Op de Drempel Rabobank EH UW BANKZAKEN i voorAL v 8e jaargang no. 199 7 januari 1976 Aan de Bewoners van Groenoord-Zuid GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLOVINGSKAARTEN Weer volledig opgefuigde Kersfboom gesfolen Duizendste deelnemer ingeschreven op cursus LEVENDE STENEN Nostalgische Expositie in Stedelijk Museum Musical-Theater Carrousel opgericht M-drn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Eaten we beginnen, zoals we beginnen moeten; met U, lezers van dit blad - inwoners van Schiedam-Noord - een voorspoedig en gelukkig 1976 toe te wensen. Dat dit jaar U maar mag brengen wat U er van verwacht. Zo op de drempel van dat nieuwe jaar wordt er nog al eens omgekeken naar wat achter ons liigt. Wij doen dit niet, al moeten we toegeven ,,'twas me bet jaartje wel". Wij kijken liever vooruit en dan wel in bet bijzonder naar het Noorden van Schiedam. Tel. 26 86 66- 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM 's-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 DRUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN Want 1975 heeft ons dubbel en dwars bewezen wat er aan onze wijk mankeert. Al is het zeker niet de eerste keer dat we daaraan aandaoht besteden, we willen juist in bet eerste nummer van 1976 nog eens enkele feiten aanstippen. Zeer drukke winkels Wie in de laatste weken van 1975 zijn oor te luisteren legde, moet het 'grote ongenoegen' opgevallen zijn betreffende het uitblijven van een nieuw 'winkelcentrum'. Speoiaal de overstelpende drukte met de feestdagen legde de nadruk op de te kleine winkelstand in onze wijk. We hebben grote waar- dering voor de winikeliers die de grote drukte goed wisten op te vangen. We memen verder graag ens denkbeeldig petje af voor de huisvrouwen die bet niet gemak- kelijk hebben gahad. Wachttijden van een uur kwamen in een aantal winkels voor, terwijl de afstand huis-winkel iin vele gevallen niet bepaald de kleinste lis. We daahten dat het zo langzamer- hand wel eens tijd wordt voor de bijna 20.000 inwoners van onze wijk een acceptabel winkelcentrum te realiseren of in ieder geval de verst verwijderde gebieden (b.v. Woudhoek) van een desnoods tij- delijike te voorzien. De tot nog toe gevolgde methode; eerst huizen, dan de wegen en later pas de winkels wekt bij de bewoners over het algemeen al leen maar ergernis op. Groen en geel Buiten het hierboven gesignaleer- de zijn er wel meer wensen. Hoe velen ergeren zidh niet aan de ook in de nacht werkende ver- keerslichten. Maar heeil weinig mensen houden zidh aan die ilich- ten wanneer men - helemaal al- leen - voor bet rode licht staat. Beveiliging van onze wegen is een prima zaak, maar in overdrijving ligt niet de grootste kracht. En wanneer we het toch over ver- keerslichten hebben, moeten we zeker de stoplichten op de krui- sing Churchillweg/Laan van Bol' Es noemen. Automobilisten (ko- mend vanuit het centrum of Rijks- weg 20), die linksaf in de ridhting van Beinumiaan e.o. willen, moe ten met absurd lijkende wacht tijden rekening houden. Want spe- ciaal dat verkeerslicht geeft zeer kort 'groen' en wie in de spits- uren de lange rijen wachtende auto's ziet vraagt zich af 'waarom'. Indien men van mening is, dat dit de autorijder dwingt een andere route te volgen, die vergist zich deerlijk. Of er wordt (al moppe- rend) gewadht of men zoekt an dere middelen, waarbij bet door 'rood' rijden geen zeldzaamheid lis. Andere wegen vindt men ook via de steeds intensiever gebruikte sluipweg over het Bachplein naar Woudhoek. Aan de slag Dat waren zo maar enkele grieven die - naar wij weten - onder de bevolking leven. Wij zijn met de opsomming daarvan zeker niet volledig, maar we willen er geen 'klaagzang' van maken. We hopen met dit artikel alleen te bereiken, dat onze bestuurders er van over- tuigd raken, dat het grote woord 'leefbaarheid' niiet alleen te ma ken beeft met het hebben van een fatsoenlijke woning. Allerlei andere omstandigbeden, die misschien >op het oog onbelang- rijk sehijnen, spelen daarbij een grote rol. Al zijn klaohten de gemeente mis schien niet altijd welgevaRiig, het is misschien wel'eens goed - juist op de drempel van een spiiksplin- ternieuw jaar - op fouten in bet verleden te wijzen. Is het niet zo, dat een ieder (zo omstreeks januari) van allerlei goede voornemens is vervuld? We verwachten dat het gemeentebe- stuur van diezelfde gedachte is. Welnu, men kan wat Schiedam- Noord betreft gerust aan de gang gaan. J. v. S. Was het in 1974 Plat II van het Bachplein die een volledige Kerst- boom (met veraiering en verlich- ting) miste, ditmaal was Flat III aan de beurt. 27 december 's-avonds 1-aat wiaten twee jonge knapen aldaar de Kerstboom te ontvreemden en per snelle bromfiets er mee vandoor te gaan. We vinden het een trieste zaak dat jongelui daar een genoagen in vinden. Het resultant is dat de huismeesters van deze flats er straks genoeg van krijgen de hal een feestelijk tintje te geven. Met een "winst" van een kerst boom en een aantal ziilveren b;d- len duperen deze knapen honder- den bewoners. Een stomme bal- dadigheid die niemand op prijs stelt De Werkgroep Groenoord-Zd. nodigt alle bewoners van deze wijk uit Woensdag 14 januari a.s. vanaf 20.00 uur kennis te komen namen van de verder uitgewerkte plainnen met be- trekking tot de te realiseren ophogings- en rekonstructie- werkzaamheden. Wij verwachten U dan in Boerderij "Landvreugd" aan de Sweelinoksingel. Hat is een open avond, er wordt niet vergaderd, zodat U op elk tijdstip tussen om streeks 20.00 en 22.00 uur kunt komen. Van te voren zullen wij nog wat informatie materiaal bij U thuis bezorgen. Vanzelifsprekend kunt U tij- dens uw bezoek aan de Boer derij uw wensen en/of sug- gesties naar voren brengen. Tot ziens in de Boerderij. Werkgroep Groenoorid-Zuid. De Stichting Nederlandse Bouw- kunst heeft - nog geen half jaar nadat de oursus van start iging - de duizendste cursist ingeschre ven. Dit tekent het succes van de - voor Nederland unieke - schrif- telijke cursus LEVENDE STENEN over het Nederlandse monument en zijn omgeving. De cursus omvat onder meer de volgende onderwerpen: kijk op bouwkunst; materialen en tech- nieken; bouwkunst door de eeu- wen heen; regiona.le kenimerken; n ederzettingsvormenboerderij en, raadbuizen, kerken, molens en Monumentenzorg. Om de zelfwerkzaamheid van de cursisten te bevorderen, worden aan het eind van elke les opdraoh- ten gegeven die ter correctie kun- nen worden ingezonden. Na iedere les wordt literatuur op- gegeven voor verdere studie. Tijdens de cursus worden eveneens werkbezoeken en diabijeenkom- sten georganiseerd. Uit de opkomst bij de werkbezoe ken blijkt wel, dat er grote behoef- te is aan deze cursus. De activiteiten van de Stichting zijn gesteund door een aantal or- ganisaties idie betrokken waren bij het Monumentenjaar '75 (M '75). Deze cursus kan worden gezaen als een van de belangrijke gevol- gen van hum activiteiten na het Monumentenj aar. Deze cursus ligt in het verlengde van het Monumentenjaar. Het is verheugend dat de minister van Cultuur, Recreatie en Maatsdhap- pelijk Werk heeft besloten ook voor 1976 de cursus door subsidie te steunen, waardoor in dat jaar weer velen, tagen gunstige voor- waarden, de cursus .kunnen vol gen. Het cursusgeld v-oor de in totaal 48 lessen (meer dan 1000 pa ginal tekst met honderden foto's en tekeningen) bedraagt f 130, Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het bureau van de Stichting Ne derlandse Bouwkunst, postbus 736, Leiden, telefoon 071 -89 32 34. Wie oude herinneringen wil op- halen of wie er voor het eerst kennis mee wil maken, zial de gang naar het Stedelijk Museum op de Hoogstraat niet moeilijk vallen. Tot 19 januari a.s. kunt U daar een erg leuke expositie ibekijken, die de naam kreeg van 'Tijdsbeeld in blik'. De titel verraadt bet al een beetje een grote kollektie blikverpakking van voor de oorlog (naast de be- kende Droste- en v. Nelleblikken ziet U ook oude blikken collecte- busjes voor de missie, de Arbei- ders Radiover. e.d.) doet de ver- zamelaar smullen en anderen vertederen. De vereniging Musical-Theater Carrousel is onlangs in Vlaardin- gen opgericht. De club, die nu ca. 50 -leden telt, wil een amateur- musical op poten zetten. Deze maand beginnen de repeti- ties. Er is een aantal mensen die zich bezighouden met het dans- gedeelte, er is een zanggedeelte en een toneelgedeelte. Voor het dan- sen en zingen is Carrousel op zoek naar mannelijke krachten. Zij moeten - net als de mensen die zich reeds hebben opgegeven - enthousiast mee kunnen doen. In een ruimte van het oude Vlaar- dingse ziekenhuis aan de Hofsin- gel vinden 1 x per week de repe- tities plaats. Indien er in Schiediam-Noord mannelijke kandidaten zijn, deze kunnen zich opgeven bij Toos van Lint, Arn. Hoogvlietstraat 3, telefoon 35 40 76. Het is de bedoeling om in oktober en november van dit jaar de mu sical op de planken te brengen. De premiere is waarschijnlijk op 29 oktober .in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Na nog 4 voor- stellingen in Vlaardingen, zal rok een opvoering .in het Passage-thea ter te Schiedam plaatsvinden. Carrousel (een produkt van Ed. Verkade, Chris Bezooijen, Dick Borst, Toos van Lint, Jaap Du- fourny en Anneke van Geldern) heeft echter nog die dansers en zangers nodig. Heeft u interesse; U weet nu waar U zich kunt aanmelden. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56- Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 Een betere vrijetijdbesteding in 1976, wordt toegewenst aan de jongelui, die in de nacht van 30 - 31 december 1975, een kerstboom met ver- lichting stalen uit de tuin van J. M. C. Meijer, Arnoldipad 5.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1