Inflatie van invloed op St. Nicolaas-cadeau's? Rabobank G3 UW voorAL BANKZAKEN Watlis de E.N.W.B.? „N00RDER AKKOORDEN" 8e jaargang no. 196 26 november 1975 voorheen Groenoord Akkoorden IN DIT NUMMER GROTE ST. NICOLAAS-PUZZEL met vele prijzen! Zie pagina 5 „Vreemde" boombespuilers Groenoord Je moet het even weten in Gevaarlijke „Sluip"-oversteek Churchillweg Trouwzaal gereed Aanvang reparatie balkonhekken Heijermansflat GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLO VIN GSK A ARTEN JEUGDINSTUIF "GROENOORD" ST. NICOLAASFEEST Nieuwe Sportzaak in Groenoord/Kethel Inzenden copy voor e.v. loonier ANbordm Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia. Ondanks de supersnelle, moderae tijd waarin we leven, zal in vele huisgezinnen toch nog steeds .het St. Nicolaasfeest worden gevierd. Het is een aloude traditie die menigeen in stand zal houden, al hebben de winkelbedrijven - en zeker de giganten daaronder - zich van dit van oorsprong kinderfeest meester gemaakt. Uw brievenbus raakte de laatste tijd al overstroomd met aanbiedingen en het valt op dat vooral de grote warenhuizen zeer kleurige en daardoor kostbare boekwerkjes op grote schaal verspreiden. Hierdoor is zeker de aard van de cadeau's drastisch gewijzigd en het is al lang geen uitzondering meer dat de meest luxe geschen- ken - zelfs aan kinderen - worden gegeven. Het is natuurlijk bijzon- der prettig dat ook qua loon min der bedeelde gezinnen zich ten op- zichte van enkele tientallen jaren geleden meer kunnen permiteren. Maar toch gaat naar onze mening de echte gezelligheid van een 'pak- jesavond' verloren. Het behoeft vanzelfsprekend geen sokken- of zakdoekenavond te worden, al zijn dit op zichzelf zeer nuttige ge- schenken. Moet het zo duur zijn? Cadeau's van naaimachines tot gouden horloges horen in feite toch op dit typisch Nederlands volksfeest niet thuis. Dat deze (o.i. overdreven) geschenken gegeven worden is beslist een feit. Zelfs dc sombere vooruitzichten in onze economic en de nog immer om zich heen grijpende werkeloos- heid kunnen deze aankopen niet indammen. Wellicht is dit ook een gevolg van de voortschrijdende inflatie waaronder we alien min of meer gebukt gaan. Veel, heel veel mensen verwachten dat hun geld volgend jaar nog minder waard zal zijn. Dat en de reeds aange- kondigde verhogingen van BTW, accijns enz. geven de mensen - lo- gischerwijs - een extra stimulans nu dan toch maar dat vrij dure artikel te kopen. Op 'zichzelf natuurlijk niets op tegen, maar wat in strijd met het nog altijd wat romantische waas dat om de Sinterklaasviering hangt. Best aardig. We willen hier zeker geen pleidooi houden voor een zeer simpele vie- ring van dit feest. Wie zijn wij om dat te propageren en bovendien moet ieder zelf weten wat en hoe hij dat doet. We zijn echter van mening dat het geven van werike- lijk nuttige cadeau's van geringere waarde best leuk kan zijn. De aar- digheid zit dan ook hoe de ge schenken verpakt zijm. Met hoe- veel fantasie er een surprise van gemaakt kan worden en wat voor al dan niet potsierlijk gedichtje de zaak vergezelt. Dat bepaalt in hoge mate het ple- zier dat men aan zo'n avond kan beleven. Het is waar, het is veel gemakkelijker kant en klaar, in- gepakt en wel, een geschenk te kopen. Maar we zijn er van overtuigd dat wanneer U de tijd neemt er eens letterlijk en figuurlijk "wat van te maken" U en de Uwen er veel ge- noegen aan zullen beleven. We wensen U een prettige avond. J. v. S. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56- Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 dat de Klaverjasvereniging GROENOORD bestaat dat wij over een eigen ruimte be- schikken in boerderij "Land- vreugd", waar we gewoon ge- zellig kaarten dat U voor slechts 6 gulden per maand iedere maandagavond kunt kaarten dat (U weet toch wel) Klaverjas- sen plezier voor vier betekent. Kom daarom maandagavond - ,rond 8 uur - eens kijken in Boerderij "Landvreugd" Sweelincksingei 7, Groenoord. Ons bereikten vorige week een aantal klachten van automobilis- ten, die plotseling hun auto "wit- bestoven" voor de deur vanden. Daar we reeds lang geleden alle geloof in de kabouters hebben ver loren, zijn we eens op onderzoek uitgegaan. Het bleek dat de gemeentelijke plantsoenendienst opdracbt had gegeven op diverse punten in onze wijk de boomtoppen met een of ander chemische substantie te bespuiten. En passant werden de in de buurt staande auto's ook maar "mee- genomen". We weten het; 'tis geen wereld- schoikkenid nieuws. Maar het was toch j uister geweest de omwonen- den vroegtijdig in te lichten. Niiet alleen had dit de autobezitters een extra wasbeurt bespaard, maar de houding van de gemeente was ook wat eleganter overgekomen. Het zal vele automobilisten (en waarschijnlijk ook buurtbewo- ners) ongetwijfeld opgevallen zijn dat zeer veel mensen geen gebruik maken van de twee officieele over- steekplaatsen op de Churchillweg. Het gebeurt met de regelmaat van de klok dat schoolkinderen en vol- wassenen in het midden van de weg de intensief gebruikte rij- banen oversteken. Een dubbel gevaarlijke situatie omdat het ter plaatse vrij hoge struikgewas het uitzicht ten zeer- ste belemmert. Dat wij deze kwestie zeker niet overdrijven en de illegale over- steek meer dan herhaaldelijk ge- schiedt, bewijzen de aldaar ge- maakte, platgetrapte paadjes tus- sen de struiken ter hoogte van de J. Oreliosingel. Hoewel wij zeker geen voorstan- ders van prikkeldraadversperrin- gen zij.n, lijkt het ons echter juist (om ernstige ongelukken te voor- komen) op de door ons vermelde hoogte de nodi.ge maatregelen te treffen. Voorzieningen die de het verkeer- en-zich-zelf in gevaar brengende overstekers zal moeten dwingen gebruik te maken van de beide, juiste oversteekplaatsen. Daar het spreekwoord "wie niet horen wil, moet maar voelen" bier natuurlijk niet opgaat, vragen we gaarne de aandacht van de ge meente voor de door ons geschets- te situatie. De laatste maanden werd wegens verbouwing in het oude Stadhuis de aula van het Stedelijk museum als trouwzaal gebruikt. Hieraan is nu een einde gekomen, want op 18 november j.l. werd in het Stadhuis de geheel verbouwde vroegere raadszaal in gebruik ge- nomen. De verbouwing van de ni'euwe trouwzaal (waar ook aan- gepast meubilair is aan.gebracht) kostte de gemeente 150.000,-. De gemeente ving op 18 november j.l. aa.n met het vastzetten van de rammelhekken aan de balkonnen Van het Heijermansflat. Wij vinden het ibijzonder prettig dat naar aanleiding van onze arti- kelen hierover met het herstellen van een en ander vrij vlot is be- gonmen en wij hopen dat de klach ten van de bejaarde bewoners nu tot het verleden zullen behoren. De plaatselijke pers, die indertijd onze publikaties over dit euvel overnamen (overigens wel zander bronvermelding) vermeldde dat het zelfde flat aan het van Beet- hovenplein de klachten over de lawaaierige hekken niet had. Dit in tegenstelling met onze medede- ling daarover. Ze hebben dan folijkbaar of de be- schiktoing over een slecht archief 6f over een slecht geheugen. Want - zoals door ons al opgemerkt - gaven de bewoners van genoemde flat in mei 1973 precies dezelfde klachten Dit maar even voor de goede orde. DRUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN Tel. 26 86 66 - 26 66 70 - Rotterdamsedjjk 279-281 SCHIEDAM 's-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 In Amersfoort is in oktober j.l. de E.N.W.B. opgericht en wellicht heeft het toch wel nut over deze spik-splinternieuwe bond iets te vertellen. De E.N.W.B. betekent n.l. Eerste Nederlandse Wielrijdersbond. Het is een bond voor de 9 miijoen fietsers in Nederland. Hun wen- sen en belangen over het fietsen en het verkeer zijn het hoofddoel van de E.N.W.B. In samenwerking met plaatselijke groepen wil de bond een aktie voeren voor: - het maken van plannen voor doorgaande vrije fietsroutes; - het pleiten voor maatregelen die de belemmeringen voor het langzame verkeer opheffen; - het bekritiseren van plannen waarin de belangen van 't lang zame verkeer miskend worden; - het stimuleren van de bewust- wording door informatie, ten- toonstellingen, klachtencentrale, brochures, publikaties e.d. Wie er meer van wil weten belt of schrijft naar de E.N.W.B., Postbus 2000 te Amersfoort, tel. 033-2 ;224. Op 29 november a.s. met medewerking van de "WIDO'S". Jongens en meisjes fussen 6 en 11 jaar zijn om 10 uur welkom. Toegang f 0.50 De verbruikersmarkt Ketel aan de Kerklaan heeft met ingang van 13 november j.l. een sport- artikelenwinkel geopend. Zij geeft met ihaar ruiime assortiment waar in alle bekende merken vertegen- woordigd zijn, de al zo lang nood- zakelijke aanvulling op het win- kelbesfand in Schiedam-Noord. In verband met de komende feest- dagen zal de verschyningsdata van ons blad wat verschuiven. In december komt ons blad nog twee maal uit en wel op woensdag 10 DECEMBER en op woensdag 17 DECEMBER a.s. Heeft U copy voor deze uitgaven, zo verzoeken wy U deze uiteriyk resp. op 3 en/of 10 december by ons te bezorgen.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1