WIJKCENTRUM" kloppend hart voor Schiedam-Noord z "ba .NaAoaaiSHHaNO. 13 iuaq a NaaaooMMv aaaaooN SOEP EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN S GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN VERLOVINGSKAARTEN Zij-inrit Chopinplein afgesloien Ontmoetingsavond in „de 4 Molens" Bijzondere Postzegels in 1976 Lektuur in Groofdruk Caravanshow A H O Y in Betaling contributie Het nieuwe jaar is inmiddels weer een paar weken oud. Hebt U reeds aan Uw Contributie-betaling voor 1976 gedacht? Is 1975 helemaal betaald? Het gironummer is 267585, de bankrekening Rabobank no. 95676. T3 Ul O u 0) T3 u O O Dr. Wlbau'pleln 15 - Telefoon 70 69 05 (vervolg van pag. 1) Vamuiit de basiisfi'losofie blijkt dat het noodzakelijk is met aide be- trokken partijen aan tafel te zit- ten om zo van elkaar,s plannen op de hoogte te komen. Pogingen van de werkgroep om via de betrok- ken wethouder inzioht te krijgen in wat er rond .hist wijkcentrum verder gbbeurt, zijn tot op heden op niets uitgelopen. Daarom is de werkgroep dan ook geinoodzaakt om snel te reageren op geruchten en/of perspubl/ikatles die ingaan tegen de uitgangspunten van de basisfilosofie. Een van die geruchten betreft de bouwplannen v'oor de biibliotiheek en de PTT-vestiging, b elide een onderdeel' van het wijkcentrum, die al dn een vergevorderd stadi um van voonbereidiing tafcken zon- der dat gevraagde en toegezegde informatie aan de werkigroep had plaats gevonden. De werkgroep is bang dat de gebouwen voor ibiblio- theek en PTT op eenzelfde manier zullen worden gefoouwd als het Kruisgebouw, waardoor er tussen die gebouwen 'kille' trotted,rs tus sen 'blinde' rnuren ontstaan met als enige 'verfraaing' de puot- dakjes. Als reaktie op de geruchten is een brief verzonden naiar de gemeente- raad van Schiedam, waarin wordt Er zyn alweer NIEUWE MODELLEN Tel. 26 86 66 - 26 66 70 Rotterdamsedijk 279-281 SCHIEDAM 's-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 DRUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN Per;jnlijk Max Factor kado bij elke bestelling. gevraagd om opheldeniing over ge ruchten die verband houden met wijkoentrumplannen. Tevens is ge vraagd om een overlegsituatie, waarin bewoners '(vertegenwoor- diigd in de werkgroep wijkcen- itrum) en vertagenwoordiigers van PTT, bibliotheek, muzieksc'hool, museum, gezondheidszorg, winkels en gemeente als iburen en mede- deelnemars elkaar ikunnen vinden; waarin zij hun eisen en verlangens kunnen uiten en -die in samen- spraak kunnen formuleren. De werkgroep heeft in de afge- lopen periode een inventarisatie gemaakt van de nu iin Sclhiedam- Noord voorkomende aktiiviteiten op sociaal- en kulturee.1 gebied. Aan de hand van de resultaten hiervain is Jfe werkgroep bezig een programma van eisen en wensen voor het wijkcentrum op te stel- len. Dit programma van eiisen zal naast een schatting van benodagde ruimte ook aangeven hoe de ver- schiillende relaties van de r.uimten onderling moeten zijn. Wanneer ons voorstel hiervoor klaar is (omstreeks eind februari) zullen wij dit in Noorder Akkoor- den bekend maken waoirna dan gemeenschappelij'k over deze eisen en wensen zal worden gepraat. De werkigroep wijkcentrum Sahiedam^Noord, sekr. Bachplein 485, telef oon 70 88 30. Mede daink zij omze publikatie hierover (en de door de bewoners geschreven brief) zal de gevaar- lijke zij-iniganig van het Chopin plein ve.rdwijnen. De gemeente deelde mede, dat de zuiidelijke in- en uitrit zal worden afigesloten. Dit zal tijdelijk door middel van een hek igeschieden. Met de reconstructie-werfczaam- heden aan de Laan van Bol'Es in de loop van dit jaar, zal de uitrit def.initief verdwijnen. Op vrijdagavomd 30 januari a.s. staan vanaf 20.00 uur iin het Dienstencentrum de deuren weer 6pen voor de maandelijkse ont- moetinigsavond van STICHTING OPEN HUIS! U weet, een avond met 'een praatje een dansje en een mogelijkheid kreatief bezig te zijn voor rnensen, die niet meer "piepjong" zijn, om wat konitakten ite kunnen leggen en/of uit te braiden. We rekenen na een druk bezochte KERST-INN weer op vele men- sen; U komt toch ook Het programma voor de uitgifte van bijzondere postzegels in 1976 is '(voorlopig) als volgt vastgesteld: Februari - Een zegal tier gelegen- iheid van het 250-jarig bestaan van de Staatsloterij. April - De zomerzegels, die dit- maal gewijd zijn aan: 100 jaar landbouwonderwijs; 175 jaar nationale wetgeving op het gebied van het lager onder- wijs; 75 jarig bestaan van de Sociale Verzekerin-gsbank, tevens 75 jaar sociale wetgeving. - Een zegel tier herdenking van het feit dat 300 jaar geleden Admiraal Miohiel Adriaensz. de Ruyter ovenleed. Juni - Twee "isportzegels", waarin aandacht wordt geschonken aan: 75-jarig beistaan van de Kon. Nederl. Athletiek Urrie (KNAU). - Het feit, dat de Internationale Vierdaagse Afstandsmarsen te Nijmegen voor de zestigste maal worden gehouden. September - Gecombineerde uit gifte ter gelegeniheid van het 50-jarig bestaan van de Neder- landse Vereniging tot Reumabe- strijding (zegel met toeslag). - Het 75-jarig bestaan van het Kon. Ned. Verbond van Drukke- rijen, alsmede twee zegels ge wijd aan landwinning in de voormalige Zuiderzee. November - Kinderpostzegels. De jiuiste data van uitgiften, als mede de waarde van de zegels zullen later worden foekendge- maiakt. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributes Wijkver.: j 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tji.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. In dat hele smalle istraatje had ik zo'n zark niet verwacht en het verweerde uithangburd "Cafe Animo" intrigeerde me al in de verte, De van vele juiste rondingen voorziene juffrouw die - op de deur geschilderd - zeer wulps Cola aanprees, was niet de oorzaak dat ik n.aar binnen staple. Het handgeschilderde bordje "Erwtensoep tegen 'n snertprijs" had mij de doorslag gegeven. De figuur achter de morsige "kist" was wel in schrille tegenstelling met |de droomachtige nimf op de buitendeur. Het was een broodmagere vent, die zijn door een grauwsluier overschaduwd gezicht even in mijn richting keerde toen ik myn entree maakte. Veel indruk maakte ik blijkbaar niet, want hy ging idoor imet het schoonpoetsen van een aantal glazen. Ik hees me op cen wankele kruk, die duidelyk - net als ik - betere dagen gekend had. „Wat mot't weze?" vroeg de man achter de bar. „Nou" zei ik „lk wil wel 's zo'n koppiei erwtensoep proberen". „Dat ken nie" bromde de kastelein. „P.ardon?" vroeg ik nogal deftig „Dat ga nie en da ken niet" antwoordde hij met enige stem- verheffing. Hoewel de wonderschone handel in tuinbouwprodukten niet mijn sterkste zijde is, liet ik mij toch geen knollcn voor citroenen ver- kopen en zei dapper „hoe bedoelu?" De man keek me eens onder- zoekend aan en merkte op: ,,'t Is nou 1 uur en de soep komp pas om 5 uur. As je vier uur d'r op wil wachten, ga dan maar zolang op het biljart liggen". „Maak 't een beetje, d'r staat op de deur ook de koffie is klaar" zei ik toch 'n tikkie kwaad. „Wil je soms koffie met erwten d'r in" vroeg de cafebaas. „Nee, dank je, geef dan maar 'n kopje koffie" gaf ik als antwoord. „Kyk, dat ken nou wel, zie je" bastte de eigenaar, „had dat nou ineens gezegd" en hij kwakte een kopje met groezelig vocht voor me neer, dat me zeker niet aan en of ander goudmerk deed denken. Dc man die naast me aan de tapkast zat, tikte me op m'n schouders en zei "Trekt U zich d'r imaar niks van an hoor, hy is knettergek" en hij tikte enkele malen met z'n wijsvinger op z'n voorhoofd. Precies zo.als vele automobilisten doen wanneer ze elkaar onder- weg begroeten. De erwtensoepchef knikte als antwoord: „Je heb groot gelijk, Kees. Ik ben gek, dat weet ik ook wel. Als jongen op school ihep ik 's an de meester gevraagd of gekken ook kinderen krijgen. Weet je wat 'ie zei? Weet je dat? Nee? Dan zal ik 't vertellen, de imeester zee: natuurlijk kunnen gekken kinderen krijgen, waar motten anders de cafehouders vandaan komen!" Hij keek ons triomfantelijk aan en schonk met vaste hand een stevig borreltje voor zichzelf in, Na de wijze uitspraak met verbazing aangehoord te hebben, liet Kees zich van de barkruk glijden en zei „Henk, geef me de kist's," De kastelein dook onder de toonbank /en gaf 'm een kistje sigaren. „Nou tot kijk" zwaaide Kees. "Nou, zo komt U 't weekend wel door" zei ik vrindelijk. Kees keek me even aan, deed de deksel van het kistje open en liet zien dat het leeg was. Met het sigarenkistje onder z'n arm geklemd liep hy weg. Bij de deur gekomen keek hij nog eens om en riep tegen me: „Man, ik rook helemaal niet, ik ben thuis aan 't verhuizen!" JAVAS De Grootidruk - U'itigeverij is een ndeuwe uitgeverij - de tweede in Nederland - die boeken vervaar- digt in igrote letter, bestemd voor alien die de gewone letter in boek en tijdschrift niet of onvoldoende kunnen lezen. Deze nieuwe .uitgeverij is ontstaan uit een initiatief van Drukkerij Van de Molengraft B.V. te Eind hoven, die daarmee uitigever P. Castelein de mogeiijkheid ver- schafte zijn werk, dat hij zes jaar lang voor hot grote-letter-boek verrichtte, te blijven voortzetten. De uitgever start niet alleen met romans, zij introduceert ook het grootdruk boek op het terrain van de religie en komt daarmee tege- moet aan de wens van velen, voorai ouderen. Nieuw voor Nederland zijn tevens de romans en verhialen welike in tijcLschniftivorm beschikibaar ko men. Voor minder dan tien gulden kan men ziah dan een koimpleet boek in grootdruk aanschaffen. De igeforuikte letter en de ruimte tussen letters, woorden en regels zijn zodanig gekozen, dat de pagi- na's iin hoige mate leesbaar zijn geworden voor hen die moedte hibeben met een Meine letter. Opvallend is ook het kleine for- maat van het grootdruk boek, het lichte gewiieh't en het fleurige ■uiterlijk. Bovendien zijn de prijzen populair. Vijftien 'Veel gevraagde titdls zijn het eer-ste resoiltaat van de Grootdruk - Uitgeverij die te Eindhoven (postbus 325) gevestigd Vanaf 31 januari a.s. wordt in het AHOY-complex een caravanten- toonstalling gehouden. Ditmaal kan met reeht van .een "show" ge- sproken worden omdat niet alleen aandacht wordt toesteed aan vele modellen caravans. Men legt deze keer het accent in het bijzonder op de recreatie rondom de cara van. Wanneer men het plan heeft een caravan aan te sah.aff.en of wat meer wil weten over andere as- pecten op een camping zal op de te houden show veel ideen op doen. De tentoonstelldng wordt ge houden van 31 januari tot en met 8 februari a.s. t.n.v. Penningmeester Wijkverendging Groenoord.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3