CURSUS Sporthuis Mtitman conditieverbetering mannen Gezondheidszorg Kethel Conditieverbetering Mannen PKU - onderzoek Blijf zitten waar je zit en verroer je niet BOX In een jaar 12 patientjes ontdekt. Sinds op 1 September 1974 het bevolkingsonderzoek op phenylketonurie (bekend als PKU-onderzoek) werd begon- nen, is bij twaalf kinderen deze aangeboren stofwisse- lingsziekte aangetroffen. Dat betekent dat twaalf kin deren, door een enkele jaren volgehouden dieet, voor een diepe zwakzinnigheid ge- spaard kunnen blijven. De kinderen zijn behandeld in universitaire kinderklinieken. Tussen 1 September 1974 en 1 September 1975 zijn van de 180.060 kinderen die in die periode zijn geboren 177.649 kinderen onderzocht, dat is 98,7 Het onderzoek wordt uitge- voerd door een prikje in de hiel, bij voorkeur voordat het kind 16 dagen 'oud' is. Dienstencentrum De Woudhoek« Wijkverpleegkundigen: Weekenddiensten: a- Yereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. Dit is de aanihef van een bekend kinderliedje. In onze prille jeugd hebben we dit liedje rnaar al te igoed geleerd. Vooral op vele mannen beeft ihet blijkbaar diape indruk gemaakt: zitten en blijven zitten is bun motto geworden. Veel mannen - hiuisvader en kostwinner - hebben een leefpatroon dat er ongeveer als volgt uitziet: hij stapt 's-mongens in zijn auto, rijdt naar kantoor of fabriek, werkt de bale dag met zijn handen of met z'n hoofd of met beide, rijdt terug naar vrouw en kinderen en zakt voor de rest van de avond in bank of luie stoel. Het is duidellijk dat zo'n man, zelfs zonder andere slecbte leefgewoonten, als 'het gebruik van alcohol, nicotine of drugs, roofbouw pleegt op zijn gezondhieid, door gebrek aan beweging. Gelukkig compenseren veel mannen deze bewegingsarmoede, die vaak door hun beroep in de hand wordt gewerkt, door sporten, trimmen of indoortraining. Tooh zien we dat veel anderen van deze mogelijkheden geen gebruik maken. Dit kan allerlei redenen hebben, bij voorbeeld het bezwaar dat men zdoh niet aan een club wil foinden of dat men zijn capaciteiten te laag actht voor het deelnemen aan een sport. De kruisvereniging Kethel besdhouwt het als een vorm van preventieve gezondheidszorg om voor deze categorie mannen een aangepast trai- ningsprogramma te bieden. Hierbij wordt vooral gedacht aan het corrigeren van verkeerde gewoonten bij zitten, staan en lopen. Wij deniken oak aan bewuste toepassing van ademhalings- en ontspan- niingstedhnieken. Het gaat, let wel, am een cursus. Dat wiil zeggen, een afgerond oefenprogramma, gericiht op het <aanleren van gewoonten en technieken die men later zelf kan voortzetten. Ook het afleren van sledh'te gewoontes en houdingen kan een belangrijke winst betekenen. Wij denken in dit, stdium aan een oefenprogramma van ongeveer twintig avonden, een rnaial per week, uiteraard onder deskundige leiding." Alvorens de cursus definitief op te zetten en uit te werken willen we graag weten hoeveel mensen hiervoor belangstelliing hebben. Een rede- lijk aanital is bepalend voor de uitvoerbaarheidvan dit plan, ook in financieel opzidht. Heeft u belangstelling voor deze cunsus, dan kunt u zich opgeven bij mevrouw M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Of u kunt onderstaandie bon ingevuld deponeren lin de brievenbus van het kruis- gebouw Baohplein. We willen wel zo snel mogelijk beslissen of deze oursus doorgaat, met ingkng van maart a.s., zodat we nog voor de zomer- vakantie een oefenprogramma kunnen afwerken. Wilt u daarom snel - d.w.z. voor 15 jan. a.s. - reageren. krijgt dan van ons spoedig berioht. Ik heb belangstelling voor de cursus Naam: Adres: Telefoon nr. Heijermansplein 38 - Telef. 709555 Spreekuren leidster dienstencentrum elke maan- dag en donderdag 9.00 - 10.00 uur. In flat no. 38, le etage. Stichting Gezinsverzorglng: 's-maandags van 11.00- 12.00 uur. Gehoor- en Gezichtsproblemen: De Gehoorservicedienst "Neder- land" zal i.v.m. de feestdagen geen zitting houden. 7 januari 1976 Pedicure's: Elke dinsdag en woenisdag vanaf 8.00 uur. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak de pedicure's bereid zijn U thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid ge bruik wenst te maken kunt u zich ook telefonisch opgeven. Tel. 709555. Herenkapper: Eens per 14 dagen. Aanwezig op dinsdag 23 deeetmber vanai half drie. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk verzocht v66r 14.00 uur aanwezig te zijn. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handenarbeid: Elke maandag van 14-16 uur iin de grate zaal. Deze club is uitgebreid met verschillende andere bezig- heden o.a. boetseren, houtbewer- ken, schilderen. U kunt zich hier voor nog opgeven. Gymnastiek: Elke dinsdag van 9.15-10.00 uur is er gevarieerde gymnastiek in de recreatiezaal, geen yoga. Om 9 uur worden de deelnemers verwacht. Iedere middag kunt u kaarten in de recreatie-zaal. Vanaf 2.00 uur. Openstelling Dienstencentrum „De Woudhoek" op zondagen: Op zondag 11 januari a.s., is het dienstencentrum van 2.00-5.00 uur geopend. Programma: 15 januari: FILMMIDDAG. Aanvang 14.30 uur. Entree 0,75 per persoon. Vertoond wordt de film: "13 EZELS". 22 januari: DIA-AVOND, m.m.v. Ingrid Olthoff, sopraan, met aan de piano dhr. De Bie. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 6177. Secretariaat: H. Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11. (telefonisch bereikbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raalteplein 48 tel. 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 zaterdag en zondag telefonisch bereikbaar 8.00 - 8.30 uur. 10/11 januari Zr. van Dalen-Kroesbergen telefoon 70 15 49 17/18 jianuari Zr. Gielen telefoon 70 57 74 o o >-t 0- n Ht o o 1-t m 3 Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 27,00. Naam: Voorletters: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5