I Bewoners van Groenoord-Zuid zeggen „NEEN" tegen gemeentelijke woonerf-plan INGEZONDEN ANWB Autorijschool Groenoord Weer nieuwe omroep gesfichf Volgende ..N00RDER AKK00RDEN" Werkgroep Geluidshinder Rijksweg 19' zendt brief aan ministers Door tie moleit geitaaid GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLOVINGSKAARTEN drukwerk bestellen 2 D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Programma Passage Theafer 1976 Verbindingsweg Churchillweg/Rijksweg 20 wordt voorlopig niet afgesloten Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbns 410, Schiedam. Betalmgen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwariaal, J iS.OO per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. G,ro 26 75 85, Schiedam. - Telethon 70 1^5 De Gameente Schiedam heeft het plain de varzakkingen in deze wijk we Ike tot 60 cm. bediragen, te her- stellen, Tegelijikertijd wilde men dan de gehele wijk ails woonerf inrichten. Deze plannen waren al ruim een jaar bij diverse instan cies bekend. Na een oproep door de SSSN via de pens kwamen op 25 September j .1. een aantsl bewone-rs, met af- gevaardigden van de SSSN en ge- meente bij-een am de probleem- punten in deze wijk te besprekep. Het woonerf-plan kwam hierbij natuurlijik ook ter spiraike. Beslotcn wend onder de bewoners een enquete te houden am asm de hand van de aldus verkregen ge- gevens en wensen het gemeente- P'lan aan te kunnen vullen, resp. te wijzigen. Deze enquete werd gehouden op 20 t.m. 22 oktobar j.l. De uiitslag w-as op somm/iige punten verrassend. Bij een totale reactie van 60% stemde 68% VOOR het behoud van het huidige eenrieh- tmg,verkeer, dus TEGEN het woonerf-plan. Dit bield o.a. in dat sommige straten voor het door- gaande (auto)verkeer warden af- gesloten, en aindere 2 nichtingver- keer. kregen. 16% stemden voor algemeen 2 richtingverikeer. Het parkeerprobleem gaf geen duide- lij'k-e uitslag: 38% parkaren in groepen, 31% zoals ihet thians is en 31% op -speciale parkeenter- reinen. Op 26 november werd in de boer- derij een openbare informatie- avond gehouden waar 61 bewoners aanweziig waren. Hoewel de en quete dus al uitgewezen had dat men rtegen het woonerf voorstel was, kwam dit toch weer ter sprake. Er ward getnachit door iniddel van film en dia's de aan- wezigen alsnog te wininen voor dit idee. De aan het ein.de der avond gehouden opinie-istemming gaf echter als .rusulitaat: 74% VOOR de huidige venkeersregeling, 26% voor het woonerfplan. Wei was men algemeen van mening dat het pamkeerprableem aanpak beihoef- ae. De Gem. verkeerdeskundige de Hear v. d. Vlist heeft zich na atloop vain deze vergadering nogal negatiief over de berhaalde uit- spraak van de bewoners uitgela- ten. (Zie o.a. het "Vrije Volk" van 28 november). Hij stelde dat men voor de auto en tegen het kind ge- kozen had. Tijdens de vergadering moest hij echter op een gestelde vraag toegeven dat deze wijk met zijn 1 rich ting verkeer een veilige wijk was en dat in de 12 jaar dat deze wijk bestaat er zich geen ernstig ongeval (dus ook miet met kinderen) had voorgedaan. In januari 1076 zal een 2e infor- matieavond gehouden worden, waar dan, mede gelat op de twee voudige uitspraak van de bewo ners, de gewijizigde plannen ter sprake zullen komen. Wij willen de bewoners nu reeds opwekken deze avond (juiste da tum volgt inog) te bezoeken. Oe tijd dringt. De gemeente Schie dam wil rill, reeds in april 1976 starten met de werikzaamheden. J. M. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Een van de dagbladen meldde vo- rige week, dat er in Hilversum is opgeiricht de Sitichting Liberale Radio en Televisie Omroep. De stiohting (met nu 1500 leden) vindt dat een liberale omroep langzamerhand nodig is. Wei ja, d'r kan nog meer bij Weey U dat buiten "Veronica", die volgend jaar 1 uur per week mag uitzenden, Nederland maar liefst over 37 Omroepverenigingen be- schikt? Ze proberen allemaal op de radio en buis te verschij-nen m Wellicht kunt U die 37 (straks dan rjmisschiien 39) niet zo achtere-lkaar lopnoemen. Daar komen ze dan: INOS, KRO, AVRO, VARA, NCRV ITROS, VPRO, BO en de wat min- Ide.r bekende Ikor, R.K. Kerkge- nootschap, Goinvent van Kerken, Chr. S'ience Commitee, Kerkgen! der zev-ende Dag Advemtisten, Hu- manistisch Verbond, "Vrije Ge- dachte", Radio Volksuiniversiteit, Bond zonider naam, Regeritigsuitz., Stichting Ned. Onderwijs, Socu- tera, teleac, de Ster en nog een aanital regionale omroepen en po- litieke pa,r,tijen met recht op zend- tijd. We kunnen nu wiel zeggen: "Waar een klein land niet groot in kan zijn", maar wij vinden het langzamerhand meer dan wielle- tjes. En dan zijn d'r inog zo heel ve©l imensen die zeggen: "D'r is vanavond weer niks op de tele visie" In verband met de a.s. feestdagen verschijnt ons blad reeds volgende week woensdag <17 december). Het daarop volgende nummer ver schijnt eerst op 7 januari 1976. De onilangs gevormde werkgroep "Geluidshinder Rijksweg 19',' die ressortesrt onder de Stichting Sa- menl evingsopbou w Sch iedam-Nrd en de wijkvereniiging Groenoord, heeft enige brieven verstuurd. Bij de ministers V-orrink, Wester- terp en Gruyters en bij de Tweede Kamierfracties van de politieke partijen is aangedrongen op het niet verder aanleggen van de weg met het oog op de ernstige aan- tasting van het woonplezder die zo'n drukke verkeersader (prog nose: veertig- a vijftigduizend auto's per etmaal!) dwars door een dichtbevoikt gebied zal ver- oorzaken. Als de wag er onver- hoopt toch moet komen, dan dient volgens de werkgroep al het mo- gelijike op bet gebied van geluid- demping te worden gedaan. Gewezen is ook op de al onder- vonden lawaaioverlast van Rijks weg 20 en het Kethelplein. Een afschrift van deze brief is gezon- den aan het Schiedamse gemeen- tebestuur. Aan Rijkswaterstaat zijn .inliich- tingen gevraagd over de eventuele verdere aanleg van Rijksweg 19 en over de te verwachten geluidsbe- lasting van de er langs gelegen woningen, zo mogelijk gespecifi- ceerd per woonlaag. Hetzelfde is gevraagd aan de di- recfceur van de Dienst Gemeente- werken en B. enW.tevens of al een reactie is ontvangen .op een in januari j.l. door het College ge- stuurde brief aan "Den Haag" over deze kwestie, De werkgroep is niet volledig pes- simistisch over de houdinig van de overheid t.a.v. de Rijksweg. Ter yerduidelijking wat citaten (nit die 'Geiluidshinderkrant', een uiitgave van minister Vorriniks ministerie, bedoeld als toelichting op haar Wetsontwerp Geluidshinder): "Wanneer gemeenten in de toe- komst de bouw van huizen langs wegen mogelijk willen ma- ken, of indien wegen worden aan- gelegd langs Ibestaande woningen, zal dat niet kunnen zonder dat is nagegaan of de bewoners van de betrokken huizen -niet aan te veel lawaai van -het verkeer zullen worden blootgesteld." De minister meent dat ook geluid- dempende maatregelen moeten worden getroffen in zgn. "over- gangssituaties" (in ons geval is sprake van zo'n situabie, omdat in Groenoord al veel huizen te dicht bij de geprojekteerde weg staan). "De wegaanlegger (hier: Rijks waterstaat) moet maatregelen treffen." Hoor ruimtegebrek in de kieuter- schooi "de Malle Molen" was met de stichting kinderdagverblijf HONKI-PONK" overeengeRomen dat de nog goede en bruikbare draaimolen (vier jaar biniien ge- staan) die by de kleuterschool in de weg stond naar ons kinderdag verblijf getransporteerd kon wor den. Alle stevig uit de kluiten gewas- sen vaders waren reeds opgetrom- meld, de vrachtwagen gehuurd, toen we van de hoofdieidster van de Malle Molen" het teleurstel- lende bericht te horen kregen dat de molen was verdwenen. Onmiddellijk is onze leiding op onderzoek uitgegaan en ontdekte dat woensdagmiddag 26-11 de mo len door gemeentewerken was op- gehaald nadat dit eerst als onmo- gelijk werd beschouwd, daar de kosten veel te hoog zouden zijn. N,a kontakt te hebben opgenomen met de dienstdoende functionaris bleek de molen gedemonteerd, en verder onbruikbaar, gastvrij te zijn opgenomen in de wagons van de V.R.O.M. Het personeel van de V.R.O.M. sprak er hun bevreemding over uit dat deze goed uitziende molen waar nog veel kinderen plezier aan hadden kunnen beleven, naar de verbrandings-oven te Rozen- burg vervoerd moest worden. De kinderen van ons kinderdag verblijf, die zich al erg op de molen verheugd hadden, waren zeer teleurgesteld. Dankzij dit zelfstandig optreden van gemeentewerken zijn er veel plezierige uurtjes voor de kinde ren teloor gegaan. M. Zwaneveld, (secretaresse). Tel. 26 86 66 - 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM s-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 "DE MAGNEET" BELLEN In de afigeliopen veertien -aagen is ar weer een mooi bedrag aan kopergeld binnengekomen, wat vooral m-sit de toomende feestdagen goed vain pa.s komt. c u -o Ul O O -ts u -a o o N.N., Mevr. Mevr. Mew. Mevr. N.N., Mevr. Mevr. Sam Dresdenplein 1000 ct J., Dirk Schafenplein 736 ct W., Bart Ver-hallenpl. 400 ct v. d. K., Griegplein 1000 ct K., L. Zimmermanpl. 281 ct Schubertplein 1000 ot H., Vivaldilaan 1145 ct B., Huize 'Spaland' 174 ct 5736 ct In Noorder Akkoorden van 14 da- gen geleden kon ik een bedrag van f 76,04 vermelden, dat is in een maand 133,40. Een prachtig bedrag. Allen die ihehben rneege- spaar-d mijn hartelijke dank. Mevr. de Jager. Voor de eerste maanden van het volgend jaar heeft het Passage- Theater te Schiedam enikele be- langrijke voonstelLingen op het programma staan. We noemen hierv-an: 9 januari 1976 Big Mouth Little Eve met popgroep Cardinal Point. 23 januari 1976 Popgroep Kayak. 12 februari 1976 'Kom van het dak af' door John Lanting 'Theater van de Lach'. 11 maart 1976 'Een kann-i/baal als JIJ en IK'. Musical van Bram en Freek. 12 maart 1976 'De knecht van twee Meesters' door de Nieuwe Komedie. Rijkswaterstaat had het plan am de veirlbindingsweg Churchillweg./ Rijksweg 20 en de noardelijke hoofdrijbaan richting Vlaardingen van deze weg aan het verkeer te ointtrekken. Met bun schrijven van 22 mei j.l. maakte de Wijikverendging 'Groen oord' e.o. bezwa.ar tegen de voor- genomen maatreigel. Vooral de door Waterstaat gekozen aindere route s voor het verkeer werden door de Wijikvereniging scherp be- knitiseerd, vooral omdat de aan- geduide routes de wijfcen Groen oord en Holy ernstig zou over- belasten. Juist een dezar dagen ontving de Wijkver. 'Groenoord' antwoomd, waar-in wordt medegedeeld dat hot wel tot 1982 kan duren voor- dat ar .nu aan deze plannen wordt. verder gewerkt. "De onttrekking aan het openbaar verikeer van de onderhavige verbindingsweg zal worden uitgesteld" zo deelt Rijks- water&taat mede.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3