=f uonidtefyjQiciill Sporthuis Hitman FLIPPIE Unieke Internationale wedstrijd van Nederlands Automuseum E.O. PRESENTATIE-AVOND VRIJDAG 9 APRIL A.S. D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Wees aardig voor uw banden Verzilvering Girohetaalkaarten in het buitenland "GROOTS Z.V.V. GROENOORD - ZAALVOETBALTOURNOOI" AANVANG: 19.00 UUR. - ENERGIEHAL R'DAM Deelnemende teams: Sparta 1, 2 en 3; De Rozet 1, 2 en3; WICO 1, 2 en 3; ALL GREENS 1, 2 en3; GROENOORD 1, 2 en3. Wedstrijdspeaker: de Heer J. H. M. Stoppelburg. Wedstrijdcommissaris: de Heer P. Grootendorst. Scheidsrechters: de Heren D. K. v. Ham, J. Ph. Roetman, J. B. J. Schneider, A. A. Huurman, J. J. Mol, B. C. M. Kempers. Voetbal Grote sortering badgoed en vriie tijds ldeding. Badminton Hockey Huishoudelijke Voorlichting Schiet raak voor 'n knaak Plaatst een - MAGNEETJE - De eerstvolgende keer wanneer u met uw wagen door een kuil of over een onverwachte hobbel rijdt met een snel heid van 75 km/u, en u kunt zonder problemen doorrijden zonder zelfs maar uw snelheid te verminderen, denk dan eens aardig over uw banden. De moderne autobanden behoren lot de duurzaamste en betrouwbaarste onderdelen van uw wagen en verschaf- fen u rijcomfort en veiligheid. Banden vormen het enige contact tussen wagen en wegdek en krijgen in deze rol meer te verduren dan welk auto-onderdeel ook. Ze moeten altijd werken. Zelfs als de wagen is geparkeerd, want dan staan ze onder constante druk door het gewicht van het voertuig. Toch zijn ze in staat om duizenden kilometers trouwe dienst zo goed als probleemloos op te brengen met maar een heel klein beetje zorg en aandacht. "Die simpel uitziende, ronde zwarte band die door de meeste mensen als "vanzelfsprekend" wordt beschouwd, is in feite een van de moderne technolo- gische wonderen", aldus dhr. J. Kneip, tioofdingenieur afdeling personenwa- genbanden van Goodyear's Europese banden test- en ontwikkelingssentrum in Luxemburg. Hij zegt verder dat de introductie van nieuwe karkasmaterialen, gordels van staal, nieuwe rubbersamenstellingen en loopvlak-ontwerpen het contact met de weg verbeteren, zowel in bochten als op een nat wegdek. Die steeds groter wordende betrouwbaarheid van de autoband gaat echter niet gepaard met evenredige prijsverhogingen In gevallen waarbij bandenproblemen als de belangrijkste factor voor onge- lukken worden genoemd, wijzen onder- zoeken tut dat veel automobilisten de banden ver boven hun structurele be trouwbaarheid hadden gedreven. De heer Kneip merkt op dat er twee belangrijke redenen zijn die banden problemen kunnen oproepen. De eerste is wel het ontbreken van wetten die het rijden boven de veilig- heidslimiet van banden onder controle houden. De tweede reden is dat de automobilist in het algemeen onvol- doende zorg aan zijn banden besteedt. In sommige landen is een verscher- ping van wetten ten aanzien van pro- lieldiepte noodzakelijk, terwijl in alle landen door de bandenfabrikanten voortdurend nadruk wordt gelegd op het belang van simpel maar regelmatig bandenonderhoud. Het handhaven van de juiste banden- spanning, regelmatig controleren of er soms onregelmatige slijtage optreedt en tijdige vervanging van banden voor- dat er van totale slijtage sprake is, zijn zq ongeveer de enige dingen die de automobilist moet doen om zichzelf van de veiligheid van zijn banden te verzekeren. "Dag opa", zei het kleine jochie dat met zijn moeder de lift in- stapte opgewekt tegen mij. "Hallo jongeman", zei ik vrien- delijk. "Joh, dat mag je toch niet zeggen", begon zijn moeder tegen hem. "Je mag toch niet iedereen zomaar opa noemen". Verwonderd staarde het ventje haar aan en vroeg 'waarom niet?' "Omdat opa's oud zijn". "Nou die mijtiheer is toch oud!" zei hij blijmoedig en overtuigd van zijn gelijk. "Die mijnheer is niet oud en zeker nog geen opa". "Och", zei ik, laat hem toch mevrouwtje weet ie veel, in zijn ogen ben ik waarschijnlijk zo oud als de weg naar Kralingen. Een kind ziet bet nu eenmaal anders dan wij". "Ik kan het toch maar niet goed vinden dat hij iedereen met opa aanspreekt. U weet hoe de men- sen zijn, voor je het weet heb je de grootste ruzie. Heb je het ge hoord Flippie, dat wil ik niet meer hebben". Flippie keek haar met grote niet begrijpende ogen aan. "Heb je het begrepen?" "Ja ma", zei hij onzeker. De lift stopte en zij stapten uit. Het vrouwtje knikte een beetje gSchuldbewust naar me toen ik de deur voor haar openhield. Flippie niet die riep spontaan "dag opa Dick Voor de hierna vermelde lanuen is het maximaal uit te betalen beclrag per girobetaalkaart verhoogd tot het be- drag dat tussen haakjes is aangegeven. Italie (lit 50.000), Tunesie (dt 25), Marokko (dh 250) en Algerije (da 250). rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op foto- en filmgebied Op D.V. donderdag 1 april a.s. Delegt de Evangel ische Omroep een presen- tatie-aavond in de Grote- of Sint Lau- renskerk. Muzikale medewerking wordt verleend door: - Gert en Hermien Timmerman - Reinata Heemskerk, alt - Jan van Weelden, orgel - de Young Credo Singers. Sprekers voor deze avond zijn: Ds A. A. Kleyne, predikant te Gent Ds G. J. H. Gijmink, predikant te Rotterdam. Aanvang 20.00 uur. - Toegang vrij. Iedereen die meent een nieuw soort auto te kunnen bedenken of een be- staande te verbeteren krijgt de kans zijn kunnen te tonen. Het bekende Nederlandse automuseum, Lips ,Auto- tron in Drunen, organiseert onder de naam Wondermobiel een internatio- nale wedstrijd waarvoor belangstelling bestaat in geheel Europa, vooral in Belgiii, Luxemburg, Frankrijk enEnge land. Er zijn vier groepen waarin geld prijzen kunnen worden gewonnen. Een dergelijke wedstrijd op deze schaal is uniek in de wereld en heeft in deze vorm nog nooit plaatsgevonden. Het is niet de bedoeling dat alleen vakmensen deelnemen maar ook de eigenbouwers wier fraaie bedenksels veelal in de onbekendheid verzinken. In de eerste groep gaat het om een zelfgebouwde auto die als een staaltje van huisvlijt kan worden beschouwd. De doe-het-zelver is niet verplicht om nieuwe technische constructies te ver- zinnen hoewel die natuurlijk wel op prijs worden gesteld. De tweede groep omvat bestaande automobielen waaraan grote of kleine veranderingen en uitvindingen zijn aangebracht. Die wijzigingen mogen van alles beogen maar moeten wel seri- eus bedoeld en uitgevoerd zijn. In de derde groep komen de voer- tuigen die minstens "merkwaardig" of dwaas zijn. Men mag zijn fantasie hier naar hartelust uitleven. Maar het moet wel een zelfbewegend vervoermiddel zijn. Wie tenslotte niet de mogelijkheid of de begaafdheid heeft om zelf iets te bouwen maar er misschien wel goede ideeen voor heeft kan in de vierde groep een ontwerp inzenden, een teke- ning of een model om de bedoeling te verduidelijken. Aufo ais lies Uit verscheidene landen zijn at deel- nemingen toegezegd. Zo komt er een radiografisch bestuurde Chrysler, een auto die geheel vermomd is in tapijten uit Engeland een zestig jaar oude auto in de vorm van een ketchupfles, uit Frankrijk een De Dion Bouton die er uitziet als een stoomlocomotief. Een vindingrijke Nederlander heeft een deux-chevaux in drie lagen vervaar- digd, een ander een voertuig op basis van een bromfiets. De electrische wit- kar uit Amsterdam is een voorbeeld van een vervoermiddel dat zou kunnen deelnemen. De prijzen worden toegekend door een onafhankelijke jury. De voertuigen en ontwerpen worden van 1 juli tot en met 31 augustus 1976 tentoongesteld in Lips Autotron, Drunen. De bezoe- kers krijgen de gelegenheid nog een extra publieksprijs door middel van stembiljetten toe te kennen. Alle in- lichtingen hierover bij Automuseum Lips Autotron, Postbus 51, Drunen, Nederland, telefoon 04163-3631. Internationale attractie Lips Autotron dat in juli 1972 werd geopend is sindsdien uitgegroeid tot een internationale attractie. Het is ont- staan uit de hobby van de heer M. Lips, fabrikant van scheepsschroeven en aluminium (half)fabrikaten. Kenners beschouwen deze permanente tentoonstelling van oldtimers die 220 stuks omvat als een der mooiste ter wereld. Er worden 200 automobielen getoond die alle rijklaar zijn en veelal in de eigen werkplaatsen zijn opge- knapt. De gebouwen zijn in Oud-Bra- bantse stijl opgetrokken. Het auto museum Lips Autotron omvat zeven Nederlandse Spijkers waaronder een exemplaar van 1904 dat nog vaak deelneemt aan de Londen-Brighton race. Verder zijn er allerlei bekende merken (Rolls Royce, Mercedes, Re nault) en nu onbekende zoals Charron, Darracq, Holsman, La Buire, Sultane die in hun tijd overigens als construc ties opzienbarend zijn geweest. De oudste exemplaren dateren uit het eind van de vorige eeuw. Ook zijn er zes stoomauto's die vorig jaar nog aan een race hebben deelgenomen, fietsen, motorfietsen en allerlei curiosa op het gebied van het wegverkeer zoals de monocycle, een eenwielig motorvoer- tuig uit 1922 waarmee in 1974 nog een nieuw wereldrecord werd gevestigd op het traject Amsterdam-Drunen, een af- stand van 126 kilometer. Er worden permanent autofilms vertoond, histo- rische races en slapsticks. Zaalsporten voor al uw sporiariikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Korte Dam 5, telefoon 26 47 81. Goed nieuws voor onze creatieve paen- sen Ten eerste begon de creatief handwerken-cursus op dinsdagavond op 17 februari j.l. op Korte Dam 5. U leert daar rondweven, u kunt zien hoe men wol spint en als er belang stelling is kan men batikken leren, en al van dat soort dingen meer. Ook de cursus creatief handwerken op dinsdagmorgen ging van start op 17 februari 's-morgens van 9.30 tot 12 uur op Korte -Dam 5. Er zijn nog enkele plaatsen voor beide cursussen. De kosten zijn f 35,- voor 8 lessen. Deze cursussen zijn werkelijk fantas- tisch en worden onder buitengewoon goede en bekwame leiding gegeven. Indisch koken startte maandagavond 9 februari van 7.30 lot 10.00 uur in de Huishoudschool "de Hoeksteen", Burg, van Haarenlaan 1155. Een enkeling kan er nog aan deelne men, de cursus is zo goed als vol. Hebt u er idee in bel ons dan direkt, dinsdag t/m vrijdag tussen 9.30 en 12.00 uur, telefoon 26 47 81, 's-avonds tussen 17.30 en 18.30 uur tel. 26 36 33. Wilt u verder inlichtingen dan kunt u op kantoor terecht, Korte Dam 5, dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, telefoon 26 47 81. We zien u graag bij ons kings komen, ook voor alle informatie op huishoude- lijk gebied. We hopen spoedig tot ziens op Korte Dam 5. Afgelopen week hoorden wij, dat we de subsidie van de gemeente voor dit jaar, weer mochten ontvangen. We zijn daar heel dankbaar voor. Zorgt u met ons, dat dit mooie en zinvolle werk steeds- door kan blijven gaan. Dit kan alleen, wanneer u als inwoners van Schiedam, daar blijk van geeft Tot spoedig ziens

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 11