SporthuisIS Hunt it Gezondheidszorg Kethel Kruisvereniging Schiedam Diensiencenirum De Woudhoek Organisatie krijgt vorm; bemanning nog niet volledig- Heiie>mansPi8in 38 t8m. 709555 rrogramma: Groot ORANJEBAL IN D.C. DE WOUDHOEK" Wijkverpleegkundigen: Weekenddiensten: Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartilcelen Hockey Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36 Wij schreven enige maanden geleden dat de ene Kruisvereniging Schiedam op 1 januari 1977 de taken van de vier bestaande kruisverenigingen volledig moet hebben overgenomen. Nog is het niet zo ver, niaar de huidige besturen bundelen hun krachten om de nieuwe opzet doeltrefend van start te doen gaan. Vast staat vanzelfsprekend dat de nieuwe vereniging de algemeen bekende akti- viteiten als kleuter- en zuigelingenzorg, wijkverpleging en het verstrekken van verpleegartikelen normaal voortzet.Maar ook nieuwe belangrijke taken, die in de toekomst steeds belangrijker kunnen worden, moet de nieuwe vereniging ter hand nemen. We noemen: gezondheidsvoorlichting- en opvoeding, bevorderen van een gezond leefklimaat, incidentele akties als massavaccinaties en het onder- steunen van bevolkingsonderzoeken. Om dit alles te realiseren-is veel nodig: denkwerk, aktie, over leg, het zichtbaar maken van behoeften bij de mensen en het onderhouden van kontakten met de wijken en de veelsoortige groeperingen. Want het is bepaald niet de bedoeling dat de nieuwe vereniging, of het bestuur daarvan, van bovenaf - in de waan alles te weten en te kunnen - regelt en beslist wat goed voor u is of waar u wel of niet behoefte aan heeft. De opzet is daarentegen heel duidelijk te komen tot een zo groot mogelijke deelname (sommigen noemen dat participatie) van alle leden aan de zorg voor de eigen en elkaars gezondheid. Vereniging betekent immers: bundeling van krachten en initiatieven. Niet voor niets is gekozen voor de verenigingsvorm, de meest democratische vorm vansamenwerking. Maar het is niet zomaar een vereniging, een clubje. We praten over een samen- werkingsverband van ongeveer tienduizend leden in heel Schiedam. En: van een vereniging als deze wordt men meestal geen lid uit louter idealistische overwe- gingen, maar net zo vaak uit welbegrepen eigen belang. Iedere gezonde kan immers morgen een zieke zijn en daadwerkelijke hulp van de kruisvereniging nodig hebben. Een dergelijke vereniging moetdaarom een uitgebreid pakket voorzieningen bieden en deze goed behartigen en beheren. Dit gebeurt in belangrijke mate door professionele krachten; de wijkverpleegsters en consultatiebureau-artsen. Maar er zijn ook gebouwen te beheren en nog te stichten. De administratie van de financien moet doelmatig gevoerd worden. Toezicht is nodig op een efficient gebruik van vaak kostbare verpleegartikelen. Bijzondere aandacht en deskundigheid is vereist bij het personeelsbeleid en de personeelsbegeleiding. En het allerbelangrijkste is de voortdurende waakzaamheid om de inhoud van het werk te verrijken en af te stemmen op de behoeften van de mensen. Aan dit alles moet ook de nodige bekendheid gegeven worden door deskundige voorlichting en uitgebreide informatie. In de nieuwe vereniging worden de bier opgesomde taken in handen gegeven van afzonderlijke werkgroepen, waarvan de aktiviteiten gecoordineerd worden door het kernbestuur. In dit stadium zijn we nu aangeland. De werkgroepen worden geformeerd en bemand. Op papier zijn er op dit moment de volgende werkgroepen: inhoud van de zorg; personeelsbegeleiding; beheer en ontwikkeling gebouwen; public relations; financien en administratie; participatie bevolking. Gelukkig zijn we al verder met de organisatie dan een papieren plan. Een groot aantal plaatsen kon reeds worden bemand door leden van de huidige besturen, professionele krachten en aktieve medewerkers uit de bestaande verenigingen. Maar in verschillende werkgroepen zijn nog mensen nodig. Het bestuur in oprichting doet een dringend beroep op u. Wanneer u van mening bent u in dit werk nuttig te kunnen maken, wilt u dan kontakt met ons opnemen via HET REDACIEADRES; M. SMIT, VLAARDINGSEWEG 18 a, TELEFOON 70 19 36. De omvang en aard van de vereniging, zoals boven uiteengezet, brengt met zich mee dat de leden een reele invloed dienen te hebben op het doen en laten, het beleid, van het bestuur en de werkgroepen. De gebruikelijke vorm van een algemene ledenvergadering lijkt niet de aangewezen oplossing. Meestal immers krijgt deze algemene ledenvergadering niet meer dan eenmaal per jaar de kans zich een oordeel te vormen over en invloed uit te oefenen op het beleid van het bestuur. Voor de nieuwe kruisvereniging is gekozen voor een meer permanente vertegenwoordiging van de leden, de ledenraad. Gedacht wordt aan een vertegenwoordiging bestaande uit leden en medewerkers, naar behoefte bijgestaan door adviseurs en deskundigen. De taak van de ledenraad kan in het kort worden omschreven als: adviserend, stimulerend en controlerend. De ledenraad is op dit moment nog geheel in het papieren stadium. We rekenen er echter op dat tegen de tijd dat de nieuwe organisatie van start gaat, 1 januari 1977, er voldoende gemotiveerde leden zullen zijn die zitting willen neinen in deze ledenraad. Wie zich hiervoor kandidaat wil stellen, kan contact opnemen via het bovengenoemde redactieadres. Het is nodig de nieuwe vereniging een goede start te waarborgen. Daarom willen we nu al diegenen mobiliseren die het straks moeten "maken". Deze informatie wil een bijdrage hiertoe zijn. Spreekuur; leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag-van 9.00 - 10.00 uur, in flat 38, le etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezins- verzorging; 's-maandags van 11.00- 12.00 uur, in de bibliotheek. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk ver- zocht v66r 14.00 uur aanwezig te zijn. Graag Uw handdoek meebrengen. Herenkapper: Op dinsdag, eenj in de 14 dagen. Aanwezig op 27 april en 11 mei. vanaf 1-1.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels: elke dinsdag en donder dag van 9.30 -11.30 uur. Handenarbeid; Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in de recreatiezaal. Deze club' biedt verschillende moge- lijkheden, zoals boetseren, houtbe- werken, pitriet e.d. U kunt zich hier voor altijd nog opgeven. Elke dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal hand- werken, waarbij ook voor U nog plaats is. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15-10 uur is er gevarieerde gymnastiek met mu- ziek in de grote zaal. Om 9 uur worden de deelnemers verwacht. Volksdansen: In de grote zaal is op vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur gelegenheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Openstelling van het dienstencentrum op zondagen: Op zondag 18 april (le Paasdag) en op zondag 2 mei, is het dienstencen trum van 14.00-17.00 uur geopend. De Hoofdwijkverpleegster Zr. N. Eikelboom is van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 uur en 10.00 uur telefonisch bereikbaar op nummer 26 62 64. 15 april: FILMMIDDAG. Vertoond wordt de film "ZIJN GROTE CONCERT". Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs f 0,75 p.p. 22 april: Optreden van het gezelschap Lou Marti. Medewerkers o.a.: Olga Lowina, jodelzang en haar vaste gebeleidster. Aanvang 20.00 u. Zaal open 19.30 u. Toegangsprijs 0,75 p.p. 29 april: Voordrachtskunstenares Mevr. F. van de Berg. Aanvang 19.30 u. Zaal open 19.00 u. Toegang gratis. 30 april: 10.00 - 12.30 uur. Gelegenheid om op kleuren-televisie het defile bij paters, Soestdijk te bekijken. Op de verjaardag van Koningin Juli ana zal een enorm oranjebal gehouden worden door de Loop-Inn in samen- werking met het Dienstencentrum in het Heijermansflat. Jeugdjaren. U kent onze avonden wel. Ze zijn bekend en befaamd. En op deze avond willen we die echte ouderwetse Konin- ginnedag weer eens een kans geven. Zoals gewoonlijk samen met jong en oud (maar wel ouder dan 21 jaar) in het Dienstencentrum "De Woudhoek", Aanvang 19.30 uur. Vroeger. Weet u nog wel, toen we jong, of n6g jonger, waren, was het nog eens een dag, vol plezier en lol. In de stad waar ik vandaan kom, waren er nog Oranje-bals in de open lucht, was er nog kermis, kreeg je van je ouders zo'n toetertje en balletje. - aan aen elastiek- je - die binnen de kortste keren kapot waren, en was er op het eind van de avond een knallend vuurwerk. Dat vuurwerk kunt u bij ons wel ven geten. Een feestneus en zo'n balletje zijn nooit weg. In elk geval wordt het weer een gezellige avond vol attracties, lekkere drankjes en hapjes en vooraf: GEZELLIGHEID. Tot ziens in de Loop-Inn op vrijdag 30 april. Loop-Inn Woudhoek, Ton van der Graaf. D.C. "De Woudhoek" L. G. Groeneweg. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 6177. Secretariaat: H. Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van' Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11. (Uitsluitend voor ledenadministratie). (telefonisch bereikbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raalteplein 48 tel. 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 zaterdag en zondag telefonisch bereikbaar 8.00 - 8.30 uur. 17/18 april Zr.\ Gielen telefoon 70 57 74 24/25 april Zr. van Dalen telefoon 71 03 59 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie vain 27,00. Naam: Adres: Voorlettere: teL: Oranjeatraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5