TTLi BELANGRIJK!! Dagtochten en Vakantieweek 1976 AGENDA Kleuferschool 'f Floddertje en Openbare school in een gebouw Voor al Uw Verzekeringen Hypotheken Finan cieringen A. IIaaleivijn voor de Algemene L E D E N V E R G A D E RIN G van Wijkvereniging »Groenoord e.o.« op VRIJDAG 6 FEBRUARI as. 1. Opening. 2. Notulen Alg. Ledenvergadering '75. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Jaarverslag Penningmeester. 5. Verslag Kascommissie. 6. Voorstellen nieuwe bestuursleden. 7. Verkiezing Secretaris 8. Verkiezing Bestuursleden. 9. Verkiezing Kascommissie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. BOERDERIJ "LANDVREUGD' Aanvang 20.00 uur Jeugdige inspraak bij Alctie Werkgroep Woudhoek Gemeentegids Schiedam is uit Op de zee en aan de wal N00RDER AKK00RDEN lees je overal. Bouw Rijnmond MTS gestart De openbare kleutiarschool 't Flod dertje en de openbare foasLsschool De Woudhoek houden op donder- dag 5 fetoruami a.s. een "open dag" voor all© belangstellenden in de wijk. Deze open dag wordt gehouden ter gelegenheid van h<et feat dat de kleuter- en de basisscihool in een gebouw aan bet Faassenplein 201 ziijn ondergebracht. Deze samenvoeging is in deze vorm uniek voor SChiedam-Noord. De samenvoeging tussen beide scholen, die reeds bestond, zal ten gevolge van de samenvoeging op- timaal kunnen functiioneren. Belangstellenden worden op deze dag in de gelegenbieid gesteld de lessen op de beide scholen bij te wonen. Zij kunnen zich hiervoor de gehele dag en bovendien 's-avonds van 19.30 - 20.30 uur bij de scholen vervoegen. Nog wat ibijzonderheden over de kleuterschool 't Floddertje. Deze school bestaat uit 3 klassen. De boofdleidster heet Joke Krom- menhoek en de anidere leidsters zijn Helen van Meeuwen en Trudi Zwijnenburg. Half december is bet complex aan hist Faiassenplein igereed gekomen. De basisschool was al ongeveer een jaar te voren gebouwd. De verplaatsiing van de kleuter school heeft ongeveer 7 weken ge- duurd. De verhuizing 'hiervan moest vanwege de verbouwing van het gehelecomplex in trwee fasen worden uitgevoerd. Eerst zijn twee klassen naar "De Woudhoefc" gegaan en moesten te samen in een lokaal worden on dergebracht. De overgebleven klas is eerst nog naar een lokaal aan de Churcbill- weg nr. 52 gegaan. Een manoeuvre die de ouders van de kinderen zelf hebben uitge voerd. Toen het complex aan bet Faassenplein verder was afge- bouwd is deze klas ook overge- pliaatst. Op 19 december j.l. is de kerst- vakantie begonnen, zodat in het oude jaar geen feestalijke opening meer kon plaatsvinden. De feestelijke - en officiele ope ning is nu gepland op woensdag 4 februari a.s. De open dag, waarop iedereen in de scholen van harte welkom is, is op donderdag 5 februari a.s. Vrijdag 6 februari is voor de kin deren van dlit scholencomplex een dag vol festiviteiten. Voorzitter oudercommissie, Gerda Wevers. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Hat is de bedoeliing van de Wijkvereniging Groenoord om in het voor jaar 1976 voor de 65-iplus leden van de Wijkvereninging een gebeel verzorgde dagtocht (dus geen lunchpakketten meenemen) te organiseren mits er voldoende belangstelling voor is. Oak in het najaar kan er een dagitocht bij voldoende belangstelling worden georganiseerd eveneens voor de 65-plus leden. Voor deze tochten is een Reis- U Uw paspoort meet meeibrenigen. bureau in de arm genomen en met (Dit paspoort mag niet langer dan hun ervaring gaan wij de bloeien- 5 jaar zijn verlopen). de natuur in, duur van ideze tocht wij willen nu zo snel mogelijk uit en thins ongeveer 12 uur. weten wie er wil deelnemen, dan De dee.name voor de leden van de kunnen wij de afspraken mat het Wijkvereniging ibedraagt 35,00 Reisbureau vastleggen en kunnen per persoon. Voor zover er plaats wij U de verdere gegevens door- is kunnen ook naet-leden meegaan, geven, waarbij U een intekenfor- doch voor hen is de deelname mulier ontvangt. f 40,00 per persoon. Voor de daigreis gelieve U de reis- Bij voldoende deelname (max. 52 som direkt te voldoen, voor de personen) bestaat verder de moge- vakantieweek gdlieve U bij de lijkheid voor de 65-plus leden een boeking minstens i/4 gedeedte te vakantieiweek in Twente (geen betalen, het resterende voor de Oldenzaal) door te brengen, waar- aanvang van de vakantie. van de prijs per persoon op plm. op onderstaande bon gelieve U op f 280,00 vol pension wordt gesohat te geven of U intenesse hebt en voor leden van de Wijkvereniging deze bon gelieve U uit te knippen zou dit plm. f 270,00 worden. De en te zenden aan of in te leveren gebe'le groep is in een hotel, de bij: de Heer G. de Jager, Henr. autobus, welke U van SOhiedam Bosmansplein 125, telef. 7010 65. brengt naar Twente, blijft de hele week voor exoursies bescbikbaar ,)eze bon moet uiterhjk 31 januan volgens het rooster van het Reis- °P bovenstaand adres z«n inge- bureau. Er moet voor de vakantie- leverd. week eraan worden gedacht dat Het Bestuur. UITKNIPPEN Naam Adres telefoon lid/geen lid van de Wijkvereniging Groenoord wil gaarne met personen deelnemen aan: O de dagtocht in het voorjaar. O de dagtocht in het najaar. O de vakantieiweek in September. Voor nadere gegevens ontvang ik gaarne zo spoedig mogeldjk een inteikenformulier en wordt door mij bij boeking het verschuldigde bedrag betaald. Handtekeninig Schiedam, januari 1976. Ails antwoord op de vraag, hoe kinderen te betrekken bij de op- bouw van ©en nieuwe wijk, zoals de Woudhoek is, start een dezer dag'en de werkgroep Woudhoek een grote aktie voor en door de jeugd. Huis aan ihuis zal een brief worden ibezongd, die als volgt taidt: Beste jongens en meisjes Hier is dan een brief helemaal voor jullie: grote, kleine, dikke en dunne kinderen van de Woudhoek. Dees deze brief heel goed, want je mag er straks iets mee gaan doen. Jullie weten allemaal, dat de Woudhoek nog niet zo lang be staat. Als je zo langs al die mooie, nieuwe buizen wandelt, kun je je haast niiet voorstellen, dat er een paar jaar geleden hier nog koeien in het land liepen. En nu wonen wij met z'n alien hier. Sommigen ad een hele poos en anderen pas sinds kort. Jullie hebben nu zeker een eiigen kamer of samen met je ibroertje of zusje? Misschien heb je zelf wel moigen ze.ggen, wat er allemaal in die kamer mocht kamen staan en heb je meegeholpen met het uit- zoeiken van de gordijnen en zo. Nu het ibuiten nog koud is, speel je zeker wel dikwijls binnen met je vr.iend of vriendin. Maar jongens en meisjes, toch duurt het niet zo lang meer, of de winter is weer voorbij. Hopelijk krijgen we een mooii voorjaar met veel zon en dan gaan we weer fijn naar buiten om te spelen. EN NU KOMT HET: WAAR je gaat spelen, WAARMEE en WAAROP, dat mogen jullie nu eens gaan vertellen. Je mag: schrijven, tekenen, knippen of plakken over wat jij nu le.uk zou vinden om te spelen. Nu moet je natuuirlijik ndet een pop gaan teke nen of een raceauto. Die zou je misschien wel graag wullen heb ben, maar daar gaat bet hier niet om. Jullie hebben misschien wel gezien, dat er op veel plaatsen in de Woudhoek door de Gemeente zandbakken zijn geplaatst. In som- mige bakken staan al leuke dingen waar je op ikunt kdimimen of af kunt springen en zo. Maar er zijn ook nog bakken met alleen maar zand, waar eigenlijk best lets leuks in zou kunnen kamen. Hebben jullie soms een idee, wat we daar in zouden kunnen zetten? lets, waar jullie echt veel plezier aan kunnen hebben? De werk groep Woudhoek zou .dit heel graag van jullie wlllen weten en daarom vragen wij: helpen jullie allemaal mee om zo de Woudhoek gezellig te maken? DUS: DET GOED OP Alle kinderen van 6 tot 14 jaar gaan nu aan bet werk. Teken, schrijf, knip of plak, hoe JIJ vindt dat ©en speelplaats eruit zou moe- ten zien. Je werkstuk breng je op woens- dagmiddag 28 januari tussen half 3 en half ,5 naar het Diensten- centrum in de Heijermansflat. Niet vroeger of later, want daar zit iemand, die je werkstuk aan- neemt. Je 'krijgt dan iets van ons tefiug en wel: een toegangsbewijs voor een heerlijke filmmiddag op zaterdag 31 januari, ook weer in bet Dienstencentrum. Lees goed je toegangsbewijs en iverigeet niet het mee te brengen! Kinderen izonder toegangsbewijs worden beslist niet toegalaten. Zo, nu gaan we allemaal aan het werk. Alle werkstukiken worden bewaard en de mooiste hangen we op in Ihet Dienstencentrum. Misschien wel allemaal Over de beste ideeen gaat de werkgroep dan verder praten met de Ge meente en wie weet, wat er dan over een paar maanden in de Woudhoek voor moois te bewon- deren valt. Misschien wel JOUW IDEE Namens de Werkgroep Woudhoek M. L. A. van Dorp-Lafort, telefoon 71 22 50. Enkele dagen geleden is begonnen met de verspreiding van de nieu we Gemeentegids Schiedam. Er bestond duidelijk behoefte aan een geheel bijgewerkte adressen- gids en drukkerij "de Magneet" in Schiedam is er zeker in geslaagd van dit boekwerkje een zeer over- ziohtelijke te maken. Door achterin een register af te drukken, is het zeer gemakkelijk het gezochte adres te vinden. Aardig is dat in de gids ook rudmte is gemaakt voor nadere gegevens over Schiedam zelf. (Het ontstaan en de ihistorie van de stad en een opgave van monumenten, parken, e.d.). Een geheel nieuwe kaart (compleet met Woudhoek) met stratenregister vergezelt deze goed uitgevoerde gids. 9 januari j,l. werd met enig ver- toon de eerste paal igeslagen van de bouw van de Rijnmona MTS ten oosten van de Nieuwe Dam- ten bij Bijdorp. Het 4 verdie- pingen hoge gebouw, dat ruim 5 miljoen gulden zal kosten, moet in augustus 1977 gereed zijn. Het zal dan plaats biaden aan 400 soholieren. Het nabij gelegen sportpark ten zuiden van rijksweg 20 nadert 6ok z'n voltooing. Wandelpaadjes zijn al aangelegd en de beplanting is aangebracht.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 9