Nederlandse Multiple Sclerose Stichting Gezondheidszorg Kethel PA AS-BINGO Informatie en begeleiding voor patienten Wijkverpleegkundigen: Weekenddiensten: zaterdag en zondag telefonisch bereikbaar 8.00 - 8.30 uur. Dienstencentrum »De Woudhoek« Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM IN FRANSE STIJL Chemisch Reinigen fj (F^)'-irJ Vo(°L|\\ Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. 31 maart 1976 In Nederland zijn cr circa 10.000 patienten die lijden aan multiple sclerose. Dit is een ziekte die liet centrale zenilwstelsel aantast en waarvan de oorzaak (nog) niet bekend is. Voor deze patienten, rnaar ook voor hun verzorgers, werd in 1962 de Nederlandse Multiple Sclerose Stichting opgericht. Kort geformuleerd is de MS-Stichting een organisatie die naast het met raad en daadj bijstaan van de patient en zijn omgeving, met alle macht en middelen zoeken naar de oorzaak van de Multiple Sclerose en de bestrijding er van, door onder meer research in eigen land en samenwerking in internationaal verband. Het doel van de MS-Stichting is enerzijds de patienten te helpen in hun proble- matiek en anderzijds het oprichten van een nationaal MS research ten behoeve van het speuren naar de oorzaak en de beste behandeling. Omdat de macht en de middelen in de eerste jaren van de stichting ontbraken, werd de aandacht vooral gericht op het behartigen van de belangen van de patienten. Met name is er veel aandacht besteed aan de voorlichting en de individuele hulpverlening. Vooral in de beginjaren is door een handjevol idealistische pioniers gevochten tegen het onbegrip en de onbekendheid die bestonden bij de bevolking en bij de gezondheidsbehartigers. De voorlichting is thans gerealiseerd door het zesmaal per jaar voor patienten en begeleiders verschijnende blad "Op Zoek". Het blad verstrekt niet alleen informatie over nieuwe ontwikkelingen in de bestrijding van MS maar fungeert ook als spreekbuis voor patienten door het publiceren van hun brieven met ervaringen. Verder organiseert de MS Stichting regelmatig avonden voor patienten en verzorgers. Ook zijn er al diverse societeiten in het land opgericht. Van bijzondere betekenis is ook de telefonische hulpdienst, waarbij patienten kunnen opbellen naar o.m. bestuursleden en mensen die zelf getroffen zijn door MS en in dit gesprelk kunnen ingaan op hun persoonlijke problemen. Ook is er samenwerking met het Prinses Beatrixfonds dat individuele financ'iele hulp geeft bij de aanschaf van vervoermiddelen, wdningaanpassingen en dergelijke dingen meer. Men wil in de komende jaren ook komen tot regionale afdelingen om zo een nauwer kontakt met de patienten te kunnen opbouwen. Dit omdat, naar mate meer MS patienten bereikt worden, de noodzaak van begeleiding en opvang duidelijker is geworden. De MS Stichting is nu, na bijna dertien jaar, zo ver dat er naar hen geluisterd wordt, dat er in het land op de diverse fronted begrip kan worden opgebracht voor deze ziekte. Maar in haar aktieprogramma heeft de stichting nog een aantal eisen. Men wil op korte termijn komen tot realisering van een onderzoek- en behandelingscentrumDe eerste aanzet voor een research-programma is al gegeven in de vorm van een materialenbank in Leiden en een patientengegevens- bank bij het secretariaat van de stichting. Ruim 400 patienten hebben zich aangemeld voor medewerking aan de research. Wij meenden er goed aan Nc doen op deze wijze meer bekendheid te geven aan het begtaan en de aktiviteiten van de MS Stichting. Meer informatie kunt u verkrijgen via het secretariaat van de Nederlandse Multiple Sclerose Stichting, Bezuiidenhoutseweg 229, Den Haag, tel. 070-853100. Bron: MGZ nr. 2, 1976. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 61 77. Secretariaat: H. Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11. (Uitsluitend voor ledenadministratie). (telefonisch bereikbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raalteplein 48 tel. 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Glelen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 Heijermansplein 38 Tele). 7095 55 3/4 april 10/11 april Zr. van Dalen Zr. Gielen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie vain 27,00. Naam: Voorletters: 0 Adres: tel.: Spreekuur; leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00 10.00 uur, in flat 38, le etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezins- verzorging; 's-maandags van 11.00- 12.00 uur, in de bibliotheek. Pedicures: Iedere dinsdag en woensdag vanaf 8 uur 's-morgens. (Graag Uw handdoek meebrengen). Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is U thuis te behan- delen. lndien U van deze mogelijk- lieid gebruik wenst te maken, kunt U zich telefonisch opgeven. Telefoon 70 95 55. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk ver- zocht vddr 14.00 uur aanwezig te zijn. Graag Uw handdoek meebrengen. Herenkapper: Op dinsdag, eens in de 14 dagen. Aanwezig op 13 en 27 april, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels: elke dinsdag en donder dag van 9.30- 11.30 uur. Handenarbeid; Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in de recreatiezaai. Deze club biedt verschillende moge- lijkheden, zoals boetseren, lioutbe- werken, piariet e.d. U kunt zich hier- voor altijd nog opgeven. Elke dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaai hand- werken, waarbij ook voor U nog plaats is. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15-10 uur is er gevarieerde gymnastiek met mu- ziek in de grote zaal. (Geen Yoga). Om 9 uur worden de deelnemers verwacht. Volksdansen: In de grote zaal is op vrijdagmorgen van 10.00-11.00 uur gelegenheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Openstelling vap het dienstencentrum op zondagen: Op zondag 4 en 18 april, is het dienstencentrum van 14.00-17.00 uur geopend. Gehoor- en gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreekuur in de bibliotheek vanaf 14.30 uur. Namens de gehoor- en gezichtsser- vicedienst willen wij graag het vol- gende onder Uw aandacht brengen. Zowel de fa. Argus als Dijkshoorn die hierbij zijn aangesloten verlenen alle mogelijke service zoals: het leve- ren van alle mogelijke merken hoor- toestellen, brillen en aanverwante artikelen. Het stellen van brillen, controleren van hoortoestelenen, verstrekken van batterijen en snoer- tjes en het geven van adviezen bij de aanschaf. Voor ingrijpende reparaties moeten de toesttellen mee naar de zaak genomen worden, waar goed opgeleide en gediplomeerde krachten er alle mogelijke zorg aan besteden. Programma: 1 april: FRANSE AVOND met Dia's, muziek, kaas en wijn. Aahvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegang gratis. 6 april: BINGO-AVOND, Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur. 15 april: FILIV^MIDDAG. Vertoond wordt de film "Zijn Grote Concert". Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs 0,75 p.p. in D.C. DE WOUDHOEK" Na de feestelijke lenteavond, die, (we zijn bang dat herhalen ver- velend wordt, maar we zeggen het toch maar weer even) een groot succes is geworden omdat "ieder- een er was", heeft Loop-Inn be- sloten om op vrijdagavond 9 april om acht uur een Paas-Binge in Franse stijl te houden. PASEN. Zo met de Pasen in zicht betekent dit dat er tussen al die aardige Bingo-prijsjes waarschijnlijk wel wat eieren zullen zitten. En om dat deze avond in Franse stijl is (herinnert u zich 10 oktober nog?) zult u tevens kunnen ge- nieten van onze uitgelezen Franse wijnsoorten en dito kaassoorten met stokbrood, die zoals vanouds weer voor u verzorgd worden dood onze charmante gastvrou- wen. Ook zal er wat Franse mu ziek gedraaid worden. U mag echter wel gewoon Nederlands, resp. Schiedams praten. CONTACTEN. Natuurlij'k zijn ze leuk, onze avonden: Carnaval, Lenteavond en ga zo maar door.Maar wat belangrijker is: ze zijn slechts een middel en het is gebleken dat ze uitstekend beantwoorden aan het uiteindelijke doel: het bevorderen van contacten in deze wijk tussen jong en jong, tussen oud en ouden, wat nog belang rijker is: tussen jong en oud. Om maar eens te noemen: is het niet gezellig om met die oude dame te praten die zo smakelijk over Schiedam kan vertellen? En zo zijn er voorbeelden te over. GEEN ZIN. Het heeft geen zin om nu nog eens te herhalen: "U komt toch ook Want wij weten dat u komt omdat U weet hoe onze avonden zijn. Noteert alleen even i.v.m. de eventuele oppas: vrijdagavond 9 april, in dienstencentrum "De Woudhoek". Tot ziens buren LOOP-INN, Ton van der Graaf. SPEC. RITSSLUITNGEN NAUWER of WIJDER van Uw kleding Ook voor alle reparaties Iepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5