uweliez (^fSoot lEEUWgx Schiedamse Gemeenschap' voor het behoud van historisch pand m BOEKHA/VO^ m Jaap de Raat „ln en om de Dorpskerk van Kethel en Spaland" Prijs Fl, 27,50 Ontdeklcingsreis naar Brabant 2 o o 8 Zie je wel het staat in de »N00RDER AKKOORDEN Kerstlook 1975 Erik Ode ontslagen als 'commissaris' Ziekenlondsgrens omhoog RET bureau gesloten ^Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's I al gezien het is de moeite waard! j Per 1 januari 1976 nieuwe verzendings- voorwaarden post Op de zee en aan de wal N00RDER AKKOORDEN lees je overal. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN De Schiedamse Gemeenschap ds het niet eens imet het verlenen van een sloopvergunning a-an de UTO B.V. voor het pand aan de Zijlstraat 6 te Schiedam. Ei-nd novem'ber deed de Schie damse Gemeenschap de volgende brief uitgaan aan de Minister van C.R.M.: Excelientie, Qnze stichting, de kulturele raad van de gemeente Schiedam, is ge- schrdkken van uw besluit om de maatschappij Uto b.v. te Schiedam toestemming te verlenen haar his torisch pand aan de Zijlstraat 6 te Schiedam te slopen. In een beleid dat gericht is op be houd en herstel van historische panden dient met uiterste zorgvul- digheid over sloop of behoud van deze panden ibeslist te worden. Wij vrezen dat die zorgvuldigheid onvoldoende in acht is genomen als wij bedenken dat het bedoelde pand behoort tot de laatste van vijf gebouwen die zijn ontworpen door de Nederlands-Italdaanse ar- chitekt Jan Giudioi, wiens schep- pingen voor het grootste gedeelte verloren zijn gegaan bij hiet -bom- bardement oip Roterdam. De in Schiedam aanwezige pan den zijn een uitstekend voorbeeld van zijn manier van werken en van de tijd wa-arin opkomende Schiedamse industrielen zich een voornaam huis lieten bouwen. Voor-al de voorgevel van het pand zou een bijzonder fraai geheel kunnen vormen met de kortgele- den igerestaureerde en in oor- spronkelijk bedrijf herstielde mo- len de Vrijheid. Wij zijn van mening dat door de betrokkenen onvoldoende is ge- zocht naar mogelijke -alternati-even om de door Uto b.v. gewenste be- drijfsuitbreiding en -modernise- rding mogelijik te maken. De slogan die in dit monumenten- jaar ds gevoerd wdllen wij -graag projekteren op Schiedam, want wij zijn inderdaad van mening dat wij in Schiedam igeen monument meer te verliezen hebben. Daarom ook tekenen wij bezwaar aan tegen uw beleid om toestem- minig te verlenen het bedoelde his torische pand te slopen. Wij hopen dat e.e.a. voor u aanlei- diing zal zijn om die sloop van dit door Giudici ontworpen pand te verhinderen of in ieder geval zo- danig op te schorten dat naar al- ternatiieven gezocht kan worden. Wij zijn het met de zienswijze van de S.G. roerend eens en hopen dat de brief niet te laa-t komt en alle succes zal hebbent FIRMA crmcnAn f J SCHIEDAM Broersvest Zo lang de voorraad streki, ligl voor U gereed bij: Boekhandel J. S. van Leeuwen Broersvesf 44 - SCHIEDAM Telefoon 26 8152 Een u-nieke, en voordelige manier om eens Midden-Brabant, het Kempen- en Peelland te ontdek- ken wordt sinds kort gegeven door samenwerking van twee grotere hotels in "het Zuiden des lands". Centraal gelegen in deze nog zo rustige streek bieden de ibeide hotels meerdaagse arrangementen aan oompleet met een gratis be- zoek aan een aantal-attraoties zoals het Evoluon, de Beekse Beirgen, Autotron of de Efteliing. Zo'n "ontdekkin-gsreis" geduren-de een lang weekend of een tussen- door vakantie biedt zoveel moge- lijkheden dat alle familieleden aan hun trekken komen; toeren of wandelen of paardrijden an uitge- strekte natuurgebieden, met de kinderen een -bezoek aan boeiende attracties, schouwburg en museum bezoek of gezellig winkelen in modem Eindhoven. Tien tegen een dat U tijd te kort komt, want er is veel te zien en te doen. Een interessante folder bij .de VVV kantoren verteit U meer over deze meerdaagse arrangementen. II Ql. n o o Ht (door Carlo van Max Facfor) Gaat u er dit jaar weer echt iets bijzonders van maken? Natuurlijk, een kerstfooom hoort erbij en ook de feestelijk gedekte tafel met dennengroen en kaarslicht. Maar doet u uw huisgenoten eens een extra groot plezier en maak u niet te nerveus en te druk Vergeat -uzelf niet In een feestelijk verzorgd huis hoort ook een feestelijk verzorgde en een feestelijk gestemde gast- vrouw. U bent dagene, die in uw huis de sfeer bepaalt. Ga daarom tijdig naar de kapper! Denkt u er- om ,nu alvast een afspraak te ma ken, want het is erg druk om die tijd van het jaar. Als uw haar dan verzorgd is, loopt u ,dan meteen even langs uw drogist of parfume- r-iezaak. Kies een nieuwe lipstick- kleur met bijpassende nagellak. Max Factor brengt een paar heel mooie mode-ttatenen waarom zoudt u voor deze bijzondere ge- legenheid niet eens een paar oog- make-up produkten kopen om deze vervolgens tbuis voor de spiegel rustig te gaan aanlbrengen. Carlo, visagist van Max Factor, geeft u de volgende suggesties voor uw eigen "KERSTLOOK". Als basis geforuikt u Enriched Fluid make-up "Cafe au Lait". Deze is mat, zodat u geen poeder hoeft te gebruiken. De wenkbrauwen schetst u bij met een bruiin/zwar,t potlood, am ze meer uitdrukking te geven. De ogen maakt u op met drie spran- kelende kleuren oogschaduw: als hoofdkleur heefit Carlo gekozen voor Shadow Play "Blue Frost", die rond het oog wordt aange- bradht, ials highlighter, op het wenkibrauwbeen, is de kleur "Platinum Frost" aangeforacht. Om de ogen nog aprakender te maken brengt u de highlighter nog eens extra aan op de oogbol. De wimpers zet u aan met bruin/ zwarte mascara "California Mas cara". Als rouge kiast Carlo voor Cheek Soufle "Topanga Bronze", een warm bmin/rode tint. De lipatiok, die Carlo geforuikt is California "Red Fanfare" en hier- bij natuurlijk ook dezelfde kleur nagellak. U zult met deze make-up straien als een ster en 'een ieders bewon- dering afdwingen. De acteur Erik Ode die ook in ons land grate bekendheid geiniet als hoofdrodspeler in de seirde "De commissaris" is vorige week plot- seling door zijn T.V. Maatschappij onibslagen. De nu in de maak zijn- de 97e aflevering zal de laatste zijn. Blijkfoaar mocht Erik Ode zelfs de 100 niet volmaken. Opvolger van de hier ook popu- laire serie schij.nt de door de TROS uitgebraohte serie "Derrick" te warden. Ondainks de paar uitzen- ddngen uit deze politieserie heeft Derrick (Horst Tappert) hier al veel bewonderaars gekregen, zodat we "onze commissaris" wel weer snel vergeten zul'len zijn. De loangrens voor de verplichte ziekenfondsverzekerinig is door de regerilng vasitgesteld op 30.900,-, egn 'vterhoging met bijna 3500 gul den verge leken met de nu vorig geldende grens. Bepalend voor deze grens is het loon, inolusief gratificaties, vakan- tiegeld enz., dat door de werkne- mer met de werkgever is overeen- gekomen. In verband met verbouw.ing zal het RET bureau aan de Koemarkt op 9, 10 en 11 dec. gesloten zijn. Terugbetaling niet gebruikte reductieritten aan bejaarden Ten gevolge van de nieuwe lande- lijbe regeling, vastgesteld door het Miniisterie van CRM, komt een aantal bejaarden niet lainger in aammerking voor het reizen tegen gereduceerd tarief. De RET stelt degenen, die in het bezit waren van een - sinds 1 dec. niet meer geldige - bejaardenpas voor het RET-vervoergebied, en die door de nieuwe regeling niet in aanmerking komen voor een landelijike Pas 65, in de gelegen- heid reeds gekochte reductie-irit- tenkaarten tegen terugbetaling in te leveren. Zowel ongebruiikte als reeds aan- gebroken reductie-rittenkaarten. kunnen door de betrokkenen tot en met 31 december 1975 tegen kontante terugbetaling van het aantal niet gebruikte ritten wor den ingeleverd bij de RET-Inlich- tingenbureau's of bij het hoofd- kantoor -van de RET, Kleiweg 244. RET-Inliohtingenbureau Koemarkt, Schiedam. Het onlangs gehouden W'ereldpost- congres te Lausanne heeft besloten de verzendings-voorwaarden voor postsitukken enigszins te wijzigen. De wijzigingen, die deels in het taken van doelrruatige postbehan- deling staan, en deels in bet teken van het diienstbetoon, zullen per 1 januari 1976 van kracht worden. Ze gelden voor het internationaile verkeer en deeds (zie onderA) ook voor het binnenlands verkeer. Enikele, voor sommdge gebrudkers nu reeds van belang zijnde, wijzi gingen zijn in deze Nieuwsbrief opgenomen; zij hebben o.a. betrek- king op de eisen, die per 1-1-1976 worden gesteld aan de verpakking voor ipoststukken. A. Wijzigingen voor het binnen lands en het buitenlands verkeer. Brieven. Aan poststukken, die tegen het ta rief van brieven worden verzonden zijin -in het algemeen geen eisen gesteld ten aanzien van de vorm. Per 1-1-1976 -geldt echter dat, wan- neer voor de verzending van deze stukken gebruii-k wordt gemaakt van enveloppen, deze enveloppen rechthoekig van vorm m-oeten zijn. Dit betekent dat b.v. stervormdge- en zeskanitig-e enveloppen, die wel eens voor reclame-doeleinden wor den gebruikt, dan -niet meer zijn toe-geiaten. Kaarten. Poststukk-en in ka-artvorm, die be- stemd zijn voor onverpakte ver zending, zoals Jbriefkaarten, prent- ka-arten en drukwerkkaarten moe- ten eveneens per 1-1-1976 recht hoekig van vorm en vlak van op- pervlak zijn, indien men aanspra-ak wil maken op verzending tegen het tarief van briefkaarten of drukwerken. Dit houdt in, dat niet tegen het port van briefkaarten of drukwer ken kunnen worden verzonden de onverpakte kaarten: a. die een andere vorm dan een reohithoek hebben; b. die 'in relief zijn uitgev-oerd, dat wil zeggen: zijn v-oorzien van opgewerkte gedeelten; c. waaraan monsters van koopwa- ren en dergelijke voorwerpen zijn gehecht; d. die zijn verfra-aid met weefsels of stoffen, borduursels, lovertjes, e,d. De aahter a. en b. bedoelde kaarten kunnen wel zonder envelop -tegen het port van br-ieven worden ver zonden. Voldoet een kaart eohter aan de drukwerkbepalingen, dan is verzendi-ng tegen het drukwerk- tari-ef mogelijk -door de kaart in een open envelop te verpakken. De aoh-ter c. en d. bedoelde kaarten mogen alleen in een gesloten enve lop worden verzonden. Daarvoor is dan uiiteraard het brieftarief ver- schuldigd. Dr. Wlbaulpleln 15 - Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9