Rabobank Q UW GELUIDSOVERLAST Rijksweg 19 in Groenoord voorAL BANKZAKEN De Open Deur 7e jaargang no. 190 3 September 1975 vooiheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan hula. c o o Verstoring van rust en slaap. Rapport Gezondheidsraad. Maatregelen nemen. De drukker-uitgever van de Noorder Akkoorden heeft per abuis 2 pagina's verwisseld. Ons excuus. De Markt in Groenoord bestaat nog steeds... en hoe! Hoe wordt straks het J. Straussplein Gebodrtekaartjes N U bestellen Kans op GRATIS kaartjos DE MAGNEET drukkers EXCELSIOR '20' SCHIEDAM Toto/Lotto Code Nr. 56-115 EXCELSIOR '20' SCHIEDAM Toto/Lotto Code Nr. 56-115 Middagconcerten voor bejaarden en andere belangstellenden Bezorging Noorder Akkoorden leorderAktoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o,, Schiedam. Tevens mededellngenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg, Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Aanisezlen Minister Westerterp en een kamermeferderheid van mening zijn dat Rijksweg 19 er moet komen, is het wensalijk te traohten na te gaan wat de gevolgen zullen zijn voor de bewoners van Groenoord die de twijfalaahtiiige eer genieten een Rijksweg op een steenworp afstand van hun huizen te krijgien. 4> "O l- u V T3 u O O De geluidsoverlast is lange tijd een verwaarloosde faktor geweest in de ruimtelijke planning en is dit vioor een behoorlijk deel nog Heel duidelijk is dit bij de kon- fliktsiituaties rondom vliegvelden. Docth de meeste geluidsoverlast wordt veroorzaakt door het weg- verkeer. In de Urgentienota Milieu- hygiene wordt geschat dat 70 5 80 %>- van de Nederlandse bevol- king oip enigerlei wijze geluids hinder ondervindt van het gemo- toriseerde wegverkeer. [n het rapport 'Geluidshinder' van de Gezondtieidsraad worden o.a. als nadeiige invloed van een overma- tiigie hoeveelheiid geluid genoemd: hinder, verstoring van rust en slaap, belastdng van het zenuw- stelsel, beschadiging van het ge- hoororgaan en verstoring van de kommunikatie. Geluid kan als hindertijk ervaren worden doch het voartdurend blootstaan aan geluidshinder kan dus ernstige gevolgen hebben. In tegenstelling tot wat vaak ge- dacht wordt, treedt gewenndng aan lawaaii veelal n.iet op. Rijksweg 19 is naar onze mening een goed voorbeeld van het falen van de ruimtelijke ordening. Een drukke a-utoweg dient niet op korte afstand van woningen te liggen of andersom. Deze rijksweg zal ongetwijfeld aanledding geven tot ernstige ge luidsoverlast. De mate van over- last zal ondermeer afhankelijk zijn van: intensiteit van het gebruik van de wieg, snelheid, wegdek, sa- menstelling van het wegverkeer en van de afstand tot de bebouwing. Het eerder genoemde rapport van de Gezondheidisraad zegt: 'Slechts hidden de afstand van de weg tot de bebouwing meer dan 500 meter is, is er geen noemenswaardige ge luidsoverlast.' Door de aaneengeslotenheid van de zeer hoge gebouwen langs deze weg zullen vooral de Z-flats, het Beethoven- en het Schubertplein en Smetanalaan van ernstige ge luidsoverlast te lijden hebben. In de vergadering van de Vaste Kamerskomtnissie voor Verkeer Vervoer d.d. 3 februari 1975 over ds bank voor Iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 de aanleg van Rijksweg 19 heeft Minister Westerterp o.a. gezegd dat onderzocht wordt of geluidsweren- de maatregelen moeten worden ge- troffen. Het kollege van B W heeft er bij de Rijkswaterstaat op aangedronen passende maatregelen te nemen teneinde de te verwaehten geluids overlast te beperken, en het Minis- terie verzocht daartoe strekkende voorschriften uit te vaardigen. Zoals U ziet zijn de off icicle in stances er van doordrongen dat er overlast zal optreden waartegen miaatregelen genomen moeten worden. Bepaalde voorzieningen, o.a. soort wegdek, zullen tijdens de bouw getroffen moeten worden. Het lijkt ons derhalve gewenst nu bij de betrokken instanties aan te dringen dat er maatregelen getrof fen worden en dat deze tijdig uit- gevoerd worden. De Wijkvereniging Groenoord wil in samenwerfcing met de opbouw- werkster Mej. Bot van de S.S.S.N. trachten een werkgroep van ge'in- teresseerde bewoners te formeren die zich met de gehele problema- tiek van de geluidsoverlast van Rijksweg 19 in onze wijk wil bezig houden. Indien U belangstelling hebt om in deze werkgroep zitting te nemen kunt U zich hiervoor opgeven bij Wijkvereniging Groenoord e.o., Postbus 410, Sdhiiedam. Voor de mensen die het weten, lijkt dii,t een wat overbod'ig artiiikel. We weten edhter uit ervaring dat er veel bewoners van Sohiedam- Noord zijn, die de weg naar de markt nog niet gevonden hebben. Voor hen, en met name de huis- vrouwen die pas in onze wijk zijn gaan wonen (b.v. in Woudhoek) is deze wegwijzer in de eerste plaats bedoeld. Want de Groenoordse markt op het Bachplein is dinsdag van 9-12 uur een bezoekje alleszins waard. Met 60 kramen en 3 verkoopwa- gens biedt de markt - buiten een intiiem en gezelliig aanzicht - een grote verscheidehheid aan goede- ren. Van plan'ten tot schoenen, van groen'ten tot boeken; u kunt er alles van uw gaddng vinden. Wie textiel, drop, kip, kaas, speelgoed, honden- en kattenvoer, luxe arti- kelen of potten en pannen zoekt zal ze zeker vinden. En degene die trek heeft in een hartig hapje (gebakken vis, croquet of patat) kan er ook tereeht. Met recht: "Elok wat wils". Tot ziens dus op de Markt la ons nunzuer van 6 augustus j.l. maakten wij gewag van de goed- keuring van Ged. Staten inzake de renovatie van het J. Straussplein, Blijkens enkele teiefoontjes weten een aantai bewoners van dit p'lein niet precies wat er gaat verande- ren, Omdat er weliicht nog meer mensen zijn die hier belang in stelien en daar onze mededeling in onze bovenvermelde uitgave inder- daad summier was, komen we er hderbij nog eens - wat uitgebreider - op terug. Omdat het plein intussen al zo'n 10 jaar bestaat is de bestrating aanzienlijk gezakt en is mede door de ophoging van de Mozartlaan ver beneden het niveau gekomen. Het Strausspledn zal dus worden opgehoogd en van deze gelegenheid zal gelijkertijd gebruik worden ge- maakt het aanzien van het plein te veranderen. Indertijd heeft een werkgroep Straussplein (bestaande uit bewo ners, de Wijkvereniging Groenoord e.o. en de Stichting Samenlevings- opbouw Schiedam-Noord) in nauw overleg met de Gemeentelijke Wo- ningddenst en de Dienst Gemeente- werken van Schiedam een plan samengesteld. Rekening houdend met dit plan zal op het midden van het plein een groot groentgebied worden aange- legd met veel groen, bomen en struiken. Het nieuwe groengebied zal worden doorsneden door wat kronkelende voetpaden en op en kele plaatsen zullen kleine speel- voorziieningen worden aangelegd. De rijweg zal worden voorzden van drempels om de snelheid van het verkeer te verminderen. Ook de paxkeerplaatsen worden wat ver- plaatst, al gaat dit niet ten koste van het huidige aantai parkeer- plaatsen. Ook aan de huizen zelf zal iets worden gedaan, het ligt in de be- doeling van de gemeentelijike Wo- ningdienst de woningen volgend jaar opnieuw te schilderen. Het laat zich aanzien, dat het plein (uiteraard na enige rommelige maanden van voorbereiding) een geheel ander aanzien zal krijgen, waar het prettig wonen zal zijn. U geeft de verwachte geboorte- datum op bij bestelling, klopt die, dan krijgt U de ka&rtjes en het drukken geheel GRATIS Rotterdamsed-jk 279 - 281 SCHIEDAM - TELEF. 26 86 Bb Voor telefonlsche alspraken buiten Icantooruren tel. 267565 Na een tijd van rusten en nieuwe kracht verzamelen gaan we de reeks van Open-Deurdiensten ver- volgen. Steeds streven we bij deze diensten emaar zowel de toespraak als de muziek af te stemrnen op hen die de ikerk nog niiet zo ddk- wijls van binnen hebben gezien. In de Martinuskerk zal op 14 sept, om half 10 de 4e Open-Deurdienst worden gehouden. Deze wordt ge- leid door ds. H. Aalbers uit Oegst- geest. Thema: "God en mens in een adem". Het bij velen bekende "Happy Generation" zal het muzi- kale gedeelte voor haar rekening nemen. Voor de vakantie isteeg het aantai bezoekers gestaag. We hopen en verwaehten dat dit ook nu zo zal bliijven doorgaan en dat we ook u zullen mogen begroeten De Open-Deurcommissie, Groenoord -Kethel In het komende seizoen zullen weer de concerten door leerlingen van hett Rotterdams Conservatoriuim op maandagmdddag om kwart voor twee in de Kleine Doelenzaal te Rotterdam worden gegeven. De data zijn als volgt: 29 Septem ber, 27 oktober, 24 november 1975, 23 febr., 29 maart en 3 mei 1976. Het laatste concert vindt waar- sdhijnlijk in de Grote Doelenzaal plaats, wiaaraan - zoals gebruike- lijk - diverse bejaardenkoren met begeleiding van orgel of orkest zul len medewerken. Toegangskaarten voor 6§n concert f 3,00 inclusief. Abonnement halve serie 1975 of 1976 f 8,00 garderobe en Abonnement hele serie f 15,00 incl. oonsumptie. Het abonnement is niet persoonlijk. U kunt zich aanmelden bij: Stichting Raad voor het Maatsch. Welzijn, Pieter de Hoochweg 120, Rotterdam-3006. Telefoon 76 33 11. Giro 91 0 42. Programma voor het eerste concert 1. Senate voor viool en piano in D L. van Beethoven. 2. Adagio en Allegro voor hoorn en piano R. Schuman. 3. Trio in Bes voor viool cello en piano (le dl.) F. Schubert. 4. Senate voor viiool en piano in A R. Schumann. Medewerkenden zijn: Lia de Bruyn en Conine Touboul piano. Andreas Czifra - viool, Rudolf van der Wei - cello en Martin van de Merwe - hoorn. Nu, by de aanvang van het nieuwe schooljaar, enkele van onze trouwste bezorgers we- gens drukke studie niet meer beschikbaar zgn, (wy wensen hen veel succes) zoeken wy meisjes en jongens in de leef- tijd van 14 jaar en ouder, die op woensdagmiddag eens per veertien dagen de "Noorder Akkoorden" huis aan buis willen bezorgen. Belangstellenden verzoeken wy zich persoonlyk te mel- den by: Mevr. E. M. de Paepe, Heijermansplein 249, (Woudhoek).

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1