Q k OOt P A SEN H P. A. v.d. KRUIT Weer veel geslaagden bij Instituut De Jongh EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN UITNODIGING. Worden de eieren duurder met PASEN?? Expressie Schiedam '76 •uba .NaAoaaisiraaNO. juaq n NSaHOCDDIV H3GHOON Voor alles op foto- en filmgebied Uifgifte-adres gevraagd Ter gelegenheid van de Pasen, meenden wij er goed aan te doen - raede gezien het succes dat onze vorige puzzels hadden - weer eens een kruiswoordpuzzel te plaatsen. U zult hier antwoord op moeten geven: Horizontaal: 1. provincie; 6. vaartuig; 7. windrichting; 9. meisjesnaain; 10. zijrivier v. d. Donau; 12. voorzetsel. 13. zoogdier; 15. Bijb. figuur; 17. sprook- jesfiguur; 19. grondsoort; 21. bevel; 23. reinigingsartikel; 24. soort padde- stoel; 26. laten zien; 28. pi in Noord- Holland; 29. N.V. (duits); 30. wind richting (afk.); 31. stofmaat; 32. en om- gekeerd (afk.); 33. dwaas; 35. fr. lid- woord; 36. elektr. geladen deeltje; 38. kookgerei; 40. stevig; 41. mooie zwarte delfstof; 43. naar mijn mening (afk.); 45. bijwoord; 47. eetlust; 49. vogelge- luid; 51. stofmaat; 52. vlaktemaat; 53. bijwoord; 55. voorzetsel; 56. rustbank; 58. niet vochtig; 60. speelgoed; 61. ver- gelding; 66. godheid; 67. fr. voegwoord 68. globe; 70. gedaan en laten (afk.); 72. vogel; 73. soort stof; 75. eng. titel; 77. groente; 79. deel v. h. oor; 81. de sontma van (afk.); 82. noodkreet; 83. gezicht; 85. pers. vnw.; 86. gelooide huid; 88. org. der Veren. Naties (afk.); 90. uitheems zoogdier; 92. vruchtbaar- makende stof; 93. buitenhuis; 94. wan- delplaats. Verticaal: 1. verbond; 2. inhoudsmaat; 3. landbouwwerktuig; 4. op welke wijze 5. kansspel; 6. vuurmond; 8. graansoort 9. overeenkomst; 11. drinkbakje; 12. laag; 14. vrucht; 16. toegankelijk; 18. soort onderwijs (afk.); 20. lastdier; 22. deel v. ambtskleding; 25. Noorse go- den; 27. middag; 28. jong dier; 34. vro- lijk en bekoorlijk; 35. enig; 37. boom; 39. leeftijd (fr.); 42. al; 44. hemel- lichaam; 45. deel v. h. hoofd; 46. voor zetsel; 48. uitgelezen gedeelte; 50. soort afvoer; 52. beet; 54. tijdsduur; 57. rijg- snoer; 59 muziekinstrument; 61. droog- vallende plaats bij eb; 62. onder het nodige voorbehoud (lat afk); 63. stand; 64. jongensnaam; 65. varkenshok; 68. deel v. e. schip; 69. oogglas; 71. kerke- lijk lied: 74. schrijver; 76. begrip; 77. afsluitb. waterlozing; 78. koraaleiland; 80. oosterse titel; 82. lidwoord; 84. kraan; 87. titel (afk.); 89. namelijk (afk.); 91. familielid. PRIJZEN. Ook ditmaal hebben wij enkele winke- liers bereid gevonden een prijs be- schikbaar te stellen. Onder de goede oplossers zullen de volgende prijzen worden verloot; Overhemd naar keuze (beschikbaar ge- steld door "Windsor House", Winkelcentrum "de Ketel". 2 Taarten; (voor twee prijswinnaars!) beschikbaar gesteld door Brood- en Banketbakkerij J. B. Bniggeman, Winkelcentrum "de Ketel". Fruitmand (t.w. van 10,-) beschik baar gesteld door Bijl's Supermarkt, Winkelcentrum "de Ketel", die tevens nog een ties Sherry beschikbaar stelde. INZENDEN OPLOSSINGEN. Uw oplossingen kunt U zenden aan de Redaktie "Noorder Akkoorden", Bach- plein 189 te Schiedam. (U kunt zich 0.55 besparen door het daar zelf in de bus te deponeren) of aan Postbus 4040 te Schiedam. (Niet vergeten Uw brief te frankeren!). De oplossingen dienen uiterlijk 20 april a.s. in ons bezit te zijn. Wij wensen U veel succes 1 VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres foch altijd Leliesfraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONj£ 25 leerlingen van het bekende Insti tuut de Jongh deden op 19 maart j.l. examen. Voor het diploma machine- schrijven slaagden de volgende 23 kan- didaten: Thea Bast, Mevr. v. d. Berg, Christa Bierhoff (met 225 aanslagen per minuut), Jolanda Blorn, Janetta Boender, Ellen Boeren, Jeanette Botter Mevr. Boulonois, Ingrid Bouw, Mevr. Castelijns, Ria Duivenbode, Regina van Dijk, Yvonne Dijkshoorn, Elly Knook, Henny Kras, Ria de Ligt, de hr. Meeder, Jacqueline Oosterbaan, Mevr. v. d. Reijken, Astrid Schewe, Hanneke v. d. Velden, Antoinette Ver- schoor en Sylvia Voogdt. Dr Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Pasen is het feest van de bevrijding l Voor de Joden is dat in de eerste plaats de bevrijding uit de slavernij. Ook iedere rustdag (sabbat) is daarop gebaseerd: Ieder heeft het recht dens in de zeven dagen een dag rust te hebben. Zelfs de knechten, de vreemdeling en de beesten "Jullie moeten - op die dag alien gedenken, dat jullie eens slaven waren en dat de IIEF.R jullie daarvan heeft bevrijd (Deut. 5 14-15). In het verlengde van het joodse Pasen ligt het christelijke Pasen: Voor de christenen is het het feest van de be vrijding van de mislukking en de ge- volgen daarvan. Iedere zondag - de dag van de opstanding van Jesus Christus uit de dood - is daarvan een teken. Het gaat over de mislukking om mens te zijn zoals de Schepper het bedoelde. Namelijk: blijde en verantwoordelijke beheerders van Zijn schepping; en be- trouwbare verbondspartners van de HERE-God en van elkaar. Van die mislukking is de dood de uiterste konsekwentie. In Jesus Christus heeft de HERE-God die mislukking van de mens niet op zich laten zitten; HIJ is, tot in de (martel dood, solidair geworden met de mens. Daardoor heeft HIJ de weg door de dood heen naar het Leven toe gebaand. Niet onsterfelijk is de mens of zijn ziel. Maar wie zijn vertrouwen stelt op Gods daad in Jesus Christus, die zal weer tot Leven worden geroepen onder het direkte Koningschap van God. Door de opstanding uit de dood van Jesus Christus worden we allemaal op- geroepen te leven uit de hoop en het vertrouwen dat bij God het onmoge- lijke tnogelijk is. Dat geldt zeker ook voor dit leven. Het betekent, dat wei opgeroepen zijn op te staan uit onze onverschilligheid - een vorm van dood zijn We moe ten bijvoorbeeld goed in de gaten hou- den alles wat het leven en de vrijheid van mensen bedreigt. Het betekent dat we opgeroepen zijn te proberen iets van onze verantwoor- delijkheid voor de schepping waar te maken. Het betekent ook dat we opgeroepen zijn op te staan tegen alien die de mede-verantwoordelijkheid van andere mensen niet zo nauw nemen of zelfs minachten. Het betekent ook, dat we die mede- verantwoordelijkheid van alien moge- lijk moeten maken door zelf inschikke- lijk te zijn. Tenslotte betekent het ook, dat we ge- troost kunnen sterven, in de hoop op de opstanding, ons geheel toevertrou- wend aan de HERE-God, wiens macht reikt tot in de dood. Wij nodigen u alien hartelijk uit om het grote feest van Pasen in e£n van onze kerken mee te komen vieren. Behalve de gewone diensten, willen wij u graag in het bijzonder wijzen op de door de hervormde wijkgemeente georganiseerde Paaswake. Deze wordt op zaterdag 17 april ge- vierd in de dorpskerk van Kethel om 9 uur 's-avonds. Hier worden verschil- lende bevrijdingen uit de bijbel en in het bijzonder de opstanding van Jesus Christus uit de dood gevierd. Bovendien worden de doop en het heilig avondmaal bediend. Aan het laatst genoemde mag ieder meedoen, die van harte bij Jesus Christus en bij Zijn gemeente in de wereld wil horen. Bovendien wijzen wij u graag op de hervormd-gereformeerde zangdienst op Paas-zondag 's-avonds om 7 uur in de dorpskerk van Kethel. Namens de oectimenische werkgroep P. Magre. Bij Klaverjasvereniging Groenoord in ieder geval niet Want morgenavond kunt U deelnemen aan onze "PAASDRIVE". Voor f 1.50 inschrijfgeld neemt U minstens 10 eieren mee. Bovendien maakt U kans op een van de leuke prijzen die door winkeliers van Winkel centrum "de Ketel" £n de CO-OP ter beschikking zijn gesteld. Tot morgenavond 19.30 uur. - Boerderij "Landvreugd". In ons vorig nummer hebben wij aan- dacht gewijd aan de manifestatie "Expressie Schiedam '76". De bedoeling van deze door de Schie- damse Gemeenschap georganiseerde manifestatie is dat een ieder die in zijn (of haar) vrije tijd iets presteert (muziek, toneel, deklamatie, zang. handvaardigheid) iets van hun kun nen laten zien. Van het ingezonden materiaal zal in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat in Schiedam op 22 mei a.s. een tentoonstelling worden geopend. Op dezelfde dag wordt ook gelegen heid gegeven om niet ten toon te stellen aktiviteiten, zoals voordracht, zang e.d. ten gehore te brengen. Wie aan deze manifestatie deel wil nemen (of nadere inlichtingen wil) stelle zich in verbinding met het bu reau van de Schiedamse Gemeenschap (telefoon 26 80 43). rembrandtlsan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 De bezorgers van 'Noorder Akkoorden' halen op woensdagmiddag (sinds jaar en dag) hun kranten op een centraal adres in Schiedam-Noord af. Nu de vakantietijd steeds dichterbij koint is het noodzakelijk te beschikken over een "reserve"-uitgifteadres. Wie is bereid - bij voorkomende ge- legenheden - deze uitgifte (eenmaal in de 14 dagen) te verzorgen? Men dient wel "beneden" te wonen! Gaarne uw telefoontje aan 26 86 66.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 9