fiporthuis Hitman GROENOORD Kinderen s <u -o Voetbal SCHAAKVERENIGING Huishoudelijke Voorlichting Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN UITNODIGING Groeiende belangstelling voor Luchtschepen Inschrijving Bureau Huisvesting P. A. v.d. KRUIT VOETBAL Radio Veronica - DHS u n3 IH O O o o Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjestraat 15 Schiedam Teiefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey De clubcompetitie van de Rotterdamse Schaak Bond is op dit moment al aar- dig gevorderd en de voorlopige balans zoals die voor Groenoord kan worden opgemaakt, ziet er redelijk uit. Groenoord 1 heeft zich gehandhaafd in de promotieklasse, mede omdat de laatste vier wedstrijden evenzoveel pun- ten opleverden. Eerst werd met 6l/2 - 3l/2 gewonnen van het sterke Volmac Rotterdam 2. Daar deze enerverende strijd al in alle opzichten de pers heeft gehaald, wordt er bier maar niet ver- der meer op ingegaan. Op 13 januari kwam Schiebroek 1 op bezoek en werden de Groenoordeis met een 4-6 nederlaag weer met beide benen op de grond gezet. Nu moet wel worden gezegd dat de onzen in deze strijd door pech werden achtervolgd, want met wat meer geluk Vervolgens moest het eerste - nota bene met 2 invallers - op bezoek bij kop- loper Overschie 2, waar we aan het eind van de avond met een overtui- gende 2l/2-7y2 nederlaag weer op straat werden gezet. Zodoende waren in 2 wedstrijden de kampioensaspiraties ingeruild voor de- gradatiezorgen. En deze zorgen werden gedeeld door stadgenoot Schiedam 1. dat vorige week de boerderij opzocht. In deze derby heeft Groenoord 1 zich echter keurig hersteld en om niet te worden gekweld door afgebroken par- tijen werd de taak aan het eind van de avond afgemaakt op een 5y2-4l/2 overwinning. Voor wat betreft de persoonlijke resul- taten wordt volstaan met het vermel- den van de beste scores in deze vier wedstrijden: C. de Zwart en J. Rusch 3 uit 4, W. van Mullem en J. v. d. Dool jr. 2% uit 4. Groenoord 2 zal het volgend jaar op- nieuw in de derde klasse vertoeven. En dat is toch wel zeer teleurstellend voor zo'n sterk team. De laatste 'theo- retische" kampioenskansen werden ver- gooid door tegen Maassluis 2 gelijk te spelen: 4 - 4. Volgend jaar beter I Groenoord 3 zal als er geen gekke din- gen meer gebeuren volgend jaar even- eens in de derde klasse spelen. Twee- tnaal werd er met 6 - 2 gewonnen, eerst van Schiebroek 5 en vervolgens van concurrent RSR/Ivoren Toren 4. Vooral de laatste ontmoeting was een grootse triomf. Met 2 invallers werd medekoploper RSR/Ivoren Toren 4 duidelijk gemaakt, wie er de sterkste was. Groenoord 3 gaat nu stevig aan kop met bovendien een riante voor- sprong in bordpunten. Het kampioen- schap lijkt nog slechts een formaliteit. De beste persoonlijke score kwam van M. Buckets, die beide partijen won. A. Langewis, A. Eenhuizen en F. Heus- dens scoorden ieder ly2 uit 2. Groenoord 4 heeft het als debutant maar moeilijk. Nu werd met 6-2 van E.B.S.V. 2 verloren, waardoor het vierde voorlopig met een matige klas- sering genoegen moet nemen. Een pluim echter voor J. v. d. Dool sr. die tot nu toe al zijn partijen won. Tot slot de standen per 24 februari. (inclusief enkele prognoses). PROMOTIEKLASSE 1. Overschie 2 7 12 2. Volmac-Rotterdam 2 7 11 3. Europoort 2 8 10 4. Groenoord 1 8 9 5. Messemaker 1 7 8 6. NRSG/W. Steinitz 1 8 6 7. Schiedam 1 8 6 8. Schiebroek 1 9. Krimpen a/d IJssel 1 10. Het Westen Regina 1 Klasse 3 c 1. Shell I 2. Overschie 4 3. Groenoord 2 4. Schiebroek 4 5. Maassluis 2 6. Het Zwarte Paard 1 7. NRSG/W. Steinitz 4 8. Hillegersberg 3 Klasse 4 t 1Groenoord 3 2. RSR Ivoren Toren 4 3. Overschie 5 4. Spangen 5 5. Caballo Blanco 1 6. De Juiste Zet 1 7. Schiebroek 5 8. Wester Toren 2 Klasse 4 d 1. Maassluis 3 2. Shell 2 3. E.B.S.V. 2 4. Schiedam 5 5. H.V.O. 4 6. Groenoord 4 7. Berkel 2 8 5 8 5 7 4 Mijn moeder zei altijd: "Kinderen zijn wreed, je kan voor ze doen wat je wilt, ze gaan toch vroeg of laat op je hart staan". Nou vond ik dat, als jongen zijn- de natuurlijk onzin. O, niet om dat ik zo'n beste jongen was hoor. O nee, niet honderd maar wel duizend maal heb ik aan moeten horen dat ik een nagel aan haar doodkist was. Om heel eerlijk te zijn, ik vond dat gezegde van haar iets verschrikkelijks. Maar ach ja 00k ouders kunnen, net als kin deren, ongewild wreed zijn. Maar goed, ik had het over kinderen. Zo zegt mijn oudste zoon laatst tegen mij dat hij zodra hij ge- trouwd is, door wil gaan met studeren. Nou dat kan natuurlijk nooit kwaad, dus ik zeg: Je hebt gelijk, nu heb je de kans nog je positie te verbeteren. Zegt de jongste: Ja, waarom heb je dat zelf eigenlijk niet gedaan Pa Kinderen keihard, Dat van die doodkist vond ik niet van toepassing. Alhoewel een draai om zijn oren had ik hem best willen verkopen. Maar. weet u de tijden veranderen. Al geef je het niet graag toe, die snotneuzen hebben het vaak w61 bij het rechte eind. Wat niet wegneemt dat zo'n toespeling toch wel zeer doet. Ja, kinderen zijn wreed. Maar zij kunnen het niet helpen. Want de waarheid is nu eenmaal wreed. En de kinderen - geluk- kig - eerlijk. Dat is toch een hoopvol teken en een lichtpunt nietwaar? Je moet er als moderne ouders mee leren leven. Het blijftl echter wel pijn doen hoor 1 Maar och, waren wij in onze jonge jaren beter Dick 4 0 Korte Dam 5, teiefoon 26 47 81. Noteert u even dat we op vtijdag 26 maart weer "Open Huis" hebben. We zouden het erg fijn vinden als u alien komt kijken. Hieronder volgen onze cursussen: Naaien: 8 lessen it f 27,50 op maandagmiddag -avond, dinsdagavond, woensdag- morgen, -avond, donderdagmiddag. -avond. Koken: dinsdagavond in de Huishoudschool, Burgem. van Haarenlaan 1155. 8 lessen a f 35,--. Indisch koken: maandagavond in de Huishoudschool Burgem. van Haarenlaan 1155. 8 lessen a 35, Bloemschikken: 8 lessen 4 f 35.--. Maandagavond of dinsdagmiddag. Uiterlijke verzorging: 5 lessen a f 25,plus 5,- prepara- tengeld; op donderdagavond. Creatief handwerken: 8 lessen a f 35.-. Op dinsdagmorgen, -avond, donderdagmorgen. Karweitjes in huis: 8 lessen a 35.-, woensdagavond. Stoelen bekleden: 8 lessen 5 f 50,- (max. 8 cursisten) op woensdagavond. Gast/gastvrouw: 4 lessen a 17,50 plus f 5,- ingred. geld, op donderdagmiddag, -avond. Wandkleden: 8 lessen k f 35,-, op maandagavond en woensdagmorgen. Poppen maken: 8 lessen 4 f 35,-, op maandagavond en woensdagmorgen. Gymnastiek: 8 lessen a 25,-, op maandagavond, donderdagmorgen in "de Kreek", Lange Haven 92. Afslanken: 12 lessen a f 60,-, woensdagmorgen, -avond. Macrame; 4 lessen a f 20,00, op maandagavond of dinsdagavond. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 - 12.00 uur. Korte Dam 5, teiefoon 2647 81, giro 716115. Tussen 5.30 en 6.30 uur kunt u bellen op nr. 26 36 33. Tot ziens P.S. U kunt zich weer opgeven voor een nieuwe cursus afslanken die wij op een morgen geven. aan alle LEDEN van WIJKVER. GROENOORD tot het bijwonen van de buitengewone LEDENVERGADER1N G op 31 MAART A.S. in Boerderij "Landvreugd" i.v.m. VERKIEZING NIEUWE V OORZITTER. Aanvang 20.00 uur. Twee enorme luchtsohepen, een aangedreven door tiien helicopters en de ander vijfmaal groter dan een -voetbalveld, zijn door de Good year Aerospace Corporation aan- bevolen als transportmiddelen voor zwaar vrarihtgoed. Het voorstel vloedit voort uit een studie op het gebied van moderne luchtschepen, uitgevoerd in opdraCht van de NASA. Volgens de studieresultaten kain de voortstuwing van het eerste lucht- schiip gesohieden door middel van Sikorsky CH-53E helicopters, vijf aan elke kant. Deze kunnen door een piloot worden bediend. Hat tweede luchtschip zou worden aangedreven door 16 schroeftur- binemotoren. Deze luchtschepen kunnen driemaal zoveel vracht vervoeren als een Jumbo Freighter. Bovendien hebben luchtschepen geen start- en landingsbaan nodig. Het grootste luchtschip, met een lengte van 503 meter, zou zijn op- waartse druk moeten ontlenen aan 1,13 miljoen m3 helium. Voor het luchtschip met helacopter-aandrij- ving komt dit neer op 445.000 m3 van dit onbraodbare draaggas. Met een snelheid van 250 krn/u zouden deze vrachtluchtsahepen van de toekom,st(?) in staat zijn de Verenigde Staten in minder dan 24 uur te overbruggen. Wanneer af- standen, levensduur en relatief ge- rdng brandstofverbrui'k in het ge- dinig komen, bieden luchtschepen betere prestaties dan andere ver- voersmethoden, aldus de leiders van het studieproject. De lucht schepen kunnen in afgelegen ge- bieden opereren en zeer lange tijd in de iucht blijven. Vender is men van mening dat nieuwe materialen en moderne voortstuwingisibronnen het gebruik van luchtschepen weer actueel en economisch verantwoord kunnen maken. De Goodyear Aerospace Corporati on heeft tevens een studio verricht op het gebied van kleine lucht sohepen voor gecombineerd passa- giers- en vrachtvervoer tussen luahthavens. Sindis 1917 heeft Goodyear 301 luchtschepen gebouwd, 57 voor commerciele doelednden en 244 voor het leger en de marine. Sedert 1 januari 1976 geldt de regel dat inschrijving bij het gemeentelijke Bureau Huisvesting slechts voor twee jaar geldig is. Voor wie zich begin 1974 heeft laten inschrijven loopt deze ter- mijn nu dus af. Het is in het belang van de woning- zoekenden zelf 0111 - indien nodig - de inschrijving bijtijds te laten verlengen. Hiervoor is bij het Bureau Huisvesting aan de Korte Haven 27, geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur, een aanvraag-formulier verkrijgbaar. Bij niet tijdig verlengen wordt men als woningzoekende afgevoerd. VOOR WITTEN, S C HILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM-Tel. 264432 Deor onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6 Op 6 maart a.s. zal de voetbalclub van Radio Veronica een wedstrijd spelen tegen het Veteranenelftal van DHS. De opbrengst van deze wedstrijd, welke zal worden gehouden op het DHS-ter- rein aan de Schiedamseweg, komt ten goede aan het nieuwe Dierenasiel.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 11