r^rtY^rrrT-j Gesproken Nieuws voor blinden en slechtzienden ANWB OPEN HUIS SCHIEDAM Autorijschool Groenoord Niet alleen radioprogramma's. Gevarieerde inhoud. I oor al Uw Verzekeringen Hypotheken Finnn cieringen .4. 11 naieuijn STICHTING Geringe kosten. Medewerkers nodig. Tafeltennisveren. „R.A.P. start nieuwe seizoen 'tZal|Jantje de Boer niet wezen In Lelysfad 68°/o van de huishuren beneden Fl. 300,--. Schiedamse archie! word! verplaatst [wij k( w^ij k c e ntrum-noordY^__^ Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Scbledam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Vanaf heden kunnen blinden en slechtzienden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis via een gesproken nieuwsperiodiek op de hoogte blijven van het plaatselijke en regionale nieuws. Zij kunnen zich abonneren op een uibgave van de Nijmeegse bliindenbibliotbeek Le Sage ten Brock. Onder de naam "Visionaal" wordt dan in samenwerking met de regionale afdelingen van de Nederlandse Blindenorganisaties door de Stichting Ziekenomroep SOhiedam, beter bekend als de ZOS, elke veertien dagen het regionale nieuws op de band ingesproken. Via de blindenbibliotheek kunnen blinden en slechtzienden dit nieuws op de band of cassette ontvangen. De Schiedamse Ziekenomroep ver- zorgde ai enige jaren niet meer alleen radioprogramma's voor de beide Schiedamse ziekenhuizen. In bejaardencentra worden zelf- vervaardigde dia-series vertoond waarnaast geregeld ontspannings- avonden worden gegeven. De ZOS gaat ervan uit dat via dit soort werkzaamheden groepen mensen in de samenlev-ing zoals zieken en bejaarden niet in een isolement blijven, maar betrokken raken met de wereld van alledag. Onder deze noemer ziet de Z.O.S. ook deze nieuwe activiteit in samenwerking met de Blinden-organisaties. Bovendien speelde bij de Z.O.S. mede dat hierdoor de apparatuur welke in de loop der jaren via schenkingen en donaties, kon wor den aangekocht voor meer doel- einden ingezet kan worden. De inhoud van deze uitgave be- staat ui-t het nieuws dat in de plaatselijke en regionale dagbladeri en periodieken is opgenomen. Hel Ligt in de bedoeling de lezers van Visionaal in de gelegenheid te stel- len zelf aan te geven naar welke berichten hun belangstelling uit- gaat ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Hebt u allemaal genoten van de vakanbie en bent u weer heelhuids in Schiedam aangeland? Dan is voor u ook weer de gewone gang van zaken aangebroken en bestaat er ook bij u natuurlijk weer de be- hoefte aan een plezierig „AVONDJE UIT". Er zijn veel mensen, die graag eens een avond eruit willen en die dat in een pret tige sfeer Wiillen doen. Op de "Open Huis"-ontmoetings- avonden bent u van harte welkom. Deze avonden zijn op de laatste vrijidag van de maand en worden gehouden in "de 4 Molens" het dienstencentr., Nw. Damlaan 766. De avond is van 20.00 - 23.00 uur. Op deze avonden is er gelegenheid voor een diansje (stijddansen) een gezellig praatje. Het is een avond voor u, die niet meer naar een jongerensoos gaat, maar die wel in een prettige omgeving een avondje uit wilt zijn. We verwacbten u dan ook zeker op onze gezel'lige avon den om 8 uur in de "4 Molens". Tot aiens. Deze uibgave welke vainaf Septem ber voorlopig elke veertien dagen zal uitkomen is overigens niet al leen bestemd voor blinden en slechtzienden, maar ook voor mo- tori scd gehandicapten en bejaar den. De abonnementskosten bedra- gen f 5,00 per jaar; terwijl deze uitgave van portokosten is vrijge- steld. Leden van de blindenbonden en personen van. wie wordt aan- genomen dat zij voor deze uitgave belangstelling hebben ontvangen in de loop van augusfcus een circu- laire met uitvoerige gegvens. Via een antwoordkaant kunnen zij zich abonneren bij de Nijmeegse Blindenbibliotheek. Belangstellen- den kunnen overigens eveneens contact opnemen via postbus 239 van de Schiedamse ziekenomroep. Voor deze nieuwe activiteit zoekt de Schiedamse Ziekenomroep con tact met dames en heren die over- dag op dinsdag in de studio het nieuws willen inlezen en met de Ziekenomroepapparatuur op de band kunnen zetten. Voor het in lezen is een prettige stem en taal- gevoel vereist; de benodigde tech- ndsche kennis kan door de Zieken omroep worden bijgebracht. Reacties zie.t de Z.O.S. graag tege- moet via postbus 239, Schiedam. Op donderdag 4 September opent "Ready and Play" het nieuwe sei zoen. De club is opgebouwd uit 3 groe pen en wel als volgt: 1. jeugd van 11 - 12 - 13 jaar speeltijd: elke donderdag van half 5 tot half 6; contributie: f 1,00 per week. 2. jeugd van 14- 15 jaar speeltijd: elke donderdag van half 6 tot half 7; contributie: S 1,00 per week. 3. senioren van 16 jaar en ouders speeltijd: elke donderdag van 8 tot 11 uur; contributie f 2,50 per week. De beide jeugdgroepen bestaan uit elk 16 leden, zodat men ook werke- lijik gelegenheid heeft een balletje te slaan. Op het ogeriblik kunnen er nog 8 jeugdspelers geplaatst worden. De senioreiigroep bestaat uit 25 spelers en speelsters. Ook bier zijn bij de aanvang van het seizoen nog enikele plaatsen beschikbaar. Wilt u ook eens genieten van deze mooie sport? Er wordt gespeeld op 5 nieuwe wedstrijdtafels. Hoe kunt u zich opgeven? 1. elke donderdag bij de zaal; 2. telefonisch bij: H. Meijer, van Rijkpad 25, Schiedam, tellefoon 70 55 48. Waar wordt gespeeld? ,,'t Trefeentrum", een zaal bij de St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan, Schiedam. Moeiler de Vrouw was de stad in. Ze moest een jurk kopen en ik had er weinig puf in om mee te gaan. Misschien onaardig, maar zoals - waarschijnlijk - zo veel mannen had ik er 'n broertje dood aan, winkel in, winkel uit te sjouwen. Want hoewel de jurk aardig staat, goed past, de kleur bij de schoenen komt en de buurvrouw denkelijk niet dezelfde heeft, wil ze toch liever nog even ergens anders kijken. Zo gaat dat, ondanks het jaar van de Vrouw. Wij mannen zijn heel anders. We willen een winkel in en zeggen "Dat pak moet ik hebben". Passen willen we dan nog maar net, maar verder alsjeblieft geen polonaise aan je lijf. Als de gladde verkoper zegt 't zit als gegoten", ,geloven we dat, zelfs al is het echt kamgaren kostuum twee maten te groot. En zo was het zeker gegaan met Jan de Boer. Ik zag 'm in de verte al zitten met 'n monsterlijk geruit pak aan, dat niet alleen duidelijk Pipo-achtig was maar dat hem ook jiog als 'n tent om z'n lichaam hing. "Ha, Jan de Boer" riep ik vrolijk. Hij keek even op, liet met luid geklak z'n kunstgebit haasje over maken en wees uitnodigend naar het plaatsje naast hem op de bank "Moet je dat zien" zei 'ie bitter en wees op een groepje jongelui dat luidruchtig en 'n tikkie langliarig in iblue jeans gestoken voorbij dartelden. "Hoezoo?" vroeg ik verwonderd. "Nou, joh, idie jongens willen geen van alien in dienst. Motten ze 'n uniform an, hebben ze de pest an. En nou lopen ze allemaal in zo'n blauwe spijker-ketelpak. Da's zeker geen uniform!" "Ja„deed ik voorzichtig. "Mijn idochter is getrouwd, dus heb ik 'n schoonzoon". "Dat zal wel" zei ik wat sarcastisoh. "Hou je mond nou effe" bromde 'ie verontwaardigd. "En dat is ook al zo'n rare snurker. Die zit bij een gomballenfabriek. Verdient goed geld, mooie auto! Ik snap er ide ballen niet van". "Wat doet 'ie daar dan?" vroeg ik. "Nou, hij doet niks anders dan automaten vullen, die leeg zijn, snap je. Hij zegt altijd dat 'ie zorgt dat de tandartsen voldoende werk hebben. Praatjes vullen igeen gaatjes!" Ik knikte begrijpend en hij vervolgde "Hij krijgt nog premie's ook. Als 'ie weet-ik-hoeveel - van die ballen per dag verkoopt, krijgt 'ie een koffiepot of zoiets." "Nou, dat is toch niet zo gek" probeerde ik. "Man, hij heeft thuis, geloof ik, wel een dozijn vandie snert koffie- potten. Dacht je dat ik d'r een kreeg?" "Da's niet aardig" antwoordde ik meewarig. "Kijk, kijk" en hy wees met een krom vingertje naar een paar jeugdige voorbij gangers. "Moet je 's effe kijken hoe die meid of is 't geen meid. Man, ik sta in duplo ja 't is toch een meid. Kijk 's hoe die d'r uitziet. Dat 's toch niet mooi meer, dat droeg m'n opoe ook". Hij schudde z'n hoofd en stond op. Terwijl idoor de wind z'n broek als een luchtballon om z'n benen bungelde zei hij "Ik ben blij dat ik er niet zo gek bij loop." JAVAS. De Rijksdienst voor de IJsselmeer- polders heeft een overzicht samen- gesteld van woningen in Lelystad, die via het Rijk worden verhuurd. Hieruit Meek, dat Lelystad 3460 rijks-huurwoningen telde. Opmer- kelijk is, dat fneer dan 86 procent van deze woningen een huurprijs heeft die beneden de 300,ligt. Ruim 60% blijft zelfs beneden de f 250,— per maand. De huren zijn inclusief de instailaties van c.v., antennesysteem en collectieve ver- Mdhting, onderhoud van gezamen- lijke tuinen en parkeerplaats. Het gemeentelijike archief dat in een veel te beperkite ruimte geves- tigd is aan het Oude Kerkhof in SChiedam krijgt binnen afzienbare tijid de beschikking over meer pas- sende ruimte. Reeds meer dan 80 jaar moest de stadsarchivaris woekeren met de ruimte en was de huisvesting van het veelomvattende archief meer dan slecht. Hieraan gaat nu een einde komen, want aan de Korte Haven komt een nieuw en beter onderkomen besChikbaar. Na een vrij ingrijpende verbouwdng hooipt men het nieuwe archief be gin volgend jaar gereed te hebben. seer, wcr kgrcep: bachplein x,8B Gp 12 September a.s. zal onze wijk verrijkt worden met een nieuw kruis- gebouw. Een felioitatie is hier dan ook wel op zijn plaats. Eohter dit is pas bet begin van een centrum in onze wijk: medische verzorging, winkelcentrum, PTT, en een wijkeentrum voor allerlei ontspannende en inspannende aktiviteiten zijn de elementen waaruit het hart in onze wijk zal bestaan. De gemeentelijke plannen hiervoor liggen in grote lijnen klaar; maar wanneer is dit alles gerealiseerd en hoe? Hierover is nog veel samenspraak mogelijk. De werkgroep uit uw wijk gaat na de vakantieperiode weer verder met de voorbereidingen voor het wijkeentrum. Het wordt echter uw centrum, daarom stelt ze veel prij:s op een zo groot mogelijke inspraak voor iedere bewoner. Heeft u suggesties of belangstellinig, neem dan kontakt op met Jeanet de Keyzer, Bachplein 485, telefoon 70 88 30. BOUW MEE aan Uw ONTMOETINSCENTRUM, ONS WIJKCENTRUM

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9