JAARVERGADERING Rabobank fS UW voorAL BANKZAKEN Wijkver. GROENOORD E.O. maiig bezochi Veel Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbua 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 8e jaargang no. 202 18 februari 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis VOETBAL Radio Veronica DHS Veel werk verricht. Nieuw bestuur. Stuurlui. Wijkvereniging GROENOORD e.o. enige aktieve Medewerkers(sters) Postbus 410 - Schiedam „PRAATMARKT" over oud-worden TUBEROVA extra borstonderzoek mannen boven 40 jaar GEBOORTEKAARTJES HU WELIJ KSK A ARTEN VERLOVINGSKAARTEN Carnavals-Feesten in Schiedam Carnavalsoptocht. Wijkver. Groenoord e.o. Recreatiever. Beneluxflat. Loop-Inn Woudhoek. loonier Akkoorden De Wijkvereniging Groenoord e.o. hield 6 februari j.l. in Boerderij "Landvreugd" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Of het aan de op die avond gehouden T.V.-weekend-kwis lag, weten we niet, raaar de opkomst van de leden van de toch grootste wijkvereniging van Schiedam was maar matig. Jammer, want er werden toch een aantal interessante zaken besproken. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de Heer A. v. d. Belt dat het Hoofd- bestuur van de vereniging in het af- gelopen jaar zich voor vele moeilijk- heden zag geplaatst. Ook bleek er in begin 1975 geen enkele beleidsformule voor de komende jaren ontwikkeld te zijn. Dit culmineerde in een in oktober aan pets en belangstellenden aange- boden aktie- en beleidsprogramma. De voorzitter betreurde het dat in de plaatselijke pers verwijten voorkomen dat in Schiedam-Noord nauwelijks of niets gebeurd op sociaal-cultureel ge- bied, sport en ontspanning. Deze publi- katies, wellicht door derden in inter views geuit, zijn betreurenswaardig, zo niet naief. Het geeft een vertekend beeld over de aktiviteiten in Schiedam- Noord. Een ieder die zich werkelijk betrokken voelt bij deze wijk, weet dat de Wijkvereniging Groenoord' sinds vele jaren actief op dit gebied is, zo zei de voorzitter. Dat de wijkvereniging inderdaad - on- danks een relatief klein bestuur - zeer veel werk in 1975 heeft verricht, moge blijken uit het jaarverslag van de secretaris. Elders in dit nummer kunt U dit uitgebreide jaarverslag terugvinden. Niet alleen heeft de vereniging talrijke aktiviteiten op cultureel en recreatief terrein ten toon gespreid, doch ook op ander gebied is er veel gepresteerd. Voor het lopende verenigingsjaar is een nieuw Hootdbestuur samengesteld, be- staande uit de Heren A. v. d. Belt (voorzitter), J. van Schaverbeke (secre taris), H. F W. Haan (penningmeester). Verder de Heren Th. Bakkers (2e voor zitter) en G. de Jager (2e penningm.) en Mevr. S. G. Groeneweg (2e seer.). Andere H.B.-leden zijn: Mevr. H. van Geloven en de Heren P. Kreft, A. J. Hellwig en S. Ph. Louis. In zijn sluitingswoord zei de voorzitter te menen. dat de Wijkvereniging er wel in geslaagd te zijn in het afgelopen jaar de vereniging een nieuw aanzicht te geven. Met de verandering van de samen- leving £n in de wijkstructuur, moest de bankvooriedereen Schiedam/Kerhel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 V ook de Wijkvereniging zijn werkwijze veranderen am aan zijn doel te be- antwoorden. Het Hoofdbestuur heeft hier hard aan gewerkt en dat er fouten gemaakt zijn is eigenlijk nog maar goed ook, dit houdt de strijdlust er in. Kritiek is welkom meende de voor zitter, maar dan wel kritiek dat ten doel heeft om tot nog betere resultaten te komen. De beste stuurlui staan aan wal; er is echter geen schip (en ook geen wijkvereniging) die dan een juiste koers kan varen. De Heer v. d. Belt concludeerde dat de leden van de Wijkvereniging zich met het beleid wel kunnen verenigen. Er zijn op deze ver- gadering maar weinig mensen, zo ver- volgde hij, dat is in feite een goed teken. Want bij grote ontevredenheid zouden er veel meer mensen komen om het Hoofdbestuur "eens wat te vertellen". Na dank gebracht te hebben aan vooral de mensen, die ACHTER de schermen zo veel voor de Wijkver. doen, werd de vergadering gesloten. Na afloop bleven de ruim 60 aanwe- zigen nog geruime tijd bijeen onder de voortreffelijke muzikale klanken van de band. vraagt wegens uitbreiding van haar aktiviteiten voor diverse werkgroepen, hoofdbestuur e.d. Zij, die iets voor hun wijk willen doen, er een gedeel- te van hun vrije tijd aan willen geven en ge£n be- loning verwachten; gelieven een kort briefje te schrijven aan: De Nederlandse bevolking wordt ge- middeld steeds ouder. In de huidige maatschappij heeft dat ertoe geleid, dat "bejaardenzorg" vrijwel in een adem wordt genoemd met "bejaarden- probleem". Maar is dit wel een natuur- wet? Op zaterdag 28 februari a.s. van 10.00 tot 13.00 uur organiseert het Informatiecentrum Bio-Wetenschappen en Maatschappij in het gebouw Tria non, Oude Gracht 252 te Utrecht een discussiebijeenkomst over "Oud wor- den, oud zijn". Gekozen is voor de vorm van een "praattnarkt"; vijf deskundigen hebben ieder een eigen discussiegroep. De deel- nemers kunnen naar behoefte van groep wisselen. Opgave voor deelneming aan de praat- markt geschiedt door overntaking van f 7.50 op postgiro 2252162 t.n.v. Stich- ting Bio-Wetenschappen en Maatschap pij te Leiden. Op 6 maart a.s. zal de voetbalclub van Radio Veronica een wedstrijd spelen tegen het Veteranenelftal van DHS. De opbrengst van deze wedstrijd, welke zal worden gehouden op het DHS-ter- rein aan de Schiedamseweg, komt ten goede aan het nieuwe Dierenasiel. l)e Stichting "Tuberova", die reeds gedurende vele jaren periodiek borst- onderzoeken uitvoert in Schiedam, zal in de komende weken een extra-borst- onderzoek houden voor mannen boven de 40 jaar. Aangezien longtuberculose vooral in de jongere leeftijdsgroepen minder voorkomt, is het gewoonte ge- worden om deze jongere categorieen niet meer bij de onderzoeken te be- trekken. Zodoende ontstaat nu ruimte om. mede op initiatief van de gemeen- teraad, een reeds lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan, nl. om de mannelijke bevolking boven de 40 jaar met kortere tussenpauzen aan een borstonderzoek te onderwerpen. De bedoeling is om zo bepaalde borst- aandoeningen sneller op het spoor te komen en ook in een vroeger stadium op de juisste wijze te kunnen behan- delen. Vooral de genezing van de aan- doening bekend onder de naam long- kanker. is sterk afhankelijk van het tijdstip waarop de aandoening ontdekt wordt. Hoe sneller de ziekte gevonden wordt, des te beter zijn de genezings- kansen. Het is duidelijk dat ook een jaarlijkse doorlichting niet aan alle ontdekte longkankergevallen een abso lute garantie kan bieden, dat er nog genezing kan plaatsvinden. Overigens biedt de gemaakte foto ook de gelegen- heid om bijvoorbeeld bepaalde hart- en vaataandoeningen op het spoor te komen. Het extra-borstonderzoek richt zich op de groep mannen van boven de veertig jaar, omdat dit de groep is waarin de boven vermelde ziektebeelden verreweg het meest voorkomen. Het onderzoek bestaat, evenals bij het "normale" Tuberova-onderzoek, uitsluitend uit het maken van een foto van de borst en heeft op dezelfde snelle wijze plaats. Het onderzoek in Schiedam zal begin- nen op donderdag 19 februari a.s. om 14.00 uur in de Prof. R. Casimirschool aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 496, waar voor dit doel een onderzoek- ruimte is singericht. Op dit adres zul- len de bewoners van het stadsdeel Nieuwland cn omgeving worden op- geroepen. Op 15 maart a.s. zal het onderzoek worden voortgezet in Kethel/Groen- oord in het Medisch centrum aan het Bachplein. Daarna volgen op nader vast te stellen data de stadsdelen Zuid en Oost, waarvoor respectievelijk in een zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat en in de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel onderzoekbureaus worden gevestigd. De voor dit onderzoek in aanmerking komende personen zullen een persoon- lijke oproep ontvangen, waarop is aan- gegeven waar en wanneer men voor het onderzoek wordt verwacht. De onderzoekuren zijn van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur. In de kosten van het onderzoek wordt van het publiek een vrijwillige bijdrage gevraagd van f 3.-. Doch niemand be hoeft weg tc blijven indien dit bedrag voor hem een belemmering zou zijn. Er zjjn alweer NIEUWE MODELLEN Tel. 26 86 G6 - 26 66 70 Rotterdamscdijk 279-281 SCHIEDAM 's-Avonds na 18.00 uur na telefonische afspraak 26 75 65 DRUKWERK BESTELLEN "DE MAGNEET" BELLEN l'ersoonlijk Max Factor kado bjj elke bestelling. Ook in onze stad houden verschillende verenigingen hun Carnavalsfeest. De Schiedamse Carnavalsvereniging "De Rietzeilers" doen dit zelfs met twee avonden, t.w. het "Boerenbal,, dat op zaterdag 7 februari j.l. heeft plaats- gevonden en het "Prinsenbal" dat op 28 februari a.s. gehouden zal worden. Niet leden van deze vereniging betalen 7,50 toegang. "De Rietzeilers" houden ook een giootse Carnavalsoptocht en wel op zaterdag 28 februari a.s. De route (aan- vang 13.30 uur) is vanaf "de 4-Molens" via de Troelstralaan, Dr. Wibautplein, Mgr. Nolenslaan, Parkweg naar het Stadhuis op de Grote Markt alwaar de burgemeester de sleutel van de stad aan Prins Carnaval zal overhandigen. Daarna gaat de stoet (met veel knots- gekke verklede deelnemers en ver- sierde wagens) via de Lange Kerkstraat, Broersvest, Koemarkt, Gerrit Verboon- straat naar de Westvest (Walvismolen) waar de stoet ontbonden zal worden. Ook de Wijkvereniging Groenoord e.o., die zo langzainerhand een goede naam heeft gekregen door het succesvol orga- niseren van een regelrechte £chte Carnavalsavond doet dit weer op 28 februari a.s. in Boerderij "Landvreugd" (leest hierover onze publikatie elders in dit blad). Wie zich eens echt wil uitleven en voor tientallen guldens plezier wil hebben. kan voor het lutte- le toegangsprijsje van 5 gulden terecht. Wel even van te voren kaarten bestel- len, 't loopt er altijd storm 1 Op 21 februari a.s. zal op de 13e etage van de Beneluxflat aan het Chopin- plein wederom voor alle bewoners van dit flat (alsmede hun introduces) een grote Carnavalsavond worden georga- niseerd. Het bestuur van de recreatievereniging nodigt alle oud-bewoners van deze flat uit deze grote feestavond bij te wonen, waarbij de "gijn" en de "leut" de boventoon zullen voeren. Ook deze groep houdt een Carnavals feest op 20 februari a.s. in het Diens- tencentrum Woudhoek in de Heijer- mansflat. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij U naar de publikatie hierover in ons vorig nummer.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1