Ingezonden Openbaar Kunstbezit is 20 jaar ANWB P. A. v.d. KRUIT Autorijschool Groenoord z Eerste Paal Operatie Complex van Ziekenhuis Eudokia te Rotterdam Nieuwjaarssoos - 10 januari - Redaktienieuws Bezwaarschriff Elekfriciteitscentrale Nieuwe Praktijkcursussen voor iechnici Bent U al lid van de Wijlivereniginft Groenoord e.o."? NEE? Herenhuis UTO-Mij wordt niet gesloopt Openbaar kunstbezit gaat in 1976 haar twintigste jaargang puibliceren. Dat ibeuge<lijke feit wil ons blad onder uw aandacht brengenvandaar dat wij u hieronder wat vender Inlicbten over deze un'ieke uitgave. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. U krijgt in vier afleveringen thuis gestuurd een hele jaargang met informaitie over kunst, zo'n 200 bladzijden dik. Veertiig grote kleu- renreproducties; ver over de hon- derd zwart-witte afbeeldingen; een linnen bewaarband. En mocht die band niet meer passen in uw boekenkast (omdat diie te vol wordt), dan kunt u ook kiezen voor ingebonden themabrochures (een soort tijdschr.ift), waarv-an de inihoud gelijk is aan de afleverin gen voor bet album. Het programma voor 1976: een aohttal Nederlandse en Vlaamse kunstenaars (waaronder beeldende kunstmaars, architecten en grafi- sche ontwerpers) geven hun per- soonlijke visie op de kunstgesohie- den'is. Hierdoor komen nieuwe veribanden te voorschijn tussen oude en moderne kunst en wordt duidelijk hoe wij soms met twin tigste eeuwse ogen kijken naar kunst van vroeger. De Vlaamse kunstenaar Dan van Severen heeft bijvoorbeeld naast een Ikaon uit hot Museum vain Gent werken gekozen van Van Eyck, Permeke en Mondriaan. De Nederlandse ontwerper Jan van Toorn gaat met ons de ge- schiedenis van de affiche 'bekijken en doet dat aan de 'hand van al- lerlei voorbeelden. Vervoligens zendt de N.O.S. over de keuze van elke fcunstienaar vijf wekelijkse radioprogramma's uit van 10 min. fop maandagavond) en een televisieprogramma van 25 minuten (op zo.ndagmiddag, vlak voor de toto-u'itslagen). En dan ihebben wij nog niet ge- sproken over de extra's die Open baar kunstbezit u aanbiedt: een gratis museumkaart. Daarmee heeft u (gratis of met reductie) toegang tot meer dan honderd musea in Nederland en Vlaande- ren. Bent u een wat geregeld mu- seumbezoeker, dan verdiient u zelfs binnen fcorte tijd het hele abonneimentsbedrag 24,-) terug. Want een paar gulden laat je zo achitier bij de kassa van menig museum. Boivendien kunt iu alls abonnee in- schrijven op zeer 'speciale week- endreizen die Openbaar kunstbe zit alleen voor haar abonnees or- ganiiseert naar enkele Belgische (kun^t)steden, zoals Brugge en Brussel. Dit alles bij elkaar lis, naar wij menen, reden genoeg om u aan te melden als abonnee van deze stich- iting, die haar werk verr.iaht 7,'on- der averheidssubsidie. 24,- storten op ipostgiro 1665, Openbaar kunstbezit, Amsterdam. Alle inlichtingen: postbus 5555, telefoon 73 26 80, Amsterdam. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. o o i-t Q- <11 i-t 7T 7? O O hi o- <"D 3 Op vrijdaig 12 december werd in de tuin van aidkenhuis Eudokia door zr. A. de Gier, directrice van het aiekenhuis, de eerste paal ge- slagen voor een nieuw gebouwen- complex. In het nieuwe gebouw zullen wor den gehuisvest de operatieafdeling met 5 operatie-kamers, het labo- ratorium en de centrale sterilisa- tie. Het aiekenhuis, dat sedent 1893 regelmatig uitbreiding van het ge- bouwenoomplex kreeg, mag zioh gelukkig prijzen met deze nieuiwe vleugel. Uitgebreide werkmethoden maak- ten het noodzakelijk dat vorenge- noemde afddlingen een ruimer onderkomen krijgen terwijl de operatiekamer-capaciteit een uit breiding moet ondergaan van drie naar vijf operatiekamers. Voor dit complex, dat werd ont- wiorpen door hot architectenibu- reau Hendriiks, Campman en Ten- nekes te Rotterdam, werd door de Staatssecretaris van Volksge- zondheid in beginsel goedkeuring verleend op 18 juli 1975. Met de bouw zal een bedrag ge- moeid zijn van circa 12 miljoen gulden. De toegepaste bouwwijze is een betonconstructie met prefab ope ratiekamers. De werkzaamheden, die worden uitgevoerd door het aannemingsbedrijf van Hoorn b.v. en door de installateurs Wolter Dros b.v., Merwestroom Techniisch Installatie Bureau en Lameris In- strumenten b.v., aullen hun beslag hebben gekregen in december '76. met ..Levende muziek" Boederij „Landvreugd" In verband met Nieuwjaarsdag en de daarmede gepaard gaande moeilijkheden met het tijdig ge- reedkomen van dit nummer, heb ben wij helaas een klein aantal teksten moeten laten vervallen. Wij vragen de geachte inzenders wat geduld te oefenen. Voorzover niet aan tijd gebonden, zullen wij de ontvangen kopy in ons volgend nummer (21 januari ,a.s.) opnemen. Het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam heeft bij het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland vergun- ningen kraohtens de Hindenwet en de Wet inzake de luchtverontrei- nigiing nangevraagd voor ae elec- trioiteitscentrale aan de Galiilei- straat te Rotterdam. Deze aanvragen strekken mede tot vervanging van de eerder voor genoemde centrale verleende ver- gunningen. Deze aanvragen liggen ter inzage op het stadhuis der gemeente Rot terdam. De aanvraag krachtens de Wet inzake de luahtverontreiini- ging kan ook worden ingeziien in de openbare bibliotiheek ite Schie dam, Lange Haven 131, en voorts ten fcantore van het Openbaar Li- chaam Rijnmonid, Vasteland 96-104 te Rotterdam. Uiterlijk tot 8 januari 1976 bestaat de miogelijkheid om sclhriftelijk bezw.aren tegen het verlenen van de gevraagde vergumningen in te dienen bij het gemeentelbestuur van Rotterdam. Deze foezwaar- sohriften moeten wel gerioht zijn tot het college wan gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Op vrijdag 16 janiuarli 1976 zal in het stadhuis van Rotterdam (ka- mer 120) om 15.45 uur een ihoor- zitting wonden gehouden, waar men mondeliing bezwiaren naar voren kan brengen. Reeds in januari starten weer nieuwe praktijkcursussen voor hen die zijn belast met onderhoud, reparatie, bediening of installatie van bedrijfsapparatuur. Afhankelijk van de beroepsinte- resse kan worden gekozen voor cursussen Industriele elektronica, Imdustriele eleiktrotechniek, Meet- en regeltchniek en Hydrauliek en pneuimatiek. Deze winteroursiussen berusten op het unieke pedagogische systeem van de Stichting NTS: De docenten hebben een grote ibedrijfservaring. Uitera>ard is de leerstof gericht op een directe toepassing in de praktijk. De dooeniten ibegeleid'en hun oursusten individueel. Zij weten de deelnemers te motiveren en te stimuleren door een duidelij- ke en aansprekende kennis- overdracht. De cursisten werken zelf met moderne apparatuur en een uiit- gebreid prakticum waarmee zij het geleerde toetsen, zodat een volledige begripsvorming ont- staat. De opbouw in cursusblokken van drie miaanden met sleohits een lesavond per week, blijkt een gewaardeerde formaile. Het grote succes van dit systeem wordt onder meer geillustreerd doordat cursisten ervaren dat zij meer inzicht hebben in bun werk en daiardoor meer voldoening vin- den in hun job. De lessen worden gevolgd door technici luit vrijwel alle sectoren van het bedrijfslaven, zomede uit tal van instellingen en overheids- bedrijven. De nieuwe wintercursussen heb ben een vaste lesavond per week, telkens van 19 tot 22 uur en zul len starten in Amsterdam, Arn- hem, Breda, Eindhoven, Enschede, Groningen, Maastricht, Rotterdam Utrecht en Zwolle. Daarnaast be staat de mogelijkheid de cursus sen intern te organiseren. De studiegids met uitvoerige in- formatie wordt op aanvraag toe- gezonden door het centraal bureau van de Stichting Nederlandse Technische School, Jacob Maris- straat 61, Amsterdam. Telefoon (020) 15 72 22* Stuur dan een lege enveloppe, met Uw naam en adres, naar Antwoordnummer 4 Schiedam (geen postzegel plakken!) en U krijgt alle nummers van NOORDER AKKOORDEN tot 1980 gratis De protesten (van o.m. de Schie- damse Gemeenschap) tegen de sloop vain het herenhuis op de boek van d'e Noo,ndmolenstraat hebben succes gehad. Was aanvan- kelijk aan de eigenaar (UTO-MIJ) een sloopvergunniinig verleend, nu is door het ministerie van CRM deze vergunning weer dngetrok- ken. Hierdoor zal de scheppiing van de Italiaanse bouwmeester J. GiiUidici (ca. 1800) van de onder- gang zijn gered. Bewegwijzering in Kelhel onvoldoende Naar aanleiding van Uw artikel 'Waar is het Noondednde' ,in Noor- der Akkoorden van 17 december j.l. deel ik U mede, dat er aan de 'ibewegwijzering' van Ketihel inog wel meer ontbreekt. Dezelfde 'Puzzelrijder' waarvan U spreekt zal n.l., wanneer hij bij de Churchillweg/Laan van Bol'Es rechts afslaat, richting Oud-Kethel •ter hoogte -van de Rank, een op een wijkindelingsbord (zoals er ook een staat op ide Churchiiliweg en iin de Woudhoek) tegenkomen, waarop de diverse in- en uitgan- gen e.d. van ihet Beatrixpark staan vermeld. Menige autoimohiillist is •hier al uitgestapt (dagelijks) en te- leurgesteld vender gaan zoeken. Het naambord 'Schiedamseweg' ontbreekt op deze hoogte ook en komt pas bij de Iepenlaan achter een 'struik' verborgen tevoor- sahijn. De Dr. Saueratraat is ook 'schijn- baar' onvindbaar, men moet op de Schiedamseweg rijden om een aan vervanging zijnd bord te lezen, terwijl aan de kant van de Meeu- wensingel zelfs een bord geheel ontbreekt. De Dr. Sauerstraat is gesloten voor vrachtwagens vertelt het bard vrijwel MIDDEN in de straiat, waardoor vrachtautochauffeurs de straat inrijdende het bond te laat opmerken en zonder alternatief links of rechts de straat dan maar doorrijden. (Dit is oa. 6 maanden ge.leden(!) te'lefonisch voorgelegd aan de Verkeersdienist). Onder Uw motto 'Gemeentewer- ken c.q. Verkeersdienst, ga Uw gang' is er dunkt mij nog wel het een en ander te verplaatsen en aan te brengen in het nieuwe jaar. A. B. W. S. In het Stadsblad van dinsdag 23 december op pagina 26 sohreef Mieke over een 'Mislukte Kerst'. Waar blijven alle andere 99 of misschien nog meer bejaiarden, zielken en invaliden in Groenoord die wel cintzettend danfcbaar wa- ren met hun Kerstgave door kin- deren aangeboden. Vele kinderen werden binnengehaald en getrak- teerd op limonade en snoeperij. Als een bejaarde (miisschien door ziekte) niet zo aardig is geweest, moeten dan al onze andere bejaar- den die wel ontzettenid dankbaar waren, over een kam gesohoren worden. Ik vinid ihet voor de kin deren van de Dr. Sauerschool wel een desillusie, temeer daar ze het voor de eerste keer hebben ge- daan. Ik kan het jammer genoeg van die foewuste moeder niet waarderen om idit aan het Stads blad door te geven alsof al onze bejaarden in 'Groenoord' zulke ondankbare mensen zijn. Ware het voor Mieke oiet beter geweest te informeren wat er alzo voor de Kerst voor de ibejaarden, zieken en invaliden in Groenoord wordt gedaan, hetzij rthuis of in izalen? Mijn indruk is idat er in het aige- meen in Schiedam-Noord bizonder veel aan Kerstviering wordt ge daan. Mevr. de Jager. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hef voordeligst en meesi verfrouwde adres toch altijd Leliesfraal 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeenfwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3