Rabobank 5, voorAL BANKZAKEN Het nieuwe gezscht Wijkvereniging r~ van de Nieuw kleed. Programma, Hulpverlening. Maatschappijkritiek. Nieuwe werkgroepen. Op de zee en aan de wal N00RDER AKK00RDEN lees je overal. CDA-AVOND in »de Rank« Trekkingslijst Loterij »De Spaland Ruiters« 8e jaargang no. 193 15 oktober 1975 14e dag van de Aerofilatelie 50 jaar Skandinavievluchten Instifuut de Jongh weer dik in „de geslaagden" Opbrengst collecfe Dierenbescherming tegengevalien GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLOVINGSKAARTEN KORTING McrAkMm Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Eedaktie: Pustbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatle: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Op die avond wanen din Boerderij Dandvreugd een fldnk aiantal be- langstellenden toijeen. Voorzitter A. v. d. Belt zei in zijn openings- woord, diat bij veCl bewoners van Schiedam-Noord de mending heer- ste dat de wijkvereniiigimg uiitslui- tend wenkizaam zou zijn op cultu- reel getodied. Het was eohter duidelijk dat de verennjging, inimiiddels ieen ihalf jaar geleden, op een belangrijk keer- punt in haar zevenjarig bestaan was aangekomen. Want ondanks haar kraimpadhitige pogingen om een greep te houden op de vraag- stuikken m.b.t. het Gemeentebeledd infrustructurele vraagstukken e.d. bleek dat ide vtereniiiging door haar struotuur ndiet meer tot een per- manente begelaiding kon komen van deze vraagstukken; aldus de voorzitter. "Nu is eclhter het moment aange- broken om deze rem te ontkoppe- len en over te gaain tot aktie" ver- volgde de Heer v.d. Belt zijn toe- spraak. De Wij-krvereiniiiging be - strijkt met haar aktlivuiteiten een vrij groot gebied, enerzijds speci- fieke aktiviteiten zoals sport en ontspanniing, anderzijds traoht zij zidh beaig tie ibouden mat de aan de samenileving verbonden vraag stukken op politiiek- en sociiaal ter- rein. De vooraitter legde er de nadruk op, dat de verenigimg nooit zail diulden dat haar beleid op welke wijze dan ook politiiek of anderszins zal worden beinvloed. De vereniging realiseert zioh dat een betere saimenleving alleen met mensen kan iworden bewerkstel- liigd, die in saamihorigheid zoeken naar oplossingen voor de steeds groter wordenide vraagstukken in onze samenlieiving. "Dat de wijk- vereniiging niiet iwiil en kan blijven steken in haar oude kleed, staat het Hoofdbestuur duidelijk voor ogen", besloot de voorzitter. Hlerna werd aan de aanwezigen het nieuwe "Beleids- en Aktiepro- gramma" overihandigd. Het zou hier te ver voeren om het uit 7 pagina'g bestaianide, fraai uitge- voerde programma in zijn geheel weer te geven. Enikale punten zullen wij, vrij summier, aamstippen. Omder het ihoofd "Algemeen" zegt het programma dat de Wijkvereni ging het haar taak acht initiatie- ven te nemen, stimulerend op te trteden en instanidhouding te be- vorderen van aktiviteiten welke beamtwoorden aan de direote be- hoefte van de bewaniers van Schiie- dam-Noord. Nieuwe initiatieven van wijkhewoners zullen voorzo- ver zij bekend zijn of worden, bij de wijkvereniging, moreel en in- De Wijkvereniging Groenoord e.o. kreeg in februari j.l. een vernieuwd Hoofdbestuur en men was unaniem van mening, dat de vereniging een nieuwe image moest hebben. Bovendien werd het de hoogste tijd de aktiviteiten wat te verhogen en onder leiding van de energieke nieuwe voorzitter werd (achter de schermen) hard gewerkt om een nieuw programma op fe bouwen. Hiertoe werd een z.g.n. "Beleids- en Aktieprogramma" opgesteld en op vrijdag 3 oktober j.l. werd dit programma openbaar gemaakt. Een klein "Prinsjesdag" dus. dien mogelijk fd-nancieel door de wijkvereniging gesteund worden. Dit voorzover naar het oordeel van de vereniging er geen com- rnerciele belangen in het spel zijn. De wijkvereniging lis van mening dat voor bovengenoemd beleid een samenwerking met de S.S.S.N ge- wenst lis. De wijkvereniging zegt in haar programma dat er een diuidelijke behoefte bestaat aan ieen dnstituut dat de burger wegwijs maakt in de aanwezige mogelijkheden op het geibied van socdaail-euliturele aktiviteiten e.d. in Schiedam- Noord en op het gehele gebied van regels procedures enz. De wijkveraniging denikt aan de vorming van een ombudsteam of informatiecentrum. De wijkvereniging zal in de toe- komst het Gemeentefoeleid bijzon der kritisch 'volgen en - indien de noodzaatk hiervoor aianwezi'g word! geacht, door puibliikaties of andere aikties haar mening over dit beleid kenibaar maken. De verenigiing zal, dndien de over- heid nalaat maatregelen te nemen of voorzdemingen te treffen die vo1- gens haar nodig zijn voor een zo optdanaai mogelijk woon- en leef- klimaat m Sdhiadam-Noord, dit onder de aandadht van de over- heid te brengen. De wijkvereniging zal in de nabije toekomst een aantal nieuwe werk groepen in het ileven roepen. Een daarvan, de weiikgroeip Rijksweg 19, zal een dezer dagen voor de cerate maal bijeen komen. Vierder zal er een werkgnoep "Buhliciteit" komen, die via perspubldkaties, vlaggen, stiakers e.d. de wijkver eniigdng een duideilijker gezicht zail moeten geven. Het was ons onmoigelijk om in ons blad het wat lij'wige programma geheel weer te geven, doah het zal onze lezers inmrlddels toch wel duiidelijk geworden zijn, dat de wijikvereniginig er aides aan wil doen om in het lopenide vereni- gingsjiaar (en vanzelfsprekend ook daiarna) het leefkliimaat in onze wijk te verbeteren. Er zijn nog een aantal exemplaren van het miieuwe programma besohikbaiar. Belang- sitiellenden zullen wij dit op ver- Zoek gaame toezenden. de benkvooriedereen Schiedam Ketnel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 156911 uw Het ODA te Sahiedarn orgartiseert op woensdag 15 oktober om 20.00 uur in gebouw "de Rank", Sehie- damseweg 122 een openbare thema-avand over het owderwerp abortus-provocatus. Mevr. Garde- niiers (tweede kamer.liid voor de KVP) zal het dhristen-democra- tisdhe standpunt tja.v. deze pro- blematiek belicbten. Na de paiuze kunmen aanwezigen van gedaohten wisselen met en vraigen stellen aan een forum. le prijs een pony, lotnr. 0052. 2e prijs televisie, lotnr. 3072. 3e prijs wereldradio, lotnr. 1624. 4e prijs fiets, lotnr. 1623. 5e prijs fiets, lotnr. 3887. 6e prijs tosfiijzer, notnr. 3282. 7e prijs platenlbon, lotnr. 0693. Se prijs idem, lotnr. 1531. 9e prijs idem, lotnr. 1329. lOe prijs idem, lotnr. 4688. lie prijs idem, lotnr. 0023. 12e prijs idem, lotnr. 4161. 13e prijs idem, lotnr. 4916. 14e prijs idem lotnr. 2400. 15e prijs idem, lotnr. 0097. 16e prijs idem, lotnr. 4830. Voor inlichtingen: Mevr. van Eijk, Sohdedamseweg 227, Schiedam, telefoon 70 51 42. Wie wil de Societeits-commis- sie van de Wijkver. "Groen oord een handje helpen? Hebt U interesse belt U dan eens met Mevr. Immerzeel, tel. 70 67 76 of de Hr. J. v. d. Slot, telefoon 70 48 53. Diefst na 18.00 uur. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Op 25 en 26 oktober 1975 zal op Sehiphol worden herdaebt hoe 50 jaar geleden de K;L.M. en de Skandinavisohe iluchtvaartmaait- schappij voor het eerst de verbin- dimg itussen Nedierlaind en Skandl- navie zelfstand'ig gingen onder- houden. Ter herdenking van dit f-it orga- ni.steert de Nederlantd'se Vereniging van Aero-Bhiilateliiisten "De Vlie- genide Hollander" tijdens de "14e Dag van de Aerofilateliie" een ten- toonstslling in het Stationsgebouw van Sohliphol. Op deze tentoonstelldng, welke op 25 en 26 oktober 1975 vain 11.00 tot 17.00 uur ,iis geopend, zullen enkele brieven uit de ibegintijd worden getoond. Ook aan de andere ge- biieden van de aerofilateliie zal aandacht worden besteed. De P.T.T. heeft een fraai post- stempel ontworpen, hetwielk zal worden geplaatst op aile post die zaterdag 25 en zondag 26 oktober word! bezorgd iin de tentoonstel- llngszaal "Wijide Wereld" op Sehiphol. Bovendien zijn er speoiale -enve- loppen beschikbaar van versohil- lend fonmaat (fdc en klein kabi- net) met afbeel-ding gewijd aan bovengenoemd ludhtvaiart-jubile- um (alleen 25 en 26 okt. tijdens de tentoonstelMng). Deze envelop- pen worden voorzien van het bij- zondere eendags-tpoststempel. Verzamelaars, die verhinderd zij,:! Sohliphol izeif te bezoeken, kunneri deze postsitukken - voorzien van postzegels en bijzonder poststem- pel - bestellen door storting van f 2,75 op postgiro 402628 ten name van "Stiohting Tentoonstelling De Vliegende Hollander tie R'dam. Voor dit bedrag worden 2 verschil- lende envelloppen, kompleet ver- zorgd, onder oouvert toeigezonden. Bij de op 26 September j.l. gehou- den exiamens slaagden van de 14 leenlingen van Inslituut de Jongh weer 12 voor het diploma ma- Ohin escth rijven. De geslaagden zijn: M'ieke v. Binge Marjon Loef, Mevr. Perdijk, Nanny v. d. Post, Mevr. Rovers, Joke v. d. Sluis, Riia Snoey, Bterry v. d. Steeg, Betty Vedder, Riia Vis en de Heren v. Vliiet en v. d. Wal. Voorwaar een voQritreffelijk resul- taat, dat zeker mode te danken is aan de bijzonder goedie opleidings- methotde van vermeld dnstituut. De in Schiedam gehouden colliecte van 'de Dierenbescherming' farach.t in totaal f 16.553,15 op. Hoewel dit ca. 1100 gulden meer is dan de collecte van vonig jaiar, valt het voor het Scbiedamse afdelingsbe- stuur toch wat tegen. - Men had n.l. het geld ter beschik- king wi'llen stellen voor de aarnleg van een centrale verwarming in het nieuwe asiel "Hargahoeve". Met de huidige opbrengst komt men nu toch nog zo'n vierdudzend gulden tekort. tegen inlevering van deze advertentie DKUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN Tel. 26 86 66 - 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM Uitknippen en bewaren, geldig tot 1 - 1 - 1976.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1