Rabobank Q UW Kinderkerstzang Schiedam' voorAL BANKZAKEN V 8e jaargang no. 198 17 december 1975 een uniek gebeuren in de Grofe Kerk GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLO VIN GSK A ARTEN VUURWERK HIPKE Bachplein-flats krijgen geen namen Koopavonden voor Kersfmis Onze beste wensen voor de komende Feestdagen en het Nieuwe Jaar. Hoofdbestuur Wijkver. Groenoord e.o. Post tijdig uw kaarten Waar is het „Noordeinde" Wijkvereniging 'Groenoord' Uifslag Loterij r loonier Akkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. -J voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Ook dit jaar organiseert het comite Kinderkerstzang weer de traditioneel geworden Kerstzang in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam. De Schiedamse Kinderkerstzang is een zuiver particulier initiatief ten behoeve van ALL.E Schiedammers. Het is dan ook zeker niet gebonden aan enerlei kerkelijke of burgerlijke instantie. In 1972 is het comite met deze organisatie begonnen omdat zij van mening was, dat er ook in Schiedam bahoefte bestond aan een dergelijke bijeenkomst in de Kersttijd. Veel geieerd Het spreekt vanzelf dat in de be- ginjaren fouten in en met de or ganisatie gemaakt zijn. Veel ge- hoorde klachten waren dat de toe- gang naar de kerk nogal chaotisch was waardoor er kinderen bijna onder de voet werden gelopen. Door het ontbreken van toegangs- kaarten moesten voorts honder- den mensen worden teleurgesteld. Dat heeft het comite ter lering gestrekt en .men heeft nu uitge- breide maatregelen genornen om de zaken een correct verloop te geven. Door de. steeds stijgende belang- stelling (1972 - 1700 bezoekers, 1973 - 2500 en in 1974 zelfs meer dan 4000 mensen) geeft men nu op 21 december a.s. twee bijeen- komsten en wel om 17.00 en 20.00 uur. Door middel van twee ver- sohillende toegangskaarten (Mia voor 17.00 uur en igroene voor 20.00 uur) kunnen 2000 mensen per bijeenkomst aanwezig zijn. Deze toegangsbewijzen zijn geheel kosteloos Programma In het kader van Schiedam-700 verlenen een groot aantal mensen aan de Kerstzang hun medewer- king. Hiervain willen wij noemen Barbara en Bas, "The Creed Sin gers", Koperblazers van "Harpe Davids" en aa.n het Johannusorgel Feike Asma en Aadi v. d. Hoeven. De presentatie is in handen van Gerard van den Berg. Twee enorme verliohte Kerstbo- men en kaarsen in de sch.itter.ende koperen Kerkkronen zullen mede voor een uitstekende sfeer zorgen. I Grammofoonplaat De Kinderkerstzang Schiedam is in de afgelopen vier jaar uitge- groeid tot een uinieke gebeurtenis in Schiedam. Het comite heeft daarom het initiatief genornen om dit jaar op de genoemde bijeen- komsten opname's te laten maken voos een iangspeelplaat. Tel. 26 86 66 - 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM 's-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 DRUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN Op de programma's zit een inte- kenstrook waarop men de plaat kan bestellen. Uniek vinden wij dat de toegang gratis is, want in vale plaatsen (ook in Rotterdam) moet men een kleine toegangsprijs betalen. Het spreekt .echter vanzelf dat de bij- eenkomsten heus wel geld kosten. Het comite financiert dit door ge- kregen giften. We willen daarom graag .gironummer 2717 van Spaar- bank Anno 1820 vermelden voor h.en die het comite .(en het voort- bestaan daarvan) willen steunen. Zoals gezegd is de toegang gratis. De kaarten (lila voor bijeenkomst van 17.00 uur en groen voor 20.00 uur) zijn - zolang de voorraad strekt - in onze wijk verkrijgb'tar bij: Spaarbank 1820, Populierenlaan 5; B. Scholten, Dr. Sauerstraat 2; Spaarbank 1820, P. v. Anrooyl. 80; Gebouw Ver. Gezondheidszorg, Bachplein; Bejaardentehuiis Spaland. Wm. Andriesserulaan 2; A. v. Lieshout. Wm. Pijperstr. 80; J. de Jong, Arnoldipad 3; J. W. Meulendij'k, Royaardspl. 172. Voor de grootste kollekfie iegen de laagsie prijzen en dan knalt het nog 66k naar vanai zaterdag 27 december. De door de bewonerscommissie voorgestelde namen als Maasland- ziohtflat, Schipluidenzichtflat, Vlaardingenzichtflat (waarover wij U reeds eerder berichten) gaan niet door. Zo spraken aanwezige bewoners op de vorige maand ge- houden vergader.ing zich uit. We hebben er vorig maal specdaal over gezwegen om niet van te voren al een uitspraak uit te lok- ken of op een enkele wijze invloed uit te oefenen. We waren echter toen al van mening dat de namen voor de Baohplein-flats wel wat te breedsprakerig waren. Bovendien zou de naam slechts gedden voor de bovenste etage's van de flats, want de lager wo- nende bewoners kunnen niets ont- dekken van Vlaardingen of Schip- luiden. Met het oog op de muzikele wijk waar.in wij wonen waren korte namen als 'Solo', 'Duo', 'Trio', 'Kwartet' en 'Kwintet' o.i. beter geweest. Maar hoe het ook zij, het blijft nu bij Flat I, Flat II enz. De extra koopavonden zijn voor Schiedam door de Schied. Han- dels- en Bedrijfsraad vastgestaLd a.s. Maandag 22 en Dinsdag 23 de cember a.s. De winkels zuilen dan tot 9 -uur 's-avonds geopend zijn. Wie op dit moment zijn kerst- of nieuwjaarswensen nog niet heeft verstuurd, raden wij aan dit on- middellijk te doen. Juist in de laatste helft van de cember heeft de Posterij-en te kampen met een overvloed aan wenskaarten en wie te lang wacht met bet verzenden daarvan, be- hoeft er niet op te rekenen dat ze tijdig bij de geadresseerde arri- veren. Het is een goede gewoonte familie, vrienden en bekenden de beste wensen aan te bieden, maar wanneer men deze te laat ont- vangt is het effect wel een beetje verdwenen. Dus; doe er sneJ wat aan. de bank voor iedereen Schiedam Kerhel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 We weten het; inwoners van Kethel en bekenden zullen geen moeite hebben het 'Noordeinde' te vinden. Voor ter plaatse onbeken- den is -het vinden van deze straat heel wat moeilijker. Want aan het einde van de Sohie- -■damseweg gekomen, ziet men zich plotseling geplaatst voor een straat waar het naambordje schijnbaar ontbreekt. We zeggen 'schijnbaar' omdat er wel een naambord aan wezig is, maar zioh zeer potsierlijk achter tegen aan de gevel ge- plaatste lantaarnpaal 'verbergt'. Een zeer goede puzzelrijder zal - indien hij zich toevallig strategisch heeft opgesteld - nog .net het woordje 'einde' kunnen ontdek- ken. Het bordje een halve .meter te ver- plaatsen zal aan aisle moeilijkheden een (Noord)einde maken. Gemeentewerken, ga Uw gang. treedt uit Overleggroep Woningwaardering Tijdens een bespreking op het Stadskantoor (11 dec. j.l.) met wethouder v. d. Wilk, de verhuur- ders-, wijk- en bewonersvereni- gingen te Schiedam, heeft de Wijk ver. Groenoord e.o. haar mede- werking aan de overleggroep "woniingwaardering" opgezegd. Het gemeentelijke argument dat slechts een onderdeel van het to- tale woningwaarderingssysteem zou worden behandeld, bleek voor de Wijkvereniging geen argument te zijn om in deze overleggroep zitting te blijven nemen. Zeker niet omdat de Wijkver. van me ning is, dat het TOTALE systeem tot onredelijke uitkomsten kan lei- den en zij (zelfs al betreft het hier slechts een systeem) niet mede- pliohtig wenst te zijn aan een sys teem dat reeds op gerede gronden .is afigewezen door de Consumen- tenbond (landelijke v.isie!) en de huurderorganisatie. Ook de bewonersver. "Zuid" heeft zich, zij het op andere gronden, uit dit overleg teruggetrokken. In een volgende uitgave van ons blad, zullen wij uitgebreid op dit onderwerp terugkomen. Kruisvereniging Kethel De trekking van de loterij t.b.v. het kruisgebouw aan het Bachplein heeft inmiddels plants gevonden. Op de onderstaande lotnummers zijn de volgende prijzen gevallen: 214 electrisohe naaimachine, 326 electrisohe boor, 349 schommelstoel, 1913 bijzettafeltjes, 1223 boodschappen a f 15,-, 1345 pedaalemmertjes, 1063 3 kop en schotels, 1217 2 kop en schotels, 2083 2kop en schotels, 112 1 kop en schotel, 1095 1 kop en schotel, 1910 1 kop en schotel, 1511 1 kop en schotel, 909 1 kop en schotel, 294 broodmandje, 514 kleedje, 1865 plant, 1827 zakdoeken. De prijzen kunt U afhalen bij Mevrouw L. Jongste-Quarted, Sohiedamseweg 7, S'dam-Kethel. Telefoon 70 58 51, dagelijks van 12.00 tot 14.00 uur. O,

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1