*n Ouwe vlaaia Huilt u altijd van't uien snijden? mmmm. Hier is de eersfe groentehakker met 5 jaren garantie ANWB Autorijschoo! Groenoord S *2 "Noorder Akkoorden" elke 14 dagen 'Uit het leven gegrepen!' Nieuwe voorzitter Oudercomite Mgr. Bekkersschool Bewoners Koekoekslaan krijgen geen gelijk 75 jaar statistiek van Nederland In dit nummer "PAASPUZZEL met fraaie prijzen. Weer minder inwoners in Schiedam 23 APRIL SOOSAVOND Geslaagd voor E.H.B.O.-diploma Als u niet tegen uien snijden kunt, en als u altijd moeilijkheden met de uien- snijder hebt, dan is hier een nieuwe, superstevige groentehakker annex uiensnijder, waarmee u zonder tranen jarenlang kilo's uien (en rauwkost) kunt verwerken. Die groentehakker is zo sterk dat Brabantia er rustig 5 jaar garantie op geeft. De roestvrij stalen messen roteren automatisch bij elke druk op de knop, zodat alle delen van de groente en de uien gesneden, en niet geplet worden. U krijgt altijd een gelijkmatig haksel. Die nieuwe groentehakker is makkelijk te reinigen. Met z'n verende lippen die onr de rand klippen kan de hakker in een handomdraai - klik - worden gede- monteerd. Alle metalen onderdelen zijn van roestvrij staal, en dus geschikt voor de vaatwasser. De transparante groentehouder is van onbreekbare kunststof ABS (slagvast, breukvast). De knop bovenop is groot uitgevoerd, wat het drukken makkelijk maakt. De veer is onzichtbaar weggewerkt: mooi, veilig en hygienisch. Een fijn en duurzaam kado, waarmee Brabantia het huishouden nog wat prettiger maakt. Straks te zien op de Internationale Huishoudbeurs te Am sterdam en verkrijgbaar in speciaal- zaken en warenhuizen. In leuke geschenkdoos f 14,95. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 79 78 94. o o <u H O o Z Een mooi bedrag aan kopergeld kwani er in de afgelopen weken weer binnen en wel van: N.N., Huize Frankenland 250 ct N.N., Huize Frankenland 207 ct Fam. L., Bart Verhallenplein N.N., van Beethovenplein Fam. v. A., Valeriusstraat Mevr. H., Bussum Mevr. M., Smetanalaan Mevr. B., Lisztplein Mevr. G., Lisztplein De Heer V., Schubertplein Fam. v. d. K„ Bachplein N.N., Sem Dresdenplein N.N., Henr. Bosmansplein Allen heel hartelijk dank. I'ersoonlijk heeft U Uw bedankje reeds in Uw bezit. Mevr. de Jager. 127 ct 168 ct 356 ct 184 ct 440 ct 170 ct 182 ct 181 ct 294 ct 1000 ct 209 ct 3768 ct Uit het immer fraai uitgevoerde schoolblad "Medeklinker" lazen we dat de Heer W. Vink voorzitter is gewor- den van het Oudercomite van de Mgr. Bekkersschool. Hij volgt de Heer Q. Hengst op, die deze functie al zo'n 10 jaar vervulde. Op 29 april a.s. zal in het Provincie- huis te Den Haag de kwestie "voor- komen" van een aantal bewoners van de Koekoekslaan, die bezwaar maakten tegen de bouw van een negental wo- ningen legenover hun huizen. De Heer J. A. V. maakte bezwaar tegen het besluit van de raad der gemeente Schiedam van 26 maart 1975 tot vast- stelling van het bestenrmingsplan "Kethel-Oost". Er wordt bezwaar gemaakt dat op een afstand van minder dan 18 meter een "blinde muur" (van de 9 huizen) wordt gebouwd van 11 meter lang en 7,60 mtr. hoog. De P.P.C. merkt op dat door B W van Schiedam en het dagelijks bestuur van Rijjimond geen adviezen zijn uit- gebracht. Een en ander als gevolg van het feit, dat de gemeente Schiedam niet heeft gereageerd op het haar toe- gezonden afschrift van het bezwaar. De P.P.C. rneent courts dat de afstand van 18 meter tussen het te bouwen woonblok en de woningen van recla- manten binnen de grenzen van het aanvaardbare is. Zij acht reclamanten in hun bezwaren ontvankelijk, doch deze ongegrond. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Je hebt mensen die weten na 25 jaar (en langer) nog steeds wie er vroeger naast hen op de schoolbanken hebben ggzeten. Sterker nog; ze zien ze zelfs nog dikwijls. En daar ben ik eigenlijk wel eens jalours op, want buiten het feit dat - ondanks veel hersengymnastiek - geen naatn me te binnen wil schieten, kom ik ook geen enkele oude bekende tegen. Het deed me dus dubbel veel plezier, toen ik laatst een al wat grijzende heer tegenkwam, die mij plotseling op de opgevulde schouders begon te kloppeu en het nog aanvulde met enthousiaste slageh op m'n rug. Door de daardoor ontstane hoestbuien heen zei ik ook maar vrindelijk "hallo", hoewel ik er geen flauwe notie van had wie de man was. Het ,hoeft geen betoog dat het een oude schoolkameraad was, die ik me overigens nog maar zeer flauwtjes herinnerde. Ik was er een beetje trots op dat 'ie me zo snel herkend had en zei blij: "Ik ben zeker niet veel veranderd". Het antwoord "Nee, hoor, je had vroeger al zo'n ouwe kop" deed me geen deugd. Van het een kwain het ander en zo kwam ik er achter, dat hij ook nog een jeugdliefde van me wist op te noemen en zelfs bekend was met haar hnidige domicilie. Hoewel men vroeger wel eens beweerde dat ik het op de kleuterschool met de juffrouw hield, was het legended waar en had ik zeker in mijn jcugd geen dozijnen mddekes versleten. Ondanks dat was ik toch Gilda de TreuSelaere glad vergeten Met het adres in mijn zak toog ik vorigc week naar de bar, die zij bezat. Niet lettend op het wat overdadig rode lichtsohijnsel dat naar buiten straalde, stapte ik binnen. Het was me onmiddellijk duidelijk dat ik in een etablissement verzeild was geraakt waar meisjes eerst dan in beweging wensen te komen, wanneer de grijpgrage gast een hoeveelheid knisperende banknoten op de tafel laat vallen. Een beetje schoorvoetend bewoog ik me in de richting van de tapkast en zag dat de zwaarwichtige en veel te blonde lellebel er achter Gilda moest zijn. Ze hing gemaakt liefdevol tegen een manspersoon aan en vertrok daarbij haar - door allerlei verfiniddelen gerestaureerde - gezicht nogal potsierlijk. Met de gedachte aan "want Gilda weet wat lekker is", bestelde ik bij een andere juf een pilsje. Ik was me er van bewust dat ik er 'n beetje als een duffe doedel bij stond, maar ik was nu eenmaal niet binnen gekomen om eens zwaar aan de zwier te gaan. Ik voelde ook geen enkele iiehoefte me nader bekend te maken, maar keek toch met belangstelling naar Gilda, die gezien haar wat al te waterige oogjes al heel veel van haar eigen drankjes had genuttigd. Ik had ook gezien dat ze stevig behangen was met gouden sieraden en raadde er naar dat de fondantkleurige Amerikaanse slee voor de deur ook wel tot haar bezit behoorde. Ja, there's no business like sex-business! Ze had intussen haar rode vestje uitgetrokken en van het textiel wat ze daar nog onder aan had, zou zelfs een mot de hongerdood sterven. Hoewelik het koud had, liep het zweet me over het voorhoofd en betaalde haastig het lauwe pilsje voordat me andere meer horizontale geneugtes voorgesteld zouden worden. Toen ik bij de deur nog eens omkeek, stond m'n oude schoolvriendin Gilda met opgetrokken rokken op een stoel en zong met een schorre -schreeuw-stem "En toch blijf ik altijd 'n lady, 'n lady 'n lady". "Ja, Ja" dacht ik. JAVAS. Door het centraal bureau voor de sta tistiek is onlangs een boekwerk uitge- geven dat door middel van vele kleur- grafieken en cijferreeksen curieuze in formatics geeft over 75 jaar statistiek in Nederland. Ons milieu, de handel, en nijverheid, de kosten van het levensonderhoud, onderwijs, verkeer, de criminaliteit en vele andere zaken komen in het boek werk aan de orde. Een bescheiden greep uit de gegevens, die U in het fraaie "kijk en vergelijk"- boek zult aantreffen: "In 1928 was het nog heerlijk rustig op de weg. Er reden maar 52.000 per- sonenauto's. Nu met drie miljoen per- sonenauto's, rijden we bumper aan bumper. In 1947 zat er in het wekelijkse loon- zakje van de mannelijke handarbeider van 25 jaar en ouder 48,58 "schoon 26 jaar later kreeg hij het zesvoudige naar giro- of bankrekening overge- maakt. De inflatie was er oorzaak van dat zijn welvaart slechts 'verdubbelde': Sinds het begin van deze eeuw, betalen we voor de koffie 22 x zo veel en voor melk 17 x 1" Het boek (330 bladzijden en formaat 30 x 22 cm) kost 35,-. Bij het bureau Burgerzaken van de ge meente Schiedam waren op 29 februari j.l. 78.0026 inwoners geregistreerd. Dat zijn er precies 60 minder dan op 31 januari j.l., toen telde Schiedam nog 78.086 inwoners. met levende muziek in Boerderij Landvreugd Aanvang 20.00 uur Op 19 maart j.l. werd in het Schep- huis aan de Dorpsstraat door dokter v. d. Merwe uit Maassluis aan 23 cur- sisten van de E.H.B.O. Ver. St. Liduina Kethel, het examen afgenomen voor het behalen van het Eenheidsdiploma. Alle 23 cursusten slaagden, t.w. de dames; J. 't Hart, D. Jansen-Gabriels, J. de Jong-Kloens, A. Langelaan, S. van Santen, J. Schooten, E. Stahlhofer, A. Touw. J. Valk, Malta, E. Westra; en de heren: L. de Bruyn, A. v. Dorp, H. Feelders, A. de Haas, H. Menke. F". Meyninger, J. Senne, K. Smith, J. van Veen, A. Veringmeier, A. Vrede- bregt en E. van Wieringen. De cursus stoond onder leiding van dr. R. v. d. Veer en Mej. M. v. Dorp. Voor alle geslaagden onze gelukwensen

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3