Rammelende hekken houden bewoners uit de slaap Rabobank (Si BANKZAKEN 5, voorAL mmmmm m 7e jaargang no. 192 1 oktober 1975 GE&OORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLOVINGSKAARTEN tegen inlevering van deze advertentie EORTING DRUKWERK BESTELI EN DE MAGNEEl' BELLEN Tel. 26 86 66 - 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM Wijkvereniging Groenoord e.o. toont zijn nieuwe gezichf Schiedam slaat goed figuur bij Drumbandfestival Uitbreiding Sporthal Margriet Openingstijden Groenoordse Markt \o*rdcr Akkoordrit Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie; D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia. s7. geval, loopt naiar onze meniing wel de spudgaten uit en scihreeuwt om een snelle oplossing. We kunnen niet atuders vaststellen dat de gemeente hier in ernstige gebreke is gebleven, want men - zie de medededingen hierboven - is hierover al versaheidene malen benaderd. BovendAen vertoorule hat flat aan het Beethovenplein eerder hetzelf- de euivel en had de gemeente dus moeten verwachten dat. dit bij het volkomen iden'tieke flat ook het geval zou zijn. Op zijn iminst tiad men hlierop attent dienen te zijn. Jiuist omdat het hier een bejaar- denflat betreft, vinden wij deze kwestie ;in- en dn'treuirig. Juiist om dat het een bejaardenfliat is, be- steden wij er in onis blad zo'n grote aandacht aan. We hopen dat naar aanleiding daar van de betreffenide gemeentelijke instantie snel, zeer snel voor ver- betering izal zorgdragen. Hier past (en zeker na anderhalf j a a r en de vele klachten) geen ".laat-maar-waaien"Hmentaliteit meer 1 J. v. S. Zoals men zioh ongetwijfeld nog wel zal herinneren, zat in 1973 de gemeente Schiedam nogai wat in zijn maag met heit gebouwde 20-hoog flat aan het Heijermansplein. Men wist met veel kunst-en-vliegiwerk ■een zelfde isoort flat aan het van Beethovenplein vol te krijgen en besloot toen maar het flat Heijermansplein tot bejaardenfflat om te toveren. Dit was een giimpele zaak, er wer- den slechts enkele bijzondere voor- zieniingen hiertoe getroffen. Nadat de pers (en zeker ons blad in ons numimer van 4 julii 1973) aan en kele foutjeis aaindaoht had geschon- ken, vernam men over dit flat miiet veel meer. Wie niu izou denken, dat daar alles prima in oride is, vemgist zioh ecshter deerlijk. Ons is ind. bekend dat een van de meest ergerlijke tekortkomingen de balconhekken zijn, idie bij wat sterke wind een werkelijk dave- rend lawaai maken. Lawaai dat bewoners van omiiiggende flats ook duidedijk ikunnen waarnemen. We hebben (gelulkkig) een warme, lange zomer achter de rug, maar niu - met de herfst voor de deur - zal zeker ook de wind weer acte de precence geven. Regelrechte kwelling Dat hot gerammel van de balcon hekken niiet alleen maa:r "verve- lend" is, maar voor de bejaarde bewoners een kwelling is beslist geen fabedtje. Het ibeste kunnen wij dit illustreren door een bewo- ner aan het woord te laten. Uit een vrij lang verhaal, lichten wij enkele aan !ons gedane mede- delingen. "Wij warden als het waait dol van die rammelende hekken en liggen er somas machten van wak'ker". "U kunt wel begrij- pen wat het is voor mensen, zoals er hier wonen, die helemaal alleen zijn en nooit weg kunnen". "Wij kunnen gelukkig nog weg als het niet meer ulit te houden is, maar die mensen worden er gek van". "Van de winter ginig een oude dame 's-avonds om 11 uur nog weg, ze zei - ik kan het hier niet meer uithouden, ik ©a maar naar mijn kinderen -". "Want daar gaat het sterkste zenumigestel aan kapot als je niet weg kunt en net als vorig jaar 4 dagen en nachten in ie eentje in die herrie moet zitten". Treurig. Aldus de woorden van een. van de bewoners en wij kregen een rilling van afschuw toen we bovenstaan- de vernamen. We vragen ons af hoe het moigelijk is, dat een dergelijke grave con- structietout kan bestaan en boven- al dat de gemeente Schiedam hder- aan niets doet. Het euvel bestaat all enkele jaren en geiooft U niet, dat er niet over geklaagd is. We laten de betreffende bewoner nogmaals aan het woord: "Al ons klagen helpt niet. Ik hab ten einde raad de burgemeester opgebeld en hem door de telefoon laten luis- teren. Toen vroeg hij wat dat voor lawaai was. Daar zitten we al anderhalf jaar dn, zed iik. Hij zou er werk van maken". (Dat was in april j.l. - red.). Verder zegt deze bewoner: "We hebben met wethouder Colle ge- sproken, het blijft bij praten, er gebeurt niets". De gemeente ver- past voor een hoop mensen de levensavond!" En: "We zijn hier over al anderhalf jaar bezig, men belooft van alles en 'doet niets." Al anderhalf jaar. Het is zo langzamarhand al een treurige gewoonte dat er allerlei mankementen aan ihuizen zijin, we zijn er al aan igewend. Maar het hierboven door ons gesdignaleerde de bank voor iedereen Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw Op de in februari j.l. gehouden jaarvergaderLng decide het nieuwe hoofdbestuur mede, dat men van plan was de wijkvereniging een "nieuw gezioht" te geven. Hiertoe heeft da-t bestuur de laat- ste maanden bijzonder hard ge- werkt aan een Beleids- en Aktie- programma, waarin de taken en de daetstellingen van de wijkvereni ging onder de loupe worden ge- nomen. Op vrijdag 3 oktober a.s. om 20.00 uur zal in Boerderij "Landvreugd" dit Beleids- en Aktieprogramma openbaar worden gemaakt. Hier- voor zijn o.a. de besturen van de diverse onderafdelingen alsmede de plaatselijke pers uiitgenadigd. Oak andere belangstellenden - en U bent hiermede van harte uitge- nodigd - kunnen op vermelde avond van het nieuwe programma kennisnemen. Na afloop van het officiele gedeel- te is er een gezellig samenzijn met gelegenheid tot dansen onder lei- ding van onze Groenoord-Band. Bestuur Wijkvereniging. Bij het onlangs gehouden drum bandfestival heibben de deelne- mende Schiedamse muziekcorpsen geen gek figuur geslagen. Bij de Juniorenafdeling werd de Jionge Rijnmondband eerste, in de categorie 2e afd. slaagden Gusto en Ambrosius er in respect, de 3e en 5e plants te behalen, terwijl in de le afd. OBK met een vierde plaats tevreden mag zijn. De Wilton- Fijenoord band kreeg van de jury het predikaat "uitmuntend". Onze Sooscommissie van de Wijkvereniging "Groenoord" lijdt aan "Bloedarmoede". Welke vrijwilligers (Dames en Heren) voelen zich geroepen ons by te staan in deze moei- lijke tijd? Donors graag even een telefoontje aan: Mevr. R. Immerzeel, telefoon 70 67 76; de Heer 3. v. d. Slot, telefoon 70 48 53. Reeds lang is bekend dat de Sport hal Margriet voor alle afctivitedten in feite te klein is .Veel verenigin- gen moeten geweigerd worden door de reeds overvolle agenda van de Sporthal. Het ziet er naar uit, dat hderin nu verandering zal komen, wanneer de sporthal zal worden uitgebreid. De plannen hiertoe zijn nu rond en B W van Schiedam gaan met de bouw van een aansluitende nieuwe hal akkoord. Het wachten is nu verder op de gemeente, die de start tot bouw van de uitbreiding - waarmede een bedrag van 2 miljoen gulden ge- moeid zal zijn - zal moeten geven. In een van onze vorige nummers hebben wij op nogal enthousiaste wijze een artikeltje gewijd aan de markt op het Bachplein. Of ons enthousiasme ons nu parten gespeeld heeft, we weten het niet, maar we hebben de markt op dins- dag tot 12 uur laten duren. Niets is minder waar, U kunt op de in- teressante markt terecbt van 9.00 tot 14.00 uur

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1