OOt mensen Zelf St. Nicolaas-tractaties maken (2) EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN BLOKJE OM. Voor al MJtv Verzeheringen Hypothehen Finan cieringen AWaaleivijn Computerloket Posfkantoor Zie je wel het staat in de »N00RDER AKK00RDEN Huishoudelijke Voorlichting A N I M O I Nadere informatie kunt U aanvragen bij de Stichting Mensen in Nood, postbus 1041, Den Bosch of telefonisch: 073-144544. Stichting Mensen in Nood, Den Bosch Giro 1111222 Aktie: Pak eens uit! Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 In ons vorig nummer behandeiden wij het zelf maken van borstplaat (citroen, choeolade en sinaasappel). Nu willen we - zoals beloofd - eens twee andere bij uitstek geschikte Sinterklaasrecepten de revue laten passeren. MARSEPEIN. 250 gr. amandelen; 500 gr. poedersuiker; 1,5 eiwit; 1 theelepel oranjebloesem of rozewater. De amandelen koken, pellen, wassen, afdrogen en zeer fijn malen. De poedersuiker zeven en met de overige bestanddelen vermengen tot een samenhangend geheel veirkregen is. Dit gaat het best als men het mengsel nog eens maalt. De marsepein (als ze week is) tot de volgende dag laten staan en ze daartoe tegen het uitdrogen aan de buitenkant, in vochtig vetvrij papier wikkelen. Dan er verschillende vormen van maken. Marsepein kan gekleurd worden door het met een keuken- kleurstof te vermengen. Of alleen de buitenkant der gemaakte voor- werpen mee te bestrijken of door de voorwerpjes te wentelen in cacaopoeder of kaneel, Hierdoor krijgen b.v. de marsepein-aardappel- tjes het goede uiterlijk. BOTERLETTER. (Voor 1 letter van 500 gr. of 2 staven van 250 .gr). Voor het vulsel: Voor het deeg: 125 gr. amandelen; 125 gr. boter; 125 gr. suiker; 125 gr. bloem; geraspte citroenschilruim i/2 dl. water; 1 ei - zout. v 2 gr. zout; verdund eidooier. Voor het vulsel gepelde en gemalen amandelen, suiker, geraspte citroen schil, eieren en zout dooreenmengen en dit mengsel nog eens malen. Van de amandelspijs rolletjes maken en als het mengsel wat vochtig is, de rolletjes in bloem wentelen. Om het deeg goed te kunnen maken moeten de bestanddelen koud zijn. Voor de bloem is banketbakkers- bloem aan te bevelen. De boter moet hard zijn, het water koud. Het deeg uitrollen tot een lap, die 1/3 cm dik en 8 cm breed is. Het spijs op het midden van de deegreep leggen, het deeg er omheen vouwen en met iets water op elkaar plakken. Voor letters zoals C.M.R. of S de uiteinden omslaan en dichtplakken. Voor letters zoals O en D de uiteinden in elkaar schuiven en zorgen dat het vulsel vrijwel aansluit. Voor letters welke uit 2 of drie stukken bestaan, zoals A of H de deeg reep in de gewenste stukken snijden, deze vullen met amandelpers, langs de kanten dichtplakken en de "vrije" punten (2 voor de A en 4 voor de H) dichtplakken. -» De bakplaat nat maken of met bloem bestrooien. Het gevulde deeg op de plaat leggen met de naad naar onderen en letters of staven goed in de vorm leggen. Deze met verdunde eidooier of ei bestrijken en ze bruin en gaar bakken in een hete oven (220 C) met veel onderwarmte. Baktijd 30 a 40 miinuten. Het eerste kwartier de oven beslist met openen. Het banket op een rooster laten afkoelen. Hoewel in iedere winkel te koop, zijn er wellicht toch huisvrouwen die het zelf eens willen fabriceren. Wij hopen deze met onze recepten een plezier gedaan te hebben. Onlangs zat ik, op een zon- dagmiddag, in mijin (heerlijk warme huiskamer, te kijken naar het miserabale weer buiten. Toen viel het mij plotseling op dat er toch nog heel wait mensen meenden zich met dat weer op straat te moeten gaan. Stommelingen - dacht ik nog - wie gaat er nu in hemels- naam met zulk weer de straat op? Sommige mensen zijn toch echt niet te volgen. Op zo'n middag nestel je juist heerlijk in een behagelijke stoel, een sigaartje in je hoofd en een kopje thee of iets pittigers bij de hand. Een lekker plaa'tje aan en dan een mooi boek lezen. Heerlijk bij zulk weer. Hoe kan een mens zo stom zijn om met zulk erfoanmelijk weer buiten te gaan lopen? Och als je alles van te voren wislt! E enhalf uur later liep ik zelf zij het met opgeheven hoofd, op straat het noodweer te trotseren. Weet u - mijn hond - hij moesit zo nodig! Nou ja, en wat doe je dan? Juist, net als al die anderen, weer of geen weer, even een blokje om. Dick ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 De P.T.T. zal begin volgend jaar in een aantal plaatsen van ons land een proef nemen met een com puterloket. Ook in Schiedam zal aan het hoofdpostkantoor zo'n girocomputgr worden geplaatst. Men kan dan met een gewbme gi- rokaart maximaal 3000 gulden in- eens opnemen. De computer staat in verbinding met bet giirokantoor zodat vrijwel. onmiddellijk te zien is of het saldo toereikend is. Onlangs zijn we met een cursus "Uiterlijke verzorging" gestart. Er zullen beslist .nog wel mensen zijn, die er bij willen kornen. Dat kan, u mist alleen de les van de handverzorging, maar maakt de 4 lessen speciaal over de ver zorging van het gezicht toch hele- maal mee. Kosten: 20,- f 5,- voor de preparaten. U kunt komen dinsdagmiddag om half 2 op de Korte Dam 5. Belt u ons nog even om af te spreken? Het is toch fijn om te zorgen, dat u er met de feestdagen goed uit- ziet. Iedereen kijk-t graag tegen een goed verzorgde vrouw aan. Zelfs al mocht u er een beetje "afgetakeld" uitzien door alle drukte, dan kunt u er met de steun van onze schoonheidsspecia- liste, toch op uw best uitzien! En dat is die paar gulden wel waard, nietwaar? Op de donderdagmorgen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar bij het creatief handwerken. Fijn nog wat gezellige dinigetjes maken om met de feestdagen cadeau te ge- ven. We zien u graag bij ons op Korte Dam 5 van 9.30 tot 12 uur. Denkt u ook nog eens over het bloemschikken? U hebt verleden week gelezen, dat daar in de toe- komst ook een wedstrijd aan ver- bonden word't. Des te meer reden, om er aan deel te gaan nemen, dat maakt het werken extra spannend Zoals ieder jaar, organiseren we ook dit jaar weer de speciale avond en middag voor het maken van kerststukjes. U hoort daar nog nader over. Ons kantoor is open dinsdag t.m. vrijdag van 9.30 - 12 uur, telefoon 26 47 81, giro 716115. Kunt u overdag niet bellen, dan 's-avonds tussen half 6 en half 7 op nr. 26 36 33. We hopen spoedig iets van u te horen of u te zien op ons kantoor Korte Dam 5. U bent altijd van harte welkom Chrisfelijke Gymnastiek Vereniging ANIMO geeft les in drie zalen in de Kon. Julianaschool aan de Vlaardingseweg te Kethel, in de turnzalen aan de Peter van An- rooylaan en op het Bachplein in Groenoord. Voor alle leeftijdsgroepen heeft ANIMO afdelingen, waarop des- kundige wijze les wordt gegeven, waarbij rekening wordt gehouden met ieders aanleg en geoefendheid Laat U niet behoren tot de groep die zegt: „Ja, ik zou eigenlijk wat aan sport moeten doen, maar Niks te maarre, kom naar ANIMO! Bekijkt U het lesrooster eens goed, er is beslist iets voor U bij: ZAAL BACHPLEIN: dinsdag: 16.00-17.00 uur: kleuters v.a. 4 jr. 17.00-18.15 uur: meisjes 7-9 jaar 18.15-19.15 uur: meisjes 10-11 jaar woensdag: 17.30-18.30 uur: meisjes 12-13 jaar 18.30-20.00 uur: meisjes 14-16 jaar donderdag 21.30-22.30 uur: heren - conditie PETER VAN ANROOYLAAN: maandag: 19.30-20.45 uur: heren wedstrijdturnen 20.45-22.15 uur: dames wedstrijdturnen woensdag: 13.30-14.30 uur: kleuters v.a. 4 jr. 14.15-15.15 uur: meisjes 7-9 jaar 17.15-18.15 uur: jongens 7-11 jaar 20.00-21.00 uur: dames-gymnastiek I 21.00-22.00 uur: heren/-conditie. VLAARDINGSEWEG dinsdag: 18.45-20.15 uur: jongens 12-16 jaar 20.15-21.15 uur: dames-gymnastiek 21.15-22.30 uur: heren - volleybal. I I

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 13