Van de Bestuurstalel Gezondheidszorg Kethel - Groenoord Noodkreet van de Wijkverpleegsters P, A. v.d. KRUIT Opening bibliotheek 25 o o Dienstencentrum »De Woudhoek« Programma RECTIFICATIE spreekuur gezinszorg. De Stichting Gezinsverzorging Schiedam houdt in het kruisgebouw Bachplein. in tegenstelling tot eerdere berichten, uitsluitend spreekuur op DINSDAG VAN 11.00 - 12.00 UUR. U kunt dan terecht voor hulpaanvragen, inform, enz. Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefciun 7019 36. Ditmaal geen verslag maar een terugblik. Toen wij op 4 augus tus 1975 in het spiksplinternieuwe wijkgebouw de eerste bestuursver- gadaniing hielden en met meer dan 20 personen (waaronder 2 meddsch advdseurs en 3 wijkverpleegsters) om de bestuurstalel zaten, moest ik bijna vanzelfsprekend denken aan de afgelopen jaren. Nostalgie Mag het voor een keer? De bestuursvergaderirigen werden destijds gehouden in een kamer van "De Vergulde Valk" de tegen- woordige huiskamer van Kees van Beau wen, V1 aiandingseweg nr. 1. In 1947 werd het eerste wijkge bouw aan de S chied a ms ew eg 31 in gebruik genomen en de voorkamer ward dan ingerioht als bestuurs- kamer. D.w.z. de weegsehaal met de zware ijzeren gewiichten en en- kele boxen werden aan de kanit ge- schoven, hat doktersbureau uit de tussenkamer werd naar binnen ge- sleept en aangevuld met tafel en sitoelen uit de wachitkamer vormde de vergaderruiimite. De voorzitter met z'n rug naar de oliekachel, de overige bestuursleden met de boxen in de rug. We waren klein behiuisd. In 1960 wend het tweede wijkge bouw aan de Kerkweg 8 in ge- VOOR WIXTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onze telefconbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6 i-» 0- CD II o o 1-t Q- n 3 bruik genomen en de wachtruimte voor moeders en kinderen was de aangewezen plaats voor de be stuurstalel. We kregen hler wat meer armslag, maar het bestuur was inmiiddels uitgebreid en hoe- wel de klok in dat gebouw stil etond ging het wenk ge staid ig door. 4 augustus 1975 de eerste vergade- ring in het nieuwe gebouw. U zult kunnen begrijpen, dat het voor mij en voor degenen, die de laatste jaren een bestuursfunctie vervul- den een bijzondere gewaarwording was in deze nieuwe situatde bijeen te zijn ten einde het werk voort te zetten. Want dit werk blijft, ondanks veranderde en gelukkig betere omstandigheden de voile aandaGht vragen. We wairen destijds blij met het eerste wijkgebouw, we waren ver- beuigd met de totstandkomang van het tweede en nu niet minder met het gebouw aan het Bachplein dat door zijn ludieke dak nu reeds de aandacht trefct van de bevolking en dat in September a.s. voor ieder- een te bezdchtigen is. Vergeiten we hderbij niet, dat het werk van de Gezondheidszorg onze inzet blijft vragen, terwille van degenen, die, onder allerlei om standigheden hulp nodig hebben. Ik spreek de hoop uit, dat de nieu we besrtuuriskamer bestuur en medewerkers zal stimuleren het werk voort te zetten. Een goed ingeririhte zaal is niet ailes. Het komt er op aan, hoe de "sfeer" is, waaronder gewerkt wiordt. Laat dat een goede sfeer zijn en blijven. Het is de wens van de secretaris, C. Dubbeld. Het is al weer geruiime tijd geleden dat wij via enkele streekbladen om goede gebruikte boeken hebben gevraagd. De bedoeling, die aohter dit ver- zoek schuil ginig, was het kunnen besohikken over een eigen foibli- otheek. Dank zij vele goede gevers, dank zij enkele medewerkers van de B edr ijfis gme ensdhap Sdhiemand' die voor keurige boekenrekken hebben gezargd, en zeker ook dank zij de geweldige inzet van enkele dames die zidh met de opzet van de bibdao'theek hebben bezig ge houden is het nu zo ver. Ruim 1500 boeken en 24 legpuzzels staan kla-ar voor de uitleen. Aille gevers van boeken en/of puz- zels zeggen wij hartelijk dank. Tevens nodigen wij u vriendelijk uit om bij de opening van de bii'bli- otheek op 27 augustus, 's-middags om 3 uur aanwezig te zijn. U kunt u dain zelf overtuigen van een verbluffend resultaat. Wij hopen dat velen komen om zidh met ons te veriheugen. Ook andere belangistellenden zijn hartelijk wblkom. De uitleen van de boeken begint op donderdag 28 augustus. De uiitleentijden zijn voorlopig ge- steld op dinsdagmorgen en op don- derdagmargen van 9.30- 11.00 uur. Nadere gegevens staan vermeld in een sdhrijven dat wij bij de ope ning ziuillen uitreiken. Wat ons betreft, graag tot ziens op 27 augustus. namens alle miedewerkers, L. G. Groeneweg. Heijermansplein 38 - Telef. 7095 55 Spreekuren: leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur. Spreekuren: Stichting Gezinsverzorging 's-maandags van 11-12 uur. Gehoor- en gezichtproblemen: De Gehoarservicedienst "Nederland" zal weer zitting ihouden op 28 augustus, 's-middags om 14.30 uur. Pedicure's: In de maand augustus zal de pedicure alleen op dinsdagen vanaf 9.00 uur aanwezig zijn. Herenkapper: Eens per 14 dagen. Aanwezig op 19 augustus en 2 September vanaf 14.30 uur. Damerkapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Op 21 augustus is er een Filmmiddag. Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs 50 cent. Vertoond wordt de film: Jonaithian en zijn Assepoester Op 28 augustus komt het Artiestenpalet van Victor Conseiman. Aanvang 20.10 uur. Toegangsprijs 50 cent. Op 4 September: Bingo-avond met het Trio "Adlers". Aanvang 19.30 uur. Aan hen die gaan verhuizen Als u gaat verhuizen en u heeft een kleuter of zuigeling waarniee u regelmatig op ons consultatiebureau komt, dan is het volgende voor u erg belangrijk: Als u in iiw nieuwe woonplaats of woonwijk met uw kind naar liet buieau gaat, moet men daar kunnen beschikken over de gegevens van uw kind. De liaart met die gegevens moet u ZELF AFHALEN by ons kruisgebouw. U voorkomt daardoor dat men ginds misgrypt op de ge gevens en u bespaart ons de rompslomp van het nazenden en de portokosten. Bij de verhuizing VERGEET U VAST UW KIND NIET. VERGEET DAN OOK ZIJN KAART NIET M A G A Z IJ N. - Ook oris magazijn van verpleegartikelen lis thans gevestigd iin het kiruisigebouw Baohplein. Voor het aShalen van materialen kunt U terecbt op maandag tot en met vrijdag van 15.30 - 16.30 uur; bij voorkeur vooraf een telefoiontje naar de ooncierge van het kruisgebouw, telefoonnummer 70 61 77. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing tel. 71 03 59, afw. 11-25 aug. telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 ■afwezig 21 aug. - 22 sept. 23/24 augusitus Zr. van Dalen-Kroesbergen 30/31 augustus Zr. Gielen Dietiste (op medisch advies), elke le en 3e maandag van de maand van 10.00 uur tot 11.00 uur, voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00, in het Kruisgebouw Bachplein. Kraamzorg, Elke 3e donderdag van de maand van 2.00 - 3.00 uur, in het Kruisgebouw Bachplein; elke 2e en 4e woensdag van de maand .van 2.00 -2.30 uur, in het Wijkgebouw, Westerkade t/o no. 24, Schiedam. Elke woensdag van 2.00 - 3.00 uur tie Vlaardingen, Schiedamseweg 99. Voor inldohtingen telefoon 34 28 67, 's-morigens van 9.00 - 12.00 uur. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12. tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Lk wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 24,00. Naam: Voorletters: Adres; tel.:

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 5