INGEZONDEN - 4;* !Wf ANWB I >- 4> -a Het leven van de postbode wordf steeds leuker Autorijschool Groenoord Kleurencomputer in Schiedam UITNODIGING Dames-Trimclub kan nog leden gebruiken! Sfraten in Groenoord onder het mes P. A. v.d. KRUIT VVN tegen helmloos 'snorren' Grote vreugde bij ZVV Groenoord Promotie naar 1e klasse en Sponsor dient zich aan c u ~a V- O O -* O o Z Het is alweer een tijdje geleden dat de PTT de laatste groene, gestandaar- diseerde buitenbrievenbus plaatste. Daarmee hadden alle Nederlanders met een voordeur die verder dan 10 meter van de straat af ligt zo'n gratis bus gekregen. En de Nederlandse post- bodes hadden het een stuk makkelijker want er viel veel minder te lopen. Wie nu in een nieuw huis komt wo- nen, moet zel£ voor zo'n grote bus aan de straatkant zorgen. Dat hoeft niet per se de groene PTT-bus te zijn. 't Gevolg is dat we steeds meer ver- schillende, mooie brievenbussen langs de weg zien verschijnen. Prettig voor de postbode, want de in- steekgleuf en de omvang van al die bussen moeten voldoen aan royale nor- men. Leuk bovendien, want het blijkt dat er enorm veel variatie in buiten- brievenbussen bestaat. Dat heeft weer tot resultaat dat veel mensen die uitgekeken raken op de be- kende groene bus, ook op de vrolijke toer gaan met wat nieuws. Reus is er te over. Zo brengt alleen al Egalite bij- voorbeeld bussen in allerlei kleuren, in moderne en klassieke uitvoeringen. Op de foto zien we een rustieke bui- tenbrievenbus van Egalite in antiek hamerslag. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 9115 of 70 78 94. De naarn van de Hulst en het produkt behang, is voor nagenoeg iedere Schie- dammer een- begrip. Reeds meer dan 100 ,jaar is de verkoop hiervan een familie traditie. Zij hebben dit steeds als speciaalzaak gebracht, omdat in de achter ons lig- gende jaren geen behoefte aanwezig was, om naast het produkt behang ook verf te verkopen. Temeer, daar er tus- sen de behangdessins en de in de han del gebrachte verfkleuren nauwelijks enige overeenkomst bestond en dien- aangaande van kombinerpn geen spra- ke was. Sinds de firma van de Hulst zich voor 45 jaar terug vestigde aan de Broers- vest te Schiedam, is er een bloeiende zaak ontstaan waar men te kust en te keur kan gaan voor de meest uiteen- lopende soorten wandbekleding. Men heeft niet minder dan 3500 soorten in voorraad (wat uniek voor Nederland genoemd kan worden). Ca. 2500 soor ten zijn leverbaar in kombinatie met liijpassende gordijnstoffen. Naast een volledige Nederlandse kollektie impor- teerde de fa. v. d. Hulst zelf haar assor- timent uit Amerika, Japan, Korea, Denemarken, Belgie, Frankrijk, Duits- land en Spanje. De prijzen varieren dan ook van 2,50 per rol tot 200,- per vierkante meter, zoals de zgn. wildzijde's. Men vond de tijd gekomen voor een verfassortiment, waarmee alle kombi natie mogelijkheden met behang te creeeren waren. Vooral, daar er een grote voorliefde bestond, om de pasteltinten uit het be hang, toe te passen op plafonds. Jan v. d. Hulst installeerde in 1973 een Kem Kleurenmachine waarmee men 850 kleuren kon produceren uit slechts 23 basiskleuren. Naast dit bekende systeem van Sherwin Williams Nederland is er nu ook een Kem systeem op de markt gekomen, lietwelke geheel gekomputeriseerd is. D.ra.v. ponskaarten kan men de door u gekozen kleur produceren in slechts enkele seconden, en waarvoor maar 11 basiskleuren nodig zijn. Van deze Kleurenrobot heeft fa. v. d. Hulst als eerste detailhandel de pri- meur voor Europa. Voor 1001 kleuren in Hoogglans - Zijdeglans en Latex draaien zij hun hand niet meer om, doch drukken slechts op een knop. Wij vonden dit ook voor Schiedam ctn uniek gebeuren en prijzen ons gelukkig can deze aktieve mensen onder onze middenstand te mogen hebben. Wij wensen hen veel sukses met deze grootse aanwinst. aan alle LEDEN van WIJKVER. GROENOORD tot het bijwonen van de buitengewone LEDENVERGADERING op 31 MAART in Bocrderij "Landvreugd" i.v.m. VERKIEZING NIEUWE VOORZITTER. Aanvang 20.00 uur. Met belangstelling heb ik het artikel Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbns 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: j 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. In het - reeds verre - verleden nebben wij eens aandacht gewijd aan de DHS Damestrimclub. Deze bijzonder gezel lige club bestaat nog steeds, al zijn er wel enkele veranderingen opgetreden. o heeft de irimploeg niet langer de DHS-kantine als thuishaven en komt men nu elke Maandagavond in "De Ark" bijeen. Om half acht 's-avonds verkleden de dames zich daar, waarna onder deskundige leiding buiten (Bea trixpark) aanj conditietraining wordt gedaan, daarna wordt er om ca. half negen in "De \rk" nog gezellig bij een kopje koffie wat nagepraat. "De Bamessoos" (zoals de club nu beet) is in feile geen "echte" tiimclub. Want het is daar geen zware of moei- lijke toestand, gf-en oefeningen aan in gewikkelde toestellen of onuitvoerbare gymnastische toeren. Juist daarom kunnen alle dames - jong of oud het zo bijzonder goed linden in deze gezellige club. Er zijn voor dames nog enkele plaatsen beschikbaar, wie zich aan wil meldan kan terecht bij Mevr. Asmus, (telefoon 70 23 62) of eventueel telef. 26 33 40. De dienst Gemeentewerken van Schie dam gaat de straten in Groenoord te lijf. Afhankelijk van de kredietverle- ning door de gemeenteraad en gede- puteerde staten staat het volgende op het programma: Op peil brengen Groenoord-Zuid; uit- voering 2e kwartaal 1976; op peil bren gen Bart Verhallenplein. 3e kwartaal 1976; op peil brengen Groenoord-mid- den, 3e kwartaal 1977; reconstructie. Ed. van Beinumlaan start 4e kwartaal 1976; verder in samenhang met Groen- oord-Midden; op peil brengen Bacli- plein, 4e kwartaal 1977 en op peil brengen Kethel-Tuindorp 2e/3e kwar taal 1977. VOOR W1TTEN. SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeiigst en meest vertrouwde adres toch altijd Lellestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeentwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6 Veilig Verkeer Nederland betreurt het besluit van het kabinet, dat voor be- rijders van "snorfietsen" geen verplich- ting tot het dragen van een valhelm zal gelden. De VVN meent dat het aantal doden en gewonden door ongelukken met dit vervoermiddel niet geringer zal zijn. Een snorfiets is een lichte bromfiets, die niet harder dan 20 KM per uur kan rijden en waarvan de wielen aan- zienlijk kleiner zijn dan die van de bromfiets. VVN meent dat door het niet hoeven dragen van de helm door de snorfietsers het gevaar groot is dat de helmdraagplicht voor bromfietsers in diskrediet wordt gebracht. Het snel- heidsverschil op zichzelf levert onvol- doende grond om de snorfietsberijder te ontheffen van de verplichting tot het dragen van een valhelm. Ook bij lage snelheden kunnen ernstige onge lukken gebeuren, aldus VVN. Dit laatste is vooral van belang omdat de Stichting Onderzoek Verkeersveilig- heid verwacht, dat de toekomstige snorfietser wat betreft het verkeersge- drag meer overeenkomst zal vertonen met de bromfietser dan met de fietser. Met belangstelling heb ik het artikel over de koude flatwoningen in de Woudhoek gelezen. Hieraan wil ik het \olgende toevoegen: Ook in onze ccn gezinswoning werd tijdens de koude periode van enkele weken geleden op voile kracht gestooki; kachel therm os- taat hoogste stand en kamerthermos- taat op 27°. De teinperatuur bleef de hele dag op 19° hangen, terwijl de meterstanden schrikbarend hoog zijn. Deze tempera - tuur van 19° is te laag, als het buiten overdag 5° is. 't is alsof steeds de wind door de huiskamer waait, terwijl alle deuren en ramen dicht zijn. Ik wil er niet perse een klachtenbrief van maken, want ik woon wel naar mijn zin aan het vrij ruime Faassen- plein, in een huis, waarin de ruimte goed verdeeld is, met uitzondering van de entree. Die is n.l. zo ongunstig in- gedeeld, dat er geen kapstok kan staan of hangen. Ik heb wel minder dure "flats" gezien, waar in de hal of gang wel 4 kapstokken opgehangen konden worden. Dan rest er nog een speciale klacht: We hebben een huis met een buiten- rauur, die zo erg doorlaat, dat in de slaapkamer het behang groen beschim- meld is; vies eu ongezond. Veel luch ten werd mij geadviseerd, maar door mijn wei kzaamheden buitenshuis kan ik niet de hele dag de ramen open laten. Hopelijk kan dit euvel definitief verholpen worden. Wat betreft de koude in deze eenge zinswoningen eri de daarbij komende hoge stookkosten hoop ik, dat U ook hieraan nog Uw aandacht wilt geven. Ik veronderstel, dat niet alleen onze woning zo koud blijft, maar dat zeker de huizen. die een buitenmuur op het noorden hebben hetzelfde probleem vertonen. U bij voorbaat dankend, teken ik, hoogachtend, A. M. v. G. Naschrift redaktie: Door publikatie van Uw brief, hebben wij bij deze de door U gevraagde aan dacht gegeven. Overigens; zou het niet aanbevelenswaardig zijn om ook eens bij de andere bewoners van de eenge- zinshuizen naar klachten te informe- ren? U weet; 'Eendracht maakt inacht'. Redenen genoeg voor het Bestuur van de Zaalvoetbalvereniging tot grote te- vredenheid over recente ontwikkelin gen in de vereniging. Maandag 29 maart promoveerde het eerste team in de Prinses Margriethal naar de le klasse zaalvoetbal na een enerverende nek aan nek race in de competitie met tegenstanders Helle- voetsluis, de Rozet en WCR. Naast de tevredenheid over de presta- ties van het standaard-team mag het Bestuur zich verheugen over het feit, dat zich uiteindeiijk toch een sponsor heeft aangediend: t.w. 'DE SPORT ARTIKELEN-AEDELING' VAN 'VERBRUIKERSMARKT KETHEL' Het Is een overbekend feit, dat uit- sluitend binnensport bedrijvende ver- enigingen door gemis aan inkomsten uit cantine-opbrengsten, gemeente-sub sidie etc. en het dus alleen van inkom sten uit contributies moeten hebben, enorm moeten worstelen om aan de financiele consequenties van het spor- tieve gebeuren het hoofd te bieden. Vandaar dat Groenoord de toegetreden SPONSOR met open arrnen ontvangt, bewust van het feit dat meer armslag is verkregen.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3