cursussen steno en typen Sporthuis Hitman Platennieuws z Voetbal T w.,i s -o o o o o Z a. Huishoudelijke Voorlichting Bejaardensoos »De Rank« CARDINAL POINT ook gelegenheid voor SPOEDCURSUSSEN alle werkdagen van 19.00 - 22.00 uur. Door kleine clubs individueel onderwijs. Jaarlijks zeer hoog percentage geslaagden! Schaak- vereniging GR0EN00RD Instituut De Jongh Griegplein 144-Tel. 702625-dagelijks melden na 18.00 uur! AANVANG CVRSUSSEN JANUARI Leuke verhaaltjes in B.P. 582 Watermolen in Beatrixpark gered - SINT NICOLAAS NIET TERUG NAAR SPANJE. - Bij een bezoek aan Boerderij "Landvreugd" heeft Sint Nicolaas zich spontaan laten in schrijven als lid van de Klaverjasvereniging "Groenoord. Dien ten gevolge besloot de goed heilig man niet naar Spanje terug te keren. Boerderij "Landvreugd", Svveelincksingel 7, Groenoord Zaalsporten voor al uw sportartikelen 01 >-4 J-l w T3 1- o o >1 fS o o l-l ca re a Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey i i QOOOOOT Allemaal fijn Sint gevierd? En natuurlijk 'te veel gesnoept Geen nood hoor dames, geeft u zich maar diirekt op voor onze 'Afslankcursus' die in januari weeir gaat beginnen op de woensdag- rnorgen van 9.00 tot 10.00 uur. Deze cursus duurt 12 weken en kost maar f 60,-. Er komen verder absoluut geen kosten, dus geen boete van een tientje wanneer u eens 'gezonidiigd' hebt, bij. U krijgt een persoonlijk dieet en ook leert u verschillende dingen klaar ma- ken. Verder kunt u met al uw 'eet-problemen' op de proppen ko men. De iresulltaten, die hier be- haald worden zijn heel goed, ge- middeld vallen de dames 8 kilo af. Een sehitterend resultaat, niet- waar? Geeft u zich is.v.p. nu direct op, dan krijgt u begin januari een lijst van ons en hoont u ook op weike manier u de cursus .betalen kunt. Dat kan dus mooi na ai de dure toestanden van de feestdagen Op de woensdagavond komt ook weer een cursus, diit speoiaal voor de moeders met kleine kinderen en de wenkende vrouwen. We zijn geopend tot 19 decemfoer en zijn de kerstvakanitie gesloten, daarna beginnen we weer op 5 januari 1976. Stel uw aanmelding niet uit, want daar krijgt u spijt van Dan nog een goed bericht voor de mensen die zelfkerststukjes wdl- len maken. Deze avond komt op dinsdag 6 de- cember van half 8 tot 10 uur op Korte Dam 5. De kosten zijn f 5,- met inbegrip van de koffie. Er kunnen hooguit 30 mensen aan deelnemen, dus -komt of belt u direkt voor een plaats. U kunt zich ook opgeven bij bloemenma- gazijn 'Roza' op de Hoogstraat. Alle benodigdlheden kunt u bij uw leraar kopen, -hebt u zelf een aar- dig bakje of schaaltje, dan brengt u dat mee en ook een scherp mesje Ons kantoor is open dinsdag t.m. vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur tele foon 26 47 81, giro 716115, op Korte Dam 5. We hoped spoedig van u te horen en zeggen maar tot ziens op Korte Dam 5. 's-Avonds 'kunt u bellen tussen 5.30 en 6.30 uur op nummer 26 36 33. December is voor onze soos altijd een drukke maand. Op 3 decem- ber j.l. hebben we een succesvolle bingo-middag gehouden. Dan hopen we op woensdag 17 de- cember a.s. ons Kerstfeest in "De Rank" te vieren, om Chnistus' komst op aarde te gedenken. We hebben weer een fijn program- ma en met al onze 'leden, trouwe helpsters en autorijders(sters) ho pen we echt te genieten van een geza-menlijke Kerstmaaltijd! De deuren van 'tDe Rank" zullen wijd open staan am U alien te ontvangen. R. van Hoeke. Tien jaar galeden ontstond on het Italiaanse schiereiland Sicilie een formatie, die weldra bekend werd onder de naam I Cardinali. Twee van hen trokken op een goed mo ment, bij wijze van avontuur, Europa in om zich op de hoogte te stel'len van het muzikale gebeu- ren buiten Italie. Aldus kwamen de, in de laatste wereldoorlog door granaatscherven blind geworden, organist Mario Previti (hij be- haalde middels -het brailie-schrift in Messina het oonservatorium-di- ploma en is helemaal 'gek' van de muziek van Bach) en gitarist Nino Venuto ook in Nederland. Hier troffen ze twee collega-mu- sici uit Italie: basgitarist Piero Aspira en drummer Arnoldo Gallie die overgebleven waren van de groep de 'Masters' of, zoals Ar noldo zich weet te herinneren, eigenlijk de 'Asters' want: "Op een goed moment viel de 'M' van hiet drumstel en bleef 'Asters' over. We hebben het toen maar zo ge- laten". Zij hadden vanaf 1962 veelal 's-nachts opgetreden in de 'duis- tere gelegenheden' van de uit- gaanswijken van Kiel in Duits- land. Samen vormden zij tenslotte de nieuwe formatie I Cardinali, die in Nederland iin verschillende nacihtclubs zeer succesvol optrad. Zo was zij b.v. te zien en te horen in de 'Blue Note' in Amsterdam en in 'Modern' te Enschiede, terwijl in die tijd een groots optreden in het Congrtsgebouw te Den Haag tot de hoogtepunten behoorde. Doordat I Cardinali al ras een contract sloot met een Italiaanse grammofoonplatenmaatschappij, kon bun muziek-via-de-plaat in Nederland slechts zelden tot het publiek komen. Toen de oontrac- tuele verplichtingen iin Italie ech- ter afgelopen waren, werd er on- middellijk contact opgenomen met Phonogram-producer Hans van Hemert, die hun le Nederlandse produktie 'Mama, Papa' voor zijn rekaning nam. Bij die gelegenheid werd hun naam omgedoopt in Cardinal Point. Op het hitsucoes van 'Mama,Papa' volgde de single 'I Won 't Let You Go', die een voorloper van hun eerste eipee kan worden genoemd. Deze elpee 'Cardinal Point' ver- scheen in September 1972 en werd 2 maanden later gevolgd door de single 'Come On And Say It'. Daarna verschenen nog .diverse singles, zoals 'Keep On Dancin', 'I'm the Grand Pretender' enz. Nu, een paar jaar .later, duikt de groep opnieuw op, ditmaal bij Negram. Uit het kontakt met produces Eddy Ouwens ontstond de single 'Marianne', een oude bekende van de Four Seasons gestaken in een nieuw jasje. 'Marianne' van Cardinal Point is een voortreffelijk stukje muziek geworden, dat de groep hopelijk weer helemaal in de picture zal brengen. In "B.P. 582" de onvolprezen "schoolkrant" van de Dokter v. d. Kuyschool aan het Bachplein lazen we weer een aantal grappige verhaaltjes. De ikinderen hadden blijkbaar opdracht gekregen iets over "vroeger" te schrijven en dat gaf o.m. het volgende resultaat: "De kleren van vroeger zijn veel anders dan nu. Vroeger droegen de vrouwen rokken met hoepels er- onder, nu dragen de vrouwen ge- wone broeken en rokken. De hoe- den en mutsen waren ook anders. De hoeden waren hoog meit tou- wen vaistgebonden in een strik. De meisjes en jongens hadden vroe ger oude kleren aan. Maar wij hebben meestal een koltrui of spijkerbroek aan." Petra M. "Heel vroeger waren er nog geen auto's. Vroeger noemde men auto's automobielen. Ze smorden op de weg, ze konden maar 20 of 30. Heel vroeger had men een kar met een paard arvoor. Tot er een motor was uitgevonden door iemand. De paarden gingen er toen uit. Een paar boeren hebben nog paarden." Gerd Er stonden nog meer van derge- lijke ontboezemingen in "BP 582". Wellicht dat we bij voldoende plaatsruimte er nog enkele in ons volgend nummer zullen opnemen. De bekende watermolen in het Beatrixpark is onlangs door de ge- meente Schiedam aangekocht. De molen die in een goede staat ver- keert is door de gemeente gekocht omdat hij van historische beteke- nis is en door de aankoop van een zekere ondergang gered wordt. In de afgelopen weken traden alle teams van Groenoord weer in het R.S.B.-strijdperk. En .niet zonder succes, want het tweede, detrde en vierde kwamen tot winst en bet eerste speelde gelijk. Groenoord 1 moest heit opnemen tegen Europoort 2. Na een span- nende avond met wisselende kan- sen kon een voorlopige 2y2 - 2y2 stand worden genoteerd. Na analyse van de afgebroken partijen stelde Europoort een pun- tendeling voor, hetgeen door de Groenoorders onmiddellijik werd aanvaard. Het uitspelen van de partijen leek een te riskante zaak. In de eerste zitting waren H. Reis- mann en, voor de vierde keer in successie, A. de Groot tot winst gekomen. In de volgende ronde ontmoet Groenoord 1 koploper Volmac-Rotterdam 2, een zware opgave dus. Groenoord 2 ging op bezoek bij NRSG/W. Steinitz 4, dat vorig jaar gedegradeerd was. in deze match toonde Groenoord 2 zijn ware klasse door met 6y2 - iy2 over de tegenstander heen te wal- sen. D. v. d. Steen, G. Rademaker, J. v. d. Dool jr., J. Zwart, A. Schil- ten en G. Groen droegen de voile punten aan voor deze mooie uit- slag. Groenoord 2 staat nu op de derde plaat sen het wachten is op een misstap van koploper Shell 1. Groenoord 3 ontving Caballo Blan co 1, een team van spaanse gast- arbeiders, waarvan de schaak- sterkte een groot vraagteken was. Voorlopig zal dat wel zo blijven want de onzen wonnen met 5-3. A. Schilten, A. Langewis, J. Boos, C. Slagmolen sr. en J. Benner ont- futselden de navolgelingen van Ruij Lopez de punten op een sorns bijzonder originele wijze. Het gevolg is dat Groenoord 3 nu stevig aan kop gaat in de vierde klasse F. Volhouden zo en kampi- oen worden, is nu het parool. Groenoord 4 tenslotte nam het op tegen stadgenoot Schiedam 5 en kon in deze wedstrijd de eerste winst noteren. Overwinningen van F. Visbeen, G. Onverwacht, M. van Soest, J. v. a. Dool sr. en A. van Mastrigt bezorgden de Groenoor ders een 5-3 zege. In de vierde klasse D neemt Groenoord 4 nu met 2 punten uit 2 wedstrijden een middenpositie in. AGENDA. Schaakvereniging Groenoord, elke dinsdagavond in boerderij "Land vreugd", Sweelin'cksingel 7.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 13