Rabobank Q UW In Schiedam nog steeds Kink in de Televisiekabel voorAL BANKZAKEN r k. Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. 8e jaargang no. 206 14 april 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan. huis. Op de zee en aan de wal N00RDER AKKOORDEN lees je overal. Enquete Buitenbeeritje In dit nummer PAASPUZZEL met fraaie prijzen. Raadhuis Kethel nog lang geen HORECA-PAND Mobiel geschenk voor VVN Prov. bestuur gaat bezwaren aktie-comite anti-Hoofdweg behandelen Gebouw Gezondheidszorg Firma J. W. Noteboom GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU DE MAGNEET DRUKKERIJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 S. PH. LOUIS nieuwe vcorzitfer Wijkver. Groenoord e.o. Groofs GALA LENTEBAL Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Begin april werd in Maassluis op een flat aan de Seringenstraat een z.g.n. para- boolantenne geplaatst. Hoewel de gemeenteraad van Maassluis" hun toestemming nog moet geven, dit de eerste stap op weg naar kabeltelevisie. Binnenkort zal bet dus oak in Maassluis mogelijk zijn em via de T.V. zes programma's te ontvangen. Ook verre buitenwijken van Rotterdam, zoals Pr. Alexanderpolder. Ommoord, /uidwijk en Pendtecht bezilten deze kabeltelevisie al geruime tijd. Hoe zit bet nu eigenlijk in Schiedam? Wellicht is het U Itekend, dat ons blad in mei 1974 een kleine enquete hield over de wens van kabeltelevisie in onze wijk. Wij ontvingen toen 277 ingevulde for- mulieren met alSuitslag 250 vo6r en 27 tegen kabeltelevisie. Wat dat betreft beschikten wij blijk- baar over een vooruitziende blik, want de Consumentengids van deze rnaand heeft aan de Kabel televisie een artikel gewijd. Hierin staat o.m.: "Wij vinden dat elk gemeentebestuur dat aan een CA1 begint te denken, een enquete moet houden onder de bewoners om tie behoefte aan kabeltelevisie te pei- len. Daarbij moet duidelijk worden aangegeven, welke kosten aan kabel televisie zijn verbonden. Het moet ech- ter wel een echte en vrijblijvende opiniepeiling zijn". Dit nu door de Consumentenbond ge- geven advies hebben wij - zij het in kleinere vorrn - in het verleden dus gedaan. Van de resultaten stelden wij de gemeente Schiedam op de hoogte. Het gemeentebestuur van Schiedam antwoordde met linn brief van 9 au- gustus 1974: "Deze problematiek heeft reeds geruime tijd onze aandacht. Wij hopen binnen afzienbare tijd met een afgerond voorstel te komen". Daaraan vooraf ging een brief van de gemeente van 23 juli 1973 over het- zelfde onderwerp en daarin werd ver- meld: "De beslissing van het college kan nu binnen afzienbare tijd tege- mbet worden gezien". Nu kan het zijn, dat wij het woord "afzienbaar een tikje verkeerd begrij- pen, maar met de beste wil van dc wereld kunnen we ons gemeentebe stuur (in deze kwestie) niet al te voortvarend noemen. We hebben hierboven de feiten eens op een rijtje gezet en het is toch bij- zonder teleurstellend te bemerken dat er na bijna drie jaar(l) nog niets uit de bus - en OP de buis - is gekomen. Men kan over kabeltelevisie denken wat men wil en zich in gemoede af- vragen of de ontvangstmogelijkheid de bankvooriedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 van zes zenders wel een "genoegen" is. Vast staat echter wel dat het voor de inwoners van Schiedam - en met name voor de inwoners van onze wijk - toch een onprettige ervaring is te moeten merken dat er achter bestaande plan- nen geen vaart gezet wordt. Zeker ter- wijl omringende gemeenten reeds lang tot een resultaat gekomen zijn. Het kan - juist voor de bewoners van Schiedam-Noord - zelfs enige wrevel wekken omdat wij 66k van andere, broodnodige zaken verstoken blijven. Elders in dit blad staat een mededeling over het (alweer) dalende inwoners- aantal van onze stad. We zouden haast willen zeggen, dat de nu door ons aangesneden kwestie 66n - wellicht van de kleinere - redenen kan zijn tot een vertrek uit deze ge meente. Eind niaart verschenen er in de Schie- darnse pers artikelen over een moge- lijke Horeca-bestemming voor het oude raadhuisje in Kethel. Het was reeds lang bekend dat t.z.t. hier wel eens een Horecabedrijf geves- tigd zou worden. Ons blad publiceerde dit reeds in augustus 1973, hetgeen inede tot gevolg had dat er een grool aantal gegadigden zich meldden. Voorlopig zal er van een Horeca-vesti- ging niet veel komen; zolang er nog geen nieuw politieonderkomen (de plannen bestaan voor een gebouw op bet Bachplein) is, zal er in die rich- ting niets gebeuren. Het viel ons verder op, dat de Schie- damse pers mededeling deed dat het raadhuis van de sloper was gered door de aktie van enkele raadsleden. Echter; ook de Wijkvereniging Groen oord deed aan de gemeente hiertoe een schriftelijk verzoek en wel op 18 juni 1973! Veilig Verkeer Nederland krijgt van de Onderlinge Verzekerings Maat- schappij (een dochter van de zuidelijke Landbouw Mij te Goes) een mobiel in- formatiecentrum ten geschenke. De wagen, die zal worden ingezet bij verkeersvoorlichtings-aktiviteiten in Zuidwest-Nederland, wordt op 14 mei a.s. officieel aan VVN overgedragen. Op die dag wordt in Goes tevens een grote verkeersmanifestatie gehouden. Op 13 mei a.s. zal in het Provinciehuis Koningskade 1 te Den Haag de bezwa ren behandeld worden, die het aktie- comite Anti-Hoofdweg Schiedam-Noord heeft tegen het besluit van de gemeen teraad van Schiedam van het bestem- mingsplan "Winkelcentium-Kethel". Het aktie-comite voert aan, dat behalve de westelijke toegangsweg vanaf de Mozartlaan het toekomstige winkel- centrum tevens ontsloten dient te wor den via een doortrekking van de Chur- chillweg in noordelijke richting. Dit mede ter outlasting van de grote verkeersstroom door de Mozartlaan. Het aktie-comite vindt dat met de ver- wezelijking van het plan de gemeente (i.e. gebouw Gezondheidszorg) voortij- dig is begonnen en voorts dat het on- gewenst is het openbaar vervoer door de Mozartlaan aan te leggen. In het inmiddels gereedgekomen rap port van het Provinciale bestuur zegt B W van Schiedam hierop, dat de gewenste doortrekking van de Chur- chillweg niet past in de opzet van de wegenaanleg als vastgelegd in het Struktuurplan van 1968. Voorts vindt B W dat doortrekking van de Chur- chillweg tot gevolg heeft, dat het ge- bruik van het centraal gelegen wijk- park zal worden gestoord door op- tredende geluidshinder(l). Voor wat betreft de bouw van het ge bouw van de Gezondheidszorg zegt de Gemeente Schiedam dat de betreffende bouw niet onder de werking van het voorbereidingsbesluit valt. Het dagelijks bestuur van Rijnmond merkt op dat het gebruik van de westelijke toegang Mozartlaan - Bach plein kan worden verminderd door verhoging van de aantrekkelijkheid van de ingang van de zuidelijke ontslui- tingsweg van het Bachplein. Hiervoor is gelegenheid bij een eventuele keuze voor een tram door de Mozartlaan. In bovenvermeld rapport deelt het prov. bestuur mede reclamante in haar bezwaar met de voortijdige verwezen- lijking van het bestemmingsplan en het ongewenst zijn van het aanleggen van openbaar vervoer door de Mozart laan niet-ontvankelijk. De andere 'be zwaren acht zij ongegrond. Ook het garagebedrijf en benzinestati- on van de fa. Noteboom aan de Schie- damseweg tekende bezwaar aan en wel tegen de voorgenomen aanleg van ver- keersdrempels. Hierdoor wordt de fir ma afgesloten voor het doorgaand ver keer. Verder komt de nieuwe vestiging van het bedrijf aan de Zwaluwlaan in gevaar, daar door langdurige proce dure de bouwkosten steeds stijgen. De fa. Noteboom voert aan dat hij daar- door niet kan bepalen of hij nog in staat zal zijn de nieuwbouwplannen te verwezenlijken. Met de weerlegging van de bezwaren door B fti W van Schiedam kunnen het dagelijks bestuur van Rijnmond en het prov. bestuur zich verenigen en worden de bezwaren van de fa. Noteboom in het rapport ongegrond geacht. bij baslelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam het adres voor geboorfe-, verlovings- en huwelijkskaarfen Alle avonden verkoop na felef. afspraak 26 75 65 Noodzakelijk geworden door het ver trek van de Heer A. v. d. Belt, belegde de Wijkvereniging 'Groenoord' e.o. op 31 maart j.l. een ledenvergadering voor 't verkiezen van een nieuwe voorzitter. Waarschijnlijk door de op die avond via de T.V. vertoonde wedstrijd PSV - St. Etienne was de belangstelling van de zijde van de leden der vereniging bijzonder klein. Slechts 1G leden hadden de moed opgebracht naar Boerderij "Landvreugd" te komen. Door afwezigheid van de 2e voorzitter werden de leden (en een aantal andere belangstellenden) welkoni geheten door secretaris J. van Schaverbeke. Hij ver- ontschuldigde de Heer Louis, die door een tragische familieomstandigheid niet aanwezig was. Ondanks deze afwezigheid werd de Heer S. Ph. Louis (met 1 tegenstem) tot voorzitter van Wijkvereniging 'Groenoord' e.o. gekozen. Het Hoofdbestuur van de vereniging ziet er nu als volgt uit: S. Ph. Louis (voorzitter), Th. Bakkers (2e voorz.), J. van Schaverbeke (secretaris), Mevr. S. G. Groeneweg (2e secretaresse), H. F. W. Haan (penningmeester), G. de Jager (2e penningmeester), en bestuursleden Mevr. H. van Geloven en de Heer A. J. Hellwig. Op zaterdag 24 april a.s. zal in een compleet omgetoverde Margriethal door de Stichting "Lentefeest" een groots Gala Lentebal worden gehouden Medewerking op die avond zal worden verleend door het Radio- en T.V. or- kest o.l.v. Huug Rosman met zang van Lee Towers, Conny Neefs en de groe- pen Jackpot en Lucifer. Kaarten kunt U bestellen door storting van 25.- (het toegangsbewijs is geldig voor twee personen!) op postrekening 709 van de Algemene Bank Nederland te Rotterdam t.g.v. rekeningnummer 50.24.52.935 onder vermelding van "Lentebal". Het toegangsbewijs is te vens een lot waarop een weekendreis naar Parijs (of Londen) te winnen is. Tijdens de avond zullen er ook drie rondjes Bingo worden gedraaid met als prijzen: een mand van de Schiedamse Slagers, een mand van de Schiedamse Kruideniers en een mand van de Schiedamse Drogisterijen. De opbrengst van de avond komt ten goede van de Stichting "Lentefeest". De aanvang op zaterdag 24 april is om 20.00 uur, het einde, is te verwachten om 4.00 uur

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1