Rabobank GS UW Grote stroom toeristen in Nederland voorAL BANKZAKEN r Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens rnededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Uitgave en advertentie-exploitatie; „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 8e jaargang no. 207 28 april 1976 voorlieen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia. Reserve-adres gevraagd Nieuwe afdeling bij Wijkver. Groenoord Damestrimclub Huishoudbeurs in Amsterdam Recreatiepark Randstad in GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU DE MAGNEET DRUKKERIJ PSP Schiedam doef voorstel aan wethouder Afhalen „Viskaarten" Programma Koninginnedag in Groenoord MtrAkMm Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 J U heeft het vorige week in alle kranten kunnen lezen en op de vaderlandse beeldbuis kunnen bekijken. We werden met de fraaie Paasdagen verrast met een horde buitenlandse toeristen. Het was nog drukker dan voorgaande jaren, want ons kleine landje kreeg nu een invasie van maar liefst 1,1 miljoen buiten- landers. Zoals dc berichten luidden yoornamelijk bestaande uit West Duitsers en in war mindere mate uit Fransen, Belgen en Engelsen. Waar gingen al die buitenlandse toe risten eigenlijk naar toe? Het strand bleek vooral voor onze Duitse buren nog een grote trekpleister te zijn, maar ook Keukenhof, Diergaarde Blijdorp en Madurodam kregen zeer grote be- langstelling. Natuurlijk gat die toeristenstroom ook wat moeilijkheden. De terugkerende Nederlanders van hun weekendverblijf op de Veluwe kunnen daar - na vast- gezeten te hebben in kilometerslange file's - van meepraten. Amsierdam Het is ons opgevallen dat Amsterdam blijkbaar niet zo in de belangstelling stond. Steden vormen in het toerisme belangrijke orientatiepunten en trek- pleisters. De aantrekkingskracht van belangrijke steden is sterk bepalend voor de toevloed van buitenlandse toeristen. We kwarnen in het bezit van de uit- slag van een in Duitsland onlangs ge- houden opinieonderzoek naar de inte- resse die bepaalde steden bij de Duitse toerist oproepen. Van de 25 opgegeven steden kwam Amsterdam op de 19e plaats- De meest interessant beoordeelde steden waren: 1. Parijs; 2. New-York; 3. Londen; 4. Rome; 5. San Francisco. Wat ons voorts opviel was de vrij ge- ringe belangstelling voor ons land van de zijde van de Amerikanen (van wie er veel in Duitsland verblijven). Amerikanen niet tevreden over Holland Via Misset's Holland Promotie kwa rnen we er achter, dat Nederland bij de Amerikanen minder in trek is dan voorheen. De Heer A. Frommer (Touroperator in Amerika) zegt er van: "De image van Nederland in Amerika is goed. Wei vind ik dat Volendam en Marken een gevaarlijke politiek volgen als zij de Amerikanen te veel gaan uitbuiten. De toerist heeft snel in de gaten als hij geen goede waar voor zijn geld krijgt". De Heer Prigge (president Hilton In tern.) vindt: "Ik geloof dat niet moet worden gerekend op een langere ver- blijfsduur van de Amerikaanse toe risten. Holland is er aardig land, maar een verblijf van drie dagen is voor de meesten wel voldoende". de bankvooriedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 Ten slotte zegt de Hr. v. d. Flier (Ma nager KI.M New-York): 'Ik vind het bijzonder jammer dat de dienstverle- ning in Nederland er duidelijk op achteruit gaat". Allemaal dus wat pessimistische ge- luiden uit de Amerikaanse hoek. Mis- schien dat daar eens iets aan gedaan kan worden? En Schiedam? We geloven niet dat Schiedam in de afgelopen Paasdagen veel van de toe ristenstroom heeft bemerkt. Toch is dat verwonderlijk, want de stad ligt toch vlak bij Rotterdam waar een groot aantal buitenlanders zich amu- seerden. Diergaarde Blijdorp was - zoals gemeld - zeer in trek, terwijl ook de Spido-rondvaarten grote belangstel ling kregen. Hoe komt het dan dat onze stad, zo op een steenworp afstand geen belangstellenden heeft getrokken? Want er is hier toch wel degelijk wat te zien (of er iets te "beleven" valt is een tweede), enkele oude gebouwen, museum, de molens, Beatrixpark, Maasboulevard en zo meer. Het zou kunnen zijn dat het de bui tenlandse toeristen niet eens weten wat er hier te bekijken valt. Wanneer dat zo is, wel, dan moet er snel iets aan worden gedaan. We zoilden de VVV de raad willen geven in overweging te nemen eens met een in drie talen gestelde folder uit te komen. We wijzen op de vorig jaar vervaar- digde, fraaie "Molenfolder". Deze zou - in een andere opzet - best eens op- nieuw gedrukt kunnen worden. Wan neer deze folder dan niet alleen in Schiedam, maar ook via andere VVV- kantoren verspreid, resp. uitgegeven kan worden bestaat er o.i. een gerede kans dat wij ook eens in de belang stelling komen. Het is voor onze image niet slecht en bovendien kan de Schiedamse Midden- stand ook best wel een opkikkertje gebruiken. We nemen aan dat U de "Noorder Akkoorden" netjes en steeds op tijd in de bus krijgt. Dat is te danken aan ons team van bdzorgers(sters) die elke woensdagmiddag orn de 14 dagen him wijk "afwerken". Het is ook te danken aan ons uitgifte- adres, waar de diverse bezorgers het voor hen beslemde deel krijgen uit- gereikt. Mevr. de Paepe, die voor ons sinds jaar en dag deze uitgifte behartigt, zal stinks toch ook eens met vakantie moeten. Vandaar dat we verlegen zitten om een "reserve"-uitgifteadres. Moeilijk is het niet; om de 14 dagen onze bezor gers te voorzien van de Noorder Ak koorden. (Deze worden in de voormid- dag bij het adres door de drukkerij afgegeven). We vragen alleen: "U moet dus op woensdagtniddag thuis zijn" en "U moet wel - beneden - wonen". Wie is bereid ons te helpen. Gaarne Uw telefoontje aan nr. 26 86 66. Het mag wellicht een bekend feit zijn, dat de Wijkvereniging Groenoord eo. vele potjes op het vuur heeft staan. Naast de regelmatige contacten met leden van de gemeenteraad, wethou- ders, plantsoenendienst, politie e.d. wordt ook de afdeling "amusement" beslist niet vergeten. Zo behoren tot de Wijkver. Groenoord (de grootste wijkvereniging van Schie dam inmiddels!) de afdelingen: bridge, Indoortraining, Toneel, Scliaken, Klaverjas, Zaalvoetbal, Fotoclub en niet te vergeten de bijzonder aktieve "Breng eens 'n Zonnetje". Vanaf 4 mei a.s. zijn genoemde aktivi- teiten uitgebreid met een damestrim club. Want deze trimclub (voorheen werkende onder de naam DHS) gaat onder de vlag van de wijkvereniging verder als 'Damestrimclub Groenoord'. Het is een bijzonder gezellige club, waar jong en oud terecht kan, want de conditietraining waaraan men doet is door iedereen op gemakkelijke wijze te volgen. Men doet dat (onder deskundige lei- ding) in het Beatrixpark, waarna men na afloop - onder het genot van een kopje koffie - nog geruime tijd gezellig blijft napraten. Men komt voortaan elke dinsdagavond om 19.30 uur bijeen in Boerderij "Landvreugd" (m.i.v. 4 mei a.s.). Er is nog plaats voor een klein aantal dames en wie iets aan haar conditie wil doen, zonder ingewikkelde gym- nastische toeren of moeilijke oefenin- gen, raden wij aan zich snel te melden. Mevrouw Asmus (tel. 70 23 62) wacht graag Uw reactie af. U kunt nog enkele dagen terecht in de RAI te Amsterdam voor de 31e Nationale Huishoudbeurs, die van 23 april t/m 2 mei a.s. wordt gehouden. Veel zaken met betrekking tot Uw woning worden daar tentoongesteld. In de woninginrichting is een rijk ge- schakeerd aanbod en bij de keukens en keukenmeubelen kondigen diverse ex- posanten interessante nieuwigheden en "verbeteringen aan. Ook het sanitair is goed vertegenwoor- digd met badkamers in diverse prijs- klassen, douchecabines, badkamermeu- bilair e.d. Naast vele stands met huis- houdelijke apparaten zijn er maar liefst 25 exposanten die speciaal op de vakantie gericht zijn. Met reizen naar het buitenland als ook uitstapjes in eigen land. In het modetheater met 750 zitplaatsen worden 6 x per dag (op zondag 4 x) kleurrijke modepresentaties gegeven. De Huishoudbeurs is alle dagen ge- opend van 10 - 17 uur en van 19-22.30 u. Op zondag 2 mei is de beurs des avonds gesloten. Op Koninginnedag 30 april is de Huishoudbeurs zowel overdag als 's-avonds geopend. Er bestaan vergevorderde plannen voor een groot recreatiepark in de Randstad maar of ze doorgaan is nog niet hele- maal zeker. Dat werd van de zijde van Koninklijk Beheer Bijenkorf medege- deeld tijdens de bespreking van het jaarverslag van dit concern. De plannen zijn ontwikkeld door Robex, een dochter-maatschappij van o.m. de Westland-Utrecht Hypotheek- bank. Over de plaats van vestiging werden geen verdere mededelingen gedaan. bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam hef adres voor geboorie-, verlovings- en huwelijkskaarten RoHerdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 Op 15 april j.l. deed de PSP afdeling Schiedam de Heer v. d. Wilk een schrijven toekomen naar aanleiding van de door de wethouder voor Com- municatie onlangs uitgegeven nota. In een begeleidend, keurig uitgevoerd boekje doet de PSP een aantal voor- stellen om tot een oplossing van de opgetreden "communicatiestoornissen" tussen gemeente en bewoners te komen Het door ons genoemde boekje werd tevens verzonden aan diverse aktie/ werkgroepen, bewoners- en wijkorgani- saties, gemeenteraad, enz. Op 1 juni a.s. -begint weer het vis- seizoen. De daarvoor door de wet voor- - geschreven "viskaarten" kunnen nu niet meer - zoals voorheen - bij de gemeentesecretarie worden afgehaald. Men dient deze nu op de postkantoren te halen en de daarbij vereiste zegels te kopen, dit afhankelijk voor de wijze waarop men wil gaan vissen. Ook per postgiro is bet mogelijk de viskaarten te verkrijgen. O.l.v. de Wijkver. Groenoord (m.u.v. de aubade) zullen in Groenoord de volgende festiviteiten plaatsvinden. Donderdag 29 april LAMPIONOPTOCHT. Opstellen om 20.00 uur op het Joh. Straussplein. Met medewerking van de Drumband D.O.K. volgt dan om ca. 20.30 uur een korte tocht door Groenoord via Boro- dinlaan, Zimmermanplein en Valerius- straat naar het eindpunt aan de Swee- lincksingel. (Op dezelfde avond vindt ook een lampionoptocht in de wijk Woudhoek plaats). Vrijdag 30 april. 9.00 uur Aubade door scholieren op het plein van de Nederl. Herv. Kerk in Kethel (Noordeinde). 10.00 uur. Op het schoolplein van de Mgr. Bekkersschool aan de Ed. van Beinumlaan vinden straatteken- en Kleurwedstrijden plaats. 14.00 uur. Op het grasveld aan de J. Oreliosingel zullen een aantal Kinderspelen plaatsvinden. In de loop van de dag zal de Drum- band Ambrosius een muzikale rond- wandeling door Groenoord houden.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1