen een fijne morgen. En het is zo triest om de mensen te vertellen dat ze niet kunnen komen omidat er niemand is die ze komt halen. Deze mensen moeten dan maar weer afwachten of ze misschien de volgende keer gehaald kunnen worden. En dan te weten dat U misschien best even tussenidoor tijd had ge- had om deze mensen naar de soos te brengen. Toe helpt U een handje Om U hiiervoor op te geven of voor nog nadere inliohtingen kunt U ziah wenden tot Mevr. G. v.d. Spek Bouwmeesterweg 40, telef. 70 95 38. Hoe schoon zijn de zandbakken, waarin de kleuters spelen? Dat vroeg het comite ter bevorde- ring van de kleuterbescherming in Den Iiaag zich af en ze blijken claar niet helemaal gerust over te zijn. Een dergelljke vraag rijst uiteraard in Schiedam-Noord ook, want we geloven dat tot nog toe onvoldoen de aandacht aan de hygiene van deze zandbakken wordt besteed. In West-Duitsland heeft een omder- zoek van monsters uit zandbakken aangetoond dat de kinderen met het zand ook ontelbare ziektekie- men en parasieten in de mond krijgen. Schoon zand bevat per gram 500- tot 1000 bacterien, maar in de onderzoehte zandibatoken kwamen rniljoenen bacterien per gram voor. VeelVfUldig luidde de uitslag: "Het zand is door uitwerpselen en urine sterk vervuild; het bevat kiemen die ontstekingen in mond, neus en oren veroorzaken kunnen en bac terien die roaag- en darminfeoties kunnen veroorzaken en ook huid- uitslag kunnen verwekken. We weten nitet hoe de situatie in onze wijk is. Sohiedam-Noord is (gelukkig) nog al rijk voorzien van zandbakken en zonder nu al te alarmerend te willlen zijn, zouden wij hiervoor eens extra aandacht wililen vragen. Natuurlijk in de eerste plaats aan de bezitters van honden, die - in- dien zij loslopen - gemakkelijk zo'n zandbak als toilet willen gebruiken Anderzijds een vraag aan de ge- meentewerken of de zandbakken regelmatdg worden verschoond. Het alleen bijvullen van zandbak ken is geen oplossing; men dient op gezette tijden hot zand geheel en al te verversen. Met welke frequentie dit dient te gesohieden zal per zandbak (afhan- kelijk van de dntensiteit van ge- bruik) moeten worden bezien. Nogmaals: de zandbakken moeten van geheel nieuw schoon zand wor den voorzien, bijvullen is een lap- middel dat moeite en geld kost, doch geen oplossing biedt. J. v. S. Na 12 jaar afwezigheid komt het circus Krone weer naar Rotterdam. Het circus (met meer dan 400 die- ren) geeft van 22 augustus tot en met 9 September twee vooTstellin- gen per dag op het terrein Pompenburg. De afdeling V en O van Stiohting De Sohiedamse Gemeenschap heeft haar cursussenpakket voor het sei- zoen 1975/76 gereed. Eind september/begln oktober gaan de eerste lessen van start. Het seizoen inclusief aanbieding van en inschrijvinig op de cursussen start eerder, want nu reeds kun nen de mensen inschrijven en voor de lang waohters is het dienstig te vermelden dat veel mensen reeds inschrijven. Om aan de opening van het seizoen een feestelijk tintje te geven zal een openingsavond worden gehou- den op 22 augustus in het Passage Theater. In een avondvullend pro- gramma zal een IsraeJisehe dans- groep optreden. Wie de Israelische dansen kent zal zeker aanwezig zijn. Wie ze niet kent kunnen wij van harte aanbevelen deze avond te bezoeken. Natuurlijk kunt U op deze avond voor aanvang, in de pauze en na afloop, alle inlichtingen over het oursuswerk etc. krijgen. Veel medewerkers staan tot Uw bescibikking. Kaarten voor deze bijzondere avond zijn vanaf 11 augustus te verkrijgen aan de kassa van het Passage-Theater. Voor alle rangen is de prijs 3,—. Tijdens een vorige week gehouden vergaidering van de raadsommiissie voor volkisgezondiheiiid ui'tte het oommissielid R. v.d. Meer kritiek op hat feit dat die Schiedamse VROM geen huisvuil wenst mee te nemen, dat los of in niet toege- stane verpakkingen op stoat staat. Ook andere oommiissieleden von- den dit een ergerlijfce zaak en zijn van mening dat de rainiigiingsctienst verplioht is hat vuil mee te nemen, ook al is de venpakking niet vol- gens de negels. Reeds eerder (zie onze uitgave van 9 juli j.l.) wijidden wij hieraan aian- daebt en het verheugt ons dat nu ook de raadsoomimissie deze kwes- tie heeft opgenomien. Wethouderv. d. Wilk zal over een en ander contact opnemen met de VROM te Schiedam.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3