Rabobank Q UW voorAL BANKZAKEN Onfwerp Algemene Wet Gezondheidszorgverzekering „ZVV GROENOORD" WALRAVEN EN DEKKER 7e jaargang no. 191 17 September 1975 Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Positie particulier verzekerde. De verkeerde wet. Lastenverdeling. De verkeerde wet zonder financiele paragraaf. Zaalvoetbalveren. draait weer op voile toeren G eboorte kaartjes N U bestellen Kans op GRATIS kaartjes DE MAGNEET drukkers Aan de bewoners van het J. Straussplein Voor al Uw Verzeteeringen Hypothehen Finan cieringen A. Waaletvijn naar Japan. MtrAkMrn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Lit gave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 68. - Bezorgklaeliten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorlieen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. VERRASSING. Partieuliere ziektekostenvieraekeraars verenigd in de navolgende orga- niisaties: F.O.B,; V.V.Z.; N.V.O.Z.; tezaimen vertegenwoordijgend amstreeks 2 mliljoen verzekerden (zijode 50% van de niet-ziiekenfondsvenzekerden) zijn ve.rrast door de publiikatie van de inlhoud vain een ontwerp Algemene Wet Geaomdheidszorgverzekaring (AWG) via de Unie van Ziekenfondsen, aangeziien valgenis offiidiele mededelinigen dit ontwerp pas bij de Raad vian State ligt en dus hat Parlement nog niet heeft bereikt. Voorzover de inhoud van ontwerp en memorie van toelichting thans bekend zijn geworden, leiiden deze de partieuliere verzekeraars tot de votgende voorlopige opmerkingen: Thans zijn de mensen verzekerd in een ziekenfonds, een ambtenaren- instelling of bij een partieuliere verzekeraar. De beide laatstge- noemde categonieen, de niet-zie- kenfondsverzekerden derhalve blij - ken in de praktijk bijna altijd tegen ziektekosten verzekerd te zijn en wel op bevredigende wijze. De stellige indruk is dat zij over- wegend tevreden zijn met bun (rechts)positie als particulier ver zekerde ambtenaar of niet-ambte- naar, de verstrekte verzekerings- dekking apprecieren en, waar dat mogelijk is, de diensten van de assuranitietussenpersoon op prijs stellen. Dat partieuliere verzekeraars niet- ternin van oordeel zijn dat een volksverzekering tegen ziektekos ten op zijn plaats is, komt o.a. voort uit de te uiteenlopende ver- strekkingen-pakketten door verze- keringsinstellingen geboden en de knelpunten in de verdeling der premielasten. Naar hun oordeel worden deze nadelen van de hui- di'ge situatie op een evenwichtige wijze weggenomen door een volks verzekering naar het model van de door de drie eerder genoemde organisaties van ziektekostenverze- keraars offieieel voorgestelde Biauwdruk. Hoewel de partieuliere ziektekos- tenverzekeraars voorstander zijn van een volksverzekering hebben zij tegen de thans voorgestelde re- geling een aantal beziwaren. Kort samengevat komen de parti euliere ziektekostenverzekeraars tot de volgende opmerkingen: Een volksverzekering ziektekosten dient er voor te zorgen, dat ge- zanidheidsvoorzieningen financieel bereikbaar zijn. De organisatie van de gezondheids- de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 voorzieningen, het beschikbaar zijn daarvan in kwalitatief en kwanti- taltaef voldoende mate, behoort te worden nagestreefd op basis van een Wet Gezondheid'svoorzieningen. De Regering is blijkens de publi- kaities van zins, thans eerst de volksverzekering in de wet vast te leggen en ziet mede als doel daar van het scheppen van de mogelijk- heid voor de verzekerden om de hulp te krijgen die nodig is. Voorts regelt het ontwerp een aantal za- ken (o.a. het erkenniingenbeleid van inrichtingen) welke, naar het oor deel van de bewindslieden, in de komende Wet Gezondheidsvoorzie- ningen thuis horen. De eonclusie meet helaas dan ook zijn, dat diverse zaken, met een variant op "het verkeerde bed", thans in de verkeerde wet geregeld dreigen te worden. Tevens is de verkeerde volgorde gekozen door de volksverzekering in de tijd te laten voorafgaan aam de Wet Ge- zondheids voorzieningen. Dat het bier om "de verkeerde wet" gaat blijkt helaas zelfs uit wat hiervoor is vermelid t.a.v. de doelstelling van de ontwerp wet. Naast de middelen en de volgorde is zelfs het doel "verkeerd". Blijkens de publikaties ontbreken in het ontwerp en de memorie van toeliohting de finanoiele aspecten, de lastenverdeling. Vagelijk wordt slechts opgemerkt, dat zo miin mo gelijk verschuivingen in de iindivi- duele inkomens moeten ontstaan. Hoe dat te rijrnen is met een der belangrijkste argumenten tegen de huidige situatie, namelijk de onge- lijike lastenverdeling, is moeilijk in te zien. Dit te meer waar de thans bestaanide suibsidie-elementen ten behoeve van de ziekenfondsverze- kerden (namelijk de hogere specia- listentarieven voor de partieuliere patienten in de derde Masse en in de hogere klassen) naar het ooirdeel van de bewindslieden zouden moe ten verdwijnen. De tegenstrijdigheid in de uitgangs- punten is evident en het is dan ook niet verwonderlijk dat het wets- ontwerp de financiele paragraaf nog ontbreekt en daarmee toch eigenlij-k nog geheel onvoldragen moet worden genoemd. De beide hoofdopmerkingen over- wegende moet de concktsie toch wel zijn dat het wetsomtwerp in- derhaast, namelijk in de verkeerde volgorde, en volstrekt onaf, is tot- standgekomen en noodlottagerwijze ook onzorgvuldig in de publioiteit is gekomen. En dat alles bij een ontwerp vain wet dat een geld- stroom van zo'n 17 miljard gulden zou moeten reguleren. (vervolig op pag. 3) Op 4 September j.l. brak ook voor de ,,Specifieke Zaalvoetbalvereni- ging" ZVV Groenoord de competitie weer aan. Op deze avond moesten reeds vier van de zes ingeschreven teams het tegen hun respectievelijke tegenstanders opnemen, hetgeen zij er met wisselend resultaat af- brachten. Ondanks het feit, dat nog meerdere verenigingen zoals Hermes DVS en HBSS aan het zaalvoetbal zijn be- gonnen, ondervindt ZVV Groenoord nog steeds een toeloop van leden. O.i. geen wonder daar ZVV Groen oord zich vooral het afgelopen sei- zoen waar wist te maken door als tweede bij de Schiedamse zaalvoet- bal-kampioenschappen te eindigen en na een boeiend duel om de eerste plaats met stadsgenoot PPSC, in welke wedstrijd lange tijd de beste kansen op het beste eindresultaat in handen van ZVV Groenoord waren. Bovendien werden Coach Aad Klop- pers en Verzorger Antoon Bos door de organisatoren aangewezen als coach en verzorger voor het Schie damse Team". Wat trainingsfaciliteiten betreft is ZVV Groenoord er ook dik op voor- uit gegaan, daar dit seizoen afwis- selend in Sporthal ,,De Oude Lijn- baan" te Vlaardingen en op de sportvelden aan de Valeriusstraat, welke van een nieuwe verlichtings- installatie zijn voorzien, zal worden getraind. Wat het trainen in de Sporthal „De Oude Lijnbaan" betreft hoopt het bestuur op subsidie van de Schie damse Sportraad, daar het weke- lijks afhuren van een complete sporthal voor een vereniging zonder neveninkomsten natuurlijk een bij- zonder grote financiele belasting be- tekent. Wellicht bevinden zich er onder de lezers van „Noorder-Ak- koorden" mensen die oog hebben voor de gezonde recreatieve activi- teiten van ZW Groenoord en moch- ten zij zich geroepen voelen ZW Groenoord materieel of financieel tegemoet te willen komen, dan zijn zij meer dan welkom. Een telefoon- tje aan onze penningmeester, de heer Krien van der Hil, nr. 70 84 96 is voldoende om eenmalige gevers of vaste donateurs de juiste weg naar de clubkas te laten wijzen. Voorts door het bestuur gaarne nog mededeling van het feit, dat in de zomermaanden met het nieuwe hoofdbestuur van de Wijkvereniging Groenoord prima contacten zijn ge- legd, waarvan zij een jarenlange voortzetting gaarne tegemoetzien. Gedurende het seizoen 1974/1975 on- dervonden de teams van ZVV Groen oord zonder meer steun van de vele bezoekers uit de wijk Groenoord aan de Sporthal Margriet. Duidelijk is toen gebleken, dat ZVV Groen oord zich een supporterschare had aangemeten gekregen. Het bestuur van ZVV Groenoord hoopt van harte, dat ook in het nu reeds begonnen seizoen weer vele inwoners van de wijk Groenoord hun weg naar de Sporthal Margriet zullen weten te vinden. Bestuur ZW Groenoord. U geeft de verwachte geboorte- datum op bij bestelling, klopt die, dan krijgt U de kaartjes en het drulaken geheel GRATIS Rotterdamsedijk 279 - 281 SCHIEDAM - TELEF. 26 86 66 Voor telefenlsehe afspraken buiten kanlooruren tel. 26756S Als alles goed gaat vangen de werkzaamheden ter ophoging van het plein begin oktober aan. Voor de bomen en struiken moet men rekening houden met het plantsei- zoen. Ongeveer een week voor het begin ontvangt elke bewoner een kopie met het deflnitief ontwerp er op. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 De direktie van automobielbedrijf Walraven en Dekker aan de Grote Markt 35-37 te Schiedam gaat naar Japan. In een onderzoek tussen 120 dealers verspreid over het gehele land be- reikten zij de tweede plaats. Het onderzoek werd ingesteld naar het aantal verkochte automobielen, maar als belangrijkste maatstaf werd de serviceverlening onder de loupe genomen. De importeur van Mitsubishi benaderde de klienten van Walraven en Dekker recht- streeks, en die vulden hun ervarin- gen omtrent de serviceverlening op een enqu§te in. Zoals uit hun tweede plaats blijkt, zijn zij hierin bijzonder goed voor de dag gekomen. In de oliecrisis (nu al weer twee jaar geleden) startte dit automo bielbedrijf en heeft zich in korte tijd opgewerkt tot een bedrijf dat een vaste plaats tussen de automo- bielbedrijven van Schiedam heeft weten in te nemen. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1