g}uweliet (^P^oot Sporthuin Hitman HULl* Voefbal Zaalsporten voor al uw sporiartikelen Roken verboden. Spreken toegesfaan!! Bejaardensoos Praethuys gaat uit Meer dan 3700 woningzoekenden Resultaten Tuberova-onderzoek Op de zee en aan de wal N00RDER AKK00RDEN lees je overal. Famiiiebericht Gevonden voorwerpen Zwemmen in Zwembad-Zuid Hoofdprijs wordt goed besteed EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Oranjestraai 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sorteriiig budgeted en vrije tijds kleding. Badminton Hockey "Goede morgen", zei ik opge- wekt toen ik de wachtkamer van de dokter binnenstapte. Ik vond echter geen kiank- bord. Niet een van de zeven wachtenden voor mp gaf ge- luid. Dus probeerde ik het nog maar een keer, mlsschien sliepen ze nog. "Goede morgen", geen ant- woord, zelfs geen gebrom. Ik spreek toch Hollands, daclit ik nog even. "Wie kwam er voor inij binnen?" probeerde ik vveer, Een magere man stak sloorn zijn vinger in de lucht. "Dank u", zei ik en nam plaats naast een oudere dame. "Is de assisiente er al?" vroeg ik haar. "Natuurlijk niet". N"u vond ik dat zo natuurlijk niet maar goed, zij Iwaar- schijnlijk wel, "Die is er toch altijd om deze tyd?" - "Go mijnheer tvat bent u druk 's-morgens", viel ze plot- seling tegen me uit", rnijn man zegt 's-morgens nooit niks". - "Dat is dus altijd wat" grapte ik. Een vernietigende blik was haar antwoord. Gelaten heb ik me maar bp de zwpgende aanwezigen aan- gesioten, bij mezelf overwe- gend, dat we toch zo'n ontzet. tend gezeliig en vriendelpk volkje zijn. dick Het wooed 'HULP' is een veel ge- hoord woord. Iedeneen vraagt om hulp. De achtergebleven gebieden vragen hulp om de honger van de bevoilkiing te stillen, om projecten van landbouw en industrie van de grond te krijgen. Andere landen vragen om militaire hulp, teneinde hun land en zijn bewoners te kunnen verdedigeri tegen vijanden. Weer anderen vragen om gelde- lijke hulp. Aanvragen om subsidie zijn aan de orde van de dag. Vereniigdngen, inistellingen, bedrij- ven, particuMeren, zij alien vragen om hulp. Nog anderen vragen om geestelijke hulp. Mensen, die het leven niet meer aankunnen, mensen met pro- blemen, zij vragen alien om hulp. Weer anderen vragen om medische hulp.. Hdlp van een dokter of spe cialist, bij pijnen, operaties, enz. Voor al deze 'hulp-vragers' zijn er helpers. Mensen, die op langere of kortere termijn hun medemensen helpen. Het zijn deskundige hel pers, ieder in hun eigen taak en op eigen terrein. Oak de E.H.B.O.-er is zo'n deskun dige helper. Het is de persoon, die bij een plotseling optredend 'hulp' geval DIRECT weet te reageren en te helpen. Het is de persoon, die het 'hulp' geroep van zijn mede- rnens direct omzet in daiadwerke- lij.kp 'HULP'. Hij h'eeft geleerd te helpen in zijn taak en op zijn ter rein. Het aantal hulpvragers wordt steeds groter en daarom moet het aantal helpers ook worden uit- geforeid. Een cursus E.H.B.O. begint op vrij- dag 3 oktober a.s. in het Schephuis 's-avonds om half acht. Onder lei- ding van dokter van de Veer en Mej. van Dorp wordt U in een aantal lessen allies bijgeforadht om een vulwaardige helper te worden Meldt U voor inldchtingen en aan- melddngen bij: Hr. P. Lansbergen, Burg. Verveenstraat 8, tel. 70 62 44; Hr. Th. de Veth, Faassenplein 75, telefoon 70 63 03; Mej. R. Kester, Woudweg 26, telefoon 70 55 84. Op woensdag 17 September a.s. gaat de bejaardensoos een dagje uit. 's-Morgens om 9 uur vertrekken wij vanaf het Dienstenoentrum "Woudihoek" om half 7 zullen wij weer thuis zijn. De kosten voor de soosleden zijn 15,00. U kunt zidh hiervoor op geven t/m 3 September bij de vol- gende adressen: Mevr. van Emden, Sweelincksingel 2, tel. 709007 Mevr. v. d. Spek, Bouwmeesterweg 40, telefoon 709538. Bij het bureau Huisvesting stonden begin augustus 3772 mensen als woningzoekenden .ingeschreven. In juni waren er dat 3800. Van de meer dan 3700 mensen die in Schiedam een gesdhi'kte woning zoeken, waren er 422 met een me- disch rapport en 580 bejaarden. Aan het bevolkingsonderzoek op tuberoulose en andere ziekten der borstorganen, dat door de Stichting "Tuberova" van 10 februari t/m 23 mei in Sohiedam is gehouden, is door 76,47 van de daarvoor in aanmerking kornende inwoners deelgenomen. Dit opkomst-percen- tage stemt overeen met. de ver- wachtingen, De gemeenteraad heeft op 27 jamj ar! 1975 voor dit onderzoek een krediet verleend van f 40.930,-. De verzochte eigen bijdrage van de onderzochten is ca. f 4.000,- bene- den de raming gebleven, welk be- dra,g voor rekening van de ge- meente komt. De kosten van orga- nisatie en administratie zijn ca. 10.000,- beneden de raming ge bleven, zodat de bijdrage van de gemeente uiteindelijk ca. f 6.000.- lager is dan verwacht. Voor dit onderzoek zijn in totaal 41.931 personen van 30 jaar of ouder opgeroepen. Dit aantal moet volgens opgave met 8.644 personen gecorrigeerd worden (in 7.050 ge- vallen wordt elders een periodiek onderzoek gevolgd, verder wegens ziekte, zwangerschap, afwezigheid, enz. terwijl 54 personen te kennen gaven principiele bezwaren tegen het onderzoek te hebben) Zo komen 33.287 personen in aan merking voor het onderzoek. Uiteindelijk zijn in viier onderzoek- gebouwen 25.457 personen versche- nen of 76.47 Het opkomstpercentage was met 85,42% het hoogst in Schiedam- Noord (onderzoek in het Trefcent- rum, Willem Andriessenlaan 65, van 20 maart t/m 11 april 1975). Opgeroepen zijn in deze wijk 9.746 personen, lontvangen mutaties 2.388 personen, in aanmerking komen 7.358 personen, waarvan 6.285 per sonen zijn versdhenien. De opkomst was met 67,94 het laagst in Schiedam-Oost (onder zoek in de Pr. Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel van 2 mei t/m 23 mei 1975). Opgeroepen zijn 8.791 personen, ontvangen mutaties 1,663 personen, in aanmerking komen 7.182 personen, waarvan 4.843 per sonen zijn verschenen. In Nieuwland en Centrum was de opkomst75,44 (onderzoek in het Dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damilaan van 10 febru ari t/m 7 maart 1975). Opgeroepen zijn 18.404 personen, ontvangen mutaties 3.682 personen, in aan merking komen 14.722, waarvan 11.106 personen zijn verschenen. In Schiedam-Zuid was de opkomst 79,01 (onderzoek in de zaal van de Bethelkerk aan de Nwe Maas- straat van 15 t/m 29 april 1975). Opgeroepen zijn 4.990 personen, ontvangen mutaties 911 personen, in aanmerking komen 4.079 perso nen, waarvan 3.223 personen zijn verschenen. Op 16 augustus is overleden in de leeftijd van 67 jaar d,e heer J. A. J. van der Waard na een lang en geduldig gedragen ziekbed. Wij wensen zijn vrouw en kinde- ren veel sterkte in dit smarteiijk verlies. Het is deze keer niet zo'n groot beclrag aan kopergeld wat er bin- nengekomen is, toch ben ik ander- staande personen erg dankbaar voor hun bijdragen. Nu iedereen weer terug is van weggeweest hoop ik een volgende keer een groter bedrag te kunnen vermel- den. U weet het is voor een heel mooi doel. Laat de zieken en inva- -lidien niet in de steek Van de familie B,, Arnoldipaid ontvingen wij 328 et Mevr. H., C. v. Zantenplein 361 ci Mevr. G., Lisztplein 132 ct De Heer V., Sohubertplein 87 ct Fam. W., Biaehplein 191 ct Fam, B Lisztplein 283 ct Fam. J., Henr. Bosmansplein 207 ct 1589 ci Hsal hartelijk dank Persoonlijik heeft U Uw bedankje reeds in Uw bezit. Af te halen bij de vinders: bruine herenportemonnee, Gunne- weg, Prof. Kam. Onneslaan 163 a; bankbiljet, Calden, Westfranke- landsestr. 142 b; gouden armband, Van de Poel, Sibeliusplein 207; 1 herenbril met zwart montuur, Waterreus, Maasdijk 118; zwarte etui met 1 sleutel, Engeling, Oost- singel 29; zwarte etui met inhoud, SdhaffeT, Vlaardingerstraat 7; herenbril, Jansen, Havendijk 439; herenbril, Visser, Grieksestraat 92, Rotterdam; 6 sleutels aan een ring, Van Ardennen, Mozartlaan 41; Marokkaanse portemonnee m. inh., Groeneweg, Delflandseweg 352; wandelwagen, Van Gulden, Lek- straat 19 b; leren bal, Schoute, Laseurpad 47; speelgoed-beer, Van der Wal, Alb. van Raalteplein 98; gele kanarie, Libeton, Puttershoek- s'estraat 8; zwarte bok, Dierenasiel. bruine etui met 2 autosleuteis, Verbeek, W. Pijperstraat 42; goud- kleurig dameslhorloge, De Jong, Talmalaan 18; bankbiljet ten, De Koter, Populierenilaan 26; ring met steen, Leenderts, Jan Oudegeest- straat 69; herenlhorloge, De Jong, Oostsingel 42; goudkl'eurig dames- horloge, Bal, H. Bosmansplein 35; zilverkleuriige broeht, Olsthoorn, Polderweg 148; blauwie damesjas, Pelkman, Tollenssbr. 37 a; donker- bruine regenjas, Vermeer, West- polderstraat 15; kanarie, De Knaap Faassenpilein 42; blauwe parkier, Zwaneniburg, Buys Ballotsingel 89; Siamese kat, Haarneveld, Stadhou- derslaan 39; RET-abonnement, van Roon, Doniker Curtiusstraat 58; Marokkaanse portemonnee m. inh., Groeneweg, Delflandseweg 352; tas met inhoud, Station Schiedam; zwarte damesportemionnee, Van Hagen, Boerhaavelaan 88; plastic tasje met sportschoenen, Berge, Burgemeester van Haarenlaan 554; portemonnee met inhoud, Bouterse, Veenilantstraat 18; suede zakje met in'h,. Voldebregt, Ant. Muysstr. 6; zwarte damestas met inhoud, De Gruiter, 's-Gravelandseweg. Vanaf maandag 1 September kun nen minider validen zwemmen bij Stichting 'Lentefeest', 's^avonds van 7.30 uur tot 8.15 uur. Wij zijn erg blij met dit zwemuur en wij hopen dat het een suoces zal worden. Als toagangisprijs geldt de normale prijs per persoon va,n Zwembad- Zuid. Voor eventuele iniliahtingen, ook voor het vervoer, kunt u kontakt opnernen met mevrouw R. Konings telefoon 70 53 81. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide. Het Centraal Bureau voor de Sta- tistiek had als vraag "Wat doet U met de hoofdprijs in de toto, lotto of staatsloterij". Dat de Nederlanders goed weten wat zij met het geld moeten aan- vangen blijkt uit de 1 op de 45 die opgeeft niet te weten wat met een flinlke hoofdprijs te doen. Ruiim eenderde van de mensen geeft als antwoord "Een huis ko- pen". Zoals mag worden verwacht neemt de belangsteHling voor een huis af niaarmate men ouder is. Gemiiddeld kiest maar 14 procent voor de een of anidere vorm van beleggen. Voor geld op de bank zetten kiest ongeveer 11 procent. Ca. 5 procent steekt het geld in een zaak. Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3