Stichting Gezinsverzorging Schiedam ANWB De Open Deur Voorjaars- Autodagfochf Z Onze leidster, Mevr. J. A. Willemse-van Berkel zal binnenkort 25 jaar werkzaam zijn in de gezinsverzorging en bejaardenhulp. Tegelijkertijd beeindigd zij haar aktiviteiten wegens vertrek naar elders. Gaarne stellen wij haar relaties en kennissen in de gelegenheid afscheid van haar te nemeri op vrijdag 26 maart a.s. van 16.30-18.00 uur, in ons bureau Lange Haven 145. Het bestuur van de Stichting Gezinsverzorging Schiedam. Autorijschool Groenoord Lenen is de kunsf BOJATMAATELS Vreemd Rietveld Boetiek geeft gratis kieurplaat Brochure huuraanpassingen Molen "De Vrijheid" te bezichtigen UITNODIGING Braille-woordenboek Kosten van levensonderhoud weer gestegen Wijkvereniging „GROENOORD« De in Noorder Akkoorden van januari en februari aangekondigde dagtocht voor de 65-plus leden van de Wijkvereniging, zal in overleg met de andere ver- enigingen of sozen worden gehouden op donderdag 13 mei a.s. (d.i. 2 weken voor Hemelvaartsdag) Zoals altijd gaan met deze tocht ook mee de licht- invaliden met hun vrouwen en voor enkele niet-leden is er - voor zover er nog plaats is - ook nog wel een mogelijkheid. De kosten voor de leden bedragen 35,-- p.p. en voor niet-leden 40,- pp. Zoals gezegd is het een ge- heel verzorgde dag, dus inch koffie, lunch en diner. Zij die zich inmiddels reeds hebben opgegeven, ont vangen binnen een paar weken een inteken-formulier waarmede gelijk is aangegeven de tijd van vertrek en aankomst, de plaats van opstappen, reisroute enz. Mochten er wellicht nog Groenoorders/Kethelnaren zijn die deze tocht gaarne willen meemaken bel dan ZO VLUG MOGELIJK: Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmansplein 125, telefoon 70 10 65. Bestuur Wijkver. Groenoord. V c CJ "O n O o ~o o o Corresp. a (ires Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Onder dit motto is op 30 januari in Delfshaven een nieuw instituut van start gegaan: de Artoteek Rijnmond. Een artoteek hoort thuis in het rijtje bibliotheek, discotheek, filmotheek. Hier kunt U terecht voor het lenen van beeldende kunst: schilderijen, ctsen, zeefdrukken, plastieken, objek- ten, wandkleden. De werken kunnen minimaal 3 en maximaal 6 maanden worden gehondcn. Als een werk zo goed bevalt dat U er geen afstand van kunt doen, bestaat de mogelijkheid het werk te kopen. Dit wordt gentakkelijk gcmaakt door het kweken van een kooptegoed dat in de maandelijkse bijdrage is inbegrepen. Het unieke van het rotterdamse uit- leenburo is gelegen in het feit dat zowel "vrij" werk. door beeldende kunstenaars speciaal voor dit doel in- gebracht, wordt uitgeleend en eventu- eel verkocht, als ook werk dat al door de gemeente is aangekocht. Tot voor kort werd deze laatste categorie slechts ter beschikking gesteld van overheids- gebouwen, ziekenhuizen, etc., terwiil dit kunstbezit nu in de huizen van individucle belangstellenden, die mede deze aankopen hebben bekostigd, te- recht kan komen. Een uiterst zinnige vorm van cultuurspreiding. Wat kost nu zoiets Het uitleenburo kent voor particulie- ren twee tarieven: een met het reeds genoemde kooptegoed: f 15,- per maand, waarvan f 6,- als kooptegoed wordt gereserveerd en een tarief zon- der kooptegoed a f 7,50 per maand. Beide abonnementen geven recht op huur van een werk met een maximale waarde van f 2500,-. Duurdere werken kunnen ook geleend worden met een toeslag. Al het werk is verzekerd, ook bij de abonnee thuis. In het uitleenburo, gevestigd aan de Voorhaven 37, kunnen alle aanwezige werken op dia en een flink aantal "in het echt" bekeken worden. Ook bedrijven, kantoren etc. kunnen bij de artoteek terecht tegen een apart tarief. Het laat zich aanzien dat de belang- stelling voor dit nieuwe initiatief van de Rotterdamse Kunststichting, de Ge meente en de al enige jaren functione- rende bedrijven-uitleendienst, die hier- voor een aparte stichting hebben op- gericht, groot zal zijn. Ervaringen in andere steden wijzen uit dat een der- gelijk instituut voor een publiek dat nog niet zo goed de weg naar galeries e.d. heeft gevonden een eerste stap naar een dagelijkse omgang met h;el- dende kunst is. In de loop van het jaar zullen naar verwachting in andere stadsdelen en mogelijk in omringende gemeenten of dependances 6f steunpunten ingericht worden. Bovendien zal de artoteek ten behoeve van scholen en wijkgebouwen Waarde 925,— enkele stuks, slechts 298,—. Verder diverse koopjesl Komt U snel de voor- raad' is beperkt. Credietservice mogelijk met garantie. De Bontspecialisten: LA REINE, Jonkev Fransstraat 75, (vijf en zeventig), Rotterdam-C. Vrijdags tot 21.00 uur geopend. speciale educatieve kollekties samen- stellen. Het uitleenburo is geopend op week dagen van 12 -17 uur. Zaterdag van 10 uur af en vrijdag bovendien van 19-21 uur. Telefoon 76 07 96. Van nu af is het geen kunst meer kunst te lenen. (Uit "Magazijn" van februaii). De bekende lelevisiefiguur "Barba- pappa" is nu ook in de vorm van een kieurplaat te verkrijgen. "Rietveld Boutiques" (de winkel in de hal van het Noletziekenhuis) gaat deze kleurplaten gratis verstrekken aan de kinderen die het ziekenhuis "bezoeken. De patientjes in het ziekenhuis nebben inmiddels zo'n kieurplaat (de tekenin- gen zijn van cartoonist J. C. Wiegel) ontvangen. Heeft U ook dominee Khmer op 8 fe- bruari j.l. in de Martinuskerk gehoord? Opnieuw hebben wij op 21 maart een bekerfde dominee uitgenodigd, nl. Ds. j. de Ruyter uit Rotterdam. Ze is jeugdwerkadviseuse in het C.J.V.- Zuid-Holland. Muzikaal zult U worden begeleid door de Bazuingroep van de C..J.V.-V)aar- dingen, o.l.v. de Heer A. Sebel. Natuurlijk kunt U ook weer genieten van het spel van onze bekende organist de Heer J. Groen. Ditmaal verwachten wij U in de Dorpskerk in kethel om 10.00 uur. Advies: Kom bijtijds, anders zult. U moeten helpen met stoelen bijzetten, want wij verwachten weer een voile kerk Attentie: Wij hebben nog wat kaarten beschikbaar voor de zangavoiul op vrijdagavond 2 april om 8 uur, in de Martinuskerk. Medewerking verlenen dan Gert en Hermien Timmermans, het Martiener- koor o.l.v. R. Poels en dhr. J. Groen, organist. Op de onderstaande adressen kunt U nog kaarten kopen voor slechts e<tn gulden 1. Meeuwensingel 76, Kethel. 2. Frenkelpad 27, Woudhoek. 3. Hermuspad 27, Woudhoek. 4. Sibeliusplein 90, Groenoord, telefoon 71 01 49. 5. Corn, van Zantenplein 23. Groenoord, telefoon 70 97 98. 6. Kerkelijk Kantoor, Lange Kerkstraat 35. Haast U 1 De voorraad is beperkt en er zijn vele belangstellenden Het Open-Deurteam Schiedam-Noord. rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor ailes op foto- en filmgebied Door het Ministerie van Volkshuisves- ting is een brochure uitgegeven i.v.m. de a.s. huurverhoging. De brochure laat zien hoe deze verho- ging is samengesleld en wat er - indien er gegronde bezwaren zijn - eventueel tegen valt te doen. Wie dit boekje ter nadere informatie wenst te ontvangen. gelieve te bellen telefoon nr. 70 35 18. De Wijkvereniging Groenoord e.o. zal voor kosteloze toezending zorgdragen. De molen "De Vrijheid" aan de Noordvest 40 is op zaterdagen te be zichtigen. Deze onlangs herstelde bran dersmolen is als graanmolen nog in bedrijf en tegen een prijs van f 1,50 p.p. (met rondleiding) elke zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur te bekijken. Rekening dient men wel te houden met nogal veel klimwerk via steile trapjes, zodat het voor kleinere kinde ren niet zo geschikt is. aan alle LEDEN van WIJKVER. "GROENOORD" tot het bijwonen van de buitengewone LEDENVERGADERING op 31 MAART A.S. in Boerderij "Landvreugd" i.v.m. VERKIEZING NIEUWE VOORZITTER. Aanvang 20.00 uur. Vorige week heeft de voorzitter van "Het Nederlands Blindenwezen" in Amsterdam het eerste exemplaar van het eerste Nederlandse woordenboek in braille overhandigd aan de staats- secretaris van CRM, de Hr. W. Meijer. De in de maatschappij werkzame blin- den (als typist-e-, correspondent-e- e.d. kunnen nu over een onmisbaar woor denboek beschikken. In Bremerhaven (Duitsland) worden als toeristische atlractie - een stelletje oude straatlantaarns geplant. Toeristen willen nanrelijk de lantaarn zien waartegen de veelbezongen Lili Marleen leunde. Het Prijsindexcijfer van de gezinscon- sumptie (op basis 1969 100) liep op van midden december 1975 van 162,3 tot 163,1 midden januari 1976. Dit komt neer op een stijging van 0,5%. De stijgingen traden onder meer op bij aardappelen, alcoholhoudende dranken, rundvlees, gas, electricueit, water, kappers, dagbladen, tabak, ben zine, auto's en in de medische sector (o.a. voor kraamverzorging). Een daling werd geconstateerd in de sector kleding en schoeisel (als gevolg van de uitverkoop) alsmede voor groenten en fruit.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3